Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Prima scadere pe mobil pentru Digi

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#91
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postbiogood, on 14 august 2018 - 20:50, said:

In conditiile in care preturile sunt cam la fel (tot cinci euro la toti, iar cele 1000 de minute tipice pentru o oferta la cartela le poti considera foarte bine nelimitat atat timp cat vorbesti maximum 3-400 pe luna) a inceput sa primeze serios calitatea serviciilor mobile. Iar aici Digi are clar o problema.
5 euro la cartela, care sunt mai degraba aproape 6....

View Postheinz, on 14 august 2018 - 21:06, said:

Chiar ma asteptam la asta. Peste o luna plec si eu, e trist sa nu am semnal in casa nici macar pentru a vorbi la telefon. Viteza internetului e foarte mica, pe 3G rar sar de 2mbps iar pe 4G 5-6mbps.
E foarte ciudata ca ARPU creste tinand cont ca digi nu are abonamente mai mari de 5euro.
Pentru probleme de gen exista VoWiFi, care functioneaza si in romaning... (Digi e singura retea ce ofera VoWifi in romaning)

#92
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018

View PostVlad_22, on 18 august 2018 - 11:48, said:

Muta-te la Lycamobile si gata,nu ne freca la cap!Mai lipseste sa spui ca sunt mai buni decat cei de la Vodafone,unde oricum ai bonusuri de GB cu zecile,cel putin!
eu zic de roaming, ca in tara lyca nu are nici o treaba. Netul merge cu viteza melcului schiop. Eu nu inteleg o chestie la lyca. La celelalte retele, telefonul scrie in ce retea sa conectat cartela cand esti in roaming,
dar la lycamobile, scrie lycamobile si atat. Habar nu ai pe ce retea esti conectat.

#93
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,006
  • Înscris: 16.07.2015

View PostMotanS_ReD, on 18 august 2018 - 21:09, said:

eu zic de roaming, ca in tara lyca nu are nici o treaba. Netul merge cu viteza melcului schiop. Eu nu inteleg o chestie la lyca. La celelalte retele, telefonul scrie in ce retea sa conectat cartela cand esti in roaming,
dar la lycamobile, scrie lycamobile si atat. Habar nu ai pe ce retea esti conectat.
Din ce am citit,si nu pot confirma,se folosesc de infrastructura celor de la Telekom Mobile!

Edited by Vlad_22, 19 August 2018 - 02:33.


#94
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018
In tara e de la telekom. Dar in afara nu se stie. Ca nu scrie.

#95
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008
Au renuntat jandarmii la DiGi :D

#96
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,735
  • Înscris: 21.03.2005

View PostLunaCrystal, on 16 august 2018 - 19:05, said:

Da, cum am zis, posibil sa fie un punct forte al Digi, dar nu e suficient. Digi trebuie neaparat sa imbunatateasca acoperirea sau macar sa dea tot traficul inclus si pe 3G nu doar 4G. Si la ofertele comerciale trebuie umblat, nu a mai introdus ceva nou de mult timp, toate celelealte retele vin mai des cu noutati. Apoi mai e si vorba de cartele.

Inteleg ca ai un business? Esti patron sau manager?
Oricata dreptate ai avea cu anumite argumente, e business-ul altcuiva. La Kaufland, Carrefour sau Cora, Ikea sau Dedeman nu te duci sa ii inveti si pe ei?
Daca tu ai avea un business (desi tare ma indoiesc) ai accepta sa vina toti pafarnistii sa te invete cum si ce trebuie sa faci?
Simplu, au scazut la ceva, au crescut la altceva, au incasat mai multi bani. In Euro. Eu zic ca sunt pe drumul cel bun, tinand cont si de investitiile si extinderea facute.

#97
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 11.02.2016
Digi nu merge pe negocieri ca ceilalti operatori. Ei iti spun ce-ti ofera. Daca vrei, bine; Daca nu te duci in alta parte si "negociezi".
La fel si telekom in ultima perioada.
Asa e cel mai bine, parerea mea

#98
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,735
  • Înscris: 21.03.2005
Cum e mai bine?

#99
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
E mai bine ca intai  sa rezolve cu semnalul ...sunt din ce in ce mai multe probleme in unele orase. (din acest motiv probabil si scaderea)

Am fost sa iau o cartela noua si cei de la DIGI mi-au propus sa prelungesc abonamentul cu 2 ani ca imi dau nu stiu ce oferta....am zis nu mersi ca sunt probleme si e posibil sa plec. Mi-a confirmat chiar si un angajat ca sunt si mi-a zis ceva de genul : `ei vor 5G dar nu sunt in stare sa ofere 3-4G cum trebuie` Posted Image

Edited by polizei, 21 August 2018 - 00:41.


#100
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,006
  • Înscris: 16.07.2015

View Postpolizei, on 21 august 2018 - 00:33, said:

E mai bine ca intai  sa rezolve cu semnalul ...sunt din ce in ce mai multe probleme in unele orase. (din acest motiv probabil si scaderea)

Am fost sa iau o cartela noua si cei de la DIGI mi-au propus sa prelungesc abonamentul cu 2 ani ca imi dau nu stiu ce oferta....am zis nu mersi ca sunt probleme si e posibil sa plec. Mi-a confirmat chiar si un angajat ca sunt si mi-a zis ceva de genul : `ei vor 5G dar nu sunt in stare sa ofere 3-4G cum trebuie` Posted Image
Nu sunt pe piata de mai bine de 20 ani,asa cum sunt Orange si Vodafone,totusi.Asa au fost si ei la inceput,asa ca nu vad unde e vina celor de la Digi!

#101
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018
Au avut timp destul. Tehnologia 3g 4g e mai noua. Deci au fost la egal cu ceilalti.

Edited by MotanS_ReD, 21 August 2018 - 10:49.


#102
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 03.04.2004
Adica mai exact de 11 ani :)

#103
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
21 de ani?Posted Image

#104
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,006
  • Înscris: 16.07.2015

View PostMotanS_ReD, on 21 august 2018 - 10:47, said:

Au avut timp destul. Tehnologia 3g 4g e mai noua. Deci au fost la egal cu ceilalti.
Nu intelegi ca ei si Telekom nu beneficiaza de atata spectru,cat au portocaliii si Vodafone!Ei au luat resturile,ca sa spun asa,de la astia 2 mari.

#105
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,672
  • Înscris: 13.12.2006
hai ma...pe bune? Telekom a luat resturile :)))))) esti constient ca infrastructura RomTelecom e acum la telekom,da? adica o uriasa infrastructura cum nu are nici orange sau voda

#106
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View PostVlad_22, on 21 august 2018 - 01:04, said:

Nu sunt pe piata de mai bine de 20 ani,asa cum sunt Orange si Vodafone,totusi.Asa au fost si ei la inceput,asa ca nu vad unde e vina celor de la Digi!

Fraza asta am mai vazut-o si alte topicuri. Cred ca sunt raspunsuri standard , robotizate ,neadaptate . Sunt client Digi Mobil de 7 ani si de aceea nu compar mere cu pere ...ci compar dude digi cu dude digi .

Acum 2-3 ani nu aveam viteze mari si nici acoperire extraordinara insa aveam `stabilitate` mai ales in orase. Puteam sa vorbesc decent fara sa mi se intrerupa apelul si fara sa am viteza de sub 1 mb/s in centrul Bucurestiului.

Acum am Volte care in 50% din cazuri nu il pot folosi pe toata durata apelului .Mi se conecteaza apelul rapid ...dar tot la fel de rapid ma pot trezi ca vorbesc singur .Am acoperire mai buna ,cu preponderanta in  sate/zone uitate de lume .......dar lipsa semnal in Ilfov .Am viteza mai buna la net in oras (70-90mb/s) dar 1km mai departe zici ca am net prin dial-up.

Nu am nevoie de fluctuatii de genul asta si 70-90mb/s ca sa ma laud ca am viteze ca Vodafone sau Orange .....am nevoie de o viteza decenta cu care sa imi fac treaba ,  cel putin in orasele mari si mijlocii.

In momentul de fata pot caracteriza Digi Mobil prin urmatoare fraza : A venit apa caldă? A venit, dar e rece !

Edited by polizei, 21 August 2018 - 12:27.


#107
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,006
  • Înscris: 16.07.2015

View Postpolizei, on 21 august 2018 - 12:15, said:



Fraza asta am mai vazut-o si alte topicuri. Cred ca sunt raspunsuri standard , robotizate ,neadaptate . Sunt client Digi Mobil de 7 ani si de aceea nu compar mere cu pere ...ci compar dude digi cu dude digi .

Acum 2-3 ani nu aveam viteze mari si nici acoperire extraordinara insa aveam `stabilitate` mai ales in orase. Puteam sa vorbesc decent fara sa mi se intrerupa apelul si fara sa am viteza de sub 1 mb/s in centrul Bucurestiului.

Acum am Volte care in 50% din cazuri nu il pot folosi pe toata durata apelului .Mi se conecteaza apelul rapid ...dar tot la fel de rapid ma pot trezi ca vorbesc singur .Am acoperire mai buna ,cu preponderanta in  sate/zone uitate de lume .......dar lipsa semnal in Ilfov .Am viteza mai buna la net in oras (70-90mb/s) dar 1km mai departe zici ca am net prin dial-up.

Nu am nevoie de fluctuatii de genul asta si 70-90mb/s ca sa ma laud ca am viteze ca Vodafone sau Orange .....am nevoie de o viteza decenta cu care sa imi fac treaba ,  cel putin in orasele mari si mijlocii.

In momentul de fata pot caracteriza Digi Mobil prin urmatoare fraza : A venit apa caldã? A venit, dar e rece !
Pai la 2-4 euro pe luna,ce asteptari ai?

View PostVipeR85, on 21 august 2018 - 11:40, said:

hai ma...pe bune? Telekom a luat resturile :)))))) esti constient ca infrastructura RomTelecom e acum la telekom,da? adica o uriasa infrastructura cum nu are nici orange sau voda
Da,da,de asta sunt asa buni,ca mai toti pe cei pe care ii stiu si pe Facebook,Softpedia,se plang de serviciile lor,lol 😂

#108
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,672
  • Înscris: 13.12.2006
n-am zis ca-s mai buni...doar ca au preluat o retea extinsa la nivelul intregii tari.

Edited by VipeR85, 21 August 2018 - 14:57.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate