Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Sursa UPS

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Salut, sper ca am scris bine, toata noaptea am avut probleme la retea electrica si imi doresc sa achizitionez o sursa pentru calculator si laptop, nu ma pricep asa ca doresc sa stiu care sunt cele mai bune, buget sa spun, pana in o mie ron, ma intereseaza ca sa nu se piarda datele daca se ia curentul accidental si sa fie ceva calitate, sa aiba protectie la supratensiune pentru a nu se defecta electronicele, va multumesc mult, sanatate.

#2
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Pentru notebook nu-ți trebuie, are el baterie.
Trebuie să spui exact consumatorii și dacă e vorba doar de pc, configurația pentru un consum estimativ.
De asemenea să te gândești ce vrei. Un ups care să îți permită să oprești în siguranță pc-ul sau unul care să permită o autonomie minima de ... completezi tu cât

#3
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,689
  • Înscris: 23.01.2010
Ups WELL 800  cu o baterie de masina de minim 100Ah pentru cel putin 3ani esti sigur ca ai asigurat curentul la calculator, monitor, veioza,si centrala termica.
Fara imprimanta/te gurmande la curent.
Spor!

#4
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016

View PostBloodRa, on 14 noiembrie 2020 - 07:57, said:

Pentru notebook nu-ți trebuie, are el baterie.
Trebuie să spui exact consumatorii și dacă e vorba doar de pc, configurația pentru un consum estimativ.
De asemenea să te gândești ce vrei. Un ups care să îți permită să oprești în siguranță pc-ul sau unul care să permită o autonomie minima de ... completezi tu cât
Salutare, nu mai am baterie la laptop. Este un laptop fara baterie, direct la curent, un desktop si 2 monitoare. Poate sa fie si un tv.

View PostXTH, on 14 noiembrie 2020 - 08:25, said:

Ups WELL 800  cu o baterie de masina de minim 100Ah pentru cel putin 3ani esti sigur ca ai asigurat curentul la calculator, monitor, veioza,si centrala termica.
Fara imprimanta/te gurmande la curent.
Spor!
Are baterie in el, sau trebuie separat si cum se monteaza asa ceva? Marturisesc ca sunt novice

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Colegul a zis de baterie de mașina deci e separată bateria aia.
Care ar fi bugetul pentru acest ups ?

#6
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Buna dimineata @Waterman, pana in 1 mie ron, cred ca ajunge. Nu ma pricep.

View PostBloodRa, on 14 noiembrie 2020 - 07:57, said:

Pentru notebook nu-ți trebuie, are el baterie.
Trebuie să spui exact consumatorii și dacă e vorba doar de pc, configurația pentru un consum estimativ.
De asemenea să te gândești ce vrei. Un ups care să îți permită să oprești în siguranță pc-ul sau unul care să permită o autonomie minima de ... completezi tu cât
Pai este un mediul calculator, sursa 600 watti, un intel 7, hdd de un tera, placa video medium, nu stiu exact intreaga configuratie.

#7
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 22.03.2019
un ups de 1000-1200va capacitate si n-ai treaba, marca model in functie de bugetu tau.

#8
Romi_

Romi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 01.05.2020
Pai in primul rand cumpara batteria la Laptop ca iesi mai ieftin. Pentru desktop si monitor faci un mic calcul si vezi de cat sa fie UPS-ul.

#9
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Așa cum a răspuns altcineva totul tine de buget.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate