Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Sfat achizitie FIat Tipo

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,448
  • Înscris: 20.02.2008

View PostMikeSpike, on 12 decembrie 2018 - 16:44, said:

In 2003 am detinut un Tipo 1,6 ie,benzina.  Sh. O alergam de parca era furata.  Da devenisem client premium la benzinarii.  In 2 ani cat am avut-o in afara de consumabile(un ulei,placute,odorizant auto,apa la stergatoare) n-am bagat nimic.  La motoare stau bine italienii,la produs final e problema.Designul la ei nu e chiar de lepadat!  Si ca sa va raspund cum e cu limitari in zone protejate--- ia bagati la gogu ZTL Torino!   Ati ghicit-CAMERE VIDEO.  Rezidentii in acel cartier au un pass pe care softul il recunoaste.  Si ca nonresident poti intra pana-n tr-o ora stabilita,parchezi(la pret de ztl) si mai iesi de acolo dupa 19.00 parca!
Pana sa se intample asta la noi in tara sunt sanse sa imbatraneasca si fiica-mea de 3 ani... Numai licitatia pentru a castiga cine trebuie sa faca sistemul/softul de monitorizare video o sa dureze cativa ani. Plus baza de date cu rezidentii + etc. Plus ca fiind facute pe sistemul romanesc, vor sta mai mult defecte decat functionale. Hai sa fim seriosi.

#56
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

View Postwaterman, on 12 decembrie 2018 - 16:31, said:

1. Dacă o iubești faci cum trebuie nu cum zice ea. Mașina nu se ia după cum îi place femeii.

aici sunt de acord cu tine.
si eu vreau sa iau o masina ptr prietena. la inceput avea pretentii ca sa fie asa, sa fie pe dincolo, ca ii place Nissan Juke (bleaaaah, decat sa dau banii pe asa ceva mai bine merge cu RATB-ul), in schimb cand a venit vorba de platit masina si a vazut ce preturi sunt acolo, a dat inapoi.

i-am precizat clar ca atat timp cat eu platesc masina, eu aleg ce masina cumpar. singura pretentie care i-am acceptat-o a fost culoarea, dar si aici nu am acceptat culori tipatoare: roz-bombon, verde aprins sau alte nuante ciudate. prin exceptie culoarea rosie am acceptat-o.

adica ai pretentii, scoate banul. altfel daca eu platesc, eu aleg.

#57
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,853
  • Înscris: 01.11.2005
Mie imi plac de curajosii astia care iau masini noi de Xk (adica mii de euro) la prietene. Sper ca o si inmatriculati pe numele lor dar voi dati cu cash-ul.
Intelegeam daca era pentru sotie...dar pentru prietena, personal imi da cu virgula.

Edited by tehnics, 14 December 2018 - 16:04.


#58
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
acum sincer ce treaba ai tu pe ce dam noi banii?!
si prietenele astea sunt aproape ca si sotiile, doar ca fara act de la primarie.
in plus asa e si mult mai bine, ca daca vrei sa te desparti de ea pleaca fiecare cu bagajele in mana si nici nu trebuie sa treci printr-un proces costistor prin care sa pierzi o gramada de timp, nervi si jumatate din bani.

#59
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,233
  • Înscris: 12.12.2011
Si pleaca si cu masina....

#60
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Posttehnics, on 14 decembrie 2018 - 16:03, said:

Mie imi plac de curajosii astia care iau masini noi de Xk (adica mii de euro) la prietene. Sper ca o si inmatriculati pe numele lor dar voi dati cu cash-ul.
Intelegeam daca era pentru sotie...dar pentru prietena, personal imi da cu virgula.
Pai daca nu aveam de gand sa le luam de nevasta nu mai le cumparam masini Posted Image , de indata ce locuiesti cu ea in aceeasi casa si ai banii la comun nu vad care ar fi problema Posted Image

View Postcorcodel10, on 14 decembrie 2018 - 17:49, said:

Si pleaca si cu masina....
Eu o am pe numele meu Posted Image, daca a ta a plecat cu masina asta nu inseamna ca pleaca toate :)

View Postrex, on 14 decembrie 2018 - 17:35, said:

acum sincer ce treaba ai tu pe ce dam noi banii?!
si prietenele astea sunt aproape ca si sotiile, doar ca fara act de la primarie.
in plus asa e si mult mai bine, ca daca vrei sa te desparti de ea pleaca fiecare cu bagajele in mana si nici nu trebuie sa treci printr-un proces costistor prin care sa pierzi o gramada de timp, nervi si jumatate din bani.
Intai stai cativa ani sa vezi daca va intelegeti si dupa merge casatoria Posted Image , casatoria prea devreme poate fi riscanta ca te poti trezi ca nu va intelegeti :)

Edited by diegodanny, 14 December 2018 - 19:12.


#61
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

View Postcorcodel10, on 14 decembrie 2018 - 17:49, said:

Si pleaca si cu masina....
poate cu amintirea masinii, ca masina e pe numele meu :D

#62
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,233
  • Înscris: 12.12.2011

View Postdiegodanny, on 14 decembrie 2018 - 19:14, said:

Eu o am pe numele meu Posted Image, daca a ta a plecat cu masina asta nu inseamna ca pleaca toate :)

Nu imi permit sa fac cadouri d-astea. Nu inca ;)
Oricum, daca ati ajuns in stadiul acesta, nu vor fi probleme pe viitor :)

#63
Zyx

Zyx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 14.02.2005
@danandrei2293  pana la urma ce ai cumparat?
Cum merge?

S-au ne-ai trolat putin cu singurul post pe sf.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate