Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta
 The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...
 2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...
 

Realme 7Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#19
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
L-am comparat cu blitz-urile unui xiaomi si al unui htc.E mult mai slab.Am mai gasit ceva care ma deranjeaza.La cateva secunde dupa inceperea unei filmari,scade luminozitatea ecranului.Daca esti afara abia vezi ce filmezi.O solutie?(p.s.S-a actualizat chromul.Cred ca a fost de la ei,ca eu n-am facut nimic)

#20
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009
Mâine voi filma și afară. Am filmat în casă și e ok, chiar o prietenă m-a întrebat cu ce am filmat de se vede așa bine. Eu sunt supărată acum că am „bulit” o folie de sticlă Posted Image. Și așa se găsesc greu. Cred că avea și ceva defect pentru că jos nu voia de loc să se lipească. Am văzut folia asta față/spate. Mă bate gândul s-o comand.

Edited by iogamac, 09 March 2021 - 22:01.


#21
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009
Mai am o noutate! Astăzi am fost și mi-am montat pe telefon folie ShieldUp regenerabilă, față/spate. Avantajul este că ți-o debitează pe loc, funcție de modelul și marca telefonului. Lumea o laudă și am văzut că rezistă și protejează bine și la „căzături”. . Vom vedea cum se comportă. Înainte de a o cumpăra am urmărit pe youtube diverse clipuri și m-a convins. Nu puteam să aștept o lună până îmi ajung cele din China. Montate, arată foarte bine și se simt la atingere foarte plăcut. Am pus față/spate ca să nu mai pun husa. Încă sunt

#22
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 09.01.2015
Unde ai pus foliile?

#23
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009

View Postph13xlv, on 10 martie 2021 - 17:23, said:

Unde ai pus foliile?

În City Park Constanța este o insulă în față la DM. De fapt unde vezi dispozitive ShielUp poți pune folii din astea. Primele ore trebuie manevrat cu atenție telefonul și nu trebuie să te sperii dacă mai are ceva bule sub folie. În câteva ore dispar complet. Aici ai harta cu locațiile magazinelor din toată țara. Nu știu dacă am voie să pun, dar încerc.

#24
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Multumim!

#25
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009

View PostFARAROTI, on 11 martie 2021 - 10:15, said:

Multumim!

Folia se simte puțin cauciucoasă la atingere, dar face aderență bună. Telefonul nu alunecă din mână și are un aspect lucios. Nu rămân amprente la atingere.

#26
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
si merge wifi calling?

#27
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009
Sunt cam confuză cu wifi calling-ul. Nu prea am citit ce înseamnă. Am activat volte, dar din câte am urmărit nu-mi apare în bara de sus niciodată vreo notificare că aș utiliza așa ceva.

#28
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
A testat careva luminozitatea ecranului in timpul filmarii?

#29
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009
Am filmat cu lumină artificială de la bec, becul era cam chior, dar a ieșit bine.

#30
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Nu filmarea era buba,ci faptul ca in timpul filmarii dupa primele 10 secunde,incepe sa scada luminozitatea ecranului.Daca stau cu ea la jumatate si filmez afara in soare,dupa 20 de secunde abia mai disting ce filmez.Am instalat gcam si ma folosesc de el .Aaa..si mi s-a blocat de 3-4 ori in zile diferite..pe softpedia.De dimineata pana seara consum o baterie,dar cu incarcarea asta,nici nu conteaza cat de repede îl golesc.Voi,multumiti?

#31
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009
Ți mie mi s-a întâmplat să-mi scadă luminozitatea, dar nu la poze nici la filmări. Trebuie văzut în setări. Eu azi am remarcat că în setări la Bluetooth îmi apare scris „neconectat”, dar este conectat. Am schimbat să văd dacă nu cumva e traducerea greșită, dar în engleză apare „not connected”.
Am găsit un User Guide pe care n-am apucat să-l studiez în profunzime. Oricum nu toate opțiunile sunt valabile și pentru modelul 7 Pro, dar unele chestii mi le-am lămurit.

Attached Files



#32
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Nu-i dau de cap la camera.Luni fac retur cu înlocuire.Voi tot de la emag le-ați luat?

#33
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009

View PostFARAROTI, on 26 martie 2021 - 12:04, said:

Nu-i dau de cap la camera.Luni fac retur cu înlocuire.Voi tot de la emag le-ați luat?

Da, de la emag. Eu m-am gândit să dau retur pentru bluetooth, da mi-e lene. În rest n-am avut blocaje sau alte nebunii.

Edited by iogamac, 26 March 2021 - 13:58.


#34
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013

View PostFARAROTI, on 25 martie 2021 - 19:50, said:

Nu filmarea era buba,ci faptul ca in timpul filmarii dupa primele 10 secunde,incepe sa scada luminozitatea ecranului.Daca stau cu ea la jumatate si filmez afara in soare,dupa 20 de secunde abia mai disting ce filmez.Am instalat gcam si ma folosesc de el .Aaa..si mi s-a blocat de 3-4 ori in zile diferite..pe softpedia.De dimineata pana seara consum o baterie,dar cu incarcarea asta,nici nu conteaza cat de repede îl golesc.Voi,multumiti?

pai gcam o fi de vina, nu merge ca aplicatia originala probabil.

ps: a aparut 8 pro

Edited by 41ex, 26 March 2021 - 20:33.


#35
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009
Am o viață agitată în acest moment și n-am avut timp să mă documentez. Am tot citit și am auzit despre  gcam. Este o aplicație pe care o instalezi? Eu am Google lens...în sfârșit în Google Play nu e nicio aplicație dezvoltată de google gcam.

#36
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
A apărut o actualizare,dacă n-ați văzut deja.Eu n-o instalez,că luni duc tel la emag.Gcam-ul l-am descărcat de pe un site,dar nu mai știu care că am dat restart și am pierdut linkul.La poze mi-a plăcut mai mult gcam.E și în google play dar pt telefoanele pixel parca.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate