Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Pasta de dinti albire fara menta

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,684
  • Înscris: 05.02.2012

 Alltrack, on 18 noiembrie 2020 - 14:41, said:

Omul a cerut o pasta de dinti de 30 de lei iar recomandarea colegului student cu tot tratamentul e pe la 3000 de lei . 1500 albirea , vreo 600 detartrajul , crestul spanacului vreo 400...numai o ''portie'' + alte costuri pe care ''stomatologii'' nu le includ din prima .

Baliverne ... daca ai dintii fara carii, ai nevoie de o igienizare (detartraj + curatare) . Ii curata si cu un fel de "polish" cu un buretel de ala rotativ (cred) . Toata treaba asta costa 150-300ron, depinde de oras/cabinet. De unde ai scos sumele alea ? Sa inteleg ca nu prea mergi pe la dentist ? Eu mi-am facut un detartraj luna trecuta + o igineizare. A fost 200ron cred

Nu e nevoie sa ii albesti. Lasa-i cu albul acela natural. Sau iti place cum arata Dorian Popa ? Zica ca are un WC in gura

Edited by Andreysc7, 18 November 2020 - 19:38.


#20
morrigan24

morrigan24

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 11.09.2019
Cei care se duc la dentist odata la 7 ani nu ar trebui sa isi dea cu parerea daca nu sunt 100% siguri de ceva.

#21
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

 vldsnz97, on 17 noiembrie 2020 - 01:03, said:

As vrea sa imi iau o pasta de dinti special pentru albire dar fara gust de menta. Ce imi puteti recomanda?
Asta cere initiatorul . PUNCT !
Ceilalti puteti posta pe subiectele la care se cere albire la stomatolog si altele . In plus incalcati regulamentul , jigniti userii fara sa stiti cine sunt , ce fac si de cate ori se duc la stomatolog .

#22
morrigan24

morrigan24

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 11.09.2019
Albirea dintilor distruge niciun smalt, nu exista studiu care sa demonstreze asta.
Pasta de dinti nu albeste nimic, doar inlatura putin petele superficiale, daca le poate inlatura si pe alea.
Detartrajul nu este 600 RON, inlatura petele superifiale, tartrul si ce se mai afla subgingival (de aceea dintii 'par mai albi').
Eu unul mi-am albit dintii foarte mult cu un simplu detartraj (100 RON + 400 RON benzile crest) si odata la 2 ani cumpar unele benzi de albire, doar pentru mentinerea albului.
Nu, nu am niciun comision de la nimeni. Mi-am spus doar experienta persoanala care poate ajuta un om sa inteleaga ce si cum.
Fix aici mi-as face reclama?
Nu vad sensul rautatilor si comantariilor care nu isi au rostul.
Fara menta nu cred ca o sa gasesti vreodata. Daca gasesti, fii atent sa contina peroxid de hidrogen, ca ala albeste.

#23
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,094
  • Înscris: 18.12.2007

 Alltrack, on 18 noiembrie 2020 - 23:34, said:

Asta cere initiatorul . PUNCT !
Ceilalti puteti posta pe subiectele la care se cere albire la stomatolog si altele . In plus incalcati regulamentul , jigniti userii fara sa stiti cine sunt , ce fac si de cate ori se duc la stomatolog .

Pentru asta ai la dispozitie butonul de raport. Foloseste-l cu incredere.

 morrigan24, on 19 noiembrie 2020 - 00:11, said:

Eu unul mi-am albit dintii foarte mult cu un simplu detartraj

Inseamna ca aveai mult tartru pe dinti.

#24
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

 morrigan24, on 19 noiembrie 2020 - 00:11, said:

Detartrajul nu este 600 RON, inlatura petele superifiale, tartrul si ce se mai afla subgingival (de aceea dintii 'par mai albi').
Eu unul mi-am albit dintii foarte mult cu un simplu detartraj (100 RON + 400 RON benzile crest) si odata la 2 ani cumpar unele benzi de albire, doar pentru mentinerea albului.
Nu, nu am niciun comision de la nimeni. Mi-am spus doar experienta persoanala care poate ajuta un om sa inteleaga ce si cum.
Fix aici mi-as face reclama?
Nu vad sensul rautatilor si comantariilor care nu isi au rostul.
Fara menta nu cred ca o sa gasesti vreodata. Daca gasesti, fii atent sa contina peroxid de hidrogen, ca ala albeste.
Am luat preturile de pe primul site care a iesit la ''Google'' albire dinti !
Cu rautatile , nu eu am inceput cu ''aia care nu merg de x ori la dentist pe an'' nu au voie sa comenteze .
DA sunt fumator si de 2 ori pe saptamana ma clatesc bine cu bicarbonat de sodiu , nu se fac dintii ca actorii cu fatele dar se duce multa ''galbeneala'' . In plus se dezinfecteaza si gingiile ..

 AlexEn, on 19 noiembrie 2020 - 08:21, said:

Pentru asta ai la dispozitie butonul de raport. Foloseste-l cu incredere.
Nu m-am referit la tine , postarile tale sunt mega decente !!! Una e sa dai informatii si alta sa incepi ca cei care nu sunt de acord cu tine sunt neingrijiti !

#25
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,094
  • Înscris: 18.12.2007
Nu am zis ca te-ai referit la mine. Am zis sa respecti regulamentul cu care ai fost de acord la inscriere, indiferent despre cine este vorba.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate