Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...
 Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic
 Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri
 

Realme 7Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#55
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 30.10.2007
Da, filmează o foaie albă pe un fundal închis, eu așa am făcut și se vede de la secunda 12 a filmării, mai pronunțat la realme, mai slab la Oppo.

Edit: luminozitatea scade în timp ce filmezi, la redarea/vizualizarea videoului nu se vede.

Edited by sisifjunior, 16 April 2021 - 09:00.


#56
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,391
  • Înscris: 05.11.2009
Da trebuie să fac chestia asta la lumina naturală. Chiar dacă este așa, pe mine nu mă deranjează.

#57
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Scriam mai sus:bye bye realme dar am uitat sa scriu:i'll be back. Asa ca.. bine v-am regasit. M-am intors la realme ca din ce am incercat, tot el e cel mai bun pt mine. Si ca sa ma caiesc am luat nu unul, ci 2..Argintii.Deci,multumiti?

#58
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
Nu ai luat 8 pro acum?

#59
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
La 8 pro nu-mi place inscriptia de pe spate si nici senzorul care e samsung.

#60
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,391
  • Înscris: 05.11.2009

View PostFARAROTI, on 22 mai 2021 - 08:38, said:

Scriam mai sus:bye bye realme dar am uitat sa scriu:i'll be back. Asa ca.. bine v-am regasit. M-am intors la realme ca din ce am incercat, tot el e cel mai bun pt mine. Si ca sa ma caiesc am luat nu unul, ci 2..Argintii.Deci,multumiti?

Wellcome! Posted Image Vezi că mie mi s-a întâmplat după al doilea upgrade să zăpăcească setările. În rest, eu sunt mulțumită de el.

Edited by iogamac, 22 May 2021 - 15:19.


#61
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Multu.. Ce actualizare ai? La mine e RMX2170-11-A 36.

#62
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013

View PostFARAROTI, on 22 mai 2021 - 10:03, said:

La 8 pro nu-mi place inscriptia de pe spate si nici senzorul care e samsung.
senzorul nu-mi trebuie iar la inscriptie oricum nu ma uit. e pe spate, nu o s-o vad. si macar nu e un mar sau alt hipsterism..

#63
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Un singur difuzor si camera frontala de 16 mi s-a parut ca ofera mai putin decat 7pro.

#64
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,391
  • Înscris: 05.11.2009

View PostFARAROTI, on 22 mai 2021 - 16:24, said:

Multu.. Ce actualizare ai? La mine e RMX2170-11-A 36.

RMX2170-11-A 36 am și eu. La 34 mi-a făcut figuri.Tot au spus că dau drumul la Android 11, dar văd că nu mișcă nimic.

#65
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
La... 34 am lipsit. Nu tin sa sa vad androidul11(l-am avut pe redmi note 10 pro si n-am cazut din picioare) si nici actualizari n-as vrea sa vad. Astia mici cu ochi oblici de regula cand repara ceva, strica altceva .

#66
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
de ce nu ti-a placut note 10 pro?

#67
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Pai.. Ca e telefon de 2 maini, adica mare, ca se incalzea la simpla navigare, ca nu facea poze asa cum e laudat, ca era plin de reclame de la miui si ca nu avea ceas si notificari permanente pe ecranul blocat(doar 10secunde parca)Si nici culoarea nu-mi placea (bronz) dar daca era ce trebuie, treceam peste.Aa.. Si imcarcarea de 33 fata de 65.Azi deja am inceput sa-l amortizez. M-a chemat un vecin la o cafea si cand sa plec bipbip ma anunta tel ca mai am 20%baterie.Asa ca am luat incarcatorul cu mine si l-am incarcat la vecinul. O sa vada el cand i-o veni factura. :)

Edited by FARAROTI, 22 May 2021 - 20:49.


#68
cata4camy

cata4camy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 26.11.2015
salutare Am si eu un realme 7 Pro iar in meniu nu apare activare volte /apel wifi Orange...  am urmărit clipuri pe net am văzut ca se activează din meniu se bifează apel 4g/apel wifi...dar eu nu am deloc in setări...Încă o problema nu am 4g+ doar 4g normal apare...

#69
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,391
  • Înscris: 05.11.2009

View Postcata4camy, on 31 mai 2021 - 00:35, said:

salutare Am si eu un realme 7 Pro iar in meniu nu apare activare volte /apel wifi Orange...  am urmărit clipuri pe net am văzut ca se activează din meniu se bifează apel 4g/apel wifi...dar eu nu am deloc in setări...Încă o problema nu am 4g+ doar 4g normal apare...

La mine apare Volte. În setări, la „Bară de notificări și stare” intri în„Pictograme de stare” și activezi volte în bară. Am impresia că sunt implicit activate.

#70
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Salutare.. ma bâraie asta de doua zile ca naște android11. L-a instalat careva?

#71
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,391
  • Înscris: 05.11.2009

View PostFARAROTI, on 26 iulie 2021 - 16:29, said:

Salutare.. ma bâraie asta de doua zile ca naște android11. L-a instalat careva?

Eu, acum 10 minute. Urmează să studiez. Până una alta l-am probat pe voce și merge excelent. O să-l probez și pe vowifi. M-am mutat de 2 săptămâni la Digi și tot sunt în probe. Văd că semnalul îl am full, față de Vodafone care-mi dădea 2 linii în centrul orașului.

#72
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 30.03.2005
Cum sta cu semnalul acest telefon ? Am încercat ceva Samsung-uri și sunt praf pe lângă Xiaomi, Motorola, etc. Și la mine contează mult acest aspect.
In varianta 5G, știți cumva, funcționează cu volte și vowifi la Digi?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate