Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Seriale "nemuritoare"

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#55
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,149
  • Înscris: 30.04.2007
ufo ...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Q1XOacWCbuo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

xl-5 .. dupa racheta asta erau "inspirate" rachetele de tabla de jucarie, alea cu scintei in interior..

https://bzb.ro/files... jucariilor (14).png

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6ifS2nP53Zs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by r_murphy, 22 February 2020 - 18:32.


#56
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,485
  • Înscris: 15.11.2005
ufo era sambata sau duminica dimineata....il asteptam toata saptamana:)

#57
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Cred ca era sambata seara.

#58
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,149
  • Înscris: 30.04.2007
duminica, dupa albumul duminical .. sa zicem dupaamiaza, pe la 16-17 ..

nu mai tin minte filmul, dar poate altii "mai mari" decit mine ... isi aduc aminte, stiu doar titlurile. f i f i  inaripatul (vad ca intra autocorectul forumului in functiune la numele asta Posted Image ) si cosmin, fiul zimbrului. nu am gasit nimic despre ele, in schimb am gasit oaresce imagini cu "capitanul val virtej", dar din pacate, nu aveau si imagini cu marele NICOLAE GARDESCU - baronul munchausen. iurie darie si mihaela istrate - cinta si desena cu ambele maini .. chestii .. socoteli Posted Image

Edited by r_murphy, 22 February 2020 - 20:57.


#59
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,485
  • Înscris: 15.11.2005
probabil era reluarea dimineata
imi aduc aminte ca ma uitam si la toate panzele sus tot dimineata

#60
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 21.04.2005

 r_murphy, on 22 februarie 2020 - 20:52, said:

duminica, dupa albumul duminical .. sa zicem dupaamiaza, pe la 16-17 ..

nu mai tin minte filmul, dar poate altii "mai mari" decit mine ... isi aduc aminte, stiu doar titlurile. f i f i  inaripatul (vad ca intra autocorectul forumului in functiune la numele asta Posted Image ) si cosmin, fiul zimbrului. nu am gasit nimic despre ele, in schimb am gasit oaresce imagini cu "capitanul val virtej", dar din pacate, nu aveau si imagini cu marele NICOLAE GARDESCU - baronul munchausen. iurie darie si mihaela istrate - cinta si desena cu ambele maini .. chestii .. socoteli Posted Image
Uau..de astea ultimile chiar uitasem Posted Image

#61
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,149
  • Înscris: 30.04.2007
pentru unul pus in functiune in 64 ... ma mai tine neuronul, ciudat este ca am amintiri de la o virsta care ma sperie .. vezi cind au fost difuzate acele filme la tv. este un blog in care sunt scanate revistele/program radio-tv, cred ca de prin 50 si ceva..

#62
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,663
  • Înscris: 15.06.2004
Toate SF-urile erau duminica - orele 17-18. De la "Pierduti in spatiu" prin 70 pana la "Star Trek" dupa 90...
Nu tin minte sa fi existat reluari la ele, cel putin pe TVR1. Exclus duminica dimineata.

#63
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Eu imi amintesc un episod din UFO, ceva cu o pisica trmisa de extraterestri sa influenteze umanii ca sa-i poata invinge ei... cred ca aveam vreo 5 ani. Dar nu mai stiu la ce ora si in ce zi din saptamana era.

#64
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,149
  • Înscris: 30.04.2007
pierduti in spatiu era simbata seara .. iar de invadatorii, tin minte ca ne faceam la gradinita, din plastelina, "dispozitivul" cu care extraterestii omorau oameni.

... si mestecam mentosane ca "pastilele de oxigen" de la marine boy ..

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9HqSkY4vtVY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by r_murphy, 23 February 2020 - 20:11.


#65
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Emanuelle...un clasic :)

#66
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,663
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

pierduti in spatiu era simbata seara .. iar de invadatorii, tin minte ca ne faceam la gradinita, din plastelina, "dispozitivul" cu care extraterestii omorau oameni.
Pierduti in spatiu era Duminica.
Invadatorii, da, au fost sambata.

Quote

mestecam mentosane ca "pastilele de oxigen" de la marine boy . .
La ala ii puneam pe ai mei sa ma trezeasca duminica dimineata sa ma uit, ca era inainte de Daktari.

Totusi am cam dat-o in balarii pe ultimele 2 pagini...

#67
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,467
  • Înscris: 29.04.2008
Apropos, joia seara, la un moment dat, a fost retrospectiva Walt Disney in care Walt isi prezenta personajele, discuta putin de ele si apoi erau bagata episoade cu Donald, veveritele si Mikey. Se gaseste asa ceva acum de vizionat? Poate pe Disney?

Edited by iladi, 24 February 2020 - 10:04.


#68
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,485
  • Înscris: 15.11.2005
"Televiziunea de altadata ne-a mai adus si serialele de exceptie de sambata seara la care asteptam nerabdatori persoanajele inimitabile precum Sfantul, Mannix, Columbo, McCloud din Un serif la New-York, Kojak, Om bogat - om sarac sau indragita familie Ewing din Dallas. Nu am cum sa nu-mi amintesc si de serialele de duminica dupa-amiaza: Planeta gigantilor, Pierduti in spatiu, Tunelul timpului (toate trei fiind creatia regizorului Irwin Allen), U.F.O., Nemuritorul, serialul polonez Norii Negri, Linia Maritima Onedin sau Jacques Cousteau cu al sau "Din tainele Marilor". Pentru copii aveam serialele romanesti Capitanul Val-Vartej, Pistruiatul, Toate panzele sus, Ciresarii sau Racheta alba difuzate duminica dimineata. Tot atunci televiziunea ne-a rasfatat si cu alte seriale pentru copii precum Daktarii, Flipper, Lassie, Arabela. Nelipsitele desene animate erau incadrate in rubricile speciale ale Galei desenului animat realizata de Viorica Bucur sau in emisiunea zilnica pentru copii "1001 de seri" creata de Nell Cobar.Foarte asteptate erau si emisiunile de tip magazin de divertisment ce se difuzau in zilele de sambata sau duminica. Dintre cele mai cunoscute reamintesc "Albumul duminical" si "La sfarsit de saptamana".

http://nostalgic-tv....stalgic-tv.html

Edited by Mondeo, 24 February 2020 - 11:35.


#69
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Desi unele s-au mai spus: Pe masura ce mai scormoesc prin amintiri, mai adaug.

PS: Lessie si Statia Spatiala 1 le gasisem link-urile acum ceva ani, dar trebuie sa le mai caut.
Majoritatea serialeleor le-am vazut pe TVR, ProTV, Antena 1 si Prima TV.

Edited by Pololica, 24 February 2020 - 12:25.


#70
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,663
  • Înscris: 15.06.2004
Daca le cauti vezi sa le cauti dupa numele corect...
Uite:
Lassie - https://www.imdb.com/title/tt0046617/
Space Island One - https://www.imdb.com/title/tt0172058/

Edited by eiffel, 24 February 2020 - 12:28.


#71
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
De Statia Spatiala stiam ca are un cuvant diferit, dar nu imi aduceam aminte.

#72
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 03.02.2010
Mai erau duminică dimineața, pe la finele anilor '70, Săgeata neagră și Dick Turpin.
Și joia după amiază, serialul favorit de desene animate, Sindbad marinarul.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hCuq7E0X2UQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate