Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

De ce faceți asta, domnilor?

* * - - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
157 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Știu că este o arie a fetelor, mai știu că e populată de foarte mulți masculi. :D Pe răspunsurile lor mă bazez.

Bun. Am o prietenă. :D A fost într un fel de relație imposibilă cu unul. A sperat că va fi posibilă. N a fost. Din cauza lui. El nu și a dorit. Prietena mea a pus punct relației pentru că devenise o chestie toxică. Acum el îi tot scrie pe email. Și îi tot scrie. Asta se tot roagă de el să o lase în pace. El îi tot scrie. O jignește, este f paranoic în privința ei, etc.

De ce face asta? De ce îi scrie?

#2
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Ce inseamna paranoic in viziunea ei, ce anume ii scrie ?

#3
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Psihopat? Frustrat? Idiot? Fara educatie?

Cauze sunt multe.

PS: Ce face tipul nu se incadreaza la hartuire?

#4
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,718
  • Înscris: 29.10.2017
Psihopat, un fel de gh dinca
Prietena asta a ta ar trebui sa l puna pe unu sa-l scuture un pic, altfel data viitoare poate o s-o astepte in scara blocului

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCr1spy, on 06 august 2019 - 19:01, said:

Ce inseamna paranoic in viziunea ei, ce anume ii scrie ?

Are impresia că ea se încurcă cu toți cu care glumește. Și, evident, îi aduce la cunoștință treaba asta.

Nu este psihopat. Îl cunosc și eu. Tocmai din cauza asta nu ne putem explica. Că nici pe ea nu o vrea. :lol:

#6
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Tipa e mai pasiva asa de felul ei? Nu le are cu reactiile agresive? Ala face asa pentru ca poate si i se permite.

#7
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

View PostMembruAnonim, on 06 august 2019 - 19:07, said:

Are impresia că ea se încurcă cu toți cu care glumește. Și, evident, îi aduce la cunoștință treaba asta.

Nu este psihopat. Îl cunosc și eu. Tocmai din cauza asta nu ne putem explica. Că nici pe ea nu o vrea. Posted Image
Depinde cum glumește. Nu crezi? Posted Image Unii sunt mai serioși. Posted Image

Poate te vrea pe tine, nu pe ea. Posted Image  
Spoiler


#8
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Vrem ceea ce nu putem avea. Oamenii, nu barbatii.

#9
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostMembruAnonim, on 06 august 2019 - 19:07, said:

Are impresia că ea se Ăźncurcă cu toți cu care glumește. Și, evident, Ăźi aduce la cunoștință treaba asta.

Cum ii aduce la cunostinta?
De ce nu l-a blocat inca?

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
I a facut și ea crize, ohoho. Se ceartă amândoi de a n pulea. Și au tot reproșat chestii. Relația e terminată. Ea nu înțelege de ce nu o lasă în pace. Revine și revine mereu pe email. Tipul e departe, nu e în Ro.

View Postdon_dannielo, on 06 august 2019 - 19:13, said:

Cum ii aduce la cunostinta?
De ce nu l-a blocat inca?

Nu știe să l blocheze pe email. :lol:

#11
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostMembruAnonim, on 06 august 2019 - 19:07, said:



Are impresia că ea se Ăźncurcă cu toți cu care glumește. Și, evident, Ăźi aduce la cunoștință treaba asta.

Nu este psihopat. Îl cunosc și eu. Tocmai din cauza asta nu ne putem explica. Că nici pe ea nu o vrea. :lol:
Aaa... Nu o vrea ptr relatie. O vrea doar ptr sex, de-ala exclusiv.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCr1spy, on 06 august 2019 - 19:14, said:

Aaa... Nu o vrea ptr relatie. O vrea doar ptr sex, de-ala exclusiv.

Băi, nu cred. Ar fi putut s o fraierească ușor. Nu i asta.

#13
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
O forteaza cineva sa citeasca mailurile de la el?
Sau sa raspunda?
Daca ii da atentie nu face altceva decat sa ii alimenteze frustrarile.

#14
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,962
  • Înscris: 15.04.2019
Titlul articolului trage într-o direcție. Da, mulți bărbați renunță greu uneori (mi s-a-ntâmplat și mie). Nu suportă să fie respinși, chiar dacă n-o iubeau cu adevărat pe ex-ă. Dar sunt și destule gagici care șicanează după (mai ales dacă nu prea au alte oferte).

Edited by __Dan__, 06 August 2019 - 19:18.


#15
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008

View PostMembruAnonim, on 06 august 2019 - 18:58, said:

(...)De ce face asta? De ce îi scrie?
Pentru ca nu i'a facut inca o plangere la politie pentru hartuire. Eu unul nu as lasa lucrurile asa, treburile astea mereu degenereaza si prietana si poate trezi cu cine stie ce din partea inchipuitului.

Quote


Infracţiuni contra libertăţii persoanei
Art. 208
Hărţuirea
(1) Fapta celui care, în mod repetat, urmăreşte, fără drept sau fără un interes legitim, o persoană ori îi supraveghează locuinţa, locul de muncă sau alte locuri frecventate de către aceasta, cauzându-i astfel o stare de temere, se pedepseşte cu închisoare de la 3 la 6 luni sau cu amendă.
(2) Efectuarea de apeluri telefonice sau comunicări prin mijloace de transmitere la distanţă, care, prin frecvenţă sau conţinut, îi cauzează o temere unei persoane, se pedepseşte cu închisoare de la o lună la 3 luni sau cu amendă, dacă fapta nu constituie o infracţiune mai gravă.
(3) Acţiunea penală se pune în mişcare la plângerea prealabilă a persoanei vătămate.

Edited by Freak404, 06 August 2019 - 19:20.


#16
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016
Intrebarea ar fi sunat mai corect " de ce unii barbati fac asta".
La subiect, ala are un caracter de 3 lei, bine ca e departe.
Pentru ca nici eu nu inteleg acest comportament. Daca o tipa mi-a dat de inteles ca nu ma (mai) vrea atunci ii urez succes in viata si la revedere.
Astea mi se par chestii de imaturitate emotionala si e chiar de prost gust sa stai sa tot reprosezi chestii...Nu a mers si gata, bafta si la revedere!

Edited by epetroiu, 06 August 2019 - 19:21.


#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbarbosa, on 06 august 2019 - 19:17, said:

O forteaza cineva sa citeasca mailurile de la el?
Sau sa raspunda?
Daca ii da atentie nu face altceva decat sa ii alimenteze frustrarile.

Ea încă îl iubește. Vrea să se detașeze, dar tot apare. Tot apare. Și voiam să știu, de fapt să mi spuneți voi de ce. Cum funcționează mintea masculină?

#18
-MARlN

-MARlN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 01.08.2019

View PostMembruAnonim, on 06 august 2019 - 18:58, said:

Știu că este o arie a fetelor, mai știu că e populată de foarte mulți masculi. Posted Image Pe răspunsurile lor mă bazez.

Bun. Am o prietenă. Posted Image A fost într un fel de relație imposibilă cu unul. A sperat că va fi posibilă. N a fost. Din cauza lui. El nu și a dorit. Prietena mea a pus punct relației pentru că devenise o chestie toxică. Acum el îi tot scrie pe email. Și îi tot scrie. Asta se tot roagă de el să o lase în pace. El îi tot scrie. O jignește, este f paranoic în privința ei, etc.

De ce face asta? De ce îi scrie?

Este ofticat că a pierdut-o și turbează, așa se întâmplă când ești sigur pe parteneră că te iubește și nu poți să accepți că te-a părăsit.

Nu îi va face nimic rău dar va continua așa până se mai stinge supărarea sau iubirea, dacă mai are pentru ea.

Este manifestare cam normală la bărbații care se cred cam importanți și nu pot accepta că au fost părăsiți chiar dacă nu vroiau ceva serios.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate