Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Parbrize sparte de vecina

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
139 replies to this topic

#73
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014

View Postcorinadaniela, on 08 ianuarie 2020 - 20:27, said:

................era suficient sa anunțe la serviciul parcări sau politia locala, sa fie blocata roata sau ridicata mașina care ii ocupa locul de parcare.
ai facut tu asta in Romania si au venit aia sa ridice masina, sau vb numai ca sa te afli in treaba?

#74
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,301
  • Înscris: 24.06.2006

View Postldpe, on 08 ianuarie 2020 - 20:01, said:

Intradevar este locul ei dar nici asa nu-i da dreptul sa sparga luneta , este distrugere de bunuri .
si, totusi, nu-i mai bine sa nu te cobori la nivelul lui, ca te bate cu experienta, ca-n poveste!

pe de alta parte, daca omul plateste locul sa-l aibe disponibil 24/7, de ce sa mai plateasca si telefoane + deranjul?

#75
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View Postdan210, on 08 ianuarie 2020 - 21:33, said:

si, totusi, nu-i mai bine sa nu te cobori la nivelul lui, ca te bate cu experienta, ca-n poveste!

pe de alta parte, daca omul plateste locul sa-l aibe disponibil 24/7, de ce sa mai plateasca si telefoane + deranjul?

pt ca suntem oameni si formam o societate. Asta are si avantaje, dar vine si cu obligatii. Acuma, depinde fiecare cati prieteni vrea sa aiba.

#76
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,301
  • Înscris: 24.06.2006

View Postmon3y, on 08 ianuarie 2020 - 20:12, said:

Nu se poate sa stai cu capul plecat si eventual sa ti ceri scuze ca ai parcat pe locul ei
nu-i mai simplu sa nu parchezi pe locul altuia, la spiritul civic romanesc imagineaza-ti cati or parca pe locul omului de i s-o fi acrit de dat telefoane si asteptat dupa toti

#77
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

View Postodastramosilor, on 08 ianuarie 2020 - 20:03, said:

Quote

Problema mea pleacă de la o vecină care are într-adevăr un loc de parcare al ei ( închiriat și marcat ) și unde mai parcăm,
De fapt, problema aici se termina.

View PostDannyMC, on 08 ianuarie 2020 - 20:06, said:

O vecina de treaba spui tu? Deci daca tu parchezi pe locul meu e in regula sa-ti vandalizez masina? Si daca iti sparg doar luneta inseamna ca sunt de treaba?
Da, faci ce vrei. Am parcat in curtea ta, o merit.

Repet, femeia a procedat corect. Sustin asta din orice parte a situatiei m-as afla.

#78
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,428
  • Înscris: 28.10.2018
Locurile de parcare rezervate prin ADP sunt o abominatie, o flema in gura cetateanului platitor de taxe si impozite. Ele trebuie de urgenta desfiintate si lasate la dispozitia tuturor cetatenilor, ori in baza unui permis de parcare de resedinta, unul gratis pe adresa, ori plata prin aplicatie sau automat stradal daca nu esti rezident. Pe principiul primul venit parcheaza, ca in tot restul europei civilizate.

Domeniul public trebuie sa fie public pentru uzul tuturor. Altfel vreau si eu sa inchiriez o bucata de trotuar sau prima banda a unui bulevard pe care sa circul doar eu.

Edited by abac, 08 January 2020 - 21:44.


#79
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View Postdan210, on 08 ianuarie 2020 - 21:39, said:

nu-i mai simplu sa nu parchezi pe locul altuia, la spiritul civic romanesc imagineaza-ti cati or parca pe locul omului de i s-o fi acrit de dat telefoane si asteptat dupa toti

nu tre sa astepte dupa nimeni frate

are si ea unde suna si rezolva legal

#80
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,301
  • Înscris: 24.06.2006

View Postodastramosilor, on 08 ianuarie 2020 - 20:36, said:

Adrenalina l-a facut sa nu fie clar in exprimare
Posted Image ba, ala-i foarte clar in exprimare, tu nu esti clar in pricepere

#81
noname44

noname44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 02.12.2012
din aceeasi '' zona '' > https://adevarul.ro/...8757/index.html

#82
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,529
  • Înscris: 05.06.2009

View Postalx42, on 08 ianuarie 2020 - 21:27, said:


ai facut tu asta in Romania si au venit aia sa ridice masina, sau vb numai ca sa te afli in treaba?

Ce-ar fi daca ai fi un pic mai atent la tonul mesajului ?

#83
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011

View Postmihaicozac, on 08 ianuarie 2020 - 20:15, said:

Uite o idee de afacere: suport de numere personalizat cu numărul de telefon pe el. S-ar vinde ca pâinea caldă.
E veche deja. Eu am cumpărat unul de pe internet în urmă cu aproape 3 ani. De fiecare dată când parchez într-o zonă necunoscută (sau, mai ales, dacă sunt în alt oraș), las plăcuța pe bordul mașinii.

#84
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,301
  • Înscris: 24.06.2006

View Postdrndcg, on 08 ianuarie 2020 - 20:58, said:

dna xxx am fost azi si v-am batut in geam si nu ati raspuns ( soacra mea era sus cu bebele ), ea a batut la parter
s-o fi saturat saraca de dat la telefoane si asteptat dupa unul si altul sa-i elibereze locul

in altaordine de idei, ce-ai fi vrut sa se urce pe pereti sa bata la etaj? Posted Image

si uite asa lipsa de common sense naste monstrii!

#85
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View Postdan210, on 08 ianuarie 2020 - 21:54, said:


in altaordine de idei, ce-ai fi vrut sa se urce pe pereti sa bata la etaj? Posted Image


nu.

sa sune la politie

#86
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,301
  • Înscris: 24.06.2006

View Postodastramosilor, on 08 ianuarie 2020 - 21:36, said:

pt ca suntem oameni si formam o societate.
exact, atunci sa aratam ca traim in societatesi respectam regulile ei ... toti, nu numai vecina, daca ma-ntelegi ce vreau saspun

View Postodastramosilor, on 08 ianuarie 2020 - 21:43, said:


are si ea unde suna si rezolva legal
de unde stii ca nu a facut asta, dar or fi si aia din acelasi material cu aia de ocupa locurile ca ... au nevoie

View Postodastramosilor, on 08 ianuarie 2020 - 21:43, said:

nu tre sa astepte dupa nimeni frate
vezi postul #39, ala-i un domn, da-i luat de fraier, cum este obiceiul

#87
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

View Postodastramosilor, on 08 ianuarie 2020 - 21:24, said:

@ drndcg nu ne-ai spus si motivul pt care ai parcat pe locul altcuiva. E un obicei sau o chestie de moment?
Aaaa, nu: la una se arsese grila pentru dezaburire iar la cealaltă avea o fisură nasoală!Posted Image

#88
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014

View Postodastramosilor, on 08 ianuarie 2020 - 21:58, said:

nu.

sa sune la politie
altu Posted Image

ai sunat tu la politie ca ti-a ocupat unu locu de parcare si au venit aia sa ti-l elibereze, sau si tu vb din teorie ?
tu crezi ca aia i-ar mai fi spart parbrizul daca ar fi putut sa il arda cu politai sau o amenda? dar stie ca nu poate, ca aia nu vin pentru nimicuri din astea

uite iti dau un exemplu mult mai grav.
bucata de pamant arabil, folosit de un vecin fara drept.
proprietarul a facut plangeri si tot tacamul fara nici un rezultat. practic nu avea ce sa-i faca dpdv legal ca autoritatile nu isi fac treaba si nici nu au cum sa isi faca treaba in astfel de cazuri. in final i-a dat foc la ce a pus ala acolo

Edited by alx42, 08 January 2020 - 22:14.


#89
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 08.08.2018
Ca fiecare cetatean responsabil, m-am intrebat cum mi-ar fi cazut mie daca mi s-ar fi intamplat sa-mi gasesc masina pe care am parcat-o pe locul altuia (platit, rezervat, marcat) cu luneta sparta. Si am ajuns la concluzia ca pierd timpul de pomana, asta nu mi s-ar fi intamplat niciodata, pentru ca nu as fi parcat pe locul altuia niciodata.
Consideratii referitoare la moralitatea/legalitatea posibilitatii concesionarii unui loc de parcare nu modifica cu nimic faptele.

#90
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,343
  • Înscris: 31.07.2017
stati 5-6 insi intr-un apartament si aveti 3 masini, gata vindeti-le. lumea nu mai este a masinilor, strict a transportului in comun!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate