Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Cine este Greta Thunberg?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#127
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 10.10.2011
ca sa raspund strict la intrebare nu la cum debiteaza colegii de mai sus greta asta este o adolescenta cretina la care lumea ii da prea multa importanta

#128
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Alt produs creat, promovat si bagat pe gat de mass-media mondiala prin cat mai multe mijloace posibile . Fesibucistii si asa-zis '' ecologistii '' se bucura si o '' sustin '', dar cati recicleaza selectiv macar sau incearca sa se deplaseze pe cat posibil cu alte mijloace de transport, decat masina ? Multi ipocriti, din pacate . Bineinteles, daca gandesti altfel, sar tot felul de indivizi sa-ti spuna ca nu-ti pasa de natura and shit . Saraca fata nu-si da seama ca e folosita in diferite scopuri, e ca o minge din aia care e pasata de la unul sau altul . Ale cui sunt interesele, inca nu stim .
  Un articol interesant ( pe alocuri limbaj mai colorat, dar e foarte ok mesajul ) :
http://wooden91.blog...jam-natura.html

Edited by Vlad_22, 12 October 2019 - 21:09.


#129
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,889
  • Înscris: 28.11.2006

 necro111, on 10 octombrie 2019 - 23:46, said:

Depinde ce tip de educatie. Si Hitlerjugend primeau un anumit tip...
Te inteleg, la fel si pionierii nostri primeau o anume educatie. Dar fetele din Pakistan nu primeau niciun fel de educatie, decat cea data de imam si tata/fratii mai mari: ca ele trebuie sa fie supuse, sa nu iasa din cuvantul barbatilor, sa nu-si arate nici macar fata, sa stea acasa si sa toarne la copii. Multe din ele nici nu stiu sa scrie si sa citeasca. Hai sa nu comparam pe cineva care chiar a facut bine fiintelor umane cu o isterica smiorcaita.

Apropo, trebuie sa-mi cer scuze. Am crezut ca Malala e afgana, cand colo, e pakistaneza. Dar in rest sustin tot ce am scris despre ea!

On: bine ca n-a luat Nobelul pentru pace, in schimb l-a luat unul care chiar merita, pentru ca a pus capat unui razboi cu sute de mii de victime.Cred ca acest gen de oameni ar fi vrut Alfred Nobel sa premieze.

#130
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,032
  • Înscris: 31.07.2007
WTF? Scrie acolo ca isterica mica era favorita! Si io credeam ca astea cu Nobelu' pentru ea sunt la sto! Pai ce drac de legatura ii intre istericalele asteia si pacea? S-a reprofilat de la ecologeala prost inteleasa si hipstereala la pacea mondiala si mie mi-a scapat ceva pe traseu??? Saracu' Nobel, de-ar stii pe cine se duc premiile alea ale lui i-ar bantui pe fuckerii astia de numa' cu popa cu cadelnita ar umbla dupa ei!

#131
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,673
  • Înscris: 07.02.2003

 necro111, on 10 octombrie 2019 - 09:25, said:

Iar daca ne gandim mai bine o firma care a fost implicata in scandalul DDT poate la fel de bine sa faca o planta modificata genetica care creste riscul de diferite boli si sa recunoasca abia dupa 20 de ani. Doar deja au facut-o cu diferite chimicale in trecut. Uite aici o legatura.
Se pot intampla unele chestii dar de la DDT la modificarea unei plante astfel incat sa reziste mai bine, sa nu aibe nevoie de asa multa apa etc etc...  e diferenta mare.

 necro111, on 10 octombrie 2019 - 09:25, said:

Sa inteleg ca medicii aia cand sustin ca dieta influenteaza enorm sansa de diabet, cancer si boli  cardiovasculare sunt putini cam fraieri ?
Iar zonele alea din lume unde se mananca la greu si gem de obezi nu au probleme deosebite fata de restul oamenilor ?
Mai dracie.
Asta am si spus originea sta in excese ale dietei insa cancerul are cauze mai deosebite la nivel celular.
Sunt si locuri unde gem de obezi care nu au probleme dietetice, cauzele sunt altele. Cei mai obezi din lume traiesc in insule tropicale unde nu prea se mananca asa mult nici macar carne Posted Image

 Vlad_22, on 12 octombrie 2019 - 21:00, said:

Ale cui sunt interesele, inca nu stim .
Cum sa nu stim, interesul e in sanatate si viitor Posted Image Sau in ziua de azi nu trebuie sa avem asa interese...

 edy_wheazel, on 13 octombrie 2019 - 05:17, said:

WTF? Scrie acolo ca isterica mica era favorita!
Povesti... nu se da Nobel pentru pace pe cauze care n-au treaba cu pacea. Probabil e un joc al nominalizarilor...

Edited by andreic, 13 October 2019 - 06:57.


#132
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 andreic, on 13 octombrie 2019 - 06:55, said:

Se pot intampla unele chestii dar de la DDT la modificarea unei plante astfel incat sa reziste mai bine, sa nu aibe nevoie de asa multa apa etc etc...  e diferenta mare.


Asta am si spus originea sta in excese ale dietei insa cancerul are cauze mai deosebite la nivel celular.
Sunt si locuri unde gem de obezi care nu au probleme dietetice, cauzele sunt altele. Cei mai obezi din lume traiesc in insule tropicale unde nu prea se mananca asa mult nici macar carne Posted Image


Cum sa nu stim, interesul e in sanatate si viitor Posted Image Sau in ziua de azi nu trebuie sa avem asa interese...


Povesti... nu se da Nobel pentru pace pe cauze care n-au treaba cu pacea. Probabil e un joc al nominalizarilor...
Nu inghit pe nemestecate tot ce apare pe internet si pe social media sau YT, din fericire .

Edited by Vlad_22, 13 October 2019 - 15:40.


#133
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,701
  • Înscris: 15.06.2007
O fi facad referire la aceeasi persoana?
[ https://66.media.tumblr.com/60f3a2372bd46b5a811aa3880cae5e4a/tumblr_pz4m6sWB921r0uzl6o1_640.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#134
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,673
  • Înscris: 07.02.2003

 Vlad_22, on 13 octombrie 2019 - 15:40, said:

Nu inghit pe nemestecate tot ce apare pe internet si pe social media sau YT, din fericire .
Nici nu trebuie, cauti surse stiintifice ca sunt gramada.

#135
standardul987

standardul987

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 26.11.2014
O fata rasfatata !

#136
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Se pare că pentru unii Gretuța nu este suficient de bună; nu este metisă și lesbiană. Ce degenerare!

#137
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,518
  • Înscris: 21.04.2014
ta-na-naammm-aaammm! Greta are o rivala. :notangel:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/E9poi259_AE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#138
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
La fel de urata....ar putea face echipa pe post de sperietori

#139
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,889
  • Înscris: 28.11.2006
E mult mai realista decat Greta.

#140
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
E majoră; care nu sunteți pretențioși la mâncare puteți să-i trimiteți cereri în căsătorie! Malala Yousafzai s-a căsătorit, cam tărziu dar s-a căsătorit... Mi-a spus odată un om din Orient că "dacă o femeie nu se căsătorește până la 26 de ani nu mai e bună de nimic, nu o mai ia nimeni".

Edited by temporarysnooze, 10 November 2021 - 11:41.


#141
Municipalwaste

Municipalwaste

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 20.09.2020
Daca nu e cu suparare, o intrebare am si eu. Greta aia are ceva sindrom down, sau asa e fata ei? Seamana cu aia care au sindrom down, cu ochii aia si... Cand sta normal, arata ca o persoana cu down. Cand se incrunta, arata ca o creatura din filmele alea cu papusi posedate. Oricum, sinistra creatura.

Edited by Municipalwaste, 10 November 2021 - 11:53.


#142
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,092
  • Înscris: 20.12.2007
she was diagnosed with Asperger syndrome, obsessive–compulsive disorder (OCD), and selective mutism.
Cu alte cuvinte o persoana inabila de a forma relații sociale, de a înțelege punctul de vedere al celuilalt, preocupata pana la obsesie de lucrurile pe care le considera ea importante și de modul în care lucrurile astea funcționează.

#143
AKSAGUAM

AKSAGUAM

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 24.09.2021
Interesant de aflat cine sta in spatele lui Greta Nebuna , cine sint papusarii ?

#144
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Am ramas niste ani de zile fara utilitati (si mancare) in timpul comunismului, acum datorita unora precum Creta riscam sa ramanem din nou. Parerea mea, nu am citit topicul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate