Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Recomandare AC 12.000BTU pentru apartament ~50mp

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
diaconuserban58

diaconuserban58

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 04.04.2014
Lumea pe acest forum intreaba,cere parerea si le recomand avizat, din propria experienta,altii recomanda alceva s.a.m.d.! Nu este obligatoriu sa mi cititi postarile!

#20
Sadashi

Sadashi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 12.09.2019

View Postdiaconuserban58, on 16 iunie 2020 - 08:24, said:

Lumea pe acest forum intreaba,cere parerea si le recomand avizat, din propria experienta,altii recomanda alceva s.a.m.d.! Nu este obligatoriu sa mi cititi postarile!

Nu stiu cui ii raspunzi tu , pentru ca recomandarile tale de a apela la respectiva firma apar din senin uneori fara ca cineva sa ceara o recomandare si fara legatura cu subiectul . Inteleg si genul acesta de marketing cand oamenii capata incredere intr-o anumita firma atunci cand cineva le spune cat de multumiti au fost ei de serviciile respectivei firme . In fine , aici ar trebui sa intervina un admin .

Edited by Sadashi, 16 June 2020 - 09:46.


#21
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008
Va rog sa nu va mai certati si va multumesc pentru opinii.
As vrea sa ramane strict la subiect, sa putem ajuta si pe altii, nu numai pe mine :).

:)

#22
diaconuserban58

diaconuserban58

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 04.04.2014
Paso87! Eu nu ma cert cu nimeni si recomand eClima pt ca ceri la un mament dat o parere despre un aparat din portofoliul lor cu montajul aferent! Celor care  nu le convine parerea mea, sa treaca mai departe fara sa o citeasca, nu este nici o suparare!

#23
sly79

sly79

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 08.06.2010

View Postdiaconuserban58, on 15 iunie 2020 - 17:11, said:

Recomand eClima pt. preturi bune atat la aparate cat si la montaj profi! Sunt baieti de traba si cu mult bun simt si ofera informatii pertinente atat la aparat cat si la montaj. Contacteaza i si consultate cu ei!

Recomanzi ce : faci reclama gratis si vad ca insisti .

View Postpaso87, on 03 martie 2020 - 16:23, said:

Salut,

Sunt in cautarea unui AC pentru ca cel existent va fi pensionat dupa 15 ani de serviciu (Miroase, se curata greu, functioneaza pe R22... si cam atat).

Cerintele mele sunt simple:
- 12.000BTU
- dezumdificare
- filtrare a aerului cat mai buna
- fara pretentii de WiFi sau alte nebunii
- silent cat de cat
- R32 sa fie freonul de baza  Posted Image

Avand in vedere ca e si un bebe in apartament, as vrea ceva care sa fie cat mai ok pe partea de filtrare. Vad ca sunt multe variante cu filtru dar nu inteleg daca filtrele se pot inlocui sau achizitiona dupa ce am cumparat tot sistemul.
Da, stiu ca sunt multe filtre lavabile dar vad ca acum au aparut tot felul de chestii noi.

Initial ma uitam la :
1. AC Platinum (https://www.eclima.r...tate[12000 btu])
2. AC Gree Bora A4 (https://www.eclima.r...tate[12000 btu])
3. AC Midea Blanc (https://www.eclima.r...tate[12000 btu])
4. AC Daikin (https://www.emag.ro/...b/pd/DXB244BBM/)

Din pacate nu am nici o experienta in domeniu si doar comparand fisele... nu ma ajuta foarte tare.

Ce vreau eu sa stiu este:
- e vreo treaba buna cu filtrele alea despre care tot apare in specificatii? se inlocuiesc ? se curata?
- modele mentionate mai sus sunt orientative. As vrea Daikin dar... pretul e cam marisor. Merita diferenta de pret ?

Aveti alte sugestii mai bune in banii astia ?

In curand am de facut ceva deranj prin casa si poate ma prind si cu AC nou...

Mii de multumiri!

Salut .

Iti spun din proprie experienta .
Poti sa cumperi cel mai ieftin A.C. de pe piata .
In afara de cele foarte scumpe , peste 1000 euro , nici un A.C. nu face nimic decat sa raceasca si sa incalzeasca .
Orice optiune in plus de ionizare si alte vrajeli sunt doar vrajeli .
Am montat acasa un Vortex cumparat cu 1150 lei anul trecut , si daca vrei sa ma crezi lucrez cu ele de 15 ani .

#24
diaconuserban58

diaconuserban58

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 04.04.2014
Recomand eClima din proprie experienta ,deoarece mi au montat 3 aparate de aer conditionat ,toate functionale dupa un montaj ca la carte!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate