Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Monese

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
1834 replies to this topic

#1
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
De azi Apple Pay poate fi folosit prin schimbarea regiunii telefonului si in Romania prin monese.com .Conturile pot fi deschise in Euro sau Lire Sterline. La planul tarifar gratuit este un comision 2% de schimb valutar, la planul plus 0.5% (4.95euro) si la cel Premium este fara comision dar la un cost de 14.95euro lunar. Pentru a beneficia de Apple Pay cu Monese trebuie sa va schimbati regiunea telefonului pe una din tarile cu Apple Pay activ, precum UK, DE, FR, etc. Please PM pentru refferal code si 5 euro la deschiderea contului si primului top-up. Mai multe detali la ei pe site.

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Frumos, fudulia se plateste, adica trebuie sa ai musai card in valuta si sa suporti si comisionul de schimb valutar, pt a avea onoarea dea apropia telefonul de POS.

#3
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View PostAdm, on 07 februarie 2019 - 11:37, said:

...pt a avea onoarea dea apropia telefonul de POS.

Sau Apple Watchul si deja devine mult mai util ? Pentru a putea iesi din casa doar cu watchul aveam nevoie de Apple Pay si Cellular. Una din probleme a fost rezolvata rezonabil de ieftin.

View PostAdm, on 07 februarie 2019 - 11:37, said:

...adica trebuie sa ai musai card in valuta ...

Incarci cu cardul de Romania lei in Revolut, schimbi in Euro la cursul interbank, incarci euro in Monese cu 0.35% comision cu cardul Revolut si platesti peste tot cu un comision de 0.5% cu monese la abonamentul de 4.95 euro pe luna (care nu are obligatie anuala ca la Revolut).

Edited by Catean, 07 February 2019 - 11:48.


#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Corect, am uitat de AW, totusi prefer 2% in buzunar si un abtibild contactless lipit pe telefon (am vazut ca BCR are, dar nu lucrez cu BCR Posted Image

#5
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View PostAdm, on 07 februarie 2019 - 11:55, said:

Corect, am uitat de AW, totusi prefer 2% in buzunar si un abtibild contactless lipit pe telefon (am vazut ca BCR are, dar nu lucrez cu BCR) Posted Image

Eu vara sunt in pantaloni scurti si tricou mai toata ziua cu bicicleta si racheta de tenis in spate. Nimic altceva deca Apple Watchul la mine. Partea de plati era deja rezolva cu card de HSBC UK unde aveam comision 2.75% la schimb valutar. Acum cu Monese am dus aceasta suma la 0.5% prin contul Monese Plus (4.95 euro per luna). Desigur, daca primesc un PM pot da un referal pentru 5euro (la conturi noi) la primul top-up de 10euro. Sper sa lanseze si operatorii nostri eSIM sa putem folosi si partea de celular de la Watch si eu sincer nici nu mai am nevoie de iPhone Posted Image . Watch si Macbook ii perfect pentru mine.

Edited by Catean, 07 February 2019 - 12:03.


#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCatean, on 07 februarie 2019 - 10:27, said:

. Please PM pentru refferal code si 5 euro la deschiderea contului si primului top-up. Mai multe detali la ei pe site.

Deci primesc 5 euro daca deschis cont si fac top up. Tu primesti ceva?

#7
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View PostMembruAnonim, on 07 februarie 2019 - 12:16, said:


Deci primesc 5 euro daca deschis cont si fac top up. Tu primesti ceva?

Pai clar, 10 euro. Dupa ce iti faci cont o sa ai si tu referal code.

#8
sherbibv

sherbibv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 07.06.2013
Mia venit și mie cardul. Totul ok. Topup din revolut. La 80 euro mia luat 40 cenți. Telefonul fiind setat pe Franța ca regiune.

#9
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
sunt de incredere monese astia?
comisioane etc sunt in aceeazi zona ca si revolut?

#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Da și nu.

#11
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Foarte tare prima experienta cu Apple Pay, ieri mi-a ajuns cardul, iar azi am fost la diferite magazine si am platit cu ceasul si telefonul.

#12
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
In ro?

#13
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Pe luna :lol:

Oare despre ce e topicul asta :lol:

#14
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
:)))
Eu sunt mai mult plecat din tara si ma interesa sa pot plati cu applepay pe unde ma plimb, daca e posibil si in ro cu atat mai bine :)

#15
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Da, in Romania, unul din magazinele la care am platit a fost Lidl, pe celalalt topic a pus cineva screenshot de la Mega Image. https://forum.softpe...8#entry24244654

Dupa ce adaugati cardul Monese in wallet puneti schimba inapoi regiunea pe Romania daca vreti.

Edited by deathnite, 13 February 2019 - 19:39.


#16
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Merge la orice POS contactless in price țara.

Doar in USA anumite magazine nu accepta Apple pay deși au contactless (au ceva setări specifice și refuza Apple pay) ca au propriile walleturi.

In rest merge oriunde :)

#17
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
pana la urma comisioanele alea sunt per tranzactie? daca da, nu suna interesant treaba, sa-ti ia 2%/pe tranzactie, sau 5 euro lunar si 0.5% pe tranzactie mi se pare exagerat.

#18
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Pretul platit pentru Apple Pay in lei pana lanseaza Revolut sau bancile noastre.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate