Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?
 Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia
 Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...
 Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri
 

Magic FM.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1731 replies to this topic

#127
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Ar fi bine si daca i-ar trage de urechi ICG-ul pentru gorilarea zonei din apropierea emitatorului de la Bacau, prea isi face de cap in ultima vreme.

Edited by chatnoir401, 20 December 2008 - 13:37.


#128
E_manuel1

E_manuel1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 09.12.2007

 chatnoir401, on Dec 20 2008, 13:35, said:

Ar fi bine si daca i-ar trage de urechi ICG-ul pentru gorilarea zonei din apropierea emitatorului de la Bacau, prea isi face de cap in ultima vreme.

Adica ?  :lol:

#129
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Emite de pe hotel Moldova din centrul Bacaului, in imediata apropiere de acesta are un spleter pe 96.5 MHz bine ca nu tot timpul insa, si plaja pana la 96.25 MHz - testat pe mai multe radiouri auto.

#130
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,027
  • Înscris: 14.10.2008
Stai linistit motanel, nu te zbarli degeaba, ca IGWC-ului nu-i pasa deloc de faze de astea. PRO FM-ul de Slatina isi face de cap de cand se stie pe 93,6 si 95,1, cum am spus si in Topicul Gorilelor, asta la 1km de emitator, ca langa el, Dumnezeu cu mila ce o fi, nu pot vedea pentru ca strada aceea e exclusiv pietonala.

Emanuel, nu stiai pana acum de termenul de Gorilare? :lol:   Cand un emitator arunca cu el si/sau cu alte posturi pe alte frecvente, se spune ca este o Gorila si Gorileaza banda FM. Saracul Radio Guerrilla, numai el e de vina ca DX-erii bucuresteni au inventat termenul asta, care a intrat deja in DEX si DOOM. :coolspeak: Impreuna cu alte sintagme, gen Gorileza; Bananeza etc. :lol: Multumita emitatorului mafiot italian ELENOS-GORILENOS.

Edited by Neaceasca85, 20 December 2008 - 17:30.


#131
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
In mod direct nu ma afecteaza acest spleter, sunt la vreo 2 km de emitator, nici n-ajunge pana la mine.

#132
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,027
  • Înscris: 14.10.2008
Pai cu asta e clar ca IGC nu le face nimic. Nu le face nimic celor de la PRO in conditiile in care ce am spus in "Gorilele Romaniei" se intampla la 1 km de emitator. Si in Iulie 2006 sigur, sigur era la fel ca acum.

Edited by Neaceasca85, 20 December 2008 - 22:21.


#133
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Nici nu stiu de cand n-a mai facut ICG-ul vreun control pe la Bacau, inainte cand stiau ca vine controlul KISS si MAGIC dadeau mai incet, apoi dupa trecerea "pericolului" reveneau iarasi in forta.

#134
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,027
  • Înscris: 14.10.2008
Iti spun eu ce cred ca se intampla: omul de la BACAU primea telefon sau mail de la Bucuresti ca vine controlul+cu cat sa le dea mai incet, apoi tot la fel i se spunea sa le dea la loc. In Slatina, in perioada scandalului IGC, timp de 2 saptamani PRO FM si-a injumatatit puterea si EUROPAFM am simtit ca a dat mai incet. Atat, dar la PRO s-ar putea sa fi fost si probleme, avand in vedere ce harb de emitator au.

Cum stii ca dau puterea mai jos, ai indicator db? Eu zic dupa cum intra in casa.

#135
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
N-am indicator db, imi dau seama tot dupa cum se prinde din casa.

#136
E_manuel1

E_manuel1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 09.12.2007

 Neaceasca85, on Dec 20 2008, 23:47, said:

Iti spun eu ce cred ca se intampla: omul de la BACAU primea telefon sau mail de la Bucuresti ca vine controlul+cu cat sa le dea mai incet, apoi tot la fel i se spunea sa le dea la loc. In Slatina, in perioada scandalului IGC, timp de 2 saptamani PRO FM si-a injumatatit puterea si EUROPAFM am simtit ca a dat mai incet. Atat, dar la PRO s-ar putea sa fi fost si probleme, avand in vedere ce harb de emitator au.

Cum stii ca dau puterea mai jos, ai indicator db? Eu zic dupa cum intra in casa.
    Eu cred ca astfel de afirmatii dau dovada de acuzatii pe care nu cred ca le poti sustine si nici nu ai cum,de aceea pe viitor iti recomand sa nu mai aduci astfel de ofense aduse fata de Kiss Fm/Magic FM,ne putem rezerva dreptul sa te invitam la sectia de politie pentru eventuale declaratii.
  Imi rezerv  dreptul  si infirm precum ca Kiss fm este anuntat de vizitele IGC,de cand ma stiu eu unul nu am primit niciodata vreun telefon prin care sa fiu anuntat ca vin cei de la IGC,acestia oricum dispun de aparate de masura prin care masoara puterea de emisie a unei statii chiar inainte de verificarea de la fata locului.

 chatnoir401, on Dec 20 2008, 22:27, said:

Nici nu stiu de cand n-a mai facut ICG-ul vreun control pe la Bacau, inainte cand stiau ca vine controlul KISS si MAGIC dadeau mai incet, apoi dupa trecerea "pericolului" reveneau iarasi in forta.
   Exista documente oficiale prin care se dovedeste fiecare vizita si control efectuat de IGC fata de nedumerirea ta.

Edited by E_manuel1, 18 January 2009 - 14:03.


#137
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Daca exista astfel de documente chiar e bine.

#138
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,027
  • Înscris: 14.10.2008
Domnule Emanuel, imi cer scuze daca am adus ofense KISS-ului, intentia mea nu a fost asta, eu sunt impotriva IGC-ului, pentru ca puterile alocate de ei sunt prea mici, si sunt de acord sa se emita cu putere mai mare, ma rog, cu puterea necesara unei bune receptii, daca cea alocata e insuficienta. Pe forum CNA s-a zis clar "NU se iau in considerare sesizarile scrise pe Forum" si mi se pare corect, pentru ca forumurile sunt discutii libere si se mai spun si prostii sau afirmatii nefondate. Vrei sa faci acuzatii sau sesizari, bagi tata pe MAIL-uri si PM-uri, sau unde se spune ca poti face sesizari.

Edited by Neaceasca85, 18 January 2009 - 14:22.


#139
E_manuel1

E_manuel1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 09.12.2007
Pana la urma IGC-ul isi face datoria conform unor reglementari stabilite de legiuitor,nu sunt luate in seama de catre CNA afirmatiile aduse pe forumuri dar acestea nu trebuie sa aduca prejudicii nimanui indiferent de natura lor daca acestea nu pot fii si dovedite ulterior prin natura lor.

#140
adrian_catalin

adrian_catalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.11.2008
Talkshow-ul MagicNights scos din grila MagicFM

Huculici reuseste prin agresivitate si influenta s-o dea afara pe Diana Singer

Catalin Floroiu: "Ceea ce se întâmplă acum la Magic FM este total absurd, și în final rațiunea comună trebuie să preveleze și să se recunoască profesionalismul Dianei, care la modul practic se traduce în audiență mare pentru post și deci bani. Locul ei este la microfon, la talkshow."

Oana Bodea: "Imi pare rau ca prostia nu pute! O Dominique si un Huculici ar fi avut f.f.f.f. multe de invatat de la o profesionista ca Dana Singer! Dragilor, Huculici s-a dovedit a fi, cel putin in acea emsiune in care Diana a plecat din emisiune si din postul de radio, un barbat violent!"

Maria: "Oricum, cred ca Diana e o tipa prea demna ca sa il faca de rahat in public. Daca tipul a avut iesiri necontrolate si a vrut sa scape de ea si sa nu mai aiba loc emisiunea… inseamna ca e un invidios si jumatate si un las!"

Moz: "O decizie foarte dubioasa. Emisunea era super ok, chiar nu pricep... De multe ori, mi s-a parut ca Eugen cand nu era de acord cu parerile tale, facea pe cocosul si se dadea cu pumnul in piept. Deh, barbatii accepta f greu tipele care au lucruri de spus si care ii domina. Iar daca nu au nici simtul umorului… Jale!"

Ralu: "Huculici asta e ……….ii era frica ca Diana i-ar putea lua oricand painea de la gura si?…. a sapat-o…ca deeeee…asa e la romani. Imi pare sincer rau ca unul ca el e om de radio in Romania 2009. Imi pare rau ca vorbesc de el …pentru ca uite asa i se face reclama gratuita."

Sergiu Cus: "Vai de conducerea de la magic fm!!tare prost trebuie sa fi ca sa scoti din grila de programe o emisiune atat de buna, si cu atati ascultatori!!"

Mai multe: http://dianasinger.e-ok.ro/?p=176

#141
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
corectata eticheta

#142
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
:coolspeak:

#143
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
Faza de faza miercurea trecuta in Pitesti ...    101.8Mhz - MagicFM  (s-auzea foarte slab + un piuit) .... zona in care ma aflam > Eremia Grigorescu (in linie cu releu de pe Ins. De Proiectari)

#144
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
101.8 e de la Calarasi.
Totusi de unde provenea acest piuit?

Edited by chatnoir401, 14 April 2009 - 06:41.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate