Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 

REDMI Note 8 / note 8 Pro

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2417 replies to this topic

#73
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
lumea se uita la varianta normala, aia pro, numai pro nu e cu procesorul ala chinezesc. m-am lecuit de mediatek.

#74
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 22.11.2006
vrei sa spui taiwanez? Mediatek de acolo e

Edited by bluesnake, 24 October 2019 - 09:04.


#75
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
tot aia e si tot de cacao sunt procesoarele. Oficial Taiwan face parte din Republic of China, chiar daca e oarecum "independent".
si preturile cu care au intrat pe piata de la noi sunt de cacao.
cand vi cu rn8 pro la acelasi pret cu mi8... orice om normal ar alege mi8, pretul real este pe la 8-900 lei nu 1200+
nu am ceva cu xiaomi, chiar sunt fan, dar au luat-o pe aratura, 10.000 de modele de telefoane, dar nici unul nu are tot ce trebuie sa fie brici. fiecare cu plusuri si lipsuri.

Edited by unpuisor, 24 October 2019 - 09:20.


#76
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 22.11.2006
sunt de acord cu asta cu numarul atat de mare de modele ca nici nu mai stii ce sa alegi, redmiuri, pro-uri, mi, mix, max. e o intreaga harababura.

Pe de alta parte, ma bucura faptul ca scad preturile la flagshipurile de anul trecut. Asta e bine, de ex un galaxy S9 nu gasesti la pret de A50 sau A60 niciodata. Totusi, Mi8 are baterie semnificativ mai mica.

Revenind la topicul nostru, si anume Redmi Note 8 Pro, dupa cateva zile, telefonul se prezinta foarte bine. Bateria tine in regim normal de folosire 2 zile jumate - 3. Toate temerile legate de procesorul MTK, pana acum nu se adeveresc. Nu se incalzeste mai tare decat normal, nu agata, nu se ineaca, conectivitatea e ok si cel mai mult ma incanta faptul ca e destul de eficient energetic. Am remarcat imediat ca tine mai bine per total decat al meu RN7P. important de retinut: Nu e folosit la jocuri si nici nu cred ca va fi. E doar un telefon folosit zi cu zi de cineva care vorbeste mult si face multe poze. De asta am vrut 128GB iar 6GB Ram pt future-proof. Sper la o durata de viata de cel putin 3 ani.

Edited by bluesnake, 24 October 2019 - 10:42.


#77
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Pe de alta parte, ma bucura faptul ca scad preturile la flagshipurile de anul trecut. Asta e bine, de ex un galaxy S9 nu gasesti la pret de A50 sau A60 niciodata. Totusi, Mi8 are baterie semnificativ mai mica.
S9 l-am vazut anul asta in cateva promotii la 20 bulioane. Cand s-a lansat era aproape dublu. Dovada ca absolut toate telefoanele, si nu numai, isi pierd din valoare. Totusi eu zic ca e mai ok un flagship de anul trecut decat midrange de anul asta.
referitor la rn8 pro, nu cred ca e un telfon rau, doar ca nu stiu cat o sa mai pupe update-uri si lumea se plange de el pe net. Daca nu te joci, normal ca nu se incalzeste, incalzirea vine cand il folosesti 100% mai mult timp.
Incearca sa filmezi full hd sau 4k, 10 minute si vezi cum frige.

#78
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,778
  • Înscris: 25.11.2009

View Postunpuisor, on 24 octombrie 2019 - 09:18, said:

Oficial Taiwan face parte din Republic of China, chiar daca e oarecum "independent".
Cat ai avut la geografie ?

#79
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

View PostRemicade, on 24 octombrie 2019 - 16:02, said:

Cat ai avut la geografie ?
Cred ca 5-6 daca ii era simpatic profului/profei. De acolo vine si denumirea masajului ala...masaj taiwanez, parca... Posted Image
@unpuisor, : Faci confuzie cu King Kong. Pardon, Hong Kong. Posted Image

Edited by Magicwisewolf, 24 October 2019 - 16:30.


#80
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016
LE : @unpuisor, imi cer scuze oficial pentru ce am scris mai sus, ma-m documentat si se pare ca nu stiam tot.
Ai avut dreptate, Taiwan inca face parte din Republica Chineza, deoarece are o recunoastere restransa a independentei, chiar daca, de facto, Taiwanul este un stat independent.

Sursa : https://ro.wikipedia.org/wiki/Taiwan

Edited by Magicwisewolf, 24 October 2019 - 17:09.


#81
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,832
  • Înscris: 30.03.2009

View Postunpuisor, on 24 octombrie 2019 - 14:41, said:


S9 l-am vazut anul asta in cateva promotii la 20 bulioane. Cand s-a lansat era aproape dublu. Dovada ca absolut toate telefoanele, si nu numai, isi pierd din valoare. Totusi eu zic ca e mai ok un flagship de anul trecut decat midrange de anul asta.
referitor la rn8 pro, nu cred ca e un telfon rau, doar ca nu stiu cat o sa mai pupe update-uri si lumea se plange de el pe net. Daca nu te joci, normal ca nu se incalzeste, incalzirea vine cand il folosesti 100% mai mult timp.
Incearca sa filmezi full hd sau 4k, 10 minute si vezi cum frige.

N-am văzut un cârcotaș mai mare! Dacă iti displace așa tare, dacă crezi ca e rău, ca nu are update-uri, stai bre în banca ta. Peste tot lumea îl laudă, Xiaomi a lăsat dezvoltatorii să se joace cu el, a promis că va fi susținut software la fel ca oricare alt model al lor, nu știu ce-i cu suflatul ăsta în iaurt. Ia-ți frate un Samsung în aceeași gama de preț si ne anunți și pe noi când îți trimite actualizări, ca trebuie să mai radem și noi pe aicea.

#82
Salieri99

Salieri99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 28.02.2012
Pana la urma toti suntem un pic chinezi. Suntem inconjurati de lucrurile produse de ei si sigur avem ceva modificari la Adn.

#83
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 22.11.2006

View Postunpuisor, on 24 octombrie 2019 - 14:41, said:

referitor la rn8 pro, nu cred ca e un telfon rau, doar ca nu stiu cat o sa mai pupe update-uri si lumea se plange de el pe net. Daca nu te joci, normal ca nu se incalzeste, incalzirea vine cand il folosesti 100% mai mult timp.
Incearca sa filmezi full hd sau 4k, 10 minute si vezi cum frige.

Poti sa-mi dai niste linkuri unde se plange lumea de el? Poate nu mi-am facut bine temele...

#84
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Poti sa-mi dai niste linkuri unde se plange lumea de el? Poate nu mi-am facut bine temele...
pai intra pe gsmarena la opinii acolo si vezi ca zic aia ca se incalzeste tare la jocuri, la unu i s-a bulit ecranul, probabil din cauza caldurii, intra si pe xda-developers la forumul lui sunt si pe acolo nemultumiti. Repet telefonul nu e varza, in principiu nu e un telefon rau, dar dupa ce te frigi odata cu mediatek nu te mai frigi niciodata. Am dat un telefon mai vechi din 2013 cu mediatek cuiva din familie, telefonul ala merge si azi decent, dar a ramas cu android 4 pe el. Si nu s-au mai facut rom-uri pt ca nu au facut publica sursa codului. La telefonul actual, chiar daca e din 2016, fiindca are snapdragon pe el si in ciuda faptului ca a dat faliment compania care l-a produs, inca mai am suport la el, inclusiv android 10 care a aparut inaintea altor granzi, google camera si tot ce vrei la el.
pt Alxdava, da, ai dreptate, cateodata sunt carcotas, recunosc, si nu sunt fan samsung, mai degraba xiaomi, dar ma nemultumeste ca o iau astia intr-o directie gresita.
Cand ma uit la un telefon sa il cumpar daca nu are snapdragon, ci mediatek, exynos, kirin sau mai stiu eu ce, nici nu ma uit la el.

Edited by unpuisor, 25 October 2019 - 09:59.


#85
edgar400

edgar400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.02.2019
se mentine ok si ca temp
https://youtu.be/n_q9CJmzZdc?t=325

#86
edgar400

edgar400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.02.2019
https://www.gadget.r...rta-digi-mobil/

#87
Salieri99

Salieri99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 28.02.2012
Pare ca o sa iasa si o varianta cu NFC, numita Redmi Note 8T.

#88
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Si-a luat careva xiaomi note 8 Pro de pe aici? Ma interesau impresiile camerei de 64 MP... impresii venite de la utilizatori nu de la reviewuri de pe net.

Edited by -koss-, 28 October 2019 - 13:11.


#89
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 22.11.2006
Mai buna decat stock Note 7, un pic mai slaba decat Gcam. Sunt in lucru variante de GCAM si pt asta, dar mai dureaza pana la o varianta stabila.

#90
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,883
  • Înscris: 25.01.2007
La rds e 1100, se da și în rate magazin, la fidelizare 400 lei plus restul în 12 rate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate