Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sitemul de operare foloseste prea...

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra
 Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 

Prima scadere pe mobil pentru Digi

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#1
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Numărul de RGU (n.a abonamente) din serviciile de telecomunicații mobile a descrescut de la aproximativ 3.381 mii, la data de 30 iunie 2017, la aproximativ 3.367 mii RGU la data de 30 iunie 2018, o descreștere de aproximativ 0,4%. ARPU din serviciile de telecomunicații mobile a crescut la o medie de 4,4 EUR/lunar pentru perioada de trei luni încheiată la data de 30 iunie 2018, comparativ cu media de 4,0 EUR/lunar pentru perioada de trei luni încheiată la data de 30 iunie 2017, o creștere de aproximativ 10,0%, care a rezultat în principal datorita mixului de pachete de abonament si a cresterii generale a traficului.

Attached File  DIGI_20180814082144_Digi-Raport-financiar-H1-2018-RO.pdf   1.23MB   14 downloads

Attached File  Untitled.png   53.15K   138 downloads

#2
marianculturistul

marianculturistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 09.09.2005
Consecința firească a serviciilor proaste.  De fapt este scump digi la ce oferă, ca dacia.

#3
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Si prepaid care e (daca e in tabel)? O mare parte din abonamente trec pe cartele, nu se inchid si ar fi bine sa stim cu cat au crescut (in dauna abonamentelor).

#4
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
In conditiile in care preturile sunt cam la fel (tot cinci euro la toti, iar cele 1000 de minute tipice pentru o oferta la cartela le poti considera foarte bine nelimitat atat timp cat vorbesti maximum 3-400 pe luna) a inceput sa primeze serios calitatea serviciilor mobile. Iar aici Digi are clar o problema.

#5
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
E bine venita aceasta scadere, poate mai vin si ei cu picioarele pe pamant.
De mai bine de un an nu prea au mai miscat nimic pe extinderea acoperirii 4G.

#6
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Nu or mai fi bani. Acum a venit si scaderea...

#7
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Abonamente scumpe pentru ce ofer.

#8
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Acum da. Cand le-au lansat erau aproape revolutionare.

#9
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Chiar ma asteptam la asta. Peste o luna plec si eu, e trist sa nu am semnal in casa nici macar pentru a vorbi la telefon. Viteza internetului e foarte mica, pe 3G rar sar de 2mbps iar pe 4G 5-6mbps.
E foarte ciudata ca ARPU creste tinand cont ca digi nu are abonamente mai mari de 5euro.

#10
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Revolutionara a fost oferta Cosmote 2000 mii de minute care a socat piata.
https://www.gadget.r...la-3-euro-luna/
RDS-ul de ani de zile a amanat modernizarea retelei si reducerea abonamentelor.

#11
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Nu mai au ce sa reduca, trebuie sa modernizeze reteaua.
Eu daca as avea un amarat de semnal la tara si minim 2mbps viteza as ramane in retea.
Acum alerg dupa bonusuri la vodafone :) care apropo, e la fel de ieftin ca digi, uneori chiar gratis ;)

#12
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Problema e ca n-au mai dat telefoane in sistem de rate propriu ci prin banci, si sunt o gramada de cadre militare ce nu primesc adeverinta de servici, sau o gramada de oameni care primesc bani de afara si aia n-au mai avut acces la telefoane si abonamente.
Miscare proasta a lui DIGI, au spus ca si-au luat multe tepe.

#13
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Fii serios in lumea asta moderna platim prea mult pentru abonamentele de internet prin cablu si telefonie mobila.
Si calitatea retelei...
RDS ar putea scoate abonamente la 5 lei.

#14
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

 Argent, on 14 august 2018 - 21:22, said:

RDS ar putea scoate abonamente la 5 lei.
Nu vorbeam de pretul abonamentelor, ci de ingradirea accesului la telefoane.

#15
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Mesajul era pentru colegul dinaintea ta.

Legat de telefoane in rate? Ce pui mei ai vrea telefoane de la RDS? Cumpara telefoane in rate sau telefoane cash de pe emag sau orice alta pagina de internet.
Am telefon cumparat de pe emag, nu sunt legat de abonament cu vreun telefon mobil.

#16
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Erau fara dobanda...

#17
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,194
  • Înscris: 14.10.2008
Miscari normale ale pietei si fluctuatii suferite de orice operator, nimic deosebit. Si chiar cred ca din renuntarea in a mai oferi telefoane cu nema dobanda vine aceasta scadere.

In rest sunt la Digi din 2015 (dupa ce primii 11 ani de telefonie mobila i-am petrecut in Vodafone) si sunt foarte multumit, la fel cum sunt si de serviciile fixe ale RCS & RDS, nu am nici cea mai mica intentie sa plec, de fapt eram fan RDS inca din 2006 dar am asteptat ca reteaua mobila sa ajunga la maturitate.

La oras erau viteze mici pe 3 G, s-a rezolvat prin introducerea 4 G, iar la tara am semnal full si viteze foarte bune pe 3 G, chiar si intr-o locatie in care nu aveam pretentia sa existe vreodata acoperire, dar iata ca nu exista loc in Romania in care sa ma duc si sa nu mearga netul mobil pe Digi, nu ca sa nu fie acoperire.

Erau probleme cu apelurile de sosire la birou, din noiembrie 2017 s-au rezolvat, prin introducerea H in loc de 3 G in idle. Tot atunci s-a rezolvat trecerea rapida din 3 G in 4 G dupa incheierea unui apel. Deci tot mai bine pe masura ce trece timpul.

Eu nu am avut deloc net mobil si smartphone pana nu am trecut la Digi, ei au fost primii cu GB multi la abonament (si primii cu fibra pe netul fix) si intre decembrie 2011 si mai 2012 am folosit un stick 3 G cu 5 GB pe post de back-up de net fix acasa pana au venit cu fibra si aici.

#18
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Am renuntat la abonamentul digi doar pentru ca am pelcat din tara.
Daca ma intorc, cu siguranta voi folosi tot digi, le raman fidel

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate