Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Orange Neva Jet 5G / Zte Axon 10 pro 5G

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#19
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012
Are exact ce am zis : 6 gb fara dual sim. Asta este varianta pt Europs. Celelalte au 8-12 gb ram si dual sim dar nu le găsești la Orange !

#20
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
la banii ăștia.  merita luat zic.  eu am avut zte..nu mă dezamăgit niciodată

plus că are specificații de s10...nu??

#21
Octavianstefan87

Octavianstefan87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2017
Salut. Am facut si eu comanda la orange cu prelungire abonament 8 euro si 10 lei rata pe 24 luni plus 500 avans. Am avut si reducere  220 lei pe puncte. Zic ca e ok pentru ce specificatii are. Astept sa ajunga luni telefonul. Cei care il aveti sunt ceva probleme? Se misca bine aplicatiile uzuale? Nu ma intereseaza jocuri. Bateria cum se comporta? Din ce data e ultimul update pe telefon?

Mulțumesc anticipat pentru cine poate sa răspundă

#22
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
reducere 220? deci ai dat 280 avans sau inclusă reducerea??

#23
Octavianstefan87

Octavianstefan87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2017

View Postalinator, on 07 decembrie 2020 - 04:04, said:

reducere 220? deci ai dat 280 avans sau inclusă reducerea??
Am dat 500 lei avans si mai platesc undeva la 10 lei pe luna rate pe 24 luni. Daca nu as fi avut reducerea punctelor as fi platit 700 lei si ceva avans. Abonamentul este de 8 euro. Daca as fi facut abonament mai mare nu as mai fi dat avans. per total iese pretul telefonului cu abonamentul de 8 euro inclus undeva la 1900 lei. Cu abonament mai mare saream de 2300 lei.

Acum sa vedem cum este si telefonul..il detii?

Edited by Octavianstefan87, 07 December 2020 - 06:32.


#24
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012

View PostOctavianstefan87, on 05 decembrie 2020 - 13:50, said:

Salut. Am facut si eu comanda la orange cu prelungire abonament 8 euro si 10 lei rata pe 24 luni plus 500 avans. Am avut si reducere  220 lei pe puncte. Zic ca e ok pentru ce specificatii are. Astept sa ajunga luni telefonul. Cei care il aveti sunt ceva probleme? Se misca bine aplicatiile uzuale? Nu ma intereseaza jocuri. Bateria cum se comporta? Din ce data e ultimul update pe telefon?

Mulțumesc anticipat pentru cine poate sa răspundă
Bateria tine cam o zi ,deci normal pt acest display si baterie 4000, update-uri nu prea primeste pt ca asa stiu operatorii nostri dupa rebranduire si anume ultimul up este de acum un an. Iau in considerare sa il rutez si sa ii pun softul original de China unde va primii android 11 !
In rest este destul de ok,am detaliat despre el cu o pg in urma


ps.Am o rugăminte la voi care l-ati comandat si anume verificatii incarcarea wireless intr-un orange shop sau oriunde   .As vrea sa fiu sigur daca numai al meu are problema asta

Edited by alinx1, 07 December 2020 - 10:06.


#25
Octavianstefan87

Octavianstefan87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2017

View Postalinx1, on 07 decembrie 2020 - 10:05, said:



Bateria tine cam o zi ,deci normal pt acest display si baterie 4000, update-uri nu prea primeste pt ca asa stiu operatorii nostri dupa rebranduire si anume ultimul up este de acum un an. Iau in considerare sa il rutez si sa ii pun softul original de China unde va primii android 11 !
In rest este destul de ok,am detaliat despre el cu o pg in urma


ps.Am o rugăminte la voi care l-ati comandat si anume verificatii incarcarea wireless intr-un orange shop sau oriunde   .As vrea sa fiu sigur daca numai al meu are problema asta

Salut, mi-a ajuns si mie dar nu am avut timp să-l desfac din cutie. Incerc diseara daca se incarca wirelelss. Ai ceva detalii de deblocare bootloader si daca exista custom romuri?

#26
Octavianstefan87

Octavianstefan87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2017

View Postalinx1, on 07 decembrie 2020 - 10:05, said:



Bateria tine cam o zi ,deci normal pt acest display si baterie 4000, update-uri nu prea primeste pt ca asa stiu operatorii nostri dupa rebranduire si anume ultimul up este de acum un an. Iau in considerare sa il rutez si sa ii pun softul original de China unde va primii android 11 !
In rest este destul de ok,am detaliat despre el cu o pg in urma


ps.Am o rugăminte la voi care l-ati comandat si anume verificatii incarcarea wireless intr-un orange shop sau oriunde   .As vrea sa fiu sigur daca numai al meu are problema asta

Hmm se pare ca nici la mine nu merge încărcarea wireless. Chiar sunt dezamagit de asta cât si de lipsa suportului software pe partea de updateuri

#27
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012

View PostOctavianstefan87, on 08 decembrie 2020 - 21:35, said:



Hmm se pare ca nici la mine nu merge încărcarea wireless. Chiar sunt dezamagit de asta cât si de lipsa suportului software pe partea de updateuri
Se deconecteaza la incarcarea aia ca si cum ar fi un bug in soft. Opreste-l si pune-l la incarcat wireless sa vezi cum face. O sa le fac o solicitare astora de la orange dar trebuie sa o facem mai multi pt a se rezolva ceva.
Fa-le si tu direct din aplicatie !

Le-am expus problema si astept raspuns dar faceti-o si voi care il aveti.

#28
Octavianstefan87

Octavianstefan87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2017

View Postalinx1, on 09 decembrie 2020 - 14:34, said:


Se deconecteaza la incarcarea aia ca si cum ar fi un bug in soft. Opreste-l si pune-l la incarcat wireless sa vezi cum face. O sa le fac o solicitare astora de la orange dar trebuie sa o facem mai multi pt a se rezolva ceva.
Fa-le si tu direct din aplicatie !

Le-am expus problema si astept raspuns dar faceti-o si voi care il aveti.
S-ar părea ca nici plata nfc nu merge. Am configurat gpay la fel ca pe alte telefoane si cand dau sa platesc nu se întâmplă nimic. Tu ai facut vreo plată nfc?

#29
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012
Da la mn merge nfc. Platesc cu el de cand l-am luat prin BT Pay.
Mi-au raspuns cei de la Orange si dupa cum ma asteptam vor sa il trimit la garantie sa se convinga ei ceea ce nu prea am chef. Oricum nu ma int asa de mult acea incarcare desi putea fi de ajutor .Acum ma eneveaza ca nu pot sa ii pun nici o tema Dark Mode decat setari prin aplicatii ce suporta asta Nu stiu cat mai rezist tentatiei de a incerca variantele de root gasite pe la ZTE axon 10 varianta 5 G . Nu reusesc sa ii gasesc stock rom original china decat pt varianta non 5g :(

Edited by alinx1, 09 December 2020 - 23:13.


#30
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012
I-am gasit niste update-uri rom pt alte tari europa prin ZTE si anume Orange neva jet 5Gde Franta. Nu am cunostintele necesare daca merita sa il fac sau risc sa il brick-uiesc si nici astora nu o sa il pot trimite la reparatii ;)
Dar ma mananca pielea.. :)
Or asta ,or root si un custom rom gasit pe xda forum

Edited by alinx1, 09 December 2020 - 23:59.


#31
Octavianstefan87

Octavianstefan87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2017

View Postalinx1, on 09 decembrie 2020 - 23:59, said:

I-am gasit niste update-uri rom pt alte tari europa prin ZTE si anume Orange neva jet 5Gde Franta. Nu am cunostintele necesare daca merita sa il fac sau risc sa il brick-uiesc si nici astora nu o sa il pot trimite la reparatii ;)
Dar ma mananca pielea.. :)
Or asta ,or root si un custom rom gasit pe xda forum

Am făcut cerere de retur. Aștept sa il ridice. Nu prea are suport nici pe xda. Nu merita

#32
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012
Nu gasesti altceva mai bun in banii astia ,si in nici un caz snapdragon 855!
Si trecand peste aceste minusuri am pus pe el aplicatiile pe care le foloseam de obicei si nu am probleme cu niciuna .Se misca excelent  fara lag sau vreo problema inafara de cele mentionate. Si are suport pt root pe xda in varianta de China dar deocamdata imi este ok asa . Probabil ca o sa il fac candva .

https://forum.xda-de...10-pro.3992119/

TWRP recovery pt zte axon 10 pro. Tot acolo mentioneaxa ca este valabil si pt varianta 5G. Sa vad cand am timp de bazait prin el

#33
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012

View Postalinx1, on 09 decembrie 2020 - 23:13, said:

. Nu reusesc sa ii gasesc stock rom original china decat pt varianta non 5g :(
Am gasit pt sua dar nu stiu cat de compatibile sunt. Am cerut help pe acolo..

#34
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
are banda in 900 4g pt Digi oare?? sunt la tara...și sunt curios daca merge

#35
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012
Merge orice retea pe el inclusiv digi

#36
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 06.01.2012
Rog pe toti cei care au sau vor achiziționa acest model sa faca o sedizare legata de problema qi charging aici:

https://comunitate.o...5g?new_answer=1

Este o problema generala si daca sunt mai multe plangeri sunt sanse de rezolvare printr-un viitor update de soft!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate