Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

PS5 sau Xbox Two - cine va fi castigatorul urmatoarei generatii de console

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
197 replies to this topic

#163
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013

Quote

Daca omul a crescut cu uncharted, tlou, god of war, etc si asteapta continuarile.
Am jucat gow 1,2,3 la 4 m-au pierdut și recunosc că pe vremea când aveam PS2 și PS3 astea îmi plăceau cel mai mult.
Dar hai să mulgem seria cât putem cu un reboot, prequel numit gow 4. Nu mersi
Să nu mai zic de Uncharted fără Nathan Drake.

Eu vreau să văd IP-uri noi, console sellers care o să îmi placă mie. Aștept ps5 să văd dacă mă convinge.

#164
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,008
  • Înscris: 15.04.2011
Câștigătorul e PC-ul:)

Mi-au plăcut destul de mult The Last of US, God of War si Horizon Zero Dawn, Uncharted 4 a fost bunicel dar e mai slab ca Rise/Shadow of the Tomb Raider. Cele mai faine au fost Nier Automata si Witcher 3...pe care le pot juca pe orice platforma vreau.

Daca Xboxul o să iasă de pe piața consolelor Sony nu o să mai aibă concurenta, nu cred că vă doriți un monopol.


#165
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Ai uitat de Nintendo, mai studiază.

#166
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,008
  • Înscris: 15.04.2011
Switch e pe alta nișă, a consolelor portabile și nu are concurenta pentru că Sony nu e in stare să scoată un Ps Vita 2.

#167
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Exact pentru că nu are loc de Nintendo, a avut și PSP, Nintendo a avut DS și mai vreo câteva modele, vreo 10.

#168
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 09.05.2018
Xbox-ul sigur nu o sa iasa de pe piata , chiar daca si-ar dori unii dintre voi
Uitati-va cate versiuni de xbox sunt in prezent la vanzare cu preturile aferente fata de ce are sony in prezent la vanzare
Deja sunt anuntate 2 sau 3 variante in plus pt viitoarele console de la ms , pe cand sony......in cel mai fericit caz doar 2 variante la viitorul ps5
MS-ul per general are mai multe surse de venituri decat sony , chiar daca nu exceleaza in exclusivitati la jocuri
Incetul cu incetul incepe si ia din ''tortul'' lui sony , prin aceste diversificari ( console/jocuri pc si consola ) , nefiind asa restrictiv ca sony

#169
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
@wather: de ce crezi ca si-ar dori cineva sa iasa xbox de pe piata? Cine nu e interesat de xbox nici nu cred ca ii pasa prea mult de consola respectiva.

Incep sa cred ca tu faci un cult din xboxul tau :)

Oh, nuuuu, sony va avea dor 2 modele de playstation. Dezastru, frate!

Edited by Paranoir, 26 January 2020 - 14:06.


#170
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 09.05.2018
Nu e cult , e realitatea
Ca tu nu esti de acord , asta e altceva
Eu am facut referire la sursele de profit pt cele doua firme , ca tu ai inteles altceva , e prb ta

Edited by wather, 26 January 2020 - 20:07.


#171
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Eu zic sa te relaxezi ... nu exista castigator intr-o generatie de console pentru ca nu exista reguli ale concursului. Vrei xbox ? ia-ti xbox.

#172
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 09.05.2018
CASTIGATOR = cel care va avea profitul cel mai mare per general , dintre cele doua console

Xbox Series X vs. PlayStation 5: Everything We Know So Far - https://www.windowsc...s-playstation-5

Xbox Series X Vs. PlayStation 5: Developers Clearly Favor One Over The Other - https://www.forbes.c...r/#183b399e46e0

Edited by wather, 27 January 2020 - 09:52.


#173
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Nu am actiuni nici la Sony nici la MS ... tu ai?
Nu exista castigator in general, singurul "castigator" este cel care va ajunge in sufragerie la mine, si asta din punctul meu de vedere.
Daca vrei sa o iei ca popularitate, te uiti cate o sa se vanda efectiv din fiecare si la sfarsit poti vedea pe trimestre/semestre/ani care o sa fie "castigatorul".

Cat profit face fiecare din firme de pe urma consoleleor ma lasa rece atat pe mine cat si pe majoritatea celor care vor doar sa se joace si nu sa se laude cu specificatii.

Ca exempu, tot weekendul m-am jucat cu copiii pe nintendo Switch ... o consola de peste 10 ani vechime dar sincer, mult mai distractiva decat PS si Xbox la un loc cand te uiti la jocuri de familie.

#174
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
Aoleo, @ro_explorer. Nu sunt 10 ani...
Doar daca ai gresit si ai vrut sa scrii Wii (prima generatie)...

#175
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Wii am vrut sa spun, ai dreptate. Acum am văzut ca am scris switch, scuze. Da, deci e vorba de un Wii 1st gen pe care îl am și încă ne jucam cu toții niște mario party sau super Mario bros.

Pe switch singurul joc care sa suporte 4 jucători este bomberman. Cu 2 simultan sunt mai multe, cel pe care îl jucam acum e Luigi mansion 3 (ultimul).

Edited by ro_explorer, 27 January 2020 - 15:34.


#176
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 09.05.2018
Ro , ma repet , nu esti doar tu posesor de console , asa ca ........

#177
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Asa ca ce? Stii sa te exprimi sau iti lipsesc cuvintele?

Repet, de ce ar conta care firma face mai multi bani din console si nu cati utilizatori se bucura de acele console ?

#178
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
O avea actiuni la vreuna din firme.

#179
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,008
  • Înscris: 15.04.2011
Doar Steam "The Steam platform is the largest digital distribution platform for PC gaming, holding around 75% of the market space in 2013. By 2017, users purchasing games through Steam totaled roughly US$4.3 billion, representing at least 18% of global PC game sales. The service had over 34,000 games on it by 2019, with over a billion registered accounts and 90 million monthly active users

View Postro_explorer, on 27 ianuarie 2020 - 12:24, said:

Ca exempu, tot weekendul m-am jucat cu copiii pe nintendo Switch ... o consola de peste 10 ani vechime dar sincer, mult mai distractiva decat PS si Xbox la un loc cand te uiti la jocuri de familie.
Pentru tine poate, eu cel mai mult m-am distrat pe PC atat acasa cat si la salile de calculatoare sau in camin cand eram student. Nu as da PC-ul pe nici o consola, aka "PC cu functii limitate" cum sunt PS4, Xbox One etc. Sunt cateva jocuri faine pe WII U dar pe partea de hardware si functii software Nintendo e varza.

Edited by Papillon_, 29 January 2020 - 11:18.


#180
C8H11NO2

C8H11NO2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.07.2019
la cat de scumpe is jocurile pt ambele… nici unul… PC all the way. jocuri gratis , grafica mai buna. costuri mai mici.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate