Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 

'19 Mazda3

- - - - -
  • Please log in to reply
606 replies to this topic

#91
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,497
  • Înscris: 18.06.2007
cum să nu iau și eu o Mazda când ei îți prezintă mașinile în țara mea preferată.


http://www.automarke...sale-88445.html

#92
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Redenumiti va rog forumul din Auto în orice altceva. Skoda vrs data exemplu de sportivitate și comparata cu mx5 sau rx-urile. :(

#93
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Mazda 6 imi place. As cumpara-o probabil, dar... Nu mai vreau masina de genul asta. Am una care-mi ofera tot ce are Mazda6 x 10.

@figo, ai idee cate MX5 sau RX-uri s-au vandut in Romania? Doar intreb pentru un prieten.
Oricat as vrea, pe https://www.mazda.ro nu reusesc sa gasesc vreun model sport. Nici macar MX5 care este un roadster, nu pot sa-l consider sport la 184 de cai putere cat are mai orice masina mai rasarita in ziua de azi.

Edited by Reactor2015, 04 December 2018 - 10:01.


#94
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,806
  • Înscris: 12.06.2010
Eu nu inteleg de ce Skoda inca mai produce Octavia cu motoare obisnuite cand e clar ca vRS-urile rup vanzarile Posted Image

#95
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,865
  • Înscris: 28.11.2001
Nu am atacat niciodata persoana si nici nu o sa incep acum. Ideile tale sunt atacate. Dar daca te simti atacat la persoana poti sa ma ignori.
Hai sa iti arat cum sunt parerile tale:

View PostReactor2015, on 28 noiembrie 2018 - 13:47, said:

Draguta!
Totusi este o Mazda.
Ce misto nu? Este totusi o mazda si nu se ridica la nivelul unui...hyundai. Exemplu de masina ochioasa. Da, aici atac marca si nu pe tine, clientul.

View PostReactor2015, on 28 noiembrie 2018 - 16:13, said:

Nu a comparat nimeni Mazda 3 cu Loganul.
Vezi mai jos cat de consecvent esti.

View PostReactor2015, on 29 noiembrie 2018 - 09:04, said:

In general linia de design Mazda e urata, e fada, cu farurile alea ridicol de mici precum ochii unui chinez care si-a luat bataie in ring. Proiectoarele de ceata sunt ca niste puncte negre pe fata unui adolescent aflat la pubertate.

View PostReactor2015, on 29 noiembrie 2018 - 21:14, said:

Pret de pret. Mai pui putin si iti iei BMW cu banii aia.
Sper sa fie totusi doar un pret comunicat si cel de vanzare sa fie in mintile lui.
Adevarul ca o comparatie este corecta. Cumperi un M6 sau CX5 dotat top in banii aia si o compari cu tigaie goala cu sigla bmw. E clar, nu scapam de mitul siglei pe capota.

View PostReactor2015, on 03 decembrie 2018 - 17:31, said:

Este bine ca sunt putini. Astfel, nu o sa fie multa lume suparata :D
Lasand gluma la o parte chiar nu vad traditia de sportivitate la Mazda. Sau mai bine zis, cu ce comparam, cu Dacia?

Deci, e urata, fada, scumpa si are traditia sportivitatii unei dacii, nu? Mda, consecventa nu gluma.
Si da, Skoda are a dracului de traditie de sportivitate - cand au inovat o gramada - aaa, stai ca de fapt au primit totul de la VW. Hmmm....

Mah, are si mazda bubele ei. Si mi se rupe cand unii considera ca decat bmw si alte nemtesti sunt masini de masini. Dar sa zici ca skoda are traditie de sportivitate mai impresionanta decat mazda.... aoleo cat de aiurea o dai in balta.

#96
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
@petman, vezi ca ai luat din context. Urmareste cui am raspuns. Era vorba de-o gluma.
Postarea initiala este una pozitiva la adresa Mazda. Cred ca ai o problema.
Am zis ca este o Mazda totusi in sensul ca partea de design este unul din principalele argumente ale marcii si era de asteptat sa fie asa ;)

Zici ca nu ai atacat persoana? Zau? Hai sa te citez: "Acu, nu stiu ce ai patit cand erai mic..." Asa ca te rog, hai sa nu fim si ipocriti.

#97
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,865
  • Înscris: 28.11.2001
Referitor la atac la persoana... de ce scoti din context? Poate ai fost traumatizat de o masina Mazda si de asta ai aceasta reactie la cuvantul mazda. E atac la persoana? In niciun caz. Te simti atacat? Din pacate nu e vina mea si nu am ce face.
Le. atac la persoana ar fi fost daca ti-as fi zis ca ai fost prost ca ti-ai luat Hyundai si nu BMW. - dar nu am zis asta asa ca....

Din punctul meu de vedere discutia nu aduce nimic bun. Unii lauda mazda in ansamblul ei, altii critica ansamblul si pe bucati (motor, caroserie, design, preturi,etc).
Pacat ca nu intelegem ca fiecare e liber sa aleaga si sa cumpere un model in functie de preferinte, nevoi etc.

Edited by petman, 04 December 2018 - 10:18.


#98
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Stai putin... si-a luat Hyundai? Tuson diesel, cu automata?
Si se impiedica de hibride, iar Mazda nu e marca suficient de sportiva? :rolleyes:

Apropo de motorsport, Mazda a fost prima marca japoneza care-a castigat Le Mans. Mai mult, performantele motoarelor rotative au determinat banarea acestora.
Mi-as dori sa se reintoarca.

#99
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostReactor2015, on 04 decembrie 2018 - 09:54, said:

Nici macar MX5 care este un roadster, nu pot sa-l consider sport la 184 de cai putere cat are mai orice masina mai rasarita in ziua de azi.
Tu ești vreun judecător la Curtea Supremă de Sportivitate și Justiție?
Prima mea mașină a fost un Irmscher Tigra A, suspensia sport plus cei câțiva căluți în plus la cei 90 stock dintr-un aspirat de 1.4l făceau rachetă din mașina aia.
Acum, mă găndesc că MX-5, la o greutate asemănătoare cu Tigra A, la 184 de cai cred că e lesinat rău de tot!

#100
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View PostReactor2015, on 04 decembrie 2018 - 09:54, said:

@figo, ai idee cate MX5 sau RX-uri s-au vandut in Romania? Doar intreb pentru un prieten.
Oricat as vrea, pe https://www.mazda.ro nu reusesc sa gasesc vreun model sport. Nici macar MX5 care este un roadster, nu pot sa-l consider sport la 184 de cai putere cat are mai orice masina mai rasarita in ziua de azi.

Serios, doar te afunzi mai rau. Stii cate competitii de circuit se organizeaza cu Octavia RS? 0. Zero. Compara cu MX5. Daca te uiti la o masina sport si o judeci doar din perspectiva puterii, e clar ca nu vorbim despre aceleasi lucruri. Tu te gandesti la "masina sport" ca aia cu care depasesti cel mai usor camioanele pe E85. Lotus-urile tot nasoale sunt, nu? Un Elise de abia daca depaseste 150CP. Vrei sa judecam cat de buna e o masina sport dupa cat de bine s-a vandut in tara care pana acum cateva luni nu avea decat un singur circuit? :lol: Eu ma opresc aici...

https://en.wikipedia...Global_MX-5_Cup

#101
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
figo, amicul nostru trăiește pe planeta VW, deci...

#102
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Cu cine va certati? Si va intaratati unul pe altul. Hai ca sunteti haiosi. Posted Image

#103
lsniculescu

lsniculescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 01.08.2007
O comparatie vizuala reusita intre Mazda 3 generatia 2017 si All-new 2019. Pana ajunge o masina la vreun dealer/showroom, ramane sa ne uitam si noi pe net... Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VEvxzoFqzlM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#104
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Sedanul este peste hatchback ca design.
Partea frontala este mai agresiva la modelul nou dar spatele de la hatch l-au stricat comparativ cu cel vechi (punctul meu de vedere pur subiectiv).
La usa din spate adaugarea elementului de design similar cu Hoffmeisterul de la BMW este foarte potrivita la sedan.
Au rafinat designul din toate punctele de vedere. Este o masina frumusica, un fel de AlfaRomeo a japonezilor cu rosul asta tipic... Ferrari.

#105
newcarman

newcarman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 07.11.2018
Cum este "rosul tipic Ferrari"?

#106
alexandruovi

alexandruovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 14.09.2008
Nu are Ferrari așa roșu. Din experiența îți zic asta.

#107
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Era o gluma. Normal ca Ferrari nu are vopsea de Mazda. Nu? Dar parca seamana putin.

Attached File  mazda3.jpg   91.41K   15 downloads

#108
newcarman

newcarman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 07.11.2018
La prețuri nu seamănă deloc!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate