Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Diavolul este femeie

* * - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
117 replies to this topic

#37
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 MembruAnonim93, on 01 martie 2019 - 00:17, said:

Nu stiu unde sa caut acum, dar voi scotoci.
Dar crezi ca sunt doua personaje diferite ?

Diavolul a fost de la inceput intuneric si purtator de intuneric. Despre Lucifer, insa, se spune ca a fost purtator de lumina. Ceea ce inseamna ca trebuie sa fie doua personaje diferite. Astfel, in timp ce diavolul este ”intuneric”, iar fiii lui sunt ”fiii intunericului”, Lucifer reprezinta pe ingerii cazuti care, fiind initial lumina, au cazut din aceasta lumina si au devenit intuneric. Dar numai prin cadere, el  nefiind de fapt intuneric.

#38
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu exist dect n matematic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Unde ai fost plecat Dorele ? Ti-am simtit lipsa... Posted Image

#39
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 Dorel666, on 01 martie 2019 - 00:06, said:

Unii sunt certati cu logica, si dumneata faci parte dintre ei. Repet: daca diavolul este ”femeie”, nu inseamna ca si femeia este ”diavol”. Diavolul este ”femeie” la sex, avand acelasi sex cu vaca si cu capra si cu oaia si cu scroafa si tot asa.

Mai certat dect tine cu logica și bunul simț, nu sunt, stai liniștit! :)

Nu citisem postul tu ulterior cnd ți-am rspuns la primul!

Adic vrei s spui c Samyaza/Lucifer/Satan este o ființ spiritual de principiu feminin, asta ai vrut s spui?! Wow! Poate c de fapt s-a ndrgostit de Adam, nu de Eva... și a pclit-o pe Eva s pctuiasc ca s i ia ea locul?! Este, asta ai vrut s spui?!
Hmm! M bagi la meditații serioase, no offence! :)

#40
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 MarianG, on 01 martie 2019 - 00:20, said:

bun, admitem ce spui tu,
Diavolul are copii? Dar suflet de mama ?

Are copii, pentru ca este scris ”fiii intunericului sunt mai intelepti decat fiii luminii”. Ceea ce inseamna ca ”intunericul”, adica diavolul, are copii. Si are si suflet de mama, pentru ca este scris ”voi nu fiti ca cei rai, pentru ca si ei isi iubesc copiii si pe cei care ii iubesc”.
Deci, diavolul are suflet de mama doar pentru ai lui, pe cand sfintii lui Dumnezeu au suflet de mama pentru toata creatia.

#41
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Dorel666, on 01 martie 2019 - 00:23, said:


Diavolul a fost de la inceput intuneric si purtator de intuneric. Despre Lucifer, insa, se spune ca a fost purtator de lumina. Ceea ce inseamna ca trebuie sa fie doua personaje diferite. Astfel, in timp ce diavolul este ”intuneric”, iar fiii lui sunt ”fiii intunericului”, Lucifer reprezinta pe ingerii cazuti care, fiind initial lumina, au cazut din aceasta lumina si au devenit intuneric. Dar numai prin cadere, el  nefiind de fapt intuneric.
Dupa ce a fost invins de armatele ingeresti, si-a pierdut lumina.
Daca ar fi cum crezi tu, doua personaje diferite, inseamna ca Satan a aparut din neant, iar Lucifer a disparut acolo ?
Cine l-a creat ?
Dumnezeu ?
Satan este fostul Lucifer, iar restul diavolilor sunt fostii ingeri care s-au aliat cu Lucifer pentru a-l detrona pe Dumnezeu.

#42
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 heart_of_ice, on 01 martie 2019 - 00:25, said:

Mai certat decât tine cu logica și bunul simț, nu sunt, stai liniștit! Posted Image

Nu citisem postul tău ulterior când ți-am răspuns la primul!

Adică vrei să spui că Samyaza/Lucifer/Satan este o ființă spirituală de principiu feminin, asta ai vrut să spui?! Wow! Poate că de fapt s-a îndrăgostit de Adam, nu de Eva... și a păcălit-o pe Eva să păcătuiască ca să îi ia ea locul?! Este, asta ai vrut să spui?!
Hmm! Mă bagi la meditații serioase, no offence! Posted Image

Samyaza nu stiu cine este, dar pe Lucifer nu-l mai confunda cu Satana. Lucifer este un inger cazut si este barbat, Satana este intuneric si este ”femeie”. Adica ”fiinta spirituala de principiu feminin”. Iar daca a intrat initial in Eva, cel mai probabil ca ai dreptate si era indragostita de Adam.

 MembruAnonim93, on 01 martie 2019 - 00:27, said:

Dupa ce a fost invins de armatele ingeresti, si-a pierdut lumina.
Daca ar fi cum crezi tu, doua personaje diferite, inseamna ca Satan a aparut din neant, iar Lucifer a disparut acolo ?
Cine l-a creat ?
Dumnezeu ?
Satan este fostul Lucifer, iar restul diavolilor sunt fostii ingeri care s-au aliat cu Lucifer pentru a-l detrona pe Dumnezeu.

Satan nu este ”fostul Lucifer”, iar daca esti convins ca este asa, atunci sustineti afirmatia cu argumente, nu cu ”asa zic eu”! Si ce ai cu neantul?! Nimic nu apare din neant si nici nu dispare in neant. Neantul nu exista, este doar un concept abstract. Cat despre cine i-a creat, pe Lucifer este clar ca l-a creat Dumnezeu, dar diavolul, fiind femeia lui Dumnezeu (cea preacurva!), inseamna ca a fost creata dintr-o ”coasta” de a lui Dumnezeu.

#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Dorel666, on 01 martie 2019 - 00:32, said:

Satan nu este ”fostul Lucifer”, iar daca esti convins ca este asa, atunci sustineti afirmatia cu argumente, nu cu ”asa zic eu”! Si ce ai cu neantul?! Nimic nu apare din neant si nici nu dispare in neant. Neantul nu exista, este doar un concept abstract. Cat despre cine i-a creat, pe Lucifer este clar ca l-a creat Dumnezeu, dar diavolul, fiind femeia lui Dumnezeu (cea preacurva!), inseamna ca a fost creata dintr-o ”coasta” de a lui Dumnezeu.
Te incurci rau de tot in afirmatii.
Ori o consideri pe Lilith actualul Satan ?

#44
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 Dorel666, on 01 martie 2019 - 00:32, said:

Samyaza nu stiu cine este, dar pe Lucifer nu-l mai confunda cu Satana. Lucifer este un inger cazut si este barbat, Satana este intuneric si este ”femeie”. Adica ”fiinta spirituala de principiu feminin”. Iar daca a intrat initial in Eva, cel mai probabil ca ai dreptate si era indragostita de Adam.

Samyaza este ngerul czut din Cartea lui Enoh, cel care a cobort cu nc vreo 200 de ngeri de principiu masculin, s-și satisfac senzualitțile cu fiicele oamenilor! Aka Lucifer! Pricepuși?! :)

S nțeleg c Satana este nevasta lui Lucifer, care l-a prsit pe Lucifer pentru Adam, pclind-o pe Eva?! :D

#45
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,801
  • Înscris: 20.10.2015

 Dorel666, on 28 februarie 2019 - 23:39, said:

Diavolul, zis si Satana, nu este barbat, adica este, neaparat, femeie.


Asta explica de ce eu stau in ierectie mai tot timpul.
Cred ca simt necuratul

#46
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 MembruAnonim93, on 01 martie 2019 - 00:27, said:

Dupa ce a fost invins de armatele ingeresti, si-a pierdut lumina.
Daca ar fi cum crezi tu, doua personaje diferite, inseamna ca Satan a aparut din neant, iar Lucifer a disparut acolo ?
Cine l-a creat ?
Dumnezeu ?
Satan este fostul Lucifer, iar restul diavolilor sunt fostii ingeri care s-au aliat cu Lucifer pentru a-l detrona pe Dumnezeu.

N-a vrut nimeni s-l detroneze pe Dumnezeu, stai liniștit, astea sunt povești de adormit copiii proști!
Cum poți s crezi, c cineva din domeniul celest și permite s gndeasc la modul sta despre Creatorul tuturor universurilor!
Este o prostie! No offence!

Edited by heart_of_ice, 01 March 2019 - 00:42.


#47
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 heart_of_ice, on 01 martie 2019 - 00:39, said:

Samyaza este îngerul căzut din Cartea lui Enoh, cel care a coborât cu încă vreo 200 de îngeri de principiu masculin, să-și satisfacă senzualitățile cu fiicele oamenilor! Aka Lucifer! Pricepuși?! Posted Image

Să înțeleg că Satana este nevasta lui Lucifer, care l-a părăsit pe Lucifer pentru Adam, păcălind-o pe Eva?! Posted Image

Deocamdata, spui acelasi lucru care l-am spus si eu, anume ca Lucifer este masculin si este un inger cazut. In ceea ce-l priveste pe Satana, inca nu am cazut de acord. Dar eu afirm, DEOCAMDATA, ca am ajuns la concluzia ca Satana este nevasta lui Dumnezeu, iar Lucifer este, probabil, intaiul lor nascut, intaiul ”Cain” al Dumnezeirii. Pe cand Adam este intaiul ”Abel” al Dumnezeirii.

Edited by Dorel666, 01 March 2019 - 00:48.


#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 heart_of_ice, on 01 martie 2019 - 00:41, said:

N-a vrut nimeni să-l detroneze pe Dumnezeu, stai liniștit, astea sunt povești de adormit copiii proști!
Cum poți să crezi, că cineva din domeniul celest își permite să gândească la modul ăsta despre Creatorul tuturor universurilor!
Este o prostie! No offence!
Cauta Isaia 14 3-20.

#49
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 Tsunnnami, on 01 martie 2019 - 00:41, said:


Asta explica de ce eu stau in ierectie mai tot timpul.
Cred ca simt necuratul

Priapismul chiar este o boala. Iar orice boala inseamna sa-l ai pe ”Necuratul” in tine.

 heart_of_ice, on 01 martie 2019 - 00:41, said:

N-a vrut nimeni să-l detroneze pe Dumnezeu, stai liniștit, astea sunt povești de adormit copiii proști!
Cum poți să crezi, că cineva din domeniul celest își permite să gândească la modul ăsta despre Creatorul tuturor universurilor!
Este o prostie! No offence!

Poate n-o fi vrut nimeni... afara de nevasta-Sa!

#50
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,801
  • Înscris: 20.10.2015

 Dorel666, on 01 martie 2019 - 01:02, said:

Priapismul chiar este o boala. Iar orice boala inseamna sa-l ai pe ”Necuratul” in tine.

Noo, ca el la necurat(a) sa iesciteaza

#51
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 Dorel666, on 01 martie 2019 - 00:47, said:

Deocamdata, spui acelasi lucru care l-am spus si eu, anume ca Lucifer este masculin si este un inger cazut. In ceea ce-l priveste pe Satana, inca nu am cazut de acord. Dar eu afirm, DEOCAMDATA, ca am ajuns la concluzia ca Satana este nevasta lui Dumnezeu, iar Lucifer este, probabil, intaiul lor nascut, intaiul ”Cain” al Dumnezeirii. Pe cand Adam este intaiul ”Abel” al Dumnezeirii.

n primul rnd trebuie s stabilim c Samyaza este Lucifer, adic un nger de principiu masculin! Și putem trage aceast concluzie corobornd Geneza cu cartea lui Enoh (apropo, știai c ntr-o biseric creștin din Etiopia, cred, nu sunt sigur, ntr-o biseric creștin copt, a fost gsit un manuscris, adic o biblie foarte veche n care cartea lui Enoh fcea parte din Geneza?!), adic Cartea lui Enoh ne spune c cei 200 de ngeri au venit la Samyaza și i-au cerut s vin și ei pe pmnt și s se mpreuneze cu fiicele oamenilor, cum așa, poți s ntrebi, ns dac ne lum dup Geneza, ntr-adevr ei l-ar fi putut vedea pe Samyaza/Lucifer cum a pctuit cu Eva, și au vrut și ei, iar n Cartea lui Enoh avem detaliile! Plus c vorbeau cu el cu d-voastr, ceea ce indic poziția superioar a lui Samyaza/Lucifer, iar el le-a rspuns c el nu-i ndeamn, ca s nu cad pe el toat vina, iar ei s-au legat cu jurmnt c tot rul s cad pe capul lor... ok, le-a zis el, și au cobort! :)

Acum, legat de Satana (nu Satan, c-i la masculin, Satana e la feminin), tu spui c e nevasta lui Dumnezeu, iar eu spun c-i nevasta lui Samyaza/Lucifer, și așa cum el a vrut s-o aib pe Eva, tot așa a vrut și ea s-l aib pe Adam... ce zici, nu-i mai plauzibil dect cum spui tu, c Satana ar fi nevasta lui Dumnezeu, cum s-l lase ea pe Dumnezeu pentru Adam, pentru c nu avea niciun motiv s-l nșele pe Dumnezeu, ns dac acceptm c Satana era nevasta lui Samyaza/Lucifer, atunci e mai ușor de explicat, ea (Satana) a vzut ce-a fcut Samyaza/Lucifer cu Eva și a vrut și ea s fac același lucru cu Adam, n compensație?! :)

Ține vrjeala?! :D

Edited by heart_of_ice, 01 March 2019 - 01:22.


#52
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,912
  • Înscris: 25.06.2007

 Dorel666, on 28 februarie 2019 - 23:51, said:

Cum faci diferenta intre Satana si Lucifer?
Il cauti la oua!?!

#53
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Este 1 Martie, Ziua Femeii din Galaxia Calea Lactee, si Dorica s-a apucat de diavoli, povesti cu zburatori biblici, frustrari personale. Dorele, La multi ani pentru toate femeile din lumea asta. Bune sau rele, cand apuci o bucata de san si strangi in palma, iti dai seama ca ai ajuns in Rai. Parerea mea, doar a mea, da ? Ai esuat in viata asta, Dorele ! In loc sa te bucuri de viata, de femei, sa f..i , sa bei un vin bun, sa te plimbi, sa razi sau curul meu stie ce alte chestii mai poate face un om, tu...ai murit sau te omori in tot felul de inventii penibile. Nu mai citi tot toate prostiile de pe net. Dragele mele bunaciuni de pe Sofpedia, va strang in brate pe toate si La multi ani, voua, femeile pe care Dorel le numeste diavoli.

 heart_of_ice, on 01 martie 2019 - 01:06, said:

În primul rând trebuie să stabilim că Samyaza este Lucifer, adică un înger de principiu masculin! Și putem trage această concluzie coroborând Geneza cu cartea lui Enoh (apropo, știai că într-o biserică creștină din Etiopia, cred, nu sunt sigur, într-o biserică creștină coptă, a fost găsit un manuscris, adică o biblie foarte veche în care cartea lui Enoh făcea parte din Geneza?!), adică Cartea lui Enoh ne spune că cei 200 de îngeri au venit la Samyaza și i-au cerut să vină și ei pe pământ și să se împreuneze cu fiicele oamenilor, cum așa, poți să întrebi, însă dacă ne luăm după Geneza, într-adevăr ei l-ar fi putut vedea pe Samyaza/Lucifer cum a păcătuit cu Eva, și au vrut și ei, iar în Cartea lui Enoh avem detaliile! Plus că vorbeau cu el cu d-voastră, ceea ce indică poziția superioară a lui Samyaza/Lucifer, iar el le-a răspuns că el nu-i îndeamnă, ca să nu cadă pe el toată vina, iar ei s-au legat cu jurământ că tot răul să cadă pe capul lor... ok, le-a zis el, și au coborât! Posted Image

Acum, legat de Satana (nu Satan, că-i la masculin, Satana e la feminin), tu spui că e nevasta lui Dumnezeu, iar eu spun că-i nevasta lui Samyaza/Lucifer, și așa cum el a vrut s-o aibă pe Eva, tot așa a vrut și ea să-l aibă pe Adam... ce zici, nu-i mai plauzibil decât cum spui tu, că Satana ar fi nevasta lui Dumnezeu, cum să-l lase ea pe Dumnezeu pentru Adam, pentru că nu avea niciun motiv să-l înșele pe Dumnezeu, însă dacă acceptăm că Satana era nevasta lui Samyaza/Lucifer, atunci e mai ușor de explicat, ea (Satana) a văzut ce-a făcut Samyaza/Lucifer cu Eva și a vrut și ea să facă același lucru cu Adam, în compensație?! Posted Image

Ține vrăjeala?! Posted Image
Iti dai seama !!! Menirea ingerilor este cu totul alta. Bunatate, ajutor, speranta, alinare... In cartea aia magica, Ingerii au cerut voie sa coboare si sa f..a femeile de pe Pamant, nu ? Ce si-au spus ? Bai, ce-ar fi daca am cobora si am trage cateva carje la pamantene, ca tare bunaciuni sunt ! Daca ne lasa Sefu', facem treaba buna p'acolo ! Dam carje cat prindem, viteza maxima spre Planeta Pamant ! Pregatiti vibratoarele si bafta la violuri. Pe saracele femei...nimeni nu le-a intrebat daca vor ceva actiune cu cei 200 de ingerasi pofticiosi. Si asa ne-am trezit cu un viol in masa, nepedepsit nici in ziua de azi.
Apropos, prima femei nu a fost Eva, parca asa-mi amintesc ! Lilith, asa se numea prima bunaciune din lume !

#54
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

 Dorel666, on 28 februarie 2019 - 23:39, said:

Despre Hristos se spune ca âeste Adevarul❠si ca âeste capul oricarui barbatâ. Despre diavol, insa, se spune ca este âtatal minciuniiâ. Ceea ce inseamna ca in nici un caz nu poate avea Adevarul drept âcapâ. Singura concluzie care se poate trage este ca Diavolul, zis si Satana, nu este barbat, adica este, neaparat, femeie.
Care este insemnatatea acestei descoperiri? Deocamdata, nu stiu, dar incerc sa imi dau seama. Poate ma ajuta cineva...

Tulai ce descoperire incredibilă


Mai deschizi nene topice din astea așa mișto multe?



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate