Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Amuzant, cu un pozograf de eveniment.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#55
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View Postgumball3000, on 24 septembrie 2019 - 09:29, said:

drone nu am vazut la asta de am fost ultima data, nu au lipsit insa porumbeii aia chinuiti sau slujba de o ora cu dj popa care ii spunea miresei cum tocmai a semnat sa devina sclava barbatului si ca e obligata sa-i satisfaca toate poftele spirituale si trupesti, ca ar fi dat urat sa i-o spuna pe-aia dreapta, ca trebuie sa stea cu cracii descraciti

aaa da, aproape ca uitasem, nici nu apucai sa infigi bine furculita in farfurie sau sa tragi o sorbitura de ce iti punea acolo in pahar, ca imediat cum iti luai privirea de la masa ti le si sutea
dragi chelneri ospatari si alte aratari, nu mai ciorditi mancarea oamenilor de la masa
Da, o nuntă gay prin Olanda cred că ar fi fost o experiență mai reușită. :D

#56
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,411
  • Înscris: 01.12.2001
Deci tu ca invitat cari sculele de pozat dupa tine?
Daca avea platit pe unul, ce treaba ai avut tu? Te-a rugat pe monent? Sau stiai din timp?
Ai dat si darul la masa, sau ai socotit in "poze"?

Pt @lucian
Unde vezi tu ca sunt interzise dronele in acel articol? Nu intelegi un text scris?

#57
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
neur0, sigur nu ești tu ăla?
Ai înțeles nevoie. Evenimentul a fost super decent și elegant iar comportamentul pozacului, grobian.
Ți-am dat like la ce ziceai mai sus cu nivelul de performață al aparatului pentru evenimente dar sunt în profund dezacord cu aroganța ta la adresa lui @vali.

Vezi tu, în ziua de azi nu mai e ca în trecut când erau puțini cei care făceau poze. Practic, da, dacă nu ai pretenții de imagini profi, nu ai nevoie de fotograf pentru că până și telefoanele fac cadre destul de bune. Dacă vrei album și altele, atunci da, ai nevoie de aparat și lumini.

Oricum, după cum pui problema se pare că ai fost persecutat sau fugărit de la niște evenimente :D Glumesc. Spuneai de condiții minime de fotografiere. Ia pune aici condițiile astea minime pe care le ceri tu.
Pur și simplu ăla s-a comportat ca un ciudat. Pe mine asta m-a amuzat. Eu îmi fac treaba și nu mă interesează de restul.

#58
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 16.05.2015

View Postwaterman, on 24 septembrie 2019 - 10:43, said:

Dă-mi voie să nu fiu de acord cu tine. Despre obligațiile tale ca fotograf.
Și despre hachițe și mofturi.

Problema e ca multi fotografi de nunti se cred artisti. De aici orgoliul cat casa. Din punctul meu de vedere, un fotograf de nunta e la fel ca lautarul sau ca faiantarul, un meserias si nimic mai mult.

Edited by borhot, 24 September 2019 - 10:53.


#59
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015

View Postdorin_2k, on 24 septembrie 2019 - 10:47, said:

Deci tu ca invitat cari sculele de pozat dupa tine?
Daca avea platit pe unul, ce treaba ai avut tu? Te-a rugat pe monent? Sau stiai din timp?
Ai dat si darul la masa, sau ai socotit in "poze"?
...
Da, eu ca invitat mi-am luat "sculele" după mine. Văd că faci abstracție de faptul că NU sunt fotograf profesionist.
Am zis că m-a rugat să pozez și eu și faptul că m-a rugat, gratuit, să-i pozez și la biserică pentru că pozacul profesionist nu era disponibil.
Firește că am făcut toate astea pentru că este vărul meu și îmi este ca un frate. Cum naiba să-i iau bani pentru așa ceva?!?
Firește că m-am simțit foarte bine la botez, am și pozat, am și dansat și am dat și darul, 400€ dacă tot ești atât de curios.

Ups. Se pare că am deranjat pozacii de NBC :D Măi-măi ce speciali vă mai credeți unii dintre voi...

#60
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostReactor2015, on 24 septembrie 2019 - 09:39, said:

Pozograful angajat a venit să se ia de mine de ce fac și eu poze. Și a făcut-o foarte prost și nepoliticos. Eu nu ziceam nimănui nimic că na, mi se rupe dar au auzit alții din familie dialogul și cum eu, totuși, am fost chiar politicos deși ăla... cam prea mitocan. Cum să te duci la cineva și să-i spui să nu-și pozeze soția și copilul și culmea, nu la evenimentul în sine ci undeva afară, la distanță de locul cu pricina.
Ești sigur că nu i-ai stricat cadrele? Ești sigur că nu inventezi și nici nu exagerezi?

La singura nuntă la care am venit ca invitat și am făcut fotografii, am fost atent să nu încurc nici fotograful, nici cameramanul, am fost atent să nu dau eu indicații regizorale invitaților în fața bisericii atunci când fotograful încerca să facă poze de grup.

La restaurant am stat de vorbă cu el, am schimbat păreri, impresii, am mai tras și eu câte un cadru din când în când, dar rar, că nu eram acolo cu scopul de a face fotografii și preferam să fac altceva.

Sunt sigur că a scos cadre bune. Probabil mai bune decât ale mele, pentru că a avut poziții mai bune, a fotografiat mult mai mult și pentru că are experiență mai mare ca mine la NBC. Deși avea aparate mai ieftine decât al meu, iar conform unui comentator de pe aici, nu se face să ai aparate mai ieftine decât invitații.

View PostReactor2015, on 24 septembrie 2019 - 09:39, said:


Sunt sigur că mulți ați pățit sau văzut faze funny cu fotografi/dj/columbofei/ursitoare, etc.

Apropos, am făcut poze și la ursitoare Posted Image Nu sunt editate. Mâini, chicioare tăiete, mărdarie, etc. (Nicușor de la Brăila)

Am văzut poze de buletin mai reușite.

#61
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
neur0, dă-ți singur două palme și trezește-te!

Și citește contextul în care pulifricul a venit după mine să-mi ceară contul că de ce fac poze... iar eu eram la 150m distanță de locul evenimentului.
Vezi că-cam întreci limita. Nu ești doar nepoliticos ci chiar obraznic. Nu ți-am cerut părerea despre pozele pe care le-am pus aici.

#62
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostReactor2015, on 24 septembrie 2019 - 10:57, said:

neur0, dă-ți singur două palme și trezește-te!

Și citește contextul în care pulifricul a venit după mine să-mi ceară contul că de ce fac poze... iar eu eram la 150m distanță de locul evenimentului.
Vezi că-cam întreci limita. Nu ești doar nepoliticos ci chiar obraznic. Nu ți-am cerut părerea despre pozele pe care le-am pus aici.
Dacă arunci poze în public, asumă-ți riscul ca lumea să își facă publice părerile despre ele. Nu vrei ca cineva să le comenteze, ține-le pe telefon.

View Postborhot, on 24 septembrie 2019 - 10:52, said:

Problema e ca multi fotografi de nunti se cred artisti. De aici orgoliul cat casa. Din punctul meu de vedere, un fotograf de nunta e la fel ca lautarul sau ca faiantarul, un meserias si nimic mai mult.
Haide boss, ce meseriaș? Un servitor, un lacheu, dă-l dreac'. Față de un bossulean adevărat care a dat peste cap un whisky și se crede un zeu, cu cei 100 de euro pe care-i are în buzunar ca să-i dea ca dar.

#63
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postneur0, on 24 septembrie 2019 - 10:54, said:

Am văzut poze de buletin mai reușite.
Răutate gratis. Pozele sunt chiar frumușele.

#64
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Coane, vezi că topicul de critică e în altă parte.
Am precizat că nu am niciun fel de pretenție cu acele cadre și le-am pus de amuzament și vii tu agitat și surescitat la maxim că nici de buletin nu-s bune. Băi, erau ca să râzi și să te amuzi. Acum ai priceput?
Ești pe zona de fun area, ți-am zis să te trezești dar tu nu și nu :D

Și una peste alta, în afară de încadrare și eventual prelucrare a imaginii, cadrele sunt chiar ok. Nu mai bate câmpii aiurea că nu ești vreun Picasso și noi desenăm cu cretă pe asfalt.
Chiar, dacă ești așa zeitate în stratosferă, ce cauți printre noi, microbii de pe asfalt? Stai la tine acolo că nu te-a chemat nimeni aici dacă nu ai simțul umorului.
Și tu nu ai înteles că postarea era de amuzament pe seama nebunului ăla. Nu că am eu vreo supărare sau altceva. Ba dimpotrivă, chiar am râs și i-am zis să-și vadă de treabă.

#65
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Te-ai luat de pozari mă vecine. Ce dracu faci jigneșți o tagmă ?

98 % sunt șomeri semianalfabeți care și-au luat un DSLR în rate și sunt fotografi de nuntă și videographeri.

Bagă Photoshop de vomiți, la eveniment se aruncă pe jos, figuri harfe impresii.
Și au niște prețuri de zici că face sculpturi în aur nu poze mai dă-le dreacu că de la Iphone 6 în sus ies poze mișto și cu telefonul.

Las că acum cu noile camere de pe telefoane și cu cloudu and shit se duce pe paula și meseria asta auto asumată de pozar fără studii fără nici o bază.


Venise un cunoscut cu mânușă din aia fără degete pe mână la un eveniment, îi transpira mâna și să nu alunece aparatul.
I-am zis că nu se face că nu suntem la sală. Dacă nu poate să țină aparatul în mână să se ducă înapoi la zugrăveli.

Edited by waterman, 24 September 2019 - 11:12.


#66
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Eram la un eveniment în Galați. Gazdă era Alin Panaite. De altfel, un eveniment foarte fain.
Mihai Olariu dacă nu mă înșel venise să prezinte Z7 și Z6.

Invitați, fotografi de toate genurile. De departe, dar de departe, cele mai tâmpite întrebări sau comentarii au venit de la pozografii de eveniment.
Pe unii îi știam. Pe alții nu. Dar îi recunoști destul de ușor pentru că unii vin chiar la papion de zici că-i vreun mare pianist de talie mondială și are un concert care se întâmplă o dată la un secol. Fracul le mai lipsește. Unii erau soț și soție, se vedea de la o poștă și na, doar pozografi NBC puteau fi.

Recunosc, de felul meu mă cam mănâncă limba uneori și în timp ce unul dintre ăștia a pus o întrebare super tâmpită care l-a lăsat mut pe Alin care nu știa dacă să râdă sau să răspundă serios, eu întreb: fotograv de efeniment, nu-i așa? La care el mândru: DA! Toată sala a răbufnit în râs :D

#67
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ce dracu atâtea harfe și impresii. Cu aparatele de acum orice prost face fotografii mișto.

E unu orb care face poze. Ce se tot laudă așa că nu desenează ei, face un aparat pozele ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sLlWkt_N09A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#68
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017

Quote

Cu aparatele de acum orice prost face fotografii mișto.
Sper ca esti ironic...

#69
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Posted Image bai, dar cum se ataca de usor. Dupa mine trebuia sa mentioneze telefoanele Posted Image

Edited by honeymik, 24 September 2019 - 13:38.


#70
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
Na! Cu un aifon scoti poze mai bune ca un profesionist. Sic!

#71
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014

View PostMembruAnonim, on 24 septembrie 2019 - 10:27, said:

Adica softul dronei e mai tare ca legislatia interna ... Posted Image Deci drona are GPS si google map , iar softul opreste drona la decolare in zonele interzise !
Nu am lucrat cu asa drona smechera recunosc Posted Image

https://www.dji.com/flysafe/geo-map

#72
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Ca să zic așa, producătorii de drone, cei serioși, sunt cu mult în fața prevederilor legislative în ceea ce privește siguranța în zbor.
Dacă ar fi fost accidente aviatice sau incidente s-ar fi auzit imediat iar producătorii de drone ar fi avut mult de pierdut.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate