Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Divortul in crestinism

* - - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
257 replies to this topic

#235
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,289
  • Înscris: 06.07.2007

View PostDorel666, on 17 aprilie 2019 - 11:22, said:



Eu am zis altceva, nu ce zici dumneata. Dar dumneata preferi sa urli la mine ca sa tac. Doar ca eu nu tac, dar nici discutia cu dumneata nu o pot continua pana cand nu vorbesc, iara, cu un om...
Ai spus exact ce am inteles eu.
Adica vrei sa fii casatorit, in timp ce babardesti virgine.
Pe alea pe care le dezvirginezi tu, se considera ca in momentul in care se casatoresc cu alt barbat, nu mai sunt virgine?
Se comite pacat prin faptul ca nu s-au pastrat pana la casatorie?
In rest aia cu femeie vs fecioara.... Da-mi voie sa ma cac pe mine de ras.
Femeia e femeie indiferent ca e fecioara sau nu. Ai atins-o? Esti preacurvar punct.
Alte teorii sunt deja sf-uri care nu au treaba cu crestinismul.
Ti-am mai zis ca esti excomunicabil?
Ti-am mai zis ca promovezi erezii doctrinare de prost gust?
Pe langa faptul ca esti analfabet functional.
De erezii am zis?

#236
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postdan1980_25, on 17 aprilie 2019 - 11:45, said:

Ai spus exact ce am inteles eu.
Adica vrei sa fii casatorit, in timp ce babardesti virgine.
Pe alea pe care le dezvirginezi tu, se considera ca in momentul in care se casatoresc cu alt barbat, nu mai sunt virgine?
Se comite pacat prin faptul ca nu s-au pastrat pana la casatorie?
In rest aia cu femeie vs fecioara.... Da-mi voie sa ma cac pe mine de ras.
Femeia e femeie indiferent ca e fecioara sau nu. Ai atins-o? Esti preacurvar punct.
Alte teorii sunt deja sf-uri care nu au treaba cu crestinismul.
Ti-am mai zis ca esti excomunicabil?
Ti-am mai zis ca promovezi erezii doctrinare de prost gust?
Pe langa faptul ca esti analfabet functional.
De erezii am zis?

Nici asa n-am zis. Astept sa te calmezi, ca sa-ti spun exact cum am zis. Sau poate recitesti ce am scris, dar cu o punga de gheata pe cap...

#237
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,289
  • Înscris: 06.07.2007
Nu am nevoie sa spui ceva. Am inteles ca esti un eretic care te pisi pe sf Parinti si pe doctrina Bisericii, ce nevoie am sa mai stau de vorba cu tine?

#238
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postdan1980_25, on 17 aprilie 2019 - 11:59, said:

Nu am nevoie sa spui ceva. Am inteles ca esti un eretic care te pisi pe sf Parinti si pe doctrina Bisericii, ce nevoie am sa mai stau de vorba cu tine?

Adevarat ca nu ai nevoie sa spun eu ceva, ci ai nevoie sa spui dumneata ceva. Aici nu te contrazic... Fiecare cu nevoile lui. Eu, insa, am nevoie, de toti ceilalti, sa spuna ceva. A asculta ce spun ceilalti este o  nevoie interioara a mea. Am inteles ca dumneata nu ai o astfel de nevoie. Dar, ce sa-i faci, nu toti suntem dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu...

Edited by Dorel666, 17 April 2019 - 12:06.


#239
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,289
  • Înscris: 06.07.2007
Nu am nevoie sa stau de vorba cu eretici. Nu am nevoie sa stau de vorba cu unul care se crede Dumnezeu.
Ce anume vrei de la mine?
Din punctul meu de vedere ai nevoie de ajutor de specialitate.
Si nu o spun doar eu.
Poate ar trebui sa iei in serios sfatul.

#240
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postdan1980_25, on 17 aprilie 2019 - 13:19, said:

Nu am nevoie sa stau de vorba cu eretici. Nu am nevoie sa stau de vorba cu unul care se crede Dumnezeu.
Ce anume vrei de la mine?
Din punctul meu de vedere ai nevoie de ajutor de specialitate.
Si nu o spun doar eu.
Poate ar trebui sa iei in serios sfatul.

Ce sa mai vreau de la domnia ta?! Ai recunoscut deja ca ”nu ai nevoie sa stai de vorba cu mine”! Dar stiu ca esti om si esti supus greselii, de aceea nu-ti port pica pentru nedragostea domniei tale.

#241
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Dorele, cred ca toti ti-au spus ca gresesti, dar tu crezi ca tot tu ai dreptate

cand 3 iti spun ca esti beat, te duci sa te culci desi n-ai baut nimic. Vrei sa iti caut 3 de pe acest topic si care ti-au spus ca gresesti, si de ce gesesti? Sau ii stii deja?

Topicul este "divortul in CRESTINISM" adica in credinta dupa Hristos

De aceea orice referire la evrei, musulmani, mormoni, zulusi si ce mai vrei tu este NULA.

Iisus a lasat un om si o femeie (nu fecioara)

Atat. 1+1=2

nu mai veni cu solomonari cu 10.000 de neveste ca si ei au calcat porunca data lor ca Iahve, vezi ce a patit pana si David cand a poftit la alta muiere

iar idei de 10 fecoare, 60 de virgine si un harem - NU SUNT CRESTINE

Ar trebui intai sa incepi cu un topic "mandria in crestinism" ca sa intelegi cum e cu umilinta si cu infranarea, cum sa rezisti in fata diavolului care te ispiteste ca pot sti mai bine decat altii cum sa citesti in biblie si cum sa mixezi idei ca sa-ti satisfaci placerile crezind ca nu pacatuiesti

Sa intelegi ca in crestinism pentru un barbat ar fi ideal FARA nici o femeie, dar pentru ca sunt putini cu atata putere spirituala, primim iertare pentru UNA bucata femeie, si chiar si asa ar fi perioade de POST si cat s-ar putea sa traim CA FRATII... dar de aici sa cauti justificari pentru un harem... asta sigur nu e crestinism

poate intelegi ca in esenta crestinismul este o religie stoica, in care omul trebuie sa se chinuiasca aici pentru a primi plata in viata de apoi

dar daca ni se suie democratia la cap ajungem sa pretindem ca dumnezeu trebuie SA NE DEA si ca orice ne face placere avem DREPTUL sa primim...

aia cu postul, absinenta si rugaciunea nu ne convine...

Edited by Oxigen1234, 18 April 2019 - 14:48.


#242
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostOxigen1234, on 18 aprilie 2019 - 14:47, said:

Dorele, cred ca toti ti-au spus ca gresesti, dar tu crezi ca tot tu ai dreptate

cand 3 iti spun ca esti beat, te duci sa te culci desi n-ai baut nimic. Vrei sa iti caut 3 de pe acest topic si care ti-au spus ca gresesti, si de ce gesesti? Sau ii stii deja?

Topicul este "divortul in CRESTINISM" adica in credinta dupa Hristos

De aceea orice referire la evrei, musulmani, mormoni, zulusi si ce mai vrei tu este NULA.

Iisus a lasat un om si o femeie (nu fecioara)

Atat. 1+1=2

nu mai veni cu solomonari cu 10.000 de neveste ca si ei au calcat porunca data lor ca Iahve, vezi ce a patit pana si David cand a poftit la alta muiere

iar idei de 10 fecoare, 60 de virgine si un harem - NU SUNT CRESTINE

Ar trebui intai sa incepi cu un topic "mandria in crestinism" ca sa intelegi cum e cu umilinta si cu infranarea, cum sa rezisti in fata diavolului care te ispiteste ca pot sti mai bine decat altii cum sa citesti in biblie si cum sa mixezi idei ca sa-ti satisfaci placerile crezind ca nu pacatuiesti

Sa intelegi ca in crestinism pentru un barbat ar fi ideal FARA nici o femeie, dar pentru ca sunt putini cu atata putere spirituala, primim iertare pentru UNA bucata femeie, si chiar si asa ar fi perioade de POST si cat s-ar putea sa traim CA FRATII... dar de aici sa cauti justificari pentru un harem... asta sigur nu e crestinism

poate intelegi ca in esenta crestinismul este o religie stoica, in care omul trebuie sa se chinuiasca aici pentru a primi plata in viata de apoi

dar daca ni se suie democratia la cap ajungem sa pretindem ca dumnezeu trebuie SA NE DEA si ca orice ne face placere avem DREPTUL sa primim...

aia cu postul, absinenta si rugaciunea nu ne convine...

Problema este ca nici Scriptura si nici Biserica nu limiteaza numarul de neveste ale unui barbat.

#243
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
sa mori tu?

pe bune, tu chiar asta crezi?

adica, tu crezi ca esti crestin si chiar crezi asta?

esti real?

vrei citate? le ai mai sus

vrei legi? au fost spuse si cele ale oamenilor si cele ale bisericii

cum vrei sa ti se mai explice?

la nunta din caana galileii erau mai multe mirese???

Cine îşi iubeşte nevasta, se iubeşte pe sine însuşi.  - asta o stii? nevasta sau nevestele?


Edited by Oxigen1234, 18 April 2019 - 14:57.


#244
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostOxigen1234, on 18 aprilie 2019 - 14:54, said:

sa mori tu?

pe bune, tu chiar asta crezi?

adica, tu crezi ca esti crestin si chiar crezi asta?

esti real?

vrei citate? le ai mai sus

vrei legi? au fost spuse si cele ale oamenilor si cele ale bisericii

cum vrei sa ti se mai explice?

Mira-te cat doresti, dar asa este. Scriptura o poti citi si singur, iar parerea bisericii despre a doua, a treia si a n-a casatorie o poti afla de pe site-urile bisericii.

#245
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
nu iti inteleg intrebarea

limitarea numarului de casatorii succesive cu cate o femeie
sau
faptul ca nu ai voie sa fii casatorit la un moment dat decat cu o singura femeie


la nunta din caana galileii erau mai multe mirese???

Cine îşi iubeşte nevasta, se iubeşte pe sine însuşi.  - pe asta o stii? nevasta sau nevestele?

in primul secol casatoria era accepata - numai UNA

ca dupa aia se botezau si nu mai aveau voie alta, si asa a ramas si pana azi pentru preotii de rit, se pot casatori o singura data inainte sa primeasca darul

dar apoi s-a venit cu ideea sa ii ajute pe VADUVI  sa nu cada in pacat si sa le permita a doua casatorie

nu divortati, vaduvi

si de atunci se tot decade din curatenia spirituala si ajungem la a 3-a casatorie... dar tot cu O SINGURA FEMEIE ODATA nu cu un harem



uite niste lamuriri mai jos,

http://www.ziare.com...ivortat-1451416

https://www.crestino...rie-147010.html

https://www.crestino...doua-81902.html

Edited by Oxigen1234, 18 April 2019 - 15:24.


#246
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostOxigen1234, on 18 aprilie 2019 - 15:13, said:

nu iti inteleg intrebarea

limitarea numarului de casatorii succesive cu cate o femeie
sau
faptul ca nu ai voie sa fii casatorit la un moment dat decat cu o singura femeie


la nunta din caana galileii erau mai multe mirese???

Cine îşi iubeşte nevasta, se iubeşte pe sine însuşi.  - pe asta o stii? nevasta sau nevestele?

in primul secol casatoria era accepata - numai UNA

ca dupa aia se botezau si nu mai aveau voie alta, si asa a ramas si pana azi pentru preotii de rit, se pot casatori o singura data inainte sa primeasca darul

dar apoi s-a venit cu ideea sa ii ajute pe VADUVI  sa nu cada in pacat si sa le permita a doua casatorie

nu divortati, vaduvi

si de atunci se tot decade din curatenia spirituala si ajungem la a 3-a casatorie... dar tot cu O SINGURA FEMEIE ODATA nu cu un harem



uite niste lamuriri mai jos,

http://www.ziare.com...ivortat-1451416

https://www.crestino...rie-147010.html

https://www.crestino...doua-81902.html

Despre Avraam stim ca a avut trei ”neveste”. Prima a fost Sarra, a doua Agar si a treia, pe care a luat-o de nevasta dupa moartea Sarrei, este Chetura. Cu toate acestea, doar Sarra are un statut special, pe care  nu stiu inca ce denumire sa-i dau, de ”nevasta”, ”femeie” sau ”sotie”, pe cand celelalte doua sunt numite doar ”tiitoare”, desi si despre Chetura se spune ca a fost luata ”de nevasta”.

Geneza, 25:
1 Avraam a mai luat o nevastă, numită Chetura.
2 Ea* i-a născut pe Zimran, pe Iocşan, pe Medan, pe Madian, pe Işbac şi Şuah.
3 Iocşan a născut pe Seba şi pe Dedan. Fiii lui Dedan au fost aşurimii, letuşimii şi leumimii.
4 Fiii lui Madian au fost: Efa, Efer, Enoh, Abida şi Eldaa. Toţi aceştia sunt fiii Cheturei.
5 Avraam* a dat lui Isaac toate averile sale.
6 Dar a dat daruri fiilor ţiitoarelor sale şi, pe când era încă în viaţă, i-a îndepărtat* de lângă fiul său Isaac înspre** răsărit, în Ţara Răsăritului.


Deci, adevarat este ca omul poate sa aiba o singura ”nevasta”, dar numarul ”tiitoarelor” se pare ca nu este limitat. Si chiar nu mai conteaza ca le poti avea pe rand sau simultan. Si, dupa cum se vede, doar Isaac este numit ”fiul lui Avraam”, toti ceilalti fii pe care i-a avut fiind numiti ”fiii tiitoarelor”!

Pe de alta parte, tinand cont de faptul ca ”barbatul este capul femeii”, ”Hristos este capul oricarui barbat” si ”Dumnezeu este capul lui Hristos”, inseamna ca, daca o femeie isi poate lasa barbatul fara nici un fel de consecinta pentru ea, atunci si barbatul il poate lasa pe Hristos si sa nu pateasca  nimic, dupa cum si Hristos il poate  lasa pe Dumnezeu, fara sa fie pedepsit cu nimic. Dar noi toti stim ca nici Hristos nu-L poate lasa pe Dumnezeu si nici barbatul nu-L poate lasa pe Hristos, fara consecinte grave pentru ei. Ceea ce inseamna ca nici femeia nu-si poate lasa barbatul si sa-i fie bine. De aceea, orice femeie care isi  lasa barbatul va mai putea fi cel mult ibovnica cuiva, daca nu cumva curva tuturor, si orice barbat care se va casatori cu ea, va preacurvi.
Deasemenea, daca barbatul nu-si poate lasa femeia care nu-l mai respecta, nu-l mai asculta si nu-l mai considera capul ei, atunci nici Hristos nu-l poate parasi pe barbatul care nu i se mai supune si se razvrateste impotriva Lui si nici Dumnezeu nu-L poate arunca in iad pe Hristos, daca Acesta s-ar face urmator lui Satan si s-ar razvrati impotriva Lui. Mai mult, pentru faptul ca l-a aruncat pe Satan din cer, pentru neascultare si razvratire, ar fi vinovat Dumnezeu si nu Satan! Si iarasi stim ca acest lucru este o aberatie.

Numai ca este scris:

Matei 19:29 Şi oricine a lăsat case sau fraţi, sau surori, sau tată, sau mamă, sau nevastă, sau feciori, sau holde pentru Numele Meu va primi însutit şi va moşteni viaţa veşnică.

Adica, atunci cand nevasta nu mai asculta de randuiala lui Dumnezeu, ca barbatul sa-i fie cap, atunci acea familie cade din randuiala lui Dumnezeu, cata vreme nevasta nu vrea sa inteleaga si sa se supuna. Deci, a parasi o nevasta care nu te mai recunoaste si nu te mai vrea de cap, este chiar porunca de la Dumnezeu si pacatuiesti stand cu o astfel de femeie, nu parasind-o. Iar daca o vei parasi, ca sa ramai in porunca si randuiala lui Dumnezeu, atunci vei fi rasplatit INSUTIT, adica vei primi, nu una, ci O SUTA DE NEVESTE.
Amin

Deci, daca musulmanii vor primi 72 de virgine in Paradis, crestinii care isi vor fi lasat nevasta pentru neascultare de barbat, de biserica si de Hristos, vor primi o suta!

Edited by Dorel666, 24 April 2019 - 12:15.


#247
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Geneza nu se aplica dupa Iisus. Te-am rugat sa nu mai vii cu texte evreiesti de la facerea lumii, ca IIsus a dat legea lui Cristos, crestinismul.

Iar de citit Biblia o poate citi oricine, dar de inteles se vede ca e mai greu

Matei 19:29 Şi oricine a lăsat case sau fraţi, sau surori, sau tată, sau mamă, sau nevastă, sau feciori, sau holde pentru Numele Meu va primi însutit şi va moşteni viaţa veşnică.

Matei cand spune despre cei care lasa DEFINITIV casa, nevasta, e vorba de a renunta pentru tot restul vietii la femeie si la sex, pentru ascetism, ca sa devina apostoli, calugari sau pustnici, in nici un caz pentru alte femei.

Acest A LASA pentru numele domnului, insemna pe vremea cand oamenii erau seriosi, a lasa definitiv, vesnic.

sa iti aduc aminte ca prima porunca e sa nu iei numele domnului in batjocura (ca sa iti traduc in desert, sa nu zici apoi ca nu ai voie cu biblia in Sahara)

Iar cand spune ca vor primi însutit plata pentru infranarea lor, inseamna plata in viata de apoi, nu aici pe pamant, si in niciun caz cu femei ci poate un nor mai moale cu vedere mai buna la rai

sa iti spun ca slujba de calugarire a unui mirean e similara cu slujba de inmormantare ?

nu cred ca are rost cand visezi ca maine dimineata o sa ai la usa 100 de virgine

Edited by Oxigen1234, 24 April 2019 - 13:30.


#248
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostOxigen1234, on 24 aprilie 2019 - 13:19, said:

Geneza nu se aplica dupa Iisus. Te-am rugat sa nu mai vii cu texte evreiesti de la facerea lumii, ca IIsus a dat legea lui Cristos, crestinismul.

Iar de citit Biblia o poate citi oricine, dar de inteles se vede ca e mai greu

Matei 19:29 Şi oricine a lăsat case sau fraţi, sau surori, sau tată, sau mamă, sau nevastă, sau feciori, sau holde pentru Numele Meu va primi însutit şi va moşteni viaţa veşnică.

Matei cand spune despre cei care lasa DEFINITIV casa, nevasta, e vorba de a renunta pentru tot restul vietii la femeie si la sex, pentru ascetism, ca sa devina apostoli, calugari sau pustnici, in nici un caz pentru alte femei.

Acest A LASAT insemna pe vremea cand oamenii erau seriosi a lasa definitiv, vesnic.

Iar cand spune ca va primi însutit plata pentru infranarea lor, inseamna plata in viata de apoi, nu aici pe pamant, si in niciun caz cu femei ci poate un nor mai moale cu vedere mai buna la rai

nu cred ca are rost sa iti spun ca slujba de calugarire a unui mirean e similara cu slujba de inmormantare

Ba versetul respectiv vorbeste despre toate situatiile cand cineva, in mod justificat, lasa nevasta pentru imparatia lui Dumnezeu, nu doar despre un singur caz. Cat despre calugari, ce nevasta sa-si lase?! Iar, de primit, oricum ei nu primesc niciuna dupa ce se calugaresc, dimpotriva. Ci, mai degraba, se incadreaza la cazul celui care isi baga talantul in pamant si, la urma, ramane si fara acela.

Edited by Dorel666, 24 April 2019 - 13:24.


#249
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
gresesti

majoritatea calugarilor ajung la manastire dupa varsta maturitatii chiar batrani, lasand in spate neveste si familii si griji, nici nu se pot calugari barbatii de tineri pana nu se mai maturizeaza sa stie ce isi doresc, stau ani de zile in ucenicie

versetul e foarte clar - lasa femeia si averea pentru numele domnului, sa devina slujitorul domnului in orice mod, un exemplu ar fi calugarii sau pustnicii, dar nu e singurul exemplu de jertfa personala pentru un crez

iar de primit, numai bugetarii asteapta "sa ni se dea" si "sa primim" ca este "dreptul nostru"

ca si crestin ar trebui sa te preocupe cum faci "sa meriti" si "sa evoluezi" si "sa fii mantuit" , ca domnul iti da dupa judecata LUI (nu a TA), ce crede EL (nu ce crezi TU)  ca tu ai nevoie si cand ai nevoie

Edited by Oxigen1234, 24 April 2019 - 13:45.


#250
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostOxigen1234, on 24 aprilie 2019 - 13:37, said:

gresesti

majoritatea calugarilor ajung la manastire dupa varsta maturitatii, lasand neveste si familii si griji, nici nu se pot calugari barbatii de tineri, pana nu se mai maturizeaza sa stie ce isi doresc, stau ani de zile in ucenicie

versetul e foarte clar - lasa femeia si averea pentru numele domnului, sa devina slujitorul domnului in orice mod, un exemplu ar fi calugarii sau pustnicii, dar nu e singurul exemplu de jertfa personala pentru un cred

iar de primit, numai bugetarii asteapta "sa ni se dea" si "sa primim" ca este "dreptul nostru"

Am mai intalnit parerea aceasta, gresita, ca numai calugarii sunt slujitorii Domnului...

#251
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
toti suntem slujitorii domnului, in diverse forme

insa mie personal mi-ar fi greu acum sa las femeia si restul vietii sa traiesc in abstinenta

tu poti???

asa vei primi rasplata insutita in cer, evident NU femei, doar alta rasplata

Edited by Oxigen1234, 24 April 2019 - 13:44.


#252
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostOxigen1234, on 24 aprilie 2019 - 13:42, said:

toti suntem slujitorii domnului, in diverse forme

mie personal mi-ar fi greu acum sa las femeia si restul vietii sa traiesc in abstinenta

tu poti???

Mie mi-a fost greu sa mai traiesc cu o femeie care nu vrea sa ma accepte de cap. Asa ca am divortat, chiar daca o iubesc foarte mult. Acum imi caut alta femeie si este posibil sa fi gasit ceva. Dar nu ma mai grabesc, ca am mai crezut o data ca mi-am gasit ”aleasa” si am dat de dracu in varianta feminina. Culmea, un drac ce se crede ”credincios”.

Edited by Dorel666, 24 April 2019 - 13:45.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate