Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Drept parcare drum privat

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#37
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postbani002, on 27 iulie 2020 - 13:54, said:

Exact.

Problema nu e cu vecinii de pe strada, care sunt si ei proprietari. Problema este cu cei care parcheaza pe teren privat ce nu le apartine, si ii blocheaza astfel pe proprietarii de drept.
Daca e drum privat atunci aveti dreptul sa permiteti accesul doar la cine doriti.  Deci tu si vecinul puteti  ingradi accesul la drum.

#38
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 08.09.2006
Salutare tuturor,
Stiu ca subiectul este cam vechi, dar problema este tot timpul de actualitate :).

Asadar, locuiesc intr-un ansamblu rezidential pe al carui drum de acces detin drept de servitute. Este un drum inchis. Drumul respectiv este in proprietatea dezvoltatorului 60%, fiecare rezident detinand cota parte din acest drept de servitute. De ex in ctr meu scrie ca detin 27mp din acest drum. Majoritatea caselor au loc de parcare in curte. Dar se mai parcheaza si pe strada.. Fara sa fie impiedicat acceul celorlalti sau a altor masni (salvari pompieri etc.) Drumul are cam 6m latime.
De la un timp dezvoltatorul tot bate toba ca noi parcam ilegal pe drumul lui.
Intrebarea mea este: Acel procent din drumul de servitute mentionat in contract imi da mie doar drept de trecere sau pot si parca pe acest drum?

Thx all,
Dan.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate