Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

Ce fac daca am pierdut certificatul ITP?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,222
  • Înscris: 01.10.2009
Am cumparat o masina second hand si deci am primit talon nou, cu numar inmatriculare nou. Pe talon este scris cand expira ITP-ul in 2020. Problema este ca nu mai gasesc certificatul ITP original (l-or fi retinut cand mi-au facut talonul?), am doar o copie.
Mai am nevoie in masina de acel certificat A4 din moment ce am inscris ITP-ul pe talon? Daca da, pot obtine cumva un alt certificat?
Multumesc anticipat!

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,484
  • Înscris: 01.12.2001
E buna si copia. Nu trebuie originalul. E o simpla foaie A4 listata cu o stampila si semnatura.

#3
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
In practica nu mi l-a cerut nimeni nici in tara, nici afara, actul ala aditional.
Legal da, ai nevoie de el.

#4
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Ai timbrul pus pe bara fata? Daca da, esti ok

#5
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Cand am facut ITP-ul anul trecut, mi-a zis sa o am in bord, doar in caz ca se trezeste cineva sa intrebe, desi e putin probabil. La controalele de rutina (adica atunci cand iti verifica documentele politistul sa vada cine e la volan), nu intereseaza pe nimeni de hartia aia.

PS: am trecut si vama si n-a vrut-o nimeni (pe hartie).

#6
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,929
  • Înscris: 09.12.2004
Nu ai nevoie de nimic atita timp cit ai in talon data expirarii. Cartonasul suplimentar il primesti cind nu mai au unde scrie in certificat datele.

 XORIAN_L, on 01 septembrie 2019 - 20:58, said:

(l-or fi retinut cand mi-au facut talonul?), am doar o copie.
Da.
Copia e inutila daca nu ai acelasi nr de inmatriculare ;)

#7
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 Pololica, on 02 septembrie 2019 - 10:08, said:

Cand am facut ITP-ul anul trecut, mi-a zis sa o am in bord, doar in caz ca se trezeste cineva sa intrebe, desi e putin probabil. La controalele de rutina (adica atunci cand iti verifica documentele politistul sa vada cine e la volan), nu intereseaza pe nimeni de hartia aia.

PS: am trecut si vama si n-a vrut-o nimeni (pe hartie).
Nu pentru ca se uita la timbru. Ia sa dai timbrul jos, sa verifici: intreaba au ba?

#8
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,222
  • Înscris: 01.10.2009
Multumesc! M-am linistit.
Un coleg de-al sotiei spunea ca l-a oprit politia si nu i-a mai cerut nimic in afara de buletin, nici asigurarea, nici permisul. Politistul a verificat totul online pe smartphone. Sa fi ajuns noi asa departe?

OK. Va multumesc!

#9
Vladuut

Vladuut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 16.03.2013

 XORIAN_L, on 02 septembrie 2019 - 20:45, said:

Multumesc! M-am linistit.
Un coleg de-al sotiei spunea ca l-a oprit politia si nu i-a mai cerut nimic in afara de buletin, nici asigurarea, nici permisul. Politistul a verificat totul online pe smartphone. Sa fi ajuns noi asa departe?

OK. Va multumesc!

nu, a fost doar o simpla intamplare. de obicei iti cer permis, buletin, asigurare si talonul.

Edited by Vladuut, 05 September 2019 - 21:54.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate