Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

Participati la recensamant?

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
679 replies to this topic

#631
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Eu si mama, ne-am autorecenzat.
Pt. tata si sora, cred ca o sa vina cineva. Un fraier.

#632
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008
Am inteles ca au inceput deja sa se dea amenzi, stiti ceva despre contestarile amenzilor?

#633
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Nu ai cum sa le contesti.
Ai avut destul timp la dispozitie, pentru recenzare.

#634
Admiral_Thrawn

Admiral_Thrawn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 29.06.2022

View Postlost_in_a_dream, on 04 iulie 2022 - 17:41, said:

Eu si mama, ne-am autorecenzat.
Pt. tata si sora, cred ca o sa vina cineva. Un fraier.

Nop, va veni un recenzor care este plătit pentru munca lui de a recenza doi fraieri.

Mirific ar fi ca fraierii să refuze recenzarea și să primească amendă.

#635
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008

View Postlost_in_a_dream, on 10 iulie 2022 - 16:42, said:

Nu ai cum sa le contesti.
Ai avut destul timp la dispozitie, pentru recenzare.
Scrii ca sa te bagi in seama.

#636
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Imi pare rau.
Nu am vrut sa jignesc. :no:

#637
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postlost_in_a_dream, on 10 iulie 2022 - 16:42, said:

Nu ai cum sa le contesti.
Ai avut destul timp la dispozitie, pentru recenzare.
Se dadea o zi libera de la angajator ptr autorecenzare.
Au fost si recenzori acasa.Trebuia deschisa usa sau stat acasa si asteptati.

#638
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

View PostvRusu, on 10 iulie 2022 - 16:21, said:

Am inteles ca au inceput deja sa se dea amenzi, stiti ceva despre contestarile amenzilor?

Vezi ca ai pe net modelul contestatiei, doar sa ti treci numele si adresa

#639
flo1966

flo1966

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 30.05.2014
Ce fricosi au ajuns multi dintre noi! De cand v-au pus astia masca pe bot, ati devenit roboti teleghidati! Gata ... amenda! Care amenda? cica daca refuzi recenzarea! ok, hai sa facem un film: vine un recenzor la mine la poarta si claxoneaza la sunerie! Iese cineva si ii spune ,,du-te ba d-aicisea ca nu e nimenea acasa"! Asa si? O sa ziceti ca IO primesc amenda, nu?! eeee v-ati repezit ca rata la muci, eu nu eram in ziua respectiva nici acasa nici in tara, nenea ala care a raspuns la poarta tundea gazonu ... Si la urma urmei chiar daca eram eu, recenzorul are dreptul sa ma legitimeze, sa-mi ceara boletinu cu poza??? Pai NU prea, ca nu prea e pulitist ... deci pe cine amendeaza recenzorul daca nu legitimeaza pe nimenea? Catelu, pisicu sau purcelu!!! hahahaha

#640
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

View Postflo1966, on 12 iulie 2022 - 20:43, said:

Ce fricosi au ajuns multi dintre noi! De cand v-au pus astia masca pe bot, ati devenit roboti teleghidati! Gata ... amenda! Care amenda? cica daca refuzi recenzarea! ok, hai sa facem un film: vine un recenzor la mine la poarta si claxoneaza la sunerie! Iese cineva si ii spune ,,du-te ba d-aicisea ca nu e nimenea acasa"! Asa si? O sa ziceti ca IO primesc amenda, nu?! eeee v-ati repezit ca rata la muci, eu nu eram in ziua respectiva nici acasa nici in tara, nenea ala care a raspuns la poarta tundea gazonu ... Si la urma urmei chiar daca eram eu, recenzorul are dreptul sa ma legitimeze, sa-mi ceara boletinu cu poza??? Pai NU prea, ca nu prea e pulitist ... deci pe cine amendeaza recenzorul daca nu legitimeaza pe nimenea? Catelu, pisicu sau purcelu!!! hahahaha

Recenzorii n au avut chef sa si faca treaba.

La noi tragea lumea de ei sa scape mai rpd si ei ziceau ca la sfarsit, nu acum.

Intre timp toti au plecat in concediu ..

#641
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
La mine e pe dos - dupa ce a venit odata neanuntat acu a pus un afis pe usa acu 2 saptamani ca vine weekendul tracut.
Dupa care a trecut pe afis nr apartamentelor care sa-l contacteze de urgenta, chiar daca s-au autorecenzat online. Dar multe nu-l vor suna - sunt goale sau cu chiriasi care n-au nicio treaba...

Un articol interesant - https://www.contribu...re-unde-suntem/

Ei inca se asteapta sa se recenzeze cam 19 milioane.
Si totusi eu zic ca s-au recenzat deja majoritatea - neoficial estimarea ar fi ca suntem pe la 16 milioane - restul sunt afara. Si se pare ca guvernantii nu vor sa inteleaga asta. Ar fi si rau ptr ei - s-ar pierde locuri calde si bine platite la Bruxelles.

#642
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postflo1966, on 12 iulie 2022 - 20:43, said:

Ce fricosi au ajuns multi dintre noi!
Esti apogeul curajului pentru ca nu ai raspuns la citeva intrebari. Un adevarat rebel. Preferi sa umbli sa contesti degeaba amenda in loc de 5 minute de blabla. :first:

#643
flo1966

flo1966

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 30.05.2014
@Mosotti! Daca tot m-ati facut rebel si m-ati vazut si amendat, va rog sa-mi spuneti conform carei legi, articol, litera, sunt obligat sa raspund la poarta unor persoane necunoscute! NU prea stiti, nu? Posted Image

#644
ForsakenTotal

ForsakenTotal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 27.08.2021

View Posteiffel, on 13 iulie 2022 - 08:21, said:

La mine e pe dos - dupa ce a venit odata neanuntat acu a pus un afis pe usa acu 2 saptamani ca vine weekendul tracut.
Dupa care a trecut pe afis nr apartamentelor care sa-l contacteze de urgenta, chiar daca s-au autorecenzat online. Dar multe nu-l vor suna - sunt goale sau cu chiriasi care n-au nicio treaba...

Un articol interesant - https://www.contribu...re-unde-suntem/

Ei inca se asteapta sa se recenzeze cam 19 milioane.
Si totusi eu zic ca s-au recenzat deja majoritatea - neoficial estimarea ar fi ca suntem pe la 16 milioane - restul sunt afara. Si se pare ca guvernantii nu vor sa inteleaga asta. Ar fi si rau ptr ei - s-ar pierde locuri calde si bine platite la Bruxelles.
Perfect de acord. Asta comentasem si eu la articol, ma autocitez:

"Intrebarea este daca populatia e nerecenzata din cauza ca nu au ajuns recenzorii in realitate la toate adresele si doar au declarat fictiv ca au facut acest lucru si nimeni nu a raspuns, ca nu au reusit recenzorii in realitate sa ajunga la toate adresele, au ajuns dar oamenii au refuzat recenzarea, sau poate pur si simplu populatia efectiv prezenta in tara e mult mai mica decat estimarile indica. Sau o combinatie din toate de mai sus.

Si a doua intrebare este ce se va face daca se incheie recenzarea si nu sunt recenzati „toti” din listele evidentei populatiei. Se va accepta realitatea din teren sau se vor adauga fictiv, prin estimari statistice si un factor de corectie, oameni pentru a preveni efectele negative ale scaderii populatiei cum ar fi scaderea numarului de parlamentari, reducerea finantarii localitatilor, reducerea numarului de europarlamentari si alocarilor de la UE samd?

Se spunea la inceputul recenzarii ca aceasta va duce la o imagine reala, autentica a populatiei. Vor accepta autoritatile rezultatele sau vor gasi scuze pentru a aduce realitatea la nivelul estimarilor?"

#645
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
eu nu refuz recenzarea

poate nu sunt acasa cand ma cauta
pe ce temei ma amendeaza, ha?

#646
ForsakenTotal

ForsakenTotal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 27.08.2021
Simplu. Iti lipeste pe usa o avizare cu telefonul recenzorului, cu mentiunea gen "ati fost cautat la data de X ora Z dar nu ati raspuns, sunati la tel XYZ pentru a stabili intalnirea cu recenzorul", face o poza cu ea, cand nu raspunzi, te trezesti cu amenda in plic si trebuie sa pierzi timp ca si cei cu PLF-ul sa o contesti si sa mizezi pe revolta populara ca sa dea parlamentul o amnistie.
E foarte posibil, daca nu chiar probabil scenariul asta.

Edited by ForsakenTotal, 13 July 2022 - 21:14.


#647
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Dar ce aveti de ascuns? De ce nu vreti sa va recenzati?

#648
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

View PostForsakenTotal, on 13 iulie 2022 - 21:13, said:

Simplu. Iti lipeste pe usa o avizare cu telefonul recenzorului, cu mentiunea gen "ati fost cautat la data de X ora Z dar nu ati raspuns, sunati la tel XYZ pentru a stabili intalnirea cu recenzorul", face o poza cu ea, cand nu raspunzi, te trezesti cu amenda in plic si trebuie sa pierzi timp ca si cei cu PLF-ul sa o contesti si sa mizezi pe revolta populara ca sa dea parlamentul o amnistie.
E foarte posibil, daca nu chiar probabil scenariul asta.

Si daca nu au vrut sa recenzeze cand ne am intalnit pe scarile blocului si apoi am plecat in concediu ? La ce ma ajută ca lipesc ei pe usa ?...

Am păstrat dovada cazarii in alte localitati.

Edited by Malineanu, 13 July 2022 - 21:59.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate