Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vacanta Italia

Concediu Halkidiki

Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN
 Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad

Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...
 Mouse wireless multimode (2x BT +...

Durere incheietura piciorului

Reparatie tablou electronic

Dell U2722 USB Connectors
 Transport aragaz Germania - Ro

SSD M.2 NVMe nu este recunoscut d...

De ce apare lag la telefoanele Mo...

Proiect monitorizare - comunicare...
 

Pisica agresiva cu sotul meu dupa sterilizare

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#37
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,549
  • Înscris: 30.07.2007
Eu ma abtin de la alte comentarii, vad ca esenta celor spuse anterior nu a fost inteleasa de catre initiator. Poate e si vina mea, pe internet se mai pierd sensuri si nuante ale ideilor.

LE: Gogu, motan maidanez

Edited by crocko.dilul, 01 October 2019 - 20:41.


#38
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postterratec, on 01 octombrie 2019 - 20:26, said:

Posesorii de animale considera ca sterilizarea este o joaca la indemana oricui si ca ei au tot dreptul sa se joace cu genurile.
Treptat vor descoperi si oamenii prezentului ca accesul la medici si tehnologie nu garanteaza decizii corecte.

Animalele sterilizate sunt extrem de ciudate si nu mai nimic in comun cu animalul original. Devin niste jucarii inutile, fara personalitate normala, fara directie in existenta.
Internetul promoveaza anormalitatile si oamenii le considera corecte. Daca un milion de alti detinatori au facut o greseala  rezulta ca ea este buna.

Initiatoarea trebuie sa isi asume pasul facut, sa inteleaga ca a fost gresit si sa incerce sa indrepte problema (atat cat mai este posibil).
Un non sens de la inceput la sfarsit, nimic adevarat.

#39
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013
Bai; sotul tau trebuie sa ii traga o mama de bataie sa inteleaga ca el e masculul alfa!

#40
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postterratec, on 01 octombrie 2019 - 20:26, said:



Mie mi-a fatat pisica 4 pui, are varsta de 2 ani, la scurt timp am sterilizat-o.....asta a fost si planul, sa faca pui o data si pe urma o sterilizam. Nu regret decizia, ba chiar as incuraja oamenii, care au pisici, sa le sterilizeze...e un chin atat pentru ele, cat si pentru stapani. Daca nu stai la casa, nu ai curte, crede-ma ca iti vine sa o omori cand intra in calduri.

Sterilizarea animalului arata responsabilitate din partea stapanului.

Am mai luat un caine de la adapost,  era sterilizata, jucausa, plina de viata, n-am probleme cu ea, dar absolut deloc.

In concluzie...vorbesti prostii

View Postcrocko.dilul, on 01 octombrie 2019 - 20:37, said:

Eu ma abtin de la alte comentarii, vad ca esenta celor spuse anterior nu a fost inteleasa de catre initiator. Poate e si vina mea, pe internet se mai pierd sensuri si nuante ale ideilor.

LE: Gogu, motan maidanez

Motanii nu se prea sterilizeaza la noi ( daca stai la curte), mai mult femelele, ca na, ele fac pui....am avut si eu un motan, mi-a murit calcat de masina. Traversa strada cand mergea dupa gagici.
Daca era sterilizat, nu mai pleca din curte :)

Edited by jimi91, 01 October 2019 - 20:54.


#41
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,549
  • Înscris: 30.07.2007
Ma enervez...
Se mai sterilizeaza si nevestele, e adevarat. Nici ele nu se simt prea bine dupa.

#42
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postjimi91, on 01 octombrie 2019 - 20:58, said:

Mie mi-a fatat pisica 4 pui, are varsta de 2 ani, la scurt timp am sterilizat-o...
Te-ai impacat cu ea ? :)


#43
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostXlander, on 01 octombrie 2019 - 21:06, said:

Te-ai impacat cu ea ? Posted Image

cu greu :))....cred ca simtea ca mi-e frica....si chiar imi era, a naibii pisica, astea mici sunt cele mai rele :))....inca ma mai fileaza, dar s-a mai potolit de cand am sterilizat-o

View Postcrocko.dilul, on 01 octombrie 2019 - 21:03, said:

Ma enervez...
Se mai sterilizeaza si nevestele, e adevarat. Nici ele nu se simt prea bine dupa.

Pai nu te mai enerva, vad ca te bati cu pumnul in piept ca ai motan la tara, pe care nu l-ai sterilizat...."norocul" tau ca nu ai o femela, altfel de umpleai de pisici cu gandirea asta. Pe vremuri , alta era practica cu puii de pisica :|, una cam salbatica ;)

#44
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

View Postcrisstonne, on 01 octombrie 2019 - 15:55, said:



CĂŽnd nu mai au libidou, adios și dragostea :lol:
Nu e adevarat. Doua din pisici sunt afectuoase, a treia - nu, dar asa era si inainte de sterilizare. Motanul a devenit extrem de afectuos de unde inainte ma ataca zilnic.

#45
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,549
  • Înscris: 30.07.2007
Iar s-a pierdut ideea, ca e internet.
Intrebam daca ai sterilizat si nevasta si daca zici ca e bine, azi.


View Postjimi91, on 01 octombrie 2019 - 21:13, said:

Pai nu te mai enerva, vad ca te bati cu pumnul in piept ca ai motan la tara, pe care nu l-ai sterilizat...."norocul" tau ca nu ai o femela, altfel de umpleai de pisici cu gandirea asta. Pe vremuri , alta era practica cu puii de pisica Posted Image, una cam salbatica Posted Image

Edited by crocko.dilul, 01 October 2019 - 21:24.


#46
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jrk30JSNxd0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#47
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 09.07.2005
Pisica aia are nevoie de consiliere psihologica , anger management.

#48
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
Pai ati deschis un topic cu pisica ce are o umflatura pe burta de la sterilizare...
E clar ca e ceva in neregula cu ea. Mergeti la vet si explicati-le cum se manifesta. Va recomand la cabinetul de la Facultatea de Medicina Veterinara. Sunt medici foarte buni acolo.

N-o parasiti, tinuta singura intr-o camera...

#49
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016
Cei care castreaza animale ar trebui sa vadă cum s-ar simți dacă lor li s-ar face o asemenea operație și pe urma probabil vor vedea cam cât de mult au iubit acel animal pe care l-au castrat.

Edited by Testosteron, 02 October 2019 - 17:12.


#50
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Din cauza celor cu mentalitate ca a ta s-a umplut tara de caini maidanezi si pisici vagaboande. Cand ii vezi pe strazi hămesiți si hăituiti este clar  ca in spatele acestui fenomen sunt oameni care nu gandesc, care isi lasa animalul sa se impuieze la liber iar puii ii arunca pe strazi. Dupa aia urla toti ca in Romania nu e ca in Germania.
De ce mi-as lasa pisica sa faca pui de 3 ori pe an, sa se epuizeze ? Si ce sa fac cu 3-4 pui x 3 pe an. In 10 ani face 100 de pui.

Edited by Freddy12, 02 October 2019 - 20:10.


#51
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016
Eu nu vorbesc de maidanezi ci de câinele tău personal. Si eu am doi un mascul și o femela dar nu-i castrez mă descurc  cum pot în perioadele  critice.

#52
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postthalia, on 02 octombrie 2019 - 16:32, said:

Pai ati deschis un topic cu pisica ce are o umflatura pe burta de la sterilizare...
E clar ca e ceva in neregula cu ea. Mergeti la vet si explicati-le cum se manifesta. Va recomand la cabinetul de la Facultatea de Medicina Veterinara. Sunt medici foarte buni acolo.

N-o parasiti, tinuta singura intr-o camera...
Da, acum am observat si eu remarca ta dar si topicul respectiv deschis pe 8 septembrie de acelasi intiator la care nu a raspuns nimeni. Nu mai raspund acolo. Daca mai treci pe aici si citesti, ia-ti pisica si du-o urgent in alta parte, nu la aia care au operat-o. Sper ca e clar de ce.

NU, nu este normal. Daca reusesti sa intelegi, NU, nu este normal.


#53
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,056
  • Înscris: 02.03.2003
@Freddy12
Stiu ca suna ciudat dar incep sa ii inteleg pe taranii care aveau sarcina grea de a folosi galeata.
Oamenii legati de realitate aveau si sarcina grea de a sacrifica vitei, capre, oi, porci.  
Obiceiurile vechi dezumanizau persoana intr-o oarecare masura.

S-a trecut la umanismul modern care a inlocuit eliminarea animalelor cu interventii asupra sexualitatii acestora.
Joaca schimbului de gen este o alta ocupatie care perverteste psihic oamenii. Material de studiu pentru freudieni.


Animalele strazii sunt mai fericite in scurta lor viata fata de experimentele gresite ale sterilizarii. Mingile blanoase apatice sufera mai mult decat covorasele intinse ocazional de rotile masnilor pe astfalt.

#54
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Draga, pisicile si cainii mei sunt extremi de activi, chiar prea activi. Singura care nu e activa e o pisica in varsta de 20 de ani dar pana acum vreo 2-3 ani era si ea activa. Deci cade teoria ca animalele se blegesc dupa sterilizare. Am doua cățele sterilizate si sunt brici, nu zboară nici musca fara sa semnalizeze ele. Pe caini nu i-am castrat fiindca nu era cazul .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate