Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Sunt de neinteles

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,206
  • Înscris: 15.05.2008
ce munca prestezi de ceri analizele inainte ?Posted Image
sincer pe asta nu am mai auzit-o
buna ,ce faci?
hai lasa vrajeala, analizele la control, ce rh ai
da hai mai repede, ca pierd timpul

#38
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Attached File  scrisoare..JPG   37.36K   34 downloads
Tot o "neinteleasa".....

#39
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View PostAhasverus, on 17 ianuarie 2020 - 08:58, said:

Fata tatii, la TV vezi cum toti autistii sunt de fapt geniali.
Adevarul este ca poate 1% din ei sunt geniali, restul sunt o problema, dar asa e la moda si politically correct.

Nu cred ca vorbeam de autisti aici dar daca tot ai adus vorba.. nu ai cunoscut tu destui oameni cu autism ca sa stai sa-i analizezi si asa mai departe. Vorbesti si tu din ce-ai auzit, la fel ca multi altii. Nu stii, taci! Este simplu. Te bagi peste o problema pe care n-o cunosti.

Ma simt o oaie neagra intr-un colectiv. Mai sunt si alte oite gri asa :)) dar eu sunt chiar aia neagra . Vreau sa stiu daca ati cunoscut genul asta de persoane intr-un grup chiar daca nu erati voi. Cum vi s-au parut acele persoane? Fara glume va rog.
Poate e o incercare inconstienta de a mea de a iesi in evidenta?

#40
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,224
  • Înscris: 22.12.2015
Ar mai fi un criteriu, absolut stiintific.
Compatibilitatea  bioritmica.
Daca  esti compatibil bioritmic, atunci esti cam pe aceeasi lungime de unda cu cealalta persoana.
Daca nu, te simti inconfortabil , nelalocul tau in prezenta ei.
Parol !
Eu am verificat  , am calculat si cu persoanele cu care ma inteleg  bine , am mare compatibilitate  bioritmica.
La fel cu  cele cu care nu ma inteleg….

Edited by Adrexx, 17 January 2020 - 10:22.


#41
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostArlechinohh, on 17 ianuarie 2020 - 10:16, said:


Poate e o incercare inconstienta de a mea de a iesi in evidenta?
Ba e conștientă încercarea ta, altfel nu ai fi deschis topicul ăsta, troll drag! Posted Image

#42
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View PostArlechinohh, on 17 ianuarie 2020 - 10:16, said:


Poate e o incercare inconstienta de a mea de a iesi in evidenta?
Vezi asta e raspunsul corect .
Face parte din maturitate iar tu mai ai nevoie de 5 ani , de ce nu astepti tu sa discutam atunci

#43
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View PostAdrexx, on 17 ianuarie 2020 - 10:21, said:

Ar mai fi un criteriu, absolut stiintific.

Foarte interesant! Spune-mi mai multe despre asta, te rog.

#44
Tudorcristi

Tudorcristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,646
  • Înscris: 07.11.2018

View PostArlechinohh, on 17 ianuarie 2020 - 00:08, said:


Pai in timp ce 'ceilalti oameni' vorbesc barfe, in general cu oamenii cu care ma inteleg vorbesc chestii la modul foarte general, universale. Ca sa-ti dau un exemplu eu decat sa vorbesc despre o persoana (ex: Maria) mai bine vorbesc despre o tipologie de persoana. (ceva de genul)



Nu ma simt un geniu sa stii. Exista O MULTIME de oameni geniali, doar ca eu ii gasesc doar pe aia natangi (care sunt numeric mai multi).
Nici eu n-am zis ca esti geniu... doar ca asa ne considerăm la varste d-astea.  Ăia acre nu te inteleg pe tine, sunt natangi, da-i în 'ula ta si gata. Oamenii cei mai misto sunt cei cu bun-simt, caută-i pe aia, sunt puțini, s-ar putea să te trezești cu maxim 2-3 prieteni forever. Dar ăia te inteleg oricat de mare ti-e gradul de retard :)
Si încă ceva... până la urmă tu ce sex ai?


View PostArlechinohh, on 17 ianuarie 2020 - 10:16, said:



Nu cred ca vorbeam de autisti aici dar daca tot ai adus vorba.. nu ai cunoscut tu destui oameni cu autism ca sa stai sa-i analizezi si asa mai departe. Vorbesti si tu din ce-ai auzit, la fel ca multi altii. Nu stii, taci! Este simplu. Te bagi peste o problema pe care n-o cunosti.

Ma simt o oaie neagra intr-un colectiv. Mai sunt si alte oite gri asa :)) dar eu sunt chiar aia neagra . Vreau sa stiu daca ati cunoscut genul asta de persoane intr-un grup chiar daca nu erati voi. Cum vi s-au parut acele persoane? Fara glume va rog.
Poate e o incercare inconstienta de a mea de a iesi in evidenta?
h
Oaia neagră sunt ăia nesimțiți, atotusgiutoti, care vorbesc 59 de mintue pe oră, deranjează tot ce e in jurul lor. Te simți? De ce te consideri oaia neagră?...

#45
andreibb

andreibb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,698
  • Înscris: 16.05.2008

View PostTudorcristi, on 17 ianuarie 2020 - 14:29, said:

Nici eu n-am zis ca esti geniu... doar ca asa ne considerăm la varste d-astea.  Ăia acre nu te inteleg pe tine, sunt natangi, da-i în 'ula ta si gata. Oamenii cei mai misto sunt cei cu bun-simt, caută-i pe aia, sunt puțini, s-ar putea să te trezești cu maxim 2-3 prieteni forever. Dar ăia te inteleg oricat de mare ti-e gradul de retard Posted Image
Si încă ceva... până la urmă tu ce sex ai?

e pisica.

#46
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View PostTudorcristi, on 17 ianuarie 2020 - 14:29, said:

Dar ăia te inteleg oricat de mare ti-e gradul de retard :)

Oaia neagră sunt ăia nesimțiți, atotusgiutoti, care vorbesc 59 de mintue pe oră, deranjează tot ce e in jurul lor. Te simți? De ce te consideri oaia neagră?...

Ok, nu-mi spune ca sunt retarda ca te injur de mama bine?

Ma simt pur si simplu asa cand intru intr-un colectiv, ei ma fac sa fiu aroganta cu ei. Eu nu sunt asa de obicei dar ei imi dau un boost incredibil.

Sunt pisica apropo.

#47
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Probabil ca nu ai inteligenta emotionala.

#48
Tudorcristi

Tudorcristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,646
  • Înscris: 07.11.2018

View PostArlechinohh, on 17 ianuarie 2020 - 23:56, said:



Ok, nu-mi spune ca sunt retarda ca te injur de mama bine?

Ma simt pur si simplu asa cand intru intr-un colectiv, ei ma fac sa fiu aroganta cu ei. Eu nu sunt asa de obicei dar ei imi dau un boost incredibil.

Sunt pisica apropo.
N-am zis de tine, ziceam in general, ca un prieten te acceptă oricum ești. Măi, nu le lua personal, ca nu ne cunoastem personal. Si dacă mă înjuri de mamă, plm... îți tin companie��
Aroganta? Folosești cuvinte mai puțin uzuale, abordezi subiecte mai complicate pentru mintea unora... faci misto de ei sau cum, ii ignori atunci cand se vad ei interesanți si te consideră arogantă?
Daca-s prea multe iintrebari... si la psiholog e la fel. Deci, dacă vrei sa te înțelegem... cel putin eu vreau... atunci da-mi exemplu de o situatie concretă.

#49
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostArlechinohh, on 17 ianuarie 2020 - 00:30, said:



Dar nu vorbesc de atractie. Chimie intre 2 persoane (prietenie).
fără atracție, prietenie nu există!!!! Dragostea este altceva.

View PostBogotta, on 17 ianuarie 2020 - 08:40, said:




Unii zic ca defapt nici nu exista mitul asta al jumatatii pe care trebuie neaparat sa o gasesti pe parcursul vietii....  Este defapt alegerea persoanei sa il considere pe unul/una ca fiind jumatatea si cu asta basta.
dar in dragoste la prima vedere crezi?
Singura problemă....nu prea este reciprocă. Dar există excepții. Știu o mulțime.

View PostArlechinohh, on 17 ianuarie 2020 - 23:56, said:


Sunt pisică.
este bine
Nu te schimba. Te va căuta el pe tine, nu invers. Bărbații sunt stimulați de independență, adoră exoticul.

#50
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View PostTudorcristi, on 17 ianuarie 2020 - 14:29, said:

Oaia neagră sunt ăia nesimțiți, atotusgiutoti, care vorbesc 59 de mintue pe oră, deranjează tot ce e in jurul lor. Te simți? De ce te consideri oaia neagră?...
Nu vorbesc mai deloc dar deranjez mai degraba, tot in jur,cu prezenta.
De fapt 'oaia neagra' sunt aia super ostili si putin frustrati si aici da,ma simt.

#51
dedemanus

dedemanus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 08.04.2007
Buna , mediul in care activezi este unul competitiv , sau este genul de" stam si ne vedem de treaba noastra " fara sa se evidentieze cu ceva.

#52
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Mai deschide un thread, ca m-am plictisit.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate