Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

Monese

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
1838 replies to this topic

#145
razvan911

razvan911

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 20.04.2006

View Postrazvan911, on 16 aprilie 2019 - 22:34, said:

e dubios ce spui

fizic nu are cum sa-si dea seama ca nu esti in UK

sau poate Monese a schimbat regula si acorda Apple Pay acces doar celor ce au CI de tara cu Apple Pay, tu practic ai CI de Romania


e doar o presupunere

insa din experienta proprie pe IPHONE 7 am avut mari probleme cu configurarea si activarea Apple Pay, aviz celor cu 7

Edited by razvan911, 17 April 2019 - 11:16.


#146
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,505
  • Înscris: 19.04.2009
La mine a mers direct din aplicația Monese

#147
mircea_novac

mircea_novac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 24.05.2005
Ciudat ca nu reusesti sa activezi Apple Pay. Ieri am primit si eu cardul(am comandat cel de EU) si tot ieri am facut inrolarea in Apple Pay fara probleme atat pentru iPhone XS Max cat si pentru Apple Watch. Tot ce am facut a fost sa pun telefonul si ceasul pe UK ca regiune si in aplicatia celor de la Monese am schimbat adresa cu una de UK. Astazi am si facut 2 plati fara probleme.

#148
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,505
  • Înscris: 19.04.2009
MDA... Cam incerta situația. Cred ca neoficial merge.

Apropo. Aplicația monese nu poate fi folosita pe doua terminale simultan? Am schimbat telefonul și mi-a dat log out de pe iphone. N-am mai încercat sa intru

#149
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003
Nu merge pe doua simultan... și eu am pățit la fel. Trebuie din nou de urmat pașii de logare, daca vrei sa o folosesti din nou pe vechiul telefon (doar pașii de logare, nu și verificare identitate)

#150
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003
Întrucât am făcut încă un card Monese, in familie, am aflat exact cum este cu noua procedura pentru primirea bonusului:
- Acum, ambii prieteni primesc fiecare câte 10 euro!.
- Cardul respectiv livrarea sunt acum gratuite!
- Bonusul vine simultan la ambii prieteni dar numai după ce prietenul invitat face o tranzacție cu cardul.
- Bonusul poate avea o întârziere de 2 zile (vine doar după ce plata  in așteptare devine aprobata)

Se pare că Monese dorește să atragă mai multi clienți... ideal ar fi ca și clienții să folosească cu adevărat serviciul lor, nu sa facă înscrierea doar pentru bonus.
Personal, sunt mulțumit de Monese... îl folosesc in proporție de 90% prin Curve deci fara comisioane!
Spor!

Attached Files


Edited by rz, 18 April 2019 - 13:34.


#151
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,505
  • Înscris: 19.04.2009
Eu am primit azi dimineață încă 10eur
In total 50.mai am 1 user in pending. Doar ca...


Doar ca nu le merge google pay pe cardurile in euro doar cardurile în pounds. Am adresa schimbata și toate alea.

Asa ca ii transfer de fiecare data în Revolut.

O sa ma mai joc cu Apple pay pentru a face un update la informații. Sa fiu sigur ca mere sau nu. Deși ar trebui sa meargă.

Nu e imposibil ca monese sa fi furnizat BIN + ultimile 4 cifre pentru Apple sa le pună pe lista neagra.

#152
mircea_novac

mircea_novac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 24.05.2005
La mine merge in continuare Apple Pay fara probleme. Astazi am platit din nou si totul a fost ok.
@Lex404 cred ca de la mine ai primit bonusul in dimineata asta. :) Daca tin bine minte codul tau l-am folosit cand mi-am creat contul. Eu am primit bonusul azi dimineata la 8:12.

#153
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003
Și a fost tot 10 euro?
Cardul tot fără costuri a ajuns?
Este bine de confirmat noile schimbări...

#154
mircea_novac

mircea_novac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 24.05.2005
Tot 10 EUR am primit si eu. Cardul a fost gratis dar eu am ales pachetul Plus. Nu mai tin minte daca si la pachetul starter tot gratis era cardul.

#155
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,505
  • Înscris: 19.04.2009
Si la standard e gratuit acum. E foame de clienți 😂

Ma mai trezesc dimineața ca îmi întra câte un bonus. Însă de o săptămână am trecut de la iPhone la s10+ deci... Bye bye apple pay. Ma I teresez însă pentru restul ca să pot face update la articol

#156
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003

View Postmircea_novac, on 18 aprilie 2019 - 18:26, said:

Tot 10 EUR am primit si eu. Cardul a fost gratis dar eu am ales pachetul Plus. Nu mai tin minte daca si la pachetul starter tot gratis era cardul.
MS
Ai prins oferta și la Plus... din câte știu, este gratuit și planul Plus, atât timp cât este activitate pe cont

#157
mircea_novac

mircea_novac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 24.05.2005
N-am remarcat chestia asta, dar ma uit sa vad daca gasesc ceva.

#158
alexstan120

alexstan120

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 03.05.2016
Merge cu GPay?

#159
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003

View Postmircea_novac, on 18 aprilie 2019 - 20:03, said:

N-am remarcat chestia asta, dar ma uit sa vad daca gasesc ceva.

Este pe contul de afaceri UK... cu alt card!

Attached Files


Edited by rz, 18 April 2019 - 20:19.


#160
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,505
  • Înscris: 19.04.2009

View Postalexstan120, on 18 aprilie 2019 - 20:14, said:

Merge cu GPay?

Am zis eu.

Cardul in euro nu merge în gpay indiferent de adresa.

Conform lor, cardurile în GBP ar merge. Nu am încercat dar dacă îți trimit unul și îți merge dă-ne de știre.

#161
rk3nzor

rk3nzor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 31.12.2009
S-a dus apple pay prin monese? Mi-a ajuns astazi cardul, schimbat regiune si adresa si "an error occurred while setting up apple pay" :(

#162
ZuruBuru

ZuruBuru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.03.2019

View Postrk3nzor, on 23 aprilie 2019 - 10:54, said:

S-a dus apple pay prin monese? Mi-a ajuns astazi cardul, schimbat regiune si adresa si "an error occurred while setting up apple pay" Posted Image
Nu mai functioneaza.... am sunat la ei si au zis ca toti cei din Romania nu il mai pot folosi. Mi-au spus ca Apple a facut schimbari in ultima perioada

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate