Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Relatie de 10 ani jumate incheiata brusc de el

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#37
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Nasol. Stiu prin ce treci. El s-a plictisit de tine. Are pe altcineva. Din pacate, e posibil sa suferi dupa el pana la 1 an de zile... încearcă să ieși din casă și să îți vezi de viața ta. Altfel e doar un chin si nu ai pentru cine. Nu te împăca cu el, nu o să ajungeți nicăieri. Îmi pare rău pentru tine!

#38
Sandra123456

Sandra123456

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.07.2019

 ldpe, on 08 decembrie 2019 - 17:43, said:

10 ani este o "piatra de hotar" in relatie - daca treci o duci mult si bine , clar acolo s-au adunat multe, acum a explodat , nu de acum e problema acum doar a erupt .
Si-a gasit alta femeie, un barbat nu pleaca si gata, doar o femeie se descurca singura dupa o despartire , doar nu esti copil sa crezi ce-ti spune
Vrei sa suferi ? cauta-l
vrei viata ? mergi inainte cu capul sus . La 26 de ani ai tot viitorul in fata , bucura-te ca nu ai avut surpiza asta la menopauza , acum traieste-ti viata si ia-o ca o experienta .Clar nu e usor dar nu o da in extreme ca nu a murit nimeni sa ajungi in depresii si alte tampenii , doar nu crezi ca viata asta sta intr-o sula.
de cautat nu il caut. Stiu ca as fi o fraiera sa fac asta plus ca e clar ca nu as primi nimic benefic. Daca ma iubea, deja ma cauta. Nu o dau in depresii, dar nu pot sa mint si sa spun ca nu sufar. Pentru mine, el nu era o sula, iti zic sincer. Chiar am crezut ca suntem facuti unul pentru altul, asa cu bune si cu rele. O sa iau ca pe o lectie si o experienta, dar va mai dura. Mi si ciuda pe el pentru ce face si mi ciuda si pe mine ca probabil l-am stresat mult fiind eu asa cum is, mai stresata de fel, dar ma gandeam ca am si ceva parti bune:)) nu ca te desparti de cineva ca e stresat.

 trollerul_de_serviciu, on 08 decembrie 2019 - 17:41, said:



Whaaat ?
iti dai seama ca nu mi usor sa imi imaginez si sa accept ca are pe altcineva, ca o duce unde m-o dus pe mine, ca se comporta cu ea cum era cu mine si asa mai departe. Si mie altcineva nu imi trebuie, cel putin deocamdata nici nu pot si nici nu vreau

 dorin_2k, on 08 decembrie 2019 - 16:44, said:

Uita-l. Cât mai repede.
F repede să Ă®ți găsești unde și cu cine să mergi la Rev 20-20. Nu sta acasă.
ii dau pace. O sa duc perioada asta cum vine si dupa ce trece imi dau si eu restart

 dorin_2k, on 08 decembrie 2019 - 16:44, said:

Uita-l. Cât mai repede.
F repede să Ă®ți găsești unde și cu cine să mergi la Rev 20-20. Nu sta acasă.
ii dau pace. O sa duc perioada asta cum vine si dupa ce trece imi dau si eu restart

 Testosteron, on 08 decembrie 2019 - 18:11, said:

Ai expirat. A gasit ceva proaspăt.
ce sa iti si spun? Expirata nu ma consider

#39
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

 Sandra123456, on 08 decembrie 2019 - 18:31, said:

I-ai zis mintii ca gaseasca o solutie, dar tu i-ai dictat parametrii de cautare. Il iubesti, nu te judeca prea aspru, faptul ca o faci reprezinta o calitate, dar cred ca mai tarziu, vei doscoperi ca aveai nevoie sa cunosti pe altcineva...
Si, nu este vina ta. Viata este scurta, nu trebuie sa tot lupti impotriva ta, pentru a fic e crezi ca vrea celalalt sa fii. Mai bine cauta pe cineva pentru ca sa fii perfect, inseamna sa fii ca tine.
Daca se intoarce, da-i sutul. Cu lacrimi pe obraji, oricat de slaba crezi ca vei parea, zi-i nu. De la iubire iei pauza numai cand dispare.

#40
Sandra123456

Sandra123456

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.07.2019

 jimi91, on 08 decembrie 2019 - 18:12, said:



si crezi ca asta e o rusine sau cum ? Omul vrea sa incerce si altceva, asa sunt barbatii, mai egoisti :)...voi in schimb, femeile, atunci cand va indragostiti, nu ma ganditi clar :). Asa ca, mergi mai departe ;), daca te multumesti cu putin, o sa primesti putin :). El ti-a spus ce-si doreste, ramane la latitudinea ta daca accepti :).
nu e o rusine, dar regret, pt ca de fapt aratam asta cuiva care era indiferent fata de orice spuneam eu, deci sufeream ca un caine in fata unui barbat care e indiferent. sigur ca nu ma cunosti, dar departe de mine sa ma multumesc cu mizerii. Simt nevoia din partea lui sa aiba bile si sa spuna direct tot ce gandeste nu sa ma.minta si eu sa vad ca minte si tot eu is aia nebuna ca vezi tu doamne el nu poate spune nimic fara ca eu sa inteleg mai bine decat el ce spune sau sa ma gandesc mai departe sau lucruri de felul asta

#41
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

 scrisit, on 08 decembrie 2019 - 18:34, said:

Nasol. Stiu prin ce treci. El s-a plictisit de tine. Are pe altcineva.
Ai putea prezice sic at poarta la pantof. Nu, omul vrea sa exploreze. A auzit el undeva ca barbatii trebuie sa marcheze...cat mai multe puncte. Se poate sa descopere ca sexul opus nu este asa de preocupat de astia single, ca de cei luati..sau pur si simplu, ca nu este un mascul asa de succes cum se crede. Si se poate sa revina, ca, na...a gresit, alea alea, pana cand va gresi iar.

#42
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
bai m ați spart astia ce tot o ardeți ca vezi doamne,, aveai, trebuie sa cunoști mai mulți "...

#43
Sandra123456

Sandra123456

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.07.2019

 YOUR_GOD, on 08 decembrie 2019 - 18:52, said:

I-ai zis mintii ca gaseasca o solutie, dar tu i-ai dictat parametrii de cautare. Il iubesti, nu te judeca prea aspru, faptul ca o faci reprezinta o calitate, dar cred ca mai tarziu, vei doscoperi ca aveai nevoie sa cunosti pe altcineva...
Si, nu este vina ta. Viata este scurta, nu trebuie sa tot lupti impotriva ta, pentru a fic e crezi ca vrea celalalt sa fii. Mai bine cauta pe cineva pentru ca sa fii perfect, inseamna sa fii ca tine.
Daca se intoarce, da-i sutul. Cu lacrimi pe obraji, oricat de slaba crezi ca vei parea, zi-i nu. De la iubire iei pauza numai cand dispare.
asta i-am zis si eu, ca nu consider ca mai e cazul de "pauza". Ori ma iubeste ori nu, e simplu. Adica isi ia el pauza, incearca tot felul de tricouri subtiri si dupaia se intoarce la mine ca ce? I-am zis ca desi il.iubesc nu vad cum as putea sa ma intorc la el din mom ce el nu stie daca ma mai iubeste pentru ca merit sa fiu cu cineva care sa ma iubeasca si dragul de el, mi-a dat dreptate. Cel mai probabil candva va regreta ce face, dar de intors nu ma voi intoarce. Dar sa merg inainte cu viata mea, ipotetic cu altcinvea ca oricum nu e cazul, fara sa ii stiu ultimele ganduri de dupa "pauza" Mi se pare ca as face si eu o mizerie

 jimi91, on 08 decembrie 2019 - 18:17, said:

daca accepti chestia asta, esti o fraiera Posted Image....pe viitor, chiar daca vine inapoi, o sa mai repete chestia asta...de ce ? pentru ca are o proasta care il iubeste...orice ar face e asigurat Posted Image.

PS. esti tanara, iti permiti multe Posted Image...nu ai copii si nici alte angajamente Posted Image....
stiu ca asa ar fi desi nu am crezut ca o sa ajung sa iau in considerare asemenea aspecte in ceea ce il priveste pe el


Nota moderator: este contrar regulamentului sa se ceara poze cu membrii forumului. Daca ii trimiti poza iti asumi orice consecinte apar.

Edited by AlexEn, 08 December 2019 - 19:21.


#44
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 GingisHan2015, on 08 decembrie 2019 - 16:05, said:

Relațiile de la 16 ani nu sunt făcute să dureze
10 ani sa stai cu cineva de la 16 ani?
cat de lipsit de imaginatie ai putea fi?

#45
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
26 este o varsta potrivita pentru a incepe sa cunosti oameni. Nu-i cauta un inlocuitor, pentru ca nu asta vrei.
Bineinteles ca pauza este o jignire. Daca treci peste asta, ai renuntat la tine si acesta este primul pas catre nefericire.
Ultimul lui gand a fost "pa!". Eu stiu sa citesc ganduri. Acum, mergi mai departe. Joaca mereu acasa, dupa regulile tale. Nu te speria. Noul nu este sinonim cu rau.

 marcusdefeis, on 08 decembrie 2019 - 19:06, said:

10 ani sa stai cu cineva de la 16 ani?
cat de lipsit de imaginatie ai putea fi?
Stai jos!

#46
dedemanus

dedemanus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 08.04.2007
Sincer , va trece daca nu te agati de trecut . La mine tocmai sau sters 16 ani , un an am suferit . Sunt cupluri care au copii si tot pun punct. Deranjant este cum a pus punct , dovedeste ca are un caracter infect , a jucat la doua capete parerea mea . Sfatul meu este sa iei ce este mai bun din acesti ani si treci mai departe

#47
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
evident ca omul si-a gasit pe alta

 YOUR_GOD, on 08 decembrie 2019 - 19:07, said:

Stai jos!
te simti?

#48
Sandra123456

Sandra123456

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.07.2019

 GeorgicaPopescuIoan, on 08 decembrie 2019 - 18:32, said:

Cioeba reincalzita ....reincalzita va ramane toata viatza .
Zii merci ca nu te-a lasat cand aveai si 2 plozi .
Ai toata viata inainte ....have fun ....ai timp sa-ti pui poalele in cap  
:)
nu e vorba de poale in cap, dar mersi de sfat! :)

#49
dedemanus

dedemanus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 08.04.2007
Si da ciorba reincalzita nu merge , intr-un cuplu , mereu vor apare reprosuri  ca ai facut , dres

#50
Sandra123456

Sandra123456

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.07.2019

 dedemanus, on 08 decembrie 2019 - 19:07, said:

Sincer , va trece daca nu te agati de trecut . La mine tocmai sau sters 16 ani , un an am suferit . Sunt cupluri care au copii si tot pun punct. Deranjant este cum a pus punct , dovedeste ca are un caracter infect , a jucat la doua capete parerea mea . Sfatul meu este sa iei ce este mai bun din acesti ani si treci mai departe
imi pare rau!
Is constienta ca putea fi mai greu si mai dureros. Si da, ce face asa greu sa accept e el a fost ultimul barbat la care m-as fi gandit vreodata ca poate proceda asa fata de mine. Orice sa fi facut, dar nu sa procedeze asa, sa scuipe asa pe tot si sa plece ca si cum nu ar fi existat nimic intre noi. O sa trec prin asta si peste asta, dar va dura nu stiu cat si nu stiu ce schimbari ma asteapta. Acum o luna vorbeam pentru a nu stiu cata oara ca vrem sa ne casatorim cand va fi momentul sa avem bani si sa calatorim si sa aia si cealalta.

Edited by Sandra123456, 08 December 2019 - 19:15.


#51
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 Sandra123456, on 08 decembrie 2019 - 18:52, said:

Simt nevoia din partea lui sa aiba bile si sa spuna direct tot ce gandeste nu sa ma.minta si eu sa vad ca minte si tot eu is aia nebuna ca vezi tu doamne el nu poate spune nimic fara ca eu sa inteleg mai bine decat el ce spune sau sa ma gandesc mai departe sau lucruri de felul asta
nu merge asa
deocamdata esti roata lui de rezerva la care stie ca se poate intoarce cand are chef

#52
dedemanus

dedemanus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 08.04.2007
Vei fi surprinsa de cat de repede se schimba oamenii . Daca crede ca-i este mai bine in alta parte pleaca fara sa se uite inapoi sau cat sufera celalat.

#53
Sandra123456

Sandra123456

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.07.2019

 Jayanti, on 08 decembrie 2019 - 18:31, said:


Este normal, dar când ați avut discuțiile trebuia să-l faci să pună cărțile pe masă. Sau atât a putut să-ți zică, ori de laș ori că vrea să lase o portiță deschisă sau că nu e sigur (deși se gândește demult la asta, cel mai probabil) sau că nu vrea să te rănească mai mult (Ă®n stupizenia lui). Probabil nu e nimic WOW nici Ă®n ce se Ă®ntâmplă, nici Ă®n ce "i-a venit". Pur și simplu vrea altceva.


Dacă te gândești mai la rece, o să vezi că nu vrei nici tu să rezolvi nimic sau că rezolvarea e doar o peticire. Bucură-te de anii pe care i-ați avut și rămâi deschisă pentru viitorul tău fără el.


E de rahao, oamenii sunt de rahao.


Ar trebui să intuiești sau să deduci explicațiile. Când e ceva super din senin, da, mergi după el, cât se poate. Tu ai avut deja discuții cu el. Tot nu te-a lămurit. De ce? Pentru că e nesigur și el și vrea să stea Ă®n două bărci dacă se poate.


Adică vrea o pauză? Tu decizi dacă ești de acord cu pauza și cu a aștepta distrusă și a fi ignorată până se decide el și Ă®ți decide soarta :lol:
Sau e doar ca să nu se despartă așa deodată. :lol:  E cam prostălău, din păcate.
iti multumesc frumos pentru rabdare si amabilitate de a trata subiectul asa in detaliu. Exceptionala rabdare si empatie ai. Mi-a spus printre altele ca nu stie cum nu am vazut problemele ca de fapt eu nu am vazut pentru ca eu ma concentram pe lucru (asta e o alta latura complicata a vietii mele cu el si cum ne-a....diferentiat sa spun asa, amandoi am facut aceeasi facultate, eu lucrez in domeniu de aproape 4 ani, el lucreaza in cu totul si cu totul altceva, sub nivelul lui) si ca atunci cand eram bine, el de fapt continua cu speranta ca ma voi schimba, dar de fapt nu o faceam, dar el nu mi-a zis niciodata lucrurile astea pana acum 2 sapt. Crede-ma ca incercam sa ma stapanesc sa nu plang sa nu urlu ca sa il fac pe el sa se simta stapan pe situatie si sa spuna tot pana la capat, dar degeaba. Stia sa urle cam mult. Stiu ca nu e pregatit sa spuna, la revedere fata eu cu tine nu mai am nimic pentru ca nu poate si mai bine tace asa, sta doarme mananca bate la porti. Sau mai stiu eu ce face. Si candva isi aminteste ca o avut un partener pe o fraiera aproape 11 ani

#54
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

 marcusdefeis, on 08 decembrie 2019 - 19:18, said:

nu merge asa
deocamdata esti roata lui de rezerva la care stie ca se poate intoarce cand are chef
Aici ai nimerit-o.

Si inca un aspect, foarte important: asculta tot, dar fa ca tine. La urma urmelor, daca te inseli, tu o tragi, nu noi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate