Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

iPhone SE 2020

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
722 replies to this topic

#37
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 15.03.2005
Eu nu reusesc sa inteleg de ce va inversunati atat, pe orice topic despre samsung, huawei etc., nu spune nimeni ce bun e apple, de ce tineti voi mortis sa demonstrati pe un topic de iphone ce alegeri minunate ati facut si ca nu isi merita banii iphone-ul? Fiecare alege cum il duce capul. Evident ca pe unii ii duce mai mult, pe unii mai putin, ca asa suntem facuti, ce rost are sa impunem adevarul nostru celorlalti?
Eu am iphone si ipad, imi satisface nevoile si punct, nu-mi pasa ce foloseste unul sau altul, ca nu sunt banii mei.

Edited by nepot, 18 April 2020 - 11:47.


#38
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Pai multa lume nu are telefonul dar deja au apărut că ciupercile după ploaie, din ce in ce mai puțini.


Cu asta traiesc, cu asta se hrănesc. Să compare și să discute cu furie despre un telefon care nici nu-l au, dar așa este la fiecare lansare.

Oameni care nu știu prea multe dar au învățat cum este cu Snapdragon, cati rami sunt necesari, cum trebuie sa fie proiectat procesorul, cât trebuie să aibă bateria, când mori de plictiseala ce este mai plăcut decât să intri pe un topic cu un telefon nou lansat.

Vechea generație crescuta cu Android 1.4 nici copiii în ziua de azi nu se mai uita la toate specificatiile.

Bătrâni crescuți în ura războiului iOS3 vs Android 1.6.

Edited by ad-bloc, 18 April 2020 - 11:50.


#39
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,868
  • Înscris: 17.09.2003
O întrebare : camera de pe iPhone SE 2020 are Night Mode și Deep Fusion ?

#40
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
https://www.androidc...value-flagships

Nu mă așteptam, dar o veste buna pentru cei care doresc Android, preturile ar trebui să scadă mai ales la telefoanele fara suita Google.

Edited by ad-bloc, 18 April 2020 - 12:18.


#41
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
iPhone 8 reciclat in iPhone SE 2020....


De ce nu l-au facut asa?

Attached File  93737_.jpg   518.66K   90 downloads

Edited by YourFan, 18 April 2020 - 12:29.


#42
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Simplu , este vorba de costuri de producție . iPhone este in producție (exista linie de producție) de ce sa faci o alta carcasa de la zero când cu mici modificări la interior dacă e cazul

#43
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,868
  • Înscris: 17.09.2003
Îmi răspunde cineva va rog la întrebarea mea  :).?

#44
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,676
  • Înscris: 24.11.2015

View PostBvdan2016, on 18 aprilie 2020 - 10:27, said:

iPhone funcționează bine și ai update-urile Timp de 4 ani la iOS și funcționează bine fără blocaje sau restarturi ceea ce nu se întâmpla la restul de producători .

Nu mai vb tampenii, n-am avut restart cred ca niciodata la nici un telefon android pe care il folosesc sau l-am folosit. Sau blocaje la flagshipuri deloc...
Si cu ce te ajuta updateurile fata de un p30 pro ? Face mancare, dargoste ? Faci altceva pe telefon daca ai update la el si nu faceai pana atunci ? Sa fim seriosi!!

#45
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
In industria auto cum se face ? Schimba sigla și calitatea produsului dacă e cazul dar in rest la fel .
iPhone se 2020 mai are un scop și anume acela de a fi procesorul iPhone 11 , 11 pro care sunt aceleași cu iPhone se 2020 sa fie cât mai ieftin . Una e sa comanzi 100 de milioane și alta e sa fie comanda 150 sau 200 de milioane . E simplu , eficientă maxima și asta i se datorează lui Tim Cock , care a fost adus In 1998  de Steve Jobs de la IBM

#46
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,676
  • Înscris: 24.11.2015

View PostBvdan2016, on 18 aprilie 2020 - 12:39, said:

Simplu , este vorba de costuri de producție . iPhone este in producție (exista linie de producție) de ce sa faci o alta carcasa de la zero când cu mici modificări la interior dacă e cazul

Pai faca ceva nou, cu margini subtiri. Abia urmatorul SE il vor face din carcasa lui X reciclata...
Daca arata ca un X, noul SE il cumparam, sau daca avea margini mai subtiri. Imi place ca sunt mici si puternice, dar asa... poate o sa-l cumpar cand o sa fie 1000lei sau sub pe olx... doar asa de fun cum am luat si SE-ul.

#47
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016

View PostOClaudiu, on 18 aprilie 2020 - 12:55, said:

Îmi răspunde cineva va rog la întrebarea mea  :).?
Camera
12MP Wide camera
ƒ/1.8 aperture
Digital zoom up to 5x
Portrait mode with advanced bokeh and Depth Control
Portrait Lighting with six effects (Natural, Studio, Contour, Stage, Stage Mono, High-Key Mono)
Optical image stabilization
Six‑element lens
LED True Tone flash with Slow Sync
Panorama (up to 63MP)
Sapphire crystal lens cover
Autofocus with Focus Pixels
Wide color capture for photos and Live Photos
Next-generation Smart HDR for photos
Advanced red-eye correction
Auto image stabilization
Burst mode
Photo geotagging
Image formats captured: HEIF and JPEG
https://www.apple.com/iphone-se/specs/

Și aici ai despre camera
https://www.apple.com/iphone-se/

#48
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Daca arata ca un X se batea cap in cap cu 11 ele.
Dpmdv el este gandit foarte bine, pretul este o idee mare dar nu foarte mult, un iphone 8 se vinde cu 1000-1300 de lei sh,la 2400 sa ai telefon nou, camera si procesor mult mai bune, nu este rau, este un telefon pentru cei ce nu cauta modelele de top, un telefon simplu si corect, cred ca voi incerca si eu unul.

#49
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Aici au pregătit cei de Apple motivele pt care sa schimbi iPhone-ul vechi cu iPhone SE
https://www.apple.co...se/why-upgrade/

Mai jos se pot compara datele tehnice
https://www.apple.co...device2=iphone8


#50
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
De la se era clar ca merita, eu am unul in casa si nu as mai putea sta cu un ecran atat de mic, iar de la 8 pentru unii merita, pentru altii nu.

Edited by silviu03, 18 April 2020 - 14:01.


#51
Alexanderalex

Alexanderalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 15.07.2014
Asa a spus lumea si de iphone xr când a aparut :)) rezoluție mica...doar o camera etc si uite ca a fost cel mai bine vândut iphone in 2019 la un pret mult mai mare față de noul iPhone se. Telefonul asta e o bestie mica si se va vinde la fel de bine.. Cand o sa mai scada cu 2-300 lei va fi pomana

#52
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
In Septembrie o sa fie cu 2000 lei pe net , la eMAG cu 2100 și in Noiembrie de black friday poate o sa fie cu 1800 lei și atunci chiar merita

#53
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Ai urmărit prețurile la produsele Apple ? Eu am spus pt magazinele online nu la eMAG sau istyle . Și in August Apple scade prețurile sau chiar Iulie înaintea lansării din Septembrie . Chestia asta se întâmpla de vreo 9 ani de zile nu e chestie cu ghicitul in stele

#54
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Scade pentru modelele lansate anul anterior, nu pentru un model lansat cu 3-4 luni inainte care oricum nu are legatura cu modelele din toamna.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate