Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Relatie de 10 ani jumate incheiata brusc de el

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#73
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

View PostSandra123456, on 08 decembrie 2019 - 19:41, said:

ne-am imprietenit initial, ne-am cunoscut la liceu, am fost prieteni un an si, iar apoi ne-am indragostit. inteleg ce spui si ai dreptate. Probabil ca usor nu va fi, dar asa voi face, insa de uitat nu cred ca voi uita
Și eu am avut o iubită în liceu, a fost mare dragoste dar când am plecat la facultate, în orașe diferite, după un timp ea m-a uitat (de fapt a găsit pe altcineva). Soarta a făcut să ne întâlnim destul de des (locuri de munca în apropiere) iar mie nu îmi place deloc cum a evoluat fosta mea iubită. Îmi amintesc și acum câte promisiuni și jurăminte... Cert este că nu aș fi fost fericit. Oare ce să fie? Natura? Dumnezeu? Soarta? Oricum, a făcut foarte bine că ne-a separat!
Acum între noi fie vorba, și tu ești cam...(aș folosi un cuvânt dur dar ce să te mai necăjesc și eu că ești necăjită destul). Ai văzut că faci 21, 22,23,24 ani   și nu ți-a pus șaiba pe deșt, dusă la starea civilă și biserică, trebuia tu să îi faci vânt! Ce kkt de bărbat e ăla care te ține cu lugu lugu zece ani și nu te face doamna cum îi e numele? Cine știe cu ce fătălău, băiatu mamii, ți-ai pierdut tu ani din viață?

Edited by TLGTLC, 08 December 2019 - 20:00.


#74
Sandra123456

Sandra123456

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.07.2019

View Postmarcusdefeis, on 08 decembrie 2019 - 19:50, said:


iar asta cu "asumatul" barbatilor...
ce va face pe voi sa credeti ca nu isi asuma? isi asuma personal in oglinda ca a dat de alta careia vrea sa i-o traga vartos, iar fraiera e pe linie moarta, eventual asteptand ca ala sa nu fie compatibil cu prospatura

pana la urma a menaja fosta partenera nespunand tot e mai ok decat cum fac femeile care, cand pica-n limba de regula dupa un papagal care le spune cate-n cer si-n stele, ori ti-o trag pe la spate cu sange rece, ori iti dau una in moalele capului "asumandu-si"....curat modele de loialitate
cu toate ca apreciez cat esti de direct si aproape fara filtru, si exagerezi nitel. Nu is nici pe linie moarta nici nu astept sa ii arate la aia cum ii pot arata genunchii si dupaia sa vina la mine si eu sa il astept fara repros. Si din moment ce l-am intrebat si eram extrem de calma si i-am zis sa imi spuna adevarul ca asta ma va ajuta pe mine sa trec cu bine si m-a mintit, daca efectiv are pe alta, atunci nu, nu isi asuma. Adica cat poate fi de complicat sa spui asta in loc sa ma faca sa trec prin ce trec si si sa il supun pe el la discutii incomode? Trebuia sa spuna clar ca la o astfel de dezvaluire, o femeie ce naiba sa mai zica? Te roooog, nuuu, ramaiii. Clar ii spui mars. Nu m-a menajat deloc ca am si eu niste neuroni functionali. Dar stia ca nu poate sa isi asume faptul ca eu m-as fi asteptat la asta

#75
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View PostTLGTLC, on 08 decembrie 2019 - 19:59, said:

Ai văzut că faci 21, 22,23,24 ani   și nu ți-a pus șaiba pe deșt, dusă la starea civilă și biserică, trebuia tu să îi faci vânt! Ce kkt de bărbat e ăla care te ține cu lugu lugu zece ani și nu te face doamna cum îi e numele?
ce boscorodeli de baba retrograda
suntem in secolul 21, la 30 de ani de la comunism

#76
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 28.09.2012

View Postmarcusdefeis, on 08 decembrie 2019 - 19:50, said:

iar asta cu "asumatul" barbatilor...
ce va face pe voi sa credeti ca nu isi asuma? isi asuma personal in oglinda ca a dat de alta careia vrea sa i-o traga vartos, iar fraiera e pe linie moarta, eventual asteptand ca ala sa nu fie compatibil cu prospatura

pana la urma a menaja fosta partenera nespunand tot e mai ok decat cum fac femeile care, cand pica-n limba de regula dupa un papagal care le spune cate-n cer si-n stele, ori ti-o trag pe la spate cu sange rece, ori iti dau una in moalele capului "asumandu-si"....curat modele de loialitate

Da, sigur, precis barbatii nu spun tot pentru a-si menaja partenera Posted Image  Ce puii mei de menajat e ala in care tii un suflet de om agatat de tine sperand in ceva ce nu mai exista? Barbatii nu spun pentru ca asta e modul lor de a nu-si asuma. Nu inseamna ca barbatii sunt mai rai ca femeile, barbatii au modul lor de a trata iar femeile pe al lor, nu e o balanta care spune ca unii sau altii sunt mai buni, barbati versus femei.

Si barbatii insala cu sange rece si femeile.
Si da, e mai loial si asumat sa-i spui unuia in fata "nu te mai vreau" pentru ca am gasit pe altcineva decat sa aburesti.

Edited by claudia313, 08 December 2019 - 20:04.


#77
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

View Postmarcusdefeis, on 08 decembrie 2019 - 20:03, said:

ce boscorodeli de baba retrograda
suntem in secolul 21, la 30 de ani de la comunism
Mare evoluție!

#78
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 28.09.2012

View Postmarcusdefeis, on 08 decembrie 2019 - 19:57, said:

ce va place voua sa disecati vorbele cuiva cand de fapt nu sunt decat niste pretexte, iar lucrurile sunt simple: are omul alta gagica si s-a saturat de blazarea vechii relatii

Normal. Dar chestiile de genul asta tradeaza caracterul omului. Cu un om de-asta pleci la drum nu cu gandul ca poate, totusi, la necaz te lasa ci cu gandul ca asta se poate intampla in orice moment. Macar stii cu ce ai de-a face si ce te asteapta.

#79
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View PostSandra123456, on 08 decembrie 2019 - 20:02, said:

Adica cat poate fi de complicat sa spui asta in loc sa ma faca sa trec prin ce trec si si sa il supun pe el la discutii incomode? Trebuia sa spuna clar ca la o astfel de dezvaluire, o femeie ce naiba sa mai zica?
nu are interes sa-ti spuna pe sleau ca are o papusa, altfel tu te setezi ca e gata si el nu mai are la ce sa se intoarca daca nu-i iese schema dincolo si trece prea mult timp
asa te tine frumusel in sah, tu te invarti pe toate partile, te perpelesti....

#80
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019

View PostSandra123456, on 08 decembrie 2019 - 19:48, said:


care sa il cicaleasca.


Există posibilitatea ca tu să fi fost pisăloagă si să nu mai fi suportat omul atâta bataie la cap ?

#81
Sandra123456

Sandra123456

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.07.2019

View PostTLGTLC, on 08 decembrie 2019 - 19:59, said:


Și eu am avut o iubită Ă®n liceu, a fost mare dragoste dar când am plecat la facultate, Ă®n orașe diferite, după un timp ea m-a uitat (de fapt a găsit pe altcineva). Soarta a făcut să ne Ă®ntâlnim destul de des (locuri de munca Ă®n apropiere) iar mie nu Ă®mi place deloc cum a evoluat fosta mea iubită. ĂŽmi amintesc și acum câte promisiuni și jurăminte... Cert este că nu aș fi fost fericit. Oare ce să fie? Natura? Dumnezeu? Soarta? Oricum, a făcut foarte bine că ne-a separat!
Acum Ă®ntre noi fie vorba, și tu ești cam...(aș folosi un cuvânt dur dar ce să te mai necăjesc și eu că ești necăjită destul). Ai văzut că faci 21, 22,23,24 ani   și nu ți-a pus șaiba pe deșt, dusă la starea civilă și biserică, trebuia tu să Ă®i faci vânt! Ce kkt de bărbat e ăla care te ține cu lugu lugu zece ani și nu te face doamna cum Ă®i e numele? Cine știe cu ce fătălău, băiatu mamii, ți-ai pierdut tu ani din viață?
scopul meu nu a fost sa ma marit pana la varsta de sau ceva de genul. E adevarat, devenea deranjant faptul ca treceau anii si mai multi pasi faceam eu decat el, dar discutand cu el, si mereu il vedeam pe el omul mai rational si pe mine cea emotionala, ma gandeam ca cel.mai intelept e sa ne punem.niste bani deoparte si apoi sa ne casatorim. Acuma, vazand ce scrii, ma gandesc ca de fapt da, am fost fraiera de multi ani incoace, dar nu am fost in stare sa vad. Mai am asa o prietena care spune ca tine, ca bine ca s-a terminat relatia ei cand s-a intamplat. Sa mor daca nu il vedeam perfectiunea intruchipata. Omul cel mai bun cel mai amuzant cel mai destept si tot asa.

#82
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View PostCovertTwo, on 08 decembrie 2019 - 20:08, said:

Există posibilitatea ca tu să fi fost pisăloagă si să nu mai fi suportat omul atâta bataie la cap ?
o fi gasit omul una mai flexata

View PostSandra123456, on 08 decembrie 2019 - 20:09, said:

Omul cel mai bun cel mai amuzant cel mai destept si tot asa.
l-au mai vazut si altele asa

#83
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 28.09.2012

View Postmarcusdefeis, on 08 decembrie 2019 - 20:07, said:

nu are interes sa-ti spuna pe sleau ca are o papusa, altfel tu te setezi ca e gata si el nu mai are la ce sa se intoarca daca nu-i iese schema dincolo si trece prea mult timp
asa te tine frumusel in sah, tu te invarti pe toate partile, te perpelesti....

aha, deci asa e mai loial si mai cu coaie decat cum fac femeile care spun papa, am gasit pe altul. Posted Image
Zic asta doar pentru ca ai bagat prostia aia cu barbatii versus femei.

#84
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postclaudia313, on 08 decembrie 2019 - 20:06, said:

Dar chestiile de genul asta tradeaza caracterul omului. Cu un om de-asta pleci la drum nu cu gandul ca poate, totusi, la necaz te lasa ci cu gandul ca asta se poate intampla in orice moment. Macar stii cu ce ai de-a face si ce te asteapta.
daca tot faptele conteaza, ce relevanta mai au niste pretexte rostite?

View Postclaudia313, on 08 decembrie 2019 - 20:12, said:

aha, deci asa e mai loial si mai cu coaie decat cum fac femeile care spun papa, am gasit pe altul. Posted Image
e mai tehnic, mai rafinat si cu bataie pe termen lung Posted Image

#85
Sandra123456

Sandra123456

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.07.2019

View PostCovertTwo, on 08 decembrie 2019 - 20:08, said:



Există posibilitatea ca tu să fi fost pisăloagă si să nu mai fi suportat omul atâta bataie la cap ?
iti spun sincer, mai demult acum ani de zile, mai aveam talentul asta de a-i spune sa nu isi mai doarma viata, sa invete mai mult prostii de astea de femei/mama, dar am vazut ca el ia lucrurile astea ca si cum vrea sa ii anulez personalitatea, asa ca am renuntat sa ii mai spun. Ii mai reprosam ca intarzia de cele mai multe ori cand era sa vorba sa ne intalnim si l-am sfatuit de vreo doua ori sa isi caute un alt job pentru ca el poate sa faca mult mai mult decat ce face si era de acord, dar tot degeaba, asa ca nu i-am mai zis nimic nici de lucrurile astea.

#86
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

View PostSandra123456, on 08 decembrie 2019 - 20:09, said:

scopul meu nu a fost sa ma marit pana la varsta de sau ceva de genul. E adevarat, devenea deranjant faptul ca treceau anii si mai multi pasi faceam eu decat el, dar discutand cu el, si mereu il vedeam pe el omul mai rational si pe mine cea emotionala, ma gandeam ca cel.mai intelept e sa ne punem.niste bani deoparte si apoi sa ne casatorim. Acuma, vazand ce scrii, ma gandesc ca de fapt da, am fost fraiera de multi ani incoace, dar nu am fost in stare sa vad. Mai am asa o prietena care spune ca tine, ca bine ca s-a terminat relatia ei cand s-a intamplat. Sa mor daca nu il vedeam perfectiunea intruchipata. Omul cel mai bun cel mai amuzant cel mai destept si tot asa.
Draga mea, ține minte nickname-ul meu (inițialele mele și ale soției) și te rog să îmi scrii peste un an. Pariez că îți va fi infinit mai bine!
Mănâncă niște jăratec, scutură-te și privește înainte! Ești în fața unui nou început!

#87
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postclaudia313, on 08 decembrie 2019 - 20:12, said:

Zic asta doar pentru ca ai bagat prostia aia cu barbatii versus femei.
pan' la urma e mai loial sa vrei doar sa i-o tragi alteia, cum fac barbatii, decat sa pici in limba dupa altul, cum fac femeile, stricand tot, ca apoi sa vina cu coada-ntre picioare inapoi "lumina mea, soarele meu, ala nu ma fwtea nici 10% din ce am simtit cu tine" :D

#88
Sandra123456

Sandra123456

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.07.2019

View Postmarcusdefeis, on 08 decembrie 2019 - 20:11, said:


o fi gasit omul una mai flexata


l-au mai vazut si altele asa
tu vezi lucrurile foarte pragmatic si din topor sa zic asa, ceea ce poate fi un lucru bun, da' acuma mai da-o si naibii de treaba. Adica mi se pare chiar jegos sa se rezume tot la sex si la faptul ca el vrea niste cozi ridicate. Si daca intr-adevar se rezuma la asta si la orgoliu mangaiat proaspat, cu atat o sa ramana. Si repet, el ma cunoaste si stie ca nu is vreo lesinata care sa stea cu baticu negru in cap sa il astept la spovedanie pe el dupa un astfel de episod deci daca el crede ca prin faptul ca nu mi-o zis ca are vreo "papusa" rezolva ceva, se inseala grav. Da, sufar acuma ca o cretina, dar tot vad realitatea desi mi-ati deschis voi ochii mult mai tare ca ati fost atat de directi si clari si onesti. Sincer, va multumesc mult la toti, aveam senzatia ca is cu voi la o cafea sau un vin undeva si dezbatem. Nu stiu daca ma va mai cauta vreodata, dar e clar ca la mine in viata nu are ce sa caute. Si nu ca m-ar fi inselat sau alte bullshituri, ci pentru cum o gestionat saptamanile astea

#89
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cea mai mare greseala pe care poti sa o faci e sa va impacati. Suna dur, dar ceea ce s-a intamplat inte voi acum, la prima cearta mai serioasa se va scuipa in fata cu venin de n-ai idee. Plus ca increderea odata pierduta... e dusa.

Nici nu conteaza cat de libertina esti tu in pat, cat de dezinvolta, cate placeri i-ai facut, dar din felul cum discuti tind sa cred ca esti o fata normala, cu libido mediu-mic. Iar el, ca orice barbat, are nevoie de coada ridicata, cum zici tu. Si cateodata, indiferent cat de des e ridicata coada ta, tot nu va fi de ajuns, mai ales daca vreo colega i-a ridicat si ea coada. Si a descoperit ca o coada proaspata e mai apetisanta, chiar daca poate nu arata la fel de bine ca tine. Dar noutatea captiveaza. Ma rog, nu zic ca o face. Dar poate ar vrea. Nu trebuie sa stim, nu ne intereseaza, dar clar tu dupa ce vei trece peste despartire va trebui sa inveti lucruri pe care altele le-au invatat la 18-20 :) Acum e un pic altfel, dar viata oricum nu se opreste la 26, abia de acolo incepi sa ai un pic de maturitate

#90
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,800
  • Înscris: 12.01.2018

View PostGingisHan2015, on 08 decembrie 2019 - 16:05, said:

Relațiile de la 16 ani nu sunt făcute să dureze .Treci la next . O femeie trebuie să cunoască și altceva pentru comparație .
Că și bărbatul dealtfel .
el tocmai si-a gasit ,,comparatia,,

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate