Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

introvertit fara cerc social sau prieteni

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#37
meowth

meowth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 14.01.2006

 on64, on 03 februarie 2019 - 15:16, said:

nicio femeie nu se va simti niciodata atrasa de un introvertit inadptat social care nu are pe nimeni, si mai e si urat

Stai linistit, sunt destule femei carora le plac introvertitii si sensibilii. Faza cu uratenia... e in ochii privitorului. Schimba freza, imbraca-te in tendinte, ca haina il cam face pe om in zilele noastre.
Totusi, incearca sa rezisti inclinatiei de a-ti plange de mila, ca nu pari un caz incurabil, din ce ai scris pana acum.

 on64, on 03 februarie 2019 - 15:24, said:

nu lucrez intr-o firma unde toti sunt ca o familie si merg la masa impreuna, ci intr-una in care zici "Buna Dimineata" si "O zi faina"
Doamne cat mi-as dori un astfel de mediu. La mine ma intreaba si ce am mancat la micul dejun. Vrei colegi de gasca, de care sa nu scapi nici in timpul liber? Ai grija ce-ti doresti. Am ajuns la concluzia ca e mai bine ca viata privata si serviciul sa nu fie amestecate, ca barfa e ocupatia principala a multora.

#38
Tudorcristi

Tudorcristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,645
  • Înscris: 07.11.2018

 myshyk, on 03 februarie 2019 - 15:31, said:

Ia-l de exemplu pe zdreanga care singur impotriva unei tari, isi bate joc de toti si de toate.

Cel mai smecher om ever.
Se pisa pe noi, dar o face in mare stil.
Exemplu de curaj, determinare, creativitate, rezistenta, atentie, leadership, perseverenta... ce sa mai, ca nici nu mai stiu cum sa-l descriu. Dragnea = motivatie.

#39
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018

 on64, on 03 februarie 2019 - 14:57, said:

Ati mai cunoscut pe cineva in situatia asta?
Sunt trecut de varsta absolvirii facultatii si nu am nicun prieten. Familia si neamurile sunt in alt judet, si oricum daca as fi cu ei tot la fel as fi pentru ca nici acolo nu am pe nimeni in afara de ei. Cand ies cu cunostinte sunt mereu tacut si nu zic prea multe, si imi e greu sa concept faptul ca noile cunostinte pe care mi le fac ca si adult imi vor deveni vreodata prieteni. Absolut toate cunostintele mele au cercuri sociale si pretenii lor, doar eu sunt un inadaptat social.
As vrea sa fiu normal, cu prieteni, nevasta, copii
poate esti o fire mai meditativa ?

#40
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

 meowth, on 03 februarie 2019 - 15:52, said:


Stai linistit, sunt destule femei carora le plac introvertitii si sensibilii. Faza cu uratenia... e in ochii privitorului. Schimba freza, imbraca-te in tendinte, ca haina il cam face pe om in zilele noastre.
Totusi, incearca sa rezisti inclinatiei de a-ti plange de mila, ca nu pari un caz incurabil, din ce ai scris pana acum.


nu stiu ce sa zic, singura femeie pe care am bagat-o in pat fara sa o platesc a plecat ziua urmatoare si nu s-a mai intors, si nu mi-am plans de mila

#41
meowth

meowth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 14.01.2006

 on64, on 03 februarie 2019 - 16:13, said:

nu stiu ce sa zic, singura femeie pe care am bagat-o in pat fara sa o platesc a plecat ziua urmatoare si nu s-a mai intors, si nu mi-am plans de mila
Bravo tie, eu ziceam preventiv. Apropo, cu cat le platesti?

#42
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
nu mai apelez la servicii pe bani, incerc sa fac sex pe gratis chiar daca is mai urate si mai grase

#43
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,308
  • Înscris: 28.07.2008

 on64, on 03 februarie 2019 - 16:22, said:

nu mai apelez la servicii pe bani, incerc sa fac sex pe gratis chiar daca is mai urate si mai grase

https://kmkz.ro/de-r...note-de-200-lei

#44
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018
Asta cu avutul de "prieteni" e mai mult o preocupare a tineretii(poate normala intr-un fel). Ai sa-ti dai seama ca-ti bati capul cu "probleme" fictive...

#45
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,017
  • Înscris: 23.09.2005

 TruthHurts, on 03 februarie 2019 - 16:35, said:

Asta cu avutul de "prieteni" e mai mult o preocupare a tineretii(poate normala intr-un fel). Ai sa-ti dai seama ca-ti bati capul cu "probleme" fictive...

Nu chiar... depinde de om.

Cel mai bun lucru ca sa incepi sa rezolvi problema este sa ai incredere in tine ca poti sa o rezolvi.

#46
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,514
  • Înscris: 29.10.2017

 Freddy12, on 03 februarie 2019 - 15:33, said:

Ia-ti un catel cu care sa iesi la plimbare si te împrietenești cu alti stapani de catei. Sau si mai bine, cu stăpâne de catei.
De ce ar lua un catel in plus? Sau chiar întrebarea asta sa-i pui....Adopti un catel?

Edited by rixthina, 03 February 2019 - 16:55.


#47
pisicuts

pisicuts

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 15.01.2019
Ce te face sa iti doresti sa ai prieteni cel mai mult: dorinta de a socializa sau dorinta de a fi precum ceilalti?

#48
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
dorinta de a socializa

#49
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005

 on64, on 03 februarie 2019 - 16:22, said:

nu mai apelez la servicii pe bani, incerc sa fac sex pe gratis chiar daca is mai urate si mai grase
Pai vezi, te plangi ca nicio femeie nu s-ar uita la unul fara prieteni si care e urat, dar cam toti astia stramba din nas la o tipa sa spunem mai modesta. Sigur exista si destule femei, mai ales pe la 30 si un pic care s-ar marita fara mari probleme cu un tip serios, gata sa-si intemeieze o familie. Cand eram anul 1 aveam o colega la a doua facultate, tocmai terminase medicina, se inscrisese special sa mai cunoasca "lume". Ma rog, s-a lamurit ca nu e "lume", erau numai pustani de 18 ani vai de mama lor, profii erau toti babalaci, seminaristii insurati, dar  am mai tinut legatura cu ea, in special fetele. Pe la vreo 30 de ani s-a maritat cu un inginer, chelios, trecut si el de 30, dar care se purta foarte frumos cu ea, au facut si 2 copii.  Femeia cauta la modul serios pe "cineva". Ma rog, amandoi modesti ca aparitie, dar lasand pretentiile la o parte, au ce si-au dorit, o familie adica.
Daca ai absolvit poli probabil ai stat mult timp intre baieti si nu prea ai naturalete cand interactionezi cu femeile.
Du-te la un curs de dans, sigur gasesti femei,probabil nu chiar ce cauti, dar e un inceput.

#50
Ccah

Ccah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 01.11.2016

 Atreides7, on 03 februarie 2019 - 15:44, said:

Cu toata deschiderea si respectul, cauta pe google ce vrea sa insemne personalitatea de tip schizoid.
Aceste personalitati au caracteristicile descrise de tine, nu au nimic in neregula, doar sunt mai particulare. Au propriile nevoi, satisfactii, limite.
Habar nu am daca e cazul tau, dar din ce descrii... da-i un search, poate vei afla multe informatii utile

Te-ai facut si psihiatru acum. Daca omul are caracter introvertit, te-ai gasit tu mare smecher sa-i dai un diagnostic psihiatric fara sa ai la mana criteriile de diagnostic din partea lui, sau macar niste baze ale tulburarilor de personalitate in cap.

#51
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,804
  • Înscris: 20.10.2015
Ametitule.

Mergi la voluntariat la adaposturi de catei, la strans gunoaie de pe munte, la manifestatii sa nu taie padurile
Ia un batran 2 de la tine din bloc si fa-le cumparaturile in weekend
Mergi la biserica si propune-le sa faci o "scoala de duminica " pentru copiii celor care vor sa-si mediteze odraslele la matematica
Cauta filiala locala USR si IMPLICA-TE
O sa gasesti oameni fenomenali acolo

Sa stai sa-ti lingi stanga pe coltul patului, nu se poate schimba nimic

 Ccah, on 03 februarie 2019 - 17:03, said:


Te-ai facut si psihiatru acum. Daca omul are caracter introvertit, te-ai gasit tu mare smecher sa-i dai un diagnostic psihiatric fara sa ai la mana criteriile de diagnostic din partea lui, sau macar niste baze ale tulburarilor de personalitate in cap.

Tu poti merge la un oftalmolog

#52
pisicuts

pisicuts

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 15.01.2019
Este o motivatie mai puternica asta. Am fost si eu intr-o situatie asemanatoare si sunt si acum, in sensul ca imi doream mult sa socializez, dar cand am inceput sa imi fac prieteni am vazut si parti negative.

Nu o sa iti spun sfaturile obisnuite, care s-au spus deja si pe care le stiai si tu oricum. Iti voi scrie ce se poate intampla daca iti faci prieteni: poti imprumuta sume de bani pe care cu greu le vei primi inapoi, desi persoana iese in oras, isi schimba telefonul si isi plateste vacante in avans.

Se mai poate ca persoana te-a dus intr-o zi cu masina intr-un loc unde oricum avea drum sa se astepte ca pe viitor sa o duci si tu, desi vei face drumul special pentru acea persoana ( unii nu inteleg diferenta sau se prefac ca nu o inteleg ) si vor acest gest in mod repetat.

Dupa ce te vei imprieteni cu diferite persoane, unele dintre acestea se vor astepta ca tu sa iti petreci timpul cu ele de cate ori au chef, desi tu poate ai altceva mult mai important de facut, iar acele persoane sa nu inteleaga asta si sa iti reproseze ca nu esti un prieten bun ( asta ar fi o manipulare: "Daca nu faci ce iti spunem noi, inseamna ca nu esti bun".)

Si dupa ce ti se vor intampla toate astea, intr-un timp mai scurt sau mai lung, ti se va reprosa ca persoanele acelea s-au purtat asa cu tine, stii de ce? Din vina ta, ca nu ai stiut sa iti alegi prietenii.

Acum te intreb: iti mai doresti prieteni?

#53
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,804
  • Înscris: 20.10.2015

 pisicuts, on 03 februarie 2019 - 17:08, said:

Este o motivatie mai puternica asta. Am fost si eu intr-o situatie asemanatoare si sunt si acum, in sensul ca imi doream mult sa socializez, dar cand am inceput sa imi fac prieteni am vazut si parti negative.

Nu o sa iti spun sfaturile obisnuite, care s-au spus deja si pe care le stiai si tu oricum. Iti voi scrie ce se poate intampla daca iti faci prieteni: poti imprumuta sume de bani pe care cu greu le vei primi inapoi, desi persoana iese in oras, isi schimba telefonul si isi plateste vacante in avans.

Se mai poate ca persoana te-a dus intr-o zi cu masina intr-un loc unde oricum avea drum sa se astepte ca pe viitor sa o duci si tu, desi vei face drumul special pentru acea persoana ( unii nu inteleg diferenta sau se prefac ca nu o inteleg ) si vor acest gest in mod repetat.

Dupa ce te vei imprieteni cu diferite persoane, unele dintre acestea se vor astepta ca tu sa iti petreci timpul cu ele de cate ori au chef, desi tu poate ai altceva mult mai important de facut, iar acele persoane sa nu inteleaga asta si sa iti reproseze ca nu esti un prieten bun ( asta ar fi o manipulare: "Daca nu faci ce iti spunem noi, inseamna ca nu esti bun".)

Si dupa ce ti se vor intampla toate astea, intr-un timp mai scurt sau mai lung, ti se va reprosa ca persoanele acelea s-au purtat asa cu tine, stii de ce? Din vina ta, ca nu ai stiut sa iti alegi prietenii.

Acum te intreb: iti mai doresti prieteni?

Eu, da, insa NU GASESC, si nici nu-mi trebuie sa-mi complic viata.
Eu compromisuri nu fac.

Am avut si eu un prieten d-asta cu cerutul de bani.
In momentul in care mi-a cerut am vrut sa-l scot chiar din lista de prieteni de pe f/book.
Sotia s-a opus.
Rezultatul e acelasi, din momentul ala nu i-am mai vorbit

#54
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005
Buna ideea cu politica, mai ales ca e an electoral. Te oferi voluntar la aia care-ti plac mai mult, in caz ca-ti gasesti partenera sa nu va certati in viitor toata ziua pe politica. Socrul meu si-a cunoscut actuala sotie cu ocazia unor alegeri, erau amandoi in comisie. Soacra-mea murise de cateva luni. Doamna a vazut ca e om serios, adica nu l-au lasat nevestele ca avea defecte, si n-a mai scapat de ea :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate