Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

De ce le cumpara tinerilor motociclete parintii?

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#109
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Nu vreti sa va luati o camera?

P.S.: @tsu are dreptate in "conflictul" asta

Edited by ro_explorer, 15 August 2021 - 00:13.


#110
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,971
  • Înscris: 20.10.2015
Are draci pe el, i-a casunat pe mine, nu numai pe subiectul asta, pacat ca nu pot impartasi din experienta si evenimentele mele

#111
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,396
  • Înscris: 27.08.2013
Hai, că deja ați dat cu fumigene(made in North Korea).

#112
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,928
  • Înscris: 09.12.2004
Si s-a deviat de la subiect.
La obiect, un fost coleg face tot felul de sporturi cu fele lui, el a avut toate motocicletele posibile si acum a luat un 125 pt junioara, ca imediat face 16 ani.
Vecinul unui prieten de-al meu are in curte motocicleta dar si atv si un cross de talie mica. Cum linga ei e cimpul, juniorul se da cind cu atv cind cu cross-ul.
Mucosul e responsabil, isi ia casca mereu si cind isi mai duce un prieten cu el il echipeaza si pe ala dar merge mai incet cu atv-ul fata de atunci cind e singur.
Daca la 8-10 ani are astfel de jucarii, de la 16 incolo nu o sa aiba altele pe masura?!?

#113
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View PostOctavian___, on 13 august 2021 - 12:24, said:


Unde sunteti mare parte ?
Legal preponderent am observat ca sunteti cand mergeti in grup mare, in rest Dzeu cu mila
Raportat la nr de unitati sunteti grav mai ilegali decat cei pe 4 roti, dar absolut astia pe 4 roti sunt de vina ca ei nu inteleg cum sta treaba pe doua roti.

Foarte rar am vazut un biker care merge pe banda doi (ca pe acolo se merge  cand sunt doua benzi) sa mimeze macar ca se da pe prima banda daca eu ma deplasez cu viteza mai mare, probabil ca el stie ca pe bucata aia n-are frate cine sa mearga mai tare ca el.
Nu ma vede stiu...ca la moto nu prea se folosesc oglinzile, intorci capu, regula de aur

1. Beleste ochii si o sa ne vezi.

2. De ce s-ar da din fata ta? Esti vreo persoana importanta, vreun zeu, vreun bo$$ cu drepturi speciale?

#114
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,396
  • Înscris: 27.08.2013

View PostEvergreen, on 15 august 2021 - 10:18, said:

Daca la 8-10 ani are astfel de jucarii, de la 16 incolo nu o sa aiba altele pe masura?!?
Foarte probabil. Dar grijă mare, ați văzut ce a pățit fiul mijlociu al lui Michael Ballack(a căzut cu atv-ul peste el și a murit).

#115
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,971
  • Înscris: 20.10.2015
Si grija mare sa nu te loveasca vreun meteorit. Sa nu zici ca nu ti-am spus

#116
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,396
  • Înscris: 27.08.2013
Doar spun că e periculos în sensul că este mult mai greu un atv comparativ cu o motocicletă și că dacă e să cadă peste pilot este mult mai greu de dat la o parte decât o motocicletă.

Edited by onisifor12, 17 August 2021 - 06:42.


#117
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,928
  • Înscris: 09.12.2004
Personal nu am vazut ce a patit, nici nu stiu cine e domnul ala...imi pare rau pt ei.
Ala micu', cum ziceam, se da pe cimp, deci nu prea are loc de artificii.
Pe de alta parte stiu altii care umblau pe te miri unde si mai veneau beliti atit ei cit si atv-urile.

#118
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,396
  • Înscris: 27.08.2013
E un fost fotbalist. Fiul său de 18 ani se dădea cu atv-ul pe câmp pe o proprietate privată în vacanță în Portugalia, a făcut accident, atv-ul a venit peste el și a murit strivit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate