Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 

Diavolul este femeie

* * - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
117 replies to this topic

#55
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,775
  • Înscris: 07.01.2012
Nope. Diavolul este omul  atat barbat cat si femeie. Sau invers: Diavolul este o metafora pentru Homo Sapiens Nicaieri in Geneza nu se spune ca Sarpele era mai mult decat un Sarpe in schimb dorinta de a fi asemeni lui Dumnezeu ce se regaseste in Isaia e aceeasi ce duce in Geneza la gustarea Fructului Cunoasterii. Omul e cel care prin morala il poate pune sub acuzare pe numitul Dumnezeu pentru  o serie de fapte. Totul e sa si dobandeasca consecintele necesare capturarii Numitului.

Edited by iulian_k, 01 March 2019 - 07:52.


#56
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostFjell, on 01 martie 2019 - 07:19, said:

Iti dai seama !!! Menirea ingerilor este cu totul alta. Bunatate, ajutor, speranta, alinare... In cartea aia magica, Ingerii au cerut voie sa coboare si sa f..a femeile de pe Pamant, nu ? Ce si-au spus ? Bai, ce-ar fi daca am cobora si am trage cateva carje la pamantene, ca tare bunaciuni sunt ! Daca ne lasa Sefu', facem treaba buna p'acolo ! Dam carje cat prindem, viteza maxima spre Planeta Pamant ! Pregatiti vibratoarele si bafta la violuri. Pe saracele femei...nimeni nu le-a intrebat daca vor ceva actiune cu cei 200 de ingerasi pofticiosi. Si asa ne-am trezit cu un viol in masa, nepedepsit nici in ziua de azi.
Apropos, prima femei nu a fost Eva, parca asa-mi amintesc ! Lilith, asa se numea prima bunaciune din lume !

Nici vorbă de așa ceva (violuri), în cartea respectivă se spune că au coborât să-și aleagă câte o soție fiecare, nu să violeze la întâmplare! În procesul de materializare, frumusețea era primordială (ca să le atragă pe pământencele naive)! Nici în Biblie nu se pomenește nimic de vreun viol! Fetele oamenilor erau ademenite de frumusețea lor și cunoștințele lor!
Îngeri sunt de două principii, masculin și feminin, ca și pe pământ (cum e sus, e și jos), și au fost creați cu liber arbitru, ca oamenii, lasă tu interpretările deocheate ale popilor, cu energii divine create, asexuate, etc! Povești, să le iasă lor pasența cu dogmatica!

#57
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postheart_of_ice, on 01 martie 2019 - 01:06, said:

În primul rând trebuie să stabilim că Samyaza este Lucifer, adică un înger de principiu masculin! Și putem trage această concluzie coroborând Geneza cu cartea lui Enoh (apropo, știai că într-o biserică creștină din Etiopia, cred, nu sunt sigur, într-o biserică creștină coptă, a fost găsit un manuscris, adică o biblie foarte veche în care cartea lui Enoh făcea parte din Geneza?!), adică Cartea lui Enoh ne spune că cei 200 de îngeri au venit la Samyaza și i-au cerut să vină și ei pe pământ și să se împreuneze cu fiicele oamenilor, cum așa, poți să întrebi, însă dacă ne luăm după Geneza, într-adevăr ei l-ar fi putut vedea pe Samyaza/Lucifer cum a păcătuit cu Eva, și au vrut și ei, iar în Cartea lui Enoh avem detaliile! Plus că vorbeau cu el cu d-voastră, ceea ce indică poziția superioară a lui Samyaza/Lucifer, iar el le-a răspuns că el nu-i îndeamnă, ca să nu cadă pe el toată vina, iar ei s-au legat cu jurământ că tot răul să cadă pe capul lor... ok, le-a zis el, și au coborât! Posted Image

Acum, legat de Satana (nu Satan, că-i la masculin, Satana e la feminin), tu spui că e nevasta lui Dumnezeu, iar eu spun că-i nevasta lui Samyaza/Lucifer, și așa cum el a vrut s-o aibă pe Eva, tot așa a vrut și ea să-l aibă pe Adam... ce zici, nu-i mai plauzibil decât cum spui tu, că Satana ar fi nevasta lui Dumnezeu, cum să-l lase ea pe Dumnezeu pentru Adam, pentru că nu avea niciun motiv să-l înșele pe Dumnezeu, însă dacă acceptăm că Satana era nevasta lui Samyaza/Lucifer, atunci e mai ușor de explicat, ea (Satana) a văzut ce-a făcut Samyaza/Lucifer cu Eva și a vrut și ea să facă același lucru cu Adam, în compensație?! Posted Image

Ține vrăjeala?! Posted Image

Da, tine vrajeala. Oricum, cercetez in continuare, pana voi sti cu claritate ce si cum. Pana atunci, iau in calcul toate variantele.

View PostKarhu, on 01 martie 2019 - 07:03, said:

Il cauti la oua!?!

Problema este ca Satana, asa cum este reprezentat in templele sataniste actuale, are sani, dar nu ni se arata daca are si oua. Si atunci cum il cauti?!

View PostFjell, on 01 martie 2019 - 07:19, said:

Este 1 Martie, Ziua Femeii din Galaxia Calea Lactee, si Dorica s-a apucat de diavoli, povesti cu zburatori biblici, frustrari personale. Dorele, La multi ani pentru toate femeile din lumea asta. Bune sau rele, cand apuci o bucata de san si strangi in palma, iti dai seama ca ai ajuns in Rai. Parerea mea, doar a mea, da ? Ai esuat in viata asta, Dorele ! In loc sa te bucuri de viata, de femei, sa f..i , sa bei un vin bun, sa te plimbi, sa razi sau curul meu stie ce alte chestii mai poate face un om, tu...ai murit sau te omori in tot felul de inventii penibile. Nu mai citi tot toate prostiile de pe net. Dragele mele bunaciuni de pe Sofpedia, va strang in brate pe toate si La multi ani, voua, femeile pe care Dorel le numeste diavoli.


Iti dai seama !!! Menirea ingerilor este cu totul alta. Bunatate, ajutor, speranta, alinare... In cartea aia magica, Ingerii au cerut voie sa coboare si sa f..a femeile de pe Pamant, nu ? Ce si-au spus ? Bai, ce-ar fi daca am cobora si am trage cateva carje la pamantene, ca tare bunaciuni sunt ! Daca ne lasa Sefu', facem treaba buna p'acolo ! Dam carje cat prindem, viteza maxima spre Planeta Pamant ! Pregatiti vibratoarele si bafta la violuri. Pe saracele femei...nimeni nu le-a intrebat daca vor ceva actiune cu cei 200 de ingerasi pofticiosi. Si asa ne-am trezit cu un viol in masa, nepedepsit nici in ziua de azi.
Apropos, prima femei nu a fost Eva, parca asa-mi amintesc ! Lilith, asa se numea prima bunaciune din lume !

Faci reclama la sex cu toate femeile, apoi ii acuzi pe ingeri ca de ce au vrut sex cu femei. Eu zic ca nu prea stii nici ce spui, nici ce vrei.

View Postiulian_k, on 01 martie 2019 - 07:51, said:

Nope. Diavolul este omul  atat barbat cat si femeie. Sau invers: Diavolul este o metafora pentru Homo Sapiens Nicaieri in Geneza nu se spune ca Sarpele era mai mult decat un Sarpe in schimb dorinta de a fi asemeni lui Dumnezeu ce se regaseste in Isaia e aceeasi ce duce in Geneza la gustarea Fructului Cunoasterii. Omul e cel care prin morala il poate pune sub acuzare pe numitul Dumnezeu pentru  o serie de fapte. Totul e sa si dobandeasca consecintele necesare capturarii Numitului.

Ba se spune, in Scriptura, ca Sarpele era Diavolul.

Edited by Dorel666, 01 March 2019 - 11:24.


#58
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dorele, te crezi credincios, dar te pui rău cu divinitatea, din câte văd.

Păi Adm e femeie. Tu spui că femeia e diavol. Aplicând principiul tranzitivităţii, cam ce crezi că rezultă? Un warn, un ban?
Eu nu ştiu, nu vorbesc în numele divinităţii.

#59
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

View PostDorel666, on 28 februarie 2019 - 23:39, said:

Despre Hristos se spune ca ”este Adevarul” si ca ”este capul oricarui barbat”. Despre diavol, insa, se spune ca este ”tatal minciunii”. Ceea ce inseamna ca in nici un caz nu poate avea Adevarul drept ”cap”. Singura concluzie care se poate trage este ca Diavolul, zis si Satana, nu este barbat, adica este, neaparat, femeie....
Cum adica, si-a facut Satan operatie de schimbare de sex?
O data spui ca e "tatal minciunii", ca fix in propozitia urmatoare sa spui ca e femeie. Termenul de "tata" defineste o persoana de sex masculin, nu feminin.

View PostPSC, on 01 martie 2019 - 11:59, said:

...Păi Adm e femeie. Tu spui că femeia e diavol. Aplicând principiul tranzitivităţii, cam ce crezi că rezultă? Un warn, un ban?
Eu nu ştiu, nu vorbesc în numele divinităţii.
Nu vorbesti, dar mi-as dori sa te asculte divinitatea de pe forum. Sa-i dea macar asa, o pauza de 7-14 zile lui Dorel.

Edited by Hider141, 01 March 2019 - 12:23.


#60
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDorel666, on 01 martie 2019 - 00:47, said:

Deocamdata, spui acelasi lucru care l-am spus si eu, anume ca Lucifer este masculin si este un inger cazut. In ceea ce-l priveste pe Satana, inca nu am cazut de acord. Dar eu afirm, DEOCAMDATA, ca am ajuns la concluzia ca Satana este nevasta lui Dumnezeu, iar Lucifer este, probabil, intaiul lor nascut, intaiul ”Cain” al Dumnezeirii. Pe cand Adam este intaiul ”Abel” al Dumnezeirii.

Adică vrei să spui că Lucifer este copilul (întâiul născut) lui Dumnezeu și al Satanei (nevasta Lui), hmm, păi poate Satana a căzut după căderea lui Lucifer, să nu-l lase singur... poate s-a gândit că dacă i se alătură fiului ei, Tatăl va avea milă de el... :)

#61
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostPSC, on 01 martie 2019 - 11:59, said:

Dorele, te crezi credincios, dar te pui rău cu divinitatea, din câte văd.

Păi Adm e femeie. Tu spui că femeia e diavol. Aplicând principiul tranzitivităţii, cam ce crezi că rezultă? Un warn, un ban?
Eu nu ştiu, nu vorbesc în numele divinităţii.

Naspa este cand discut cu copii la minte, carora stiinta Logicii le pare plictisitoare si nefolositoare! Am spus ca diavolul este femeie, nu ca femeia este diavol. Sunt lucruri diferite si, daca nu pricepi, stimate domn, pot sa explic inca o data. Este vorba de diferenta dintre ”gen” si ”specie”, daca ai mai auzit de asa ceva. Cand poti spune ca ”A este B”, dar nu si ”B este A”. Cele doua feluri de afirmatii, desi par identice, sunt diferite.

View Postheart_of_ice, on 02 martie 2019 - 01:22, said:

Adică vrei să spui că Lucifer este copilul (întâiul născut) lui Dumnezeu și al Satanei (nevasta Lui), hmm, păi poate Satana a căzut după căderea lui Lucifer, să nu-l lase singur... poate s-a gândit că dacă i se alătură fiului ei, Tatăl va avea milă de el... Posted Image

Nu vreau sa spun nimic, era doar o ipoteza de analizat. Dar, da, eu cred ca, in final, Dumnezeu il va primi inapoi si pe diavol. Transformat sau legat pe veci, nu conteaza cum, dar il va primi inapoi.

#62
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDorel666, on 02 martie 2019 - 19:49, said:

Nu vreau sa spun nimic, era doar o ipoteza de analizat. Dar, da, eu cred ca, in final, Dumnezeu il va primi inapoi si pe diavol. Transformat sau legat pe veci, nu conteaza cum, dar il va primi inapoi.

Să-l primească înapoi legat pe veci... Ce sens mai are? Să ce? Ce să facă cu el? Posted Image

Edited by heart_of_ice, 03 March 2019 - 20:08.


#63
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postheart_of_ice, on 03 martie 2019 - 20:06, said:

Să-l primească înapoi legat pe veci... ce sens mai are? să ce? ce să facă cu el? Posted Image

”Dumnezeu nu doreste moartea pacatosului, ci indreptarea lui.”

Este copilul Lui! Cum sa-l vrea mort?!

Edited by Dorel666, 03 March 2019 - 20:09.


#64
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDorel666, on 03 martie 2019 - 20:09, said:

”Dumnezeu nu doreste moartea pacatosului, ci indreptarea lui.”

Este copilul Lui! Cum sa-l vrea mort?!

Și cu liberul arbitru ce facem? Dacă cineva dorește să treacă în neființă, ce face Dumnezeu, îi respectă dorința sau îl obligă să trăiască cu japca?

#65
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postheart_of_ice, on 03 martie 2019 - 20:24, said:

Și cu liberul arbitru ce facem? Dacă cineva dorește să treacă în neființă, ce face Dumnezeu, îi respectă dorința sau îl obligă să trăiască cu japca?

Pentru aceasta exista Locuinta Mortilor. Care, si ea, va fi aruncata in ”Iazul de foc si pucioasa”. Adica, cine se va simti obosit si va vrea sa doarma, in acel ”iaz”, va putea sa o faca.

#66
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
va urez tuturor delir placut

#67
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
numai barbatul are penis baieti, fiii lui Dumnezeu din geneza sunt barbatii, nu ingerii, asta e un fetis al vostru, oamenii initial erau fiii lui Dumnezeu prin adam

credeti voi ca in imparatia lui Dumnezeu muntele de rahat se duce undeva ? nu , nu exista rahat acolo

Dumnezeu si-ar putea face un penis, o inteligenta si un corp de nimeni nu s-ar mai impreuna decat cu gandul la Dumnezeu, fura Dumnezeu toate femeile

Dumnezeu a facut femeia pentru barbat, nu pentru el sau ingeri

o femeie stie ca sunt barbati mai buni decat barbatul ei, dar nu ajunge sa ii cunoasca, sa ii vada daca Dumnezeu nu vrea, nu poate cadea in ispita decat cand se satura Dumnezeu de o curva

Edited by legit10, 10 March 2019 - 15:11.


#68
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDorel666, on 03 martie 2019 - 20:37, said:

Pentru aceasta exista Locuinta Mortilor. Care, si ea, va fi aruncata in ”Iazul de foc si pucioasa”. Adica, cine se va simti obosit si va vrea sa doarma, in acel ”iaz”, va putea sa o faca.

OK, și cu trezirea cum rămâne?! Când va fi trezit acel suflet, sau dacă va fi trezit, și de ce, la îndemnul/voința cui?!

#69
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Diavolul este femeie
Eu cand va ziceam ca imi place Married with Children, ziceati ca sunt sexist.

#70
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postlegit10, on 10 martie 2019 - 15:22, said:



credeti voi ca in imparatia lui Dumnezeu muntele de rahat se duce undeva ? nu , nu exista rahat acolo


Ai avut vreo vedenie cu asa ceva sau vorbesti din ce ai aflat? Pe de alta parte, tocmai despre lumea aceasta, plina de rahat, cum zici dumneata, scrie ”atat de mult Dumnezeu a iubit-o”!

View Postheart_of_ice, on 10 martie 2019 - 16:14, said:

OK, și cu trezirea cum rămâne?! Când va fi trezit acel suflet, sau dacă va fi trezit, și de ce, la îndemnul/voința cui?!

Numai dragostea poate trezi un suflet din Locuinta Mortilor. Si va fi trezit la indemnul si vointa sufletului sau pereche sau, daca exista mai multe suflete pereche, la indemnul si vointa unui suflet pereche al sau.

#71
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDorel666, on 11 martie 2019 - 12:22, said:

Numai dragostea poate trezi un suflet din Locuinta Mortilor. Si va fi trezit la indemnul si vointa sufletului sau pereche sau, daca exista mai multe suflete pereche, la indemnul si vointa unui suflet pereche al sau.

Vezi că te contrazici singur într-o singură frază!
Nu există mai multe suflete pereche, e ca și cum tai un măr în două, după care afirmi că o jumătate din mărul respectiv are mai multe jumătăți!
Think about it! :)

#72
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postheart_of_ice, on 11 martie 2019 - 12:44, said:

Vezi că te contrazici singur într-o singură frază!
Nu există mai multe suflete pereche, e ca și cum tai un măr în două, după care afirmi că o jumătate din mărul respectiv are mai multe jumătăți!
Think about it! Posted Image

Marul poate fi taiat in mai mult de doua bucati! Presupunand ca exista o jumatate preponderent masculina si una preponderent feminina, atat jumatatea preponderent feminina, cat si ce preponderent masculina pot fi taiate in mai multe bucati. Aceasta cu referirea doar la mar! Dar cand vine vorba de om, chiar nu stiu in cate parti poate fi „taiat” acest om. De exemplu, Sfanta Treime ne arata ca Dumnezeirea a fost ”taiata” in trei. Avem si aici parti preponderent masculine si preponderent feminine? Nu stiu. Daca este asa, care din parti sunt preponderent masculine si care proponderent feminine. Iarasi nu stiu!
Deci, pana cand afllu mai multe, prefer sa iau in calcul varianta cu taierea marului in mai multe bucati, nu doar in doua jumatati.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate