Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

introvertit fara cerc social sau prieteni

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#55
pisicuts

pisicuts

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 15.01.2019
Exact, Tsunnnami, inca un exemplu. Oricum, doresc sa precizez ca postul #52 era pentru initiator adresat initiatorului, dar au mai aparut posturi in timp ce il scriam si probabil exista exemple de situatii asemanatoare traite si de alti colegi.

Edited by pisicuts, 03 February 2019 - 17:16.


#56
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,431
  • Înscris: 28.07.2008

View PostCcah, on 03 februarie 2019 - 17:03, said:

Te-ai facut si psihiatru acum. Daca omul are caracter introvertit, te-ai gasit tu mare smecher sa-i dai un diagnostic psihiatric fara sa ai la mana criteriile de diagnostic din partea lui, sau macar niste baze ale tulburarilor de personalitate in cap.

View PostAtreides7, on 03 februarie 2019 - 15:44, said:

Habar nu am daca e cazul tau,

Na, sa te saturi de nevoia de font marit. Iti trimit in pm si diagnosticul in cazul tau, strict stiintific pe nevoia de font. 150 E, cu reducere de sezon, trimite la orice IBAN de la orice banca.

Si fa naiba diferenta intre diagnostic, tulburare de personalitate si tip de personalitate. Toti, absolut fuckin toti, apartinem unui tip de personalitate X, unde X corespunde la ceva descris in psihopatologie. De unde dracu ai scos tu ca am pus o eticheta patologica in cazul colegului?? Daca nu stii despre ce e vorba nu te baga ca mecanicul sau ca musca in curu calului.

Edited by Atreides7, 03 February 2019 - 17:24.


#57
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,971
  • Înscris: 20.10.2015

View Postpisicuts, on 03 februarie 2019 - 17:15, said:

Exact, Tsunnnami, inca un exemplu. Oricum, doresc sa precizez ca postul #52 era pentru initiator adresat initiatorului, dar au mai aparut posturi in timp ce il scriam si probabil exista exemple de situatii asemanatoare traite si de alti colegi.

Este ceva care  pentru multi oameni inseamna "prietenie"
De fapt prietenie doar intr-un singur sens, si de fapt nu e nici prietenie ci, bataie de joc

#58
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

View Poston64, on 03 februarie 2019 - 15:39, said:

cred ca voi incerca si metoda cu cainele

Numai să fi atent

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Dh1DCmxUdlo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#59
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

View Poston64, on 03 februarie 2019 - 15:03, said:

ce n-as da sa am 21 de ani...

lucrez de luni pana vineri si in weekend stau singur in casa si ma plictisesc

iesi undeva la plimbare,in parc,la mall,film,teatru,concerte.....

#60
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

View PostAtreides7, on 03 februarie 2019 - 17:19, said:

Toti, absolut fuckin toti, apartinem unui tip de personalitate X, unde X corespunde la ceva descris in psihopatologie. De unde dracu ai scos tu ca am pus o eticheta patologica in cazul colegului??
Adica "apartinem" unor aberatii fictiv si arbitrar inventate, fara absolut nicio utilitate, de niste prosti cu prea mult timp liber.

View PostAtreides7, on 03 februarie 2019 - 17:19, said:

Daca nu stii despre ce e vorba nu te baga ca mecanicul sau ca musca in curu calului.
Fix aia faci tu.

#61
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Ce dreacu nene parca ați văzut din copac

Știi să mergi cu bicicleta?

Îți iei bicicleta și te alaturi ălora de ies in weekend la ture și sunt o grămadă de fete care ies


Nu îți place

Îți iei un câine , nu exista zi sa nu vad pe una singura care își plimbă câini prin parc

Nici așa nu îți place

Ieși la alergat prin parc

Imposibil să nu dai de 1-2-5 singure

Intri și tu in vorba cu ele.
Sau cu ei na.

Dar cu bicicleta e cel mai ușor.

Aia de merg in grup opresc și la mâncare și azi o tura, mâine alta și imposibil să nu te împrietenești cu cineva.

#62
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,431
  • Înscris: 28.07.2008

View PostTruthHurts, on 03 februarie 2019 - 17:48, said:

Adica "apartinem" unor aberatii fictiv si arbitrar inventate, fara absolut nicio utilitate, de niste prosti cu prea mult timp liber.


E simplu de ales intre opinia unei comunitati de zeci de mii de oameni cu o munca de peste 150 de ani si un user de pe softpedia sa constat cine e prostul cu prea mult timp liber si care abereaza fara nicio utilitate.

Daca ai o problema cu psihiatria/psihologia te invit sa iti versi oful pe un topic deschis de tine pe aria de profil, si nu o mai arde offtopic pe problema initiatorului, la care mi-am spus o parere on topic( evident, poate fi gresita in cazul lui, sau nu, nu stii).
Am fost clar sau vrei font 48?

#63
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,067
  • Înscris: 23.09.2005

View Postpisicuts, on 03 februarie 2019 - 17:08, said:

Este o motivatie mai puternica asta. Am fost si eu intr-o situatie asemanatoare si sunt si acum, in sensul ca imi doream mult sa socializez, dar cand am inceput sa imi fac prieteni am vazut si parti negative.

Nu o sa iti spun sfaturile obisnuite, care s-au spus deja si pe care le stiai si tu oricum. Iti voi scrie ce se poate intampla daca iti faci prieteni: poti imprumuta sume de bani pe care cu greu le vei primi inapoi, desi persoana iese in oras, isi schimba telefonul si isi plateste vacante in avans.

Se mai poate ca persoana te-a dus intr-o zi cu masina intr-un loc unde oricum avea drum sa se astepte ca pe viitor sa o duci si tu, desi vei face drumul special pentru acea persoana ( unii nu inteleg diferenta sau se prefac ca nu o inteleg ) si vor acest gest in mod repetat.

Dupa ce te vei imprieteni cu diferite persoane, unele dintre acestea se vor astepta ca tu sa iti petreci timpul cu ele de cate ori au chef, desi tu poate ai altceva mult mai important de facut, iar acele persoane sa nu inteleaga asta si sa iti reproseze ca nu esti un prieten bun ( asta ar fi o manipulare: "Daca nu faci ce iti spunem noi, inseamna ca nu esti bun".)

Si dupa ce ti se vor intampla toate astea, intr-un timp mai scurt sau mai lung, ti se va reprosa ca persoanele acelea s-au purtat asa cu tine, stii de ce? Din vina ta, ca nu ai stiut sa iti alegi prietenii.

Acum te intreb: iti mai doresti prieteni?

Problema in ceea ce ai prezentat mai sus este ca aia nu-s "prieteni", ci "cunostinte". Posted Image

Ce prostie-i aia cu dusul cu masina, ca el te-a dus, dar tu nu l-ai duce, etc?

Pai daca e prietenul tau in adevaratul sens al cuvantului, nu stai sa te uiti unde si cand te-a dus el, il duci daca are nevoie si daca poti, te oferi tu sa il duci, nu stai sa te roage, nu stai sa calculezi "pai stai ca tu m-ai dus 30 km, pana unde vrei tu sunt 50km, eu pierd 20km, nu te duc", lolo.

Ce-s astea mai frate?

Dumnezeule...

Edited by Phobos, 03 February 2019 - 18:11.


#64
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 23.12.2010
Fara niciun misto, de ce nu cauti un psiholog? Cred ca, cateva sedinte ti-ar prinde foarte bine

#65
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
am inclus in asigurarea privata, cred ca am sa merg la o sedinta

#66
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 23.12.2010
Du-te cu incredere, rau nu are cum sa-ti faca Posted Image

#67
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,971
  • Înscris: 20.10.2015

View Poston64, on 03 februarie 2019 - 18:19, said:

am inclus in asigurarea privata, cred ca am sa merg la o sedinta

Daca-l gasesti, sa-l monitorizezi, sa nu mse sinucida dupa primele 2 sedinte, :lol:
Il ai si p-ala pe constiinta

#68
Ccah

Ccah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 01.11.2016

View Poston64, on 03 februarie 2019 - 18:19, said:

am inclus in asigurarea privata, cred ca am sa merg la o sedinta
nu te du, cea mai mare greseala

#69
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,431
  • Înscris: 28.07.2008
De ce e o greșeală sa meargă la psiholog?

#70
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View PostTsunnnami, on 03 februarie 2019 - 17:08, said:

Mergi la voluntariat la adaposturi de catei, la strans gunoaie de pe munte, la manifestatii sa nu taie padurile
Ia un batran 2 de la tine din bloc si fa-le cumparaturile in weekend
Mergi la biserica si propune-le sa faci o "scoala de duminica " pentru copiii celor care vor sa-si mediteze odraslele la matematica
Cauta filiala locala USR si IMPLICA-TE
O sa gasesti oameni fenomenali acolo

aoleo
voluntariat? mi-ar fi lene. gunoaie? scarba. manifestatii? gasesti numai hipioate sau grase de 150cm imbracate in saci
batrani? ce iti asigura? lipeala cu bunica?
biserica? confunzi cu SUA, aici la biserica sunt numai babete habotnice
usr? lol. mai degraba psd sau pnl, acolo sunt bunaciuni. chiar asta e o idee buna. ia sa ma inscriu intr-un partid, hmm sa vedem care

#71
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,971
  • Înscris: 20.10.2015

View PostFlat, on 03 februarie 2019 - 18:46, said:


aoleo
voluntariat? mi-ar fi lene. gunoaie? scarba. manifestatii? gasesti numai hipioate sau grase de 150cm imbracate in saci
batrani? ce iti asigura? lipeala cu bunica?
biserica? confunzi cu SUA, aici la biserica sunt numai babete habotnice
usr? lol. mai degraba psd sau pnl, acolo sunt bunaciuni. chiar asta e o idee buna. ia sa ma inscriu intr-un partid, hmm sa vedem care

Sfatul meu este pentru un om inteligent.
Nu se aplica tuturor

#72
Ccah

Ccah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 01.11.2016

View PostAtreides7, on 03 februarie 2019 - 18:40, said:

De ce e o greșeală sa meargă la psiholog?

pentru ca psihologia este vrajitorie
a fost dintotdeauna
este o forma de magie

vezi pe google Lesser Magic

Lesser magic is the practice of manipulation by means of applied psychology and glamour


cum ai ajuns acolo, te vrajeste sa-i lasi bani mai ceva ca o prostituata
mai ales daca e la privat. la stat asteapta salariul, dar aici trage de tine pana la ultima suflare

prietena mea este psiholoaga angajata la o clinica privata si stiu bine ce instructiuni are

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate