Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara
 Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...
 

IPhone XS si XS Max

  • Please log in to reply
2225 replies to this topic

#559
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,097
  • Înscris: 02.09.2005
Eu călătoresc foarte mult și cred că va deveni încărcătorul meu principal, pare o soluție ok pentru a incarca rapid telefonul când ești prin aeroport. Posibil sa renunț și la bateria externa pe care o tot car cu mine.
Dacă e cineva interesat sa îl achiziționeze, l-am văzut și pe mobiledirect.ro acum câteva zile dar atenție ca nu venea însoțit de cablu.
https://www.mobiledi...w2r213y2x2.html

Edited by jericho, 12 January 2019 - 09:14.


#560
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,695
  • Înscris: 29.03.2010
Un sfat ca de la un călător la altul: nu renunța la bateria externă nici în ruptul capului, e sfântă

#561
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,187
  • Înscris: 17.06.2010
Dar care este faza cu PD pt incarcatoare?

#562
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,097
  • Înscris: 02.09.2005
Dupa spusele colegilor, daca nu stie PD, nu incarca fast charge

View PostR10, on 12 ianuarie 2019 - 11:54, said:

Un sfat ca de la un călător la altul: nu renunța la bateria externă nici în ruptul capului, e sfântă
foarte utila ca turist, intr-adevar...

#563
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Daca tot vorbim de turisti, sa nu uitati ca pe XS Max/XS si XR aveti si eSIM pe langa simul fizic. Acest eSIM poate fi folosit cu Ubigi/GigSky sau Truphone pentru achizitionare pachete de date valabile worldwide, asa desigur in timp ce pentru voce si sms ramane SIM-ul fizic activ.

#564
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
jericho ce telefon ai incarcat? s-a dus intr-adevar foarte bine, dar presupun ca nu e max ca atunci e minune :D. Aveti totusi idee daca incarcarea asta rapida uzeaza mai repede bateria?

n-am baterie externa dar sunt ori acasa, ori la birou, ori in masina pe drumuri si in toate locurile astea imi pot incarca telefonul, nu am simtit niciodata nevoia. Iar in vacante nici atat. Ce-i drept, nici nu ma duc prin zone uitate de lume sa n-am o priza :D

#565
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Teoretic da, uzeaza mai repede bateria. Incarcare rapida, mai multa caldura, mai multa uzura, dar nu stiu cat este de semnificativ. Pe langa asta uneori chiar ai nevoie sa se incarce mai repede, daca esti in actiune si nu ai acces sa o sursa de curent.

#566
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,097
  • Înscris: 02.09.2005

View Postwarchilde, on 12 ianuarie 2019 - 17:31, said:

jericho ce telefon ai incarcat? s-a dus intr-adevar foarte bine, dar presupun ca nu e max ca atunci e minune Posted Image. Aveti totusi idee daca incarcarea asta rapida uzeaza mai repede bateria?

n-am baterie externa dar sunt ori acasa, ori la birou, ori in masina pe drumuri si in toate locurile astea imi pot incarca telefonul, nu am simtit niciodata nevoia. Iar in vacante nici atat. Ce-i drept, nici nu ma duc prin zone uitate de lume sa n-am o priza Posted Image
eu am xs

#567
roses-on-fire

roses-on-fire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 05.09.2010
Bună. Mă puteți lămuri și pe mine, vă rog? Dețin un Iphone XS MAX achiziționat acum o lună, astăzi am avut nevoie să închid telefonul pentru prima oară de la cumpărarea lui. Ținând apăsat mai mult pe butonul de blocare, mă așteptam să apară fereastra "glisați pentru oprire". Acest lucru nu s-a întâmplat. Este cumva vreun bug sau nu mai are această funcție?

#568
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postroses-on-fire, on 12 ianuarie 2019 - 20:45, said:

Bună. Mă puteți lămuri și pe mine, vă rog? Dețin un Iphone XS MAX achiziționat acum o lună, astăzi am avut nevoie să închid telefonul pentru prima oară de la cumpărarea lui. Ținând apăsat mai mult pe butonul de blocare, mă așteptam să apară fereastra "glisați pentru oprire". Acest lucru nu s-a întâmplat. Este cumva vreun bug sau nu mai are această funcție?

Volum sus + butonul de blocare apasate concomitent.

#569
roses-on-fire

roses-on-fire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 05.09.2010

View PostCatean, on 12 ianuarie 2019 - 21:01, said:



Volum sus + butonul de blocare apasate concomitent.

Mulțumesc mult de tot pentru ajutor!

#570
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,133
  • Înscris: 15.03.2005
Apropo de incarcatoare rapide, e acum un fel de promotie pe aliexpress la cel pe care eu il am Keysion (18w) cu un singur port de usb-c si costa vreo 8-9 usd cu tot cu cablu de incarcare. Sau un pic mai scump cu 2 porturi (unul pt pd si un quickcharge) de 36W. Eu cred ca imi iau vreo 2, daca mai vrea cineva le pot comanda eu si asteptam impreuna 2 luni pana vin. :)

#571
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Sunt si eu interesat de 2 bucati. Sa imi spui te rog cum vrei sa procedam.

#572
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,695
  • Înscris: 29.03.2010
Îmi trimiți te rog linkul?

#573
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,133
  • Înscris: 15.03.2005
Pun linkul aici, nu e voie?
https://www.aliexpre...2875197204.html
asta e cel de 18W

https://www.aliexpre...2848172451.html
36 W (cu doua porturi)

alicadoba - da-mi un mesaj privat exact cu ce model vrei, sau da-mi un nr de tel si vorbim

#574
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Nu stiu ce sa zic de ei, eu astept comanda mea de la ei de pe 11.11 (2 din alea de 36W, unul auto si unul de priza). Au trecut toate termenele, am discutat cu ei pe contact si mi-au zis ca pe 28.11 a ajuns la sortare. De atunci draq stie unde sunt. Astept solutia si sper sa nu astept degeaba :))

#575
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,097
  • Înscris: 02.09.2005
Din experienta mea, posta romana sucks.

#576
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
ar fi prima comanda care nu-mi ajunge, sau care ajunge cu atat de multa intarziere.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate