Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Foto - cafenea

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
382 replies to this topic

#343
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004

View PostTaxon, on 19 aprilie 2021 - 15:18, said:

Ura, ura, cica progresul a invins din nou! Cum unde? Pretudindeni. Pina si la Casa Alba

Sapind in continuare pe subiectul asta, pe linga cele scrise pe Wikipedia, am dat si de un filmulet simpatic:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/o45opl7u-7E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Acu stau si ma intreb daca Presedintia Romaniei are si ea vreun fotograf oficial ... chiar nu stiu asta.

Edited by Taxon, 23 April 2021 - 11:41.


#344
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Măi, inginerilor, dar pe la muzeu ați mai fost în ultima vreme?
Să vedeți acolo ce purcoi de poze nașpa, neclare, mișcate, fără culoare, făcute cu niște rahaturi de aparate, nu cu "flagship"uri de-alea, adevărate bijuterii tehnologice, cum aveti voi.

Edited by Taxon, 06 May 2021 - 09:11.


#345
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,908
  • Înscris: 28.12.2006
Tot un fel de iola, doar ca nu:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jJfmXClnTPE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#346
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,908
  • Înscris: 28.12.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3-LkbMsj71o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#347
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Bravo, mă, Bezerghene, găsi-ți-ai lupul...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9RfNwrEoWvk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#348
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011
Sa fiu hater, sa nu fiu hater....

Frumoase slideshow de poze :D.

Ca sa nu fiu hater suta la suta, de la minutul 32 la minutul 37 merge o naratiune cu voce gen David Attenborough :D.

#349
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,908
  • Înscris: 28.12.2006
Cam multa papadie la inceput. Dar nu e rau, frumos, ii prevad un viitor bun, cu ceva noroc ar putea ajunge chiar ambasador, sa promoveze scule ca vad ca are timp si coloreaza frumos, am vazut ca se cauta ambasadori pentax, zicea ca ar vrea la un mom dat sa incerce, are ocazie cu glagshipul..

Edited by crokodilu, 13 May 2021 - 20:02.


#350
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008
Cei care aveti imagini zgomotoase le puteti trimite aici

https://www.on1.com/...6TnW8FR834j6IZQ

Cine are noroc ca imaginea sa fie zgomotoasa rau "before" si fara zgomot "after" se zice ca ar primi gratis softul respectiv.

Se pare ca acum asta-i moda, programe AI de reducere a zgomotului, fiecare fiind cel mai tare din parcare.

#351
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Dar e careva care sa nu aiba si imagini puricoase?

#352
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,908
  • Înscris: 28.12.2006
Adica sa le facem noi munca de antrenare a AIului, sa le dam sampleuri si ei sa nu mai munceasca deloc.

Edited by crokodilu, 21 May 2021 - 08:47.


#353
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008

View PostTaxon, on 21 mai 2021 - 08:40, said:

Dar e careva care sa nu aiba si imagini puricoase?

Umbla vorba prin targ ca aia care au flagshipu de la Pentax ;)

#354
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Matale iti cam place sa te joci cu focul pe linga benzinarie, ha?
Daca te aud talibanii, ce te faci?

#355
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,908
  • Înscris: 28.12.2006
Nu

View PostTaxon, on 21 mai 2021 - 08:57, said:

Matale iti cam place sa te joci cu focul pe linga benzinarie, ha?..
Nu-i bai, e rezistent la intemperii. Iar talibanii - sa se teama!!

#356
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Cine, bre, edri?
Nu mai inteleg nimic, desi de-abia am terminat cafeaua si zic eu ca m-am trezit.
Edri cafteste talibani?

#357
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,908
  • Înscris: 28.12.2006
Nu domle, fagshipul e rezistent la intemperii, si aici ai punctat corect, veriga slaba e userul din spate.
Iar talibanii sa se teama de succesul noului flagship, a castigat TIPA, practic spulbera tot, and it's just the beginning!

Edited by crokodilu, 21 May 2021 - 12:52.


#358
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Asa o fi ca prea le zici cu foc.
Numai ca, deh, acu ma intimidez si parca nu imi mai vine sa va zic sa lasati naibii concursurile de aparate,  sterile si inutile. Tipa, cipa, pipa.
S-atitia pe aci care se extaxiaza doar citind despre flagshipuri, dar nu i-am vazut extaziindu-se si pe "buey, dar ce lumina fenomenala am prins!". Educatia lor musteste aratind ca fotografia le este despre aparate, fepeseuri si sharpness. Iar daca ii scoti din perimetrul pozelor unde te ajuta aparatul sa obtii fotografii, daca ii pui sa faca alt gen de poze decit cel cu care sunt obisnuiti... clei.
Pentru ca educatia lor este despre obiective si aparate, nu despre lumina, nu despre moment, nu despre emotie.
Tot astia pot fi fanatici, talibani, zeloti. Inchizitori incruntati ai unei marci anume, in stare sa omoare prietenii in numele unei loialitati prost intelese.
In puii mei, aparatul, obiectivul, blitul, sunt doar scule. Scule cu care mesteresti ceva, ideal ar fi sa fie o capodopera.
Daca te intereseaza mai mult scula decit ceea ce obtii cu ea, atunci nu esti decit un prost. Un gaunos.


#359
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,908
  • Înscris: 28.12.2006
Incerc sa ma las, dar deh sunt inginer, intai a fost dioda si mult dupa pixelul artistic. Dar acu sincer, iti zic ca de la inginer la inginer, tu poti sa faci poze si sa nu stii cate stopuri are stabilizarea din aparatul folosit?

Edited by crokodilu, 21 May 2021 - 17:27.


#360
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Ei, nici chiar asa, tre sa iti cunosti scula ce stie si ce poate, n-ai sa bati cuie cu trafaletul si nici n-ai sa tunzi iarba cu ciocanul.
Dar de aici si pina colo e cale lunga.

Edited by Taxon, 21 May 2021 - 17:33.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate