Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Dupa cat timp se sterge un domeniu

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Buna!
Aveti idee dupa cat timp se sterge un domeniu? pentru ca am avut un domeniu, si este in peeding to delete, nu pot sa-l recumpar de unde l-am cumparat ca nu mai exista site-ul respectiv.
Data Expirării:
  2020-03-18
Stări:
  PendingDelete

#2
george2020

george2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 14.03.2020
In 3 luni ar trebui sa se stearga.
Dar daca nu e domeniu prost, nu vei avea nici o sansa sa il iei tot tu, sunt firme ce au acces la API si care ruleaza scripturi continuu prin API si blocheaza domeniile bune in speranta ca le pot revinde cu profit generos, ba chiar organizeaza licitatii in avans pentru ele.

#3
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Despre ce domeniu vorbim? .com? .ro?

#4
techuser

techuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 05.04.2020

View Postgeorge2020, on 12 aprilie 2020 - 18:55, said:

In 3 luni ar trebui sa se stearga.
Dar daca nu e domeniu prost, nu vei avea nici o sansa sa il iei tot tu, sunt firme ce au acces la API si care ruleaza scripturi continuu prin API si blocheaza domeniile bune in speranta ca le pot revinde cu profit generos, ba chiar organizeaza licitatii in avans pentru ele.

exact, domeniul o sa fie achizitionat de o firma revanzatoare ....

#5
gigelvasile

gigelvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 13.08.2012
Daca e .ro poti sa ti-l transferi de la registrarul vechi la ROTLD chiar daca e in perioada de pending delete - presupunand ca inca e valida adresa de email care era trecuta ca admin, altfel trebuie o procedura mai complicata pe hartie.

LE: referitor la cei care cumpara domenii pentru revanzare, in special cei din Bulgaria, sa primeasca numai moneda Botswanei. La fel si cei de la ROTLD care accepta asta si se prefac ca nu vad.

Edited by gigelvasile, 12 April 2020 - 19:29.


#6
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Deci, eu am cumparat de pe un site domeniu respectiv, nu cred ca o sa-l ia vreo firma sau ceva, ca nu e cine stie ce, dar firma respecti va de unde am luat domeniu nu mai exista, nu mai am acces la domeniu, ca-l recuparam.
Ca stare apare ca e in curs de stergere, dar nici sa-l cumperi nu poti ca spune ca exista deja,este un domeniu .RO
Sa inteleg ca tre' sa astept 3 luni dupa data de expirare?

Edited by Calypsso, 12 April 2020 - 19:39.


#7
gigelvasile

gigelvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 13.08.2012
Da, domeniul se sterge la 90 de zile de la data expirarii.

Intre timp mai bine incerci recuperarera accesului in pagina de administrare a ROTLD (click pe resetare parola, daca nu o ai): https://rotld.ro/domadmin/

Daca reusesti asta, atunci poti sa generezi cod transfer din pagina de admin, si sa-l transferi inapoi la ROTLD: https://rotld.ro/tra...-registrar-ici/

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate