Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta
 The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...
 2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...
 Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...
 

Realme 7Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#37
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009
Am instalat actualizarea și am remarcat că după fiecare actualizare trebuie restartat telefonul. Am pățit chestia asta când telefonul nu-mi trecea din date mobile în Wi-Fi. Acum a fost invers.

#38
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Mai toate telefoanele cer restart dupa actualizare. Vineri l-am luat pe al doilea de la emag. L-am desfacut acolo si... ecranul pe filmare face la fel. Un angajat avea si el unul asa ca am facut teste. La al lui, era ok. dar.. cu luminozitatea la jumatate. Cand am dat-o la maxim, hop.. facea si al lui. A zis ca nici nu stia. Asa ca, probabil sunt mai multe sau toate cu buba asta tinand cont ca el l-a luat cand a aparut. Asa ca l-am luat, ca e un tel f bun. Zic eu. Ceva schimbat dupa actualizare? Ca n-as vrea sa strice altceva prin el.

#39
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009

View PostFARAROTI, on 02 aprilie 2021 - 18:46, said:

Ceva schimbat dupa actualizare? Ca n-as vrea sa strice altceva prin el.

N-am remarcat. Eu l-am butonat pentru ce-mi trebuie mie. Sunt foarte mulțumită că ține bateria 1 zi și jumătate fără probleme. Nu mă joc, dar stau pe net și pe youtube.

#40
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Eu am cumparat telefonul asta pentru o matusa si nu a avut nici o problema cu el.
Display amoled in ~1050 lei care se vede excelent, nu are lag, are stocare destula.
Este best-buy.

#41
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009

View PostIrishRiver, on 04 aprilie 2021 - 20:49, said:

Eu am cumparat telefonul asta pentru o matusa si nu a avut nici o problema cu el.
Display amoled in ~1050 lei care se vede excelent, nu are lag, are stocare destula.
Este best-buy.

Mai sunt unele chestii care trebuie setate, dar le observi pe parcurs.

#42
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
si nimeni n-a testat vowifi?

#43
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009

View Post41ex, on 06 aprilie 2021 - 08:19, said:

si nimeni n-a testat vowifi?

Volte am găsit în setări. Îmi apare un HD la anumite apeluri. Vowifi nu m-am lămurit cum funcționează. Am o viață agitată în ultimul timp și nu am avut timp să mă documentez, dar în setări nu am găsit nimic legat de apeluri wi-fi. Le au denumite altfel pe Realme. Trebuie să mă lămuresc. Am postat manualul Realme UI 1, acolo cred că trebuie căutat.

#44
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
I-am facut si eu actualizarea. Camera nu si-a revenit ba mai mult ceasul din bara de notificari imi arata ora de România suprapusa cu ora de India. N-am reusit sa repar decat cu un restart la setarile din fabrica. Stie el ca ma dau in vant dupa restartari.

#45
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009

View PostFARAROTI, on 07 aprilie 2021 - 12:39, said:

I-am facut si eu actualizarea.

De unde l-ai luat? Eu l-am luat de la Emag, livrat de ei. Mai erau unele de la alte firme.

#46
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Tot de la ei.Si primul si al doilea.

#47
eujeleu

eujeleu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.04.2007
Merge VoWifi pe el ...cel putin pe digi cu sim bagat in tel de la digi ce stia Volte si VoWifi. Eu pana acum nu am vreo problema cu el...luat resigilat de la emag cu 1050.

#48
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009

View Posteujeleu, on 08 aprilie 2021 - 17:31, said:

Merge VoWifi pe el ...cel putin pe digi cu sim bagat in tel de la digi ce stia Volte si VoWifi. Eu pana acum nu am vreo problema cu el...luat resigilat de la emag cu 1050.

O fi ăla a lui Fararoti Posted Image Posted Image Posted Image
Ai activat ceva? Eu nu am găsit decât volte. Îl folosesc cu un singur SIM. Cred că e cam vechi simu-ul. Oare trebuie să-l schimb?

Edited by iogamac, 08 April 2021 - 20:38.


#49
eujeleu

eujeleu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.04.2007
Nu am activat nimic. Stiu ca trebuia bagat intr-un telefon vandut de Digi in care mergea Volte si VoWifi sa se provizioneze ...cel putin la digi asa era. Acum de cum am bagat sim-ul a aparut Volte si cand am wireless bun apare si un telefon cu o antenuta de wifi pe el. Cand vorbesc apare antena de wifi si HD.

#50
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Un coleg amabil gasesc? Vreau o filmare de 30 de secunde astfel:
Cu un alt telefon sa filmeze realme 7pro in timp ce acesta filmeaza.. nu conteaza ce.Luminozitatea realme sa fie la maxim. Se poate? Astept un nr de tel in privat. Multu.

#51
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009

View PostFARAROTI, on 09 aprilie 2021 - 11:00, said:

Un coleg amabil gasesc? Vreau o filmare de 30 de secunde astfel:
Cu un alt telefon sa filmeze realme 7pro in timp ce acesta filmeaza.. nu conteaza ce.Luminozitatea realme sa fie la maxim. Se poate? Astept un nr de tel in privat. Multu.

Încerc zilele astea când apar copiii pe la mine. M-am uitat în magazin play și am constatat că forumul nu are și aplicație pentru mobil.

#52
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Nu mai vreau filmare. Am returnat tel, asta dupa ce am mai incercat inca unul. Se pare ca tot stocul are problema asta. Asa ca bye bye realme. Ma uit pe la xiaomi sa vad ce-mi face cu ochiul.

Edited by FARAROTI, 15 April 2021 - 12:56.


#53
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 30.10.2007
Am încercat filmarea pe un Realme 7, nu Pro, iar ecranul se comportă ca în cazul tău, deja după a 12-a secundă de filmare scade luminozitatea la jumătate. Indiferent de modalitatea bateriei aleasă(inteligentă/prestații maxime) rezultatul este același.

Edit: același test l-am efectuat și pe Oppo A91 și Oppo A9 2020 cu rezultate identice: după a 12-a secundă luminozitatea ecranului scade.

Edited by sisifjunior, 15 April 2021 - 13:36.


#54
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009

View PostFARAROTI, on 15 aprilie 2021 - 12:56, said:

Nu mai vreau filmare. Am returnat tel, asta dupa ce am mai incercat inca unul. Se pare ca tot stocul are problema asta. Asa ca bye bye realme. Ma uit pe la xiaomi sa vad ce-mi face cu ochiul.

View Postsisifjunior, on 15 aprilie 2021 - 13:29, said:

Am încercat filmarea pe un Realme 7, nu Pro, iar ecranul se comportă ca în cazul tău, deja după a 12-a secundă de filmare scade luminozitatea la jumătate. Indiferent de modalitatea bateriei aleasă(inteligentă/prestaţii maxime) rezultatul este acelaşi.

Edit: acelaşi test l-am efectuat şi pe Oppo A91 şi Oppo A9 2020 cu rezultate identice: după a 12-a secundă luminozitatea ecranului scade.

M-am uitat peste filmările făcute și nu am sesizat că scade luminozitatea. Toate sunt ok. În majoritatea apare nepotul meu care-i blondin și s-ar fi observat. Am urmărit dacă în timp ce filmez scade luminozitatea, dar nu am remarcat. O să încerc într-o zonă cu mai mult alb, poate nu-mi dau eu seama.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate