Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Orange Neva Jet 5G / Zte Axon 10 pro 5G

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#37
Octavianstefan87

Octavianstefan87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2017

 alinx1, on 16 decembrie 2020 - 00:21, said:

Rog pe toti cei care au sau vor achiziționa acest model sa faca o sedizare legata de problema qi charging aici:

https://comunitate.o...5g?new_answer=1

Este o problema generala si daca sunt mai multe plangeri sunt sanse de rezolvare printr-un viitor update de soft!

Dacă apare pe viitor vreun update la Android 10 si se rezolva problemele, te rog sa scrii aici pentru ca iau in considerare pe viitor sa il achizitonez dinou, numai daca se rezolva problemele

#38
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012
Exista update android 10 si posibilitatea de download pe site-ul ZTE  pt orange neva jet 5G de Franța. Ar trebui sa fie compatibil. O sa scriu aici daca il voi face si va funcționa.

 Octavianstefan87, on 16 decembrie 2020 - 07:47, said:



Dacă apare pe viitor vreun update la Android 10 si se rezolva problemele, te rog sa scrii aici pentru ca iau in considerare pe viitor sa il achizitonez dinou, numai daca se rezolva problemele
Scrie si tu te rog la acel link

#39
Octavianstefan87

Octavianstefan87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2017

 alinx1, on 16 decembrie 2020 - 20:23, said:

Exista update android 10 si posibilitatea de download pe site-ul ZTE  pt orange neva jet 5G de Franța. Ar trebui sa fie compatibil. O sa scriu aici daca il voi face si va funcționa.


Scrie si tu te rog la acel link

Eu am deschis acel topic :)

#40
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012

 alinx1, on 16 decembrie 2020 - 20:23, said:

Exista update android 10 si posibilitatea de download pe site-ul ZTE  pt orange neva jet 5G de Franța. Ar trebui sa fie compatibil. O sa scriu aici daca il voi face si va funcționa.

Confirm ca functioneaza android 10 la acest model de la ZTE- Orange Neva Jet 5G de Franța pe care il puteti lua de aici :
https://www.ztedevic...ro-5g_c-orange/

Doar se extrage fisierul update.zip si se pune pe un card SD , telefonul recunoscand-l imediat .Dar probabil ca se va pierde garantia ai nostri nerecunoscand acest up. de acolo. Deocamdată nimic deosebit si ramane sa verific din nou qi charging

Edited by alinx1, 17 December 2020 - 11:15.


#41
Octavianstefan87

Octavianstefan87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2017

 alinx1, on 17 decembrie 2020 - 11:14, said:


Confirm ca functioneaza android 10 la acest model de la ZTE- Orange Neva Jet 5G de Franța pe care il puteti lua de aici :
https://www.ztedevic...ro-5g_c-orange/

Doar se extrage fisierul update.zip si se pune pe un card SD , telefonul recunoscand-l imediat .Dar probabil ca se va pierde garantia ai nostri nerecunoscand acest up. de acolo. Deocamdată nimic deosebit si ramane sa verific din nou qi charging

Ai facut update? Merge totul ok inclusiv încărcarea wireless?

#42
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012
Da l-am făcut de acolo si ca prima impresie nu mai este recunoscut 5G nemaiputand sa il activez :))
Asta nu ar fi o problema pt ca oricum nu mergea aici. Dark theme tot la fel nu exista ,de fapt nu s-a modificat mai nimic restul functionand la fel
Ramane sa verific qi charging

#43
Octavianstefan87

Octavianstefan87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2017

 alinx1, on 17 decembrie 2020 - 11:53, said:

Da l-am făcut de acolo si ca prima impresie nu mai este recunoscut 5G nemaiputand sa il activez :))
Asta nu ar fi o problema pt ca oricum nu mergea aici. Dark theme tot la fel nu exista ,de fapt nu s-a modificat mai nimic restul functionand la fel
Ramane sa verific qi charging

Navigarea prin gesturi este disbonibila?

#44
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012

 Octavianstefan87, on 17 decembrie 2020 - 13:10, said:



Navigarea prin gesturi este disbonibila?
Nu este nimic in plus si nici qi charging nu merge. Mai rau am facut pt ca acum risc si garantia. Mai astept o perioadă vreun update tot pe acolo dupa care ii pun un custom rom de pe xda

#45
Octavianstefan87

Octavianstefan87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2017

 alinx1, on 17 decembrie 2020 - 15:27, said:


Nu este nimic in plus si nici qi charging nu merge. Mai rau am facut pt ca acum risc si garantia. Mai astept o perioadă vreun update tot pe acolo dupa care ii pun un custom rom de pe xda

Nu ar trebui sa ai probleme cu garantia daca nu ai deblocat bootloader

#46
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012
Inca nu l-am deblocat dar tot pot face figuri pt ca nu este un update oficial aici. Si oricum degeaba l-as trimite ca habar nu au ăstia ce sa ii faca. Sunt lamurit de ei

#47
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012
Orcum nu ma intereseaza 5g-ul ci mai mult acel qi charging care din pacate nu funcționează. In rest ramane un telefon cu performanțe foarte bune

#48
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012
Dupa cateva zile de la acel update de franta constat urmatoarele:
- acum are android securitate februarie 2020, tot cam old..dar mai ok comparativ cu noiembrie 2019
- imi da senzația ca este si mai fluent in aplicații
- a crescut durata de viață a bateriei . Spre ex acum am sot 9 ore si ceva si are 37% ....mai mult decat excelent!
- s-a dusss 5g-ul dar nici nu a fossst si nu va fi curand in zona mea :))

Edited by alinx1, 19 December 2020 - 18:22.


#49
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
Văd că încă tot țepuiesc lumea ăștia de la Orange.
Eu în 2013 mi-am luat de la ei primul meu telefon cu Android, Orange Nivo a fost cel mai mizerabil telefon avut de mine de când folosesc Android, noroc că am reușit să scap de el.
Lunar mă prezentam cu el în magazinul orange pentru că se bloca, nu puteam fi sunat, ba nu se deschidea tastatura etc. Update n-a văzut telefonul acela nici o dată 😂.

#50
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012
Nu e chiar asa. Singurul inconvenient al acestui model este nefunctionarea qi charging. In rest este excelent

#51
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
Nu mai spune?
Actualizări, nu sunt.
Wireless charging, prezentat și promovat, ioc.
Dual sim, ioc.
Înțeleg că fiecare are minusuri și plusuri, dar când ești mințit/înșelat pe față nu mai e vorba de minusuri și plusuri, indiferent cât costă și ce face, desigur fiecare suntem responsabili de banii noștrii și-i cheltuim cum vrem noi, însă e aberant să fii înșelat cu niște chestii care sunt promovate pe site. La ab de 8E cu 44 lei rată lunară ai Samsung A42 la care nu există doar marketing și face ce se spune, la fel și la alți producători Xiaomi/Lg/Sony etc.
Plus că la unele firme ai și service prompt și ca lumea, nu ca la ăștia, crede-mă.

#52
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Chinezarie!
Nu se repara ci se inlocuieste (au prea multe pe stoc).

#53
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012

 Poll77, on 20 decembrie 2020 - 12:50, said:

Nu mai spune?
Actualizări, nu sunt.
Wireless charging, prezentat și promovat, ioc.
Dual sim, ioc.
Înțeleg că fiecare are minusuri și plusuri, dar când ești mințit/înșelat pe față nu mai e vorba de minusuri și plusuri, indiferent cât costă și ce face, desigur fiecare suntem responsabili de banii noștrii și-i cheltuim cum vrem noi, însă e aberant să fii înșelat cu niște chestii care sunt promovate pe site. La ab de 8E cu 44 lei rată lunară ai Samsung A42 la care nu există doar marketing și face ce se spune, la fel și la alți producători Xiaomi/Lg/Sony etc.
Plus că la unele firme ai și service prompt și ca lumea, nu ca la ăștia, crede-mă.
Daca pui in balanța si ce ofera o sa vezi ca merita. Unde  gasesti tu Snapdragon 855 + display amoled +amprenta display functionala+boxe stereo,etc..., la 1000lei ?
Si nu ,nu le tin partea pt ca ăștia de la Orange chiar sunt cazuti in cap dar la fel este si la concurenta.
Doar ca eu il folosesc si sunt muțumit de el

 breitner, on 20 decembrie 2020 - 13:05, said:

Chinezarie!
Nu se repara ci se inlocuieste (au prea multe pe stoc).
Foloseste componente fabricate de firme de top intocmai ca Samsung dar pe aceia probabil ca nu ii numesti asa pt ca sti tu de la tv " ca e bune " :)
Si probabil ca nu le repara pt ca nu prea are cine pe la noi si nu pt ca au multe pe stoc

#54
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
Nu mai încerc să-ți explic că n-are rost.
Dacă îți cumperi o mașina superbă doar pentru că are un motor care se află și in Audi,dar n-ai încălzire/servo și cutia e de fapt manuală si nu automată deși în descriere era automată ți se pare ok? Mie unul nu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate