Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Prima scadere pe mobil pentru Digi

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#145
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018

 alexa32, on 28 septembrie 2018 - 21:16, said:


...siiigur ca da :)

D'aia au scazut ceilalti abonamentele...nu din cauza lui Digi....lider la numarul de portari....ci asa ....din respect fata de clientii lor.
nr de portari are legatura cu pretul, nu cu calitatea. De ce sa ne mintim? Se vede cu ochiul liber, nu am nimic cu ei. Am si eu un nelimitat la ei, nici macar nu il folosesc dar imi vin mesaje de la banca ca e un nr. vechi, si il stie toata lumea. Nevasta-mea are nelimitat, il foloseste intens doar pt ca vb mult la tel si e pret fix. Asta nu inseamna ca e si calitativ. Cel putin pe partea de net mobil sunt inbolnavitori. Semnal este, nu-i bai, dar lipseste ceva. E ca blugii chinezesti de pe timpuri. Seamana cu blugii originali, dar cand te dezbraci ramai albastru pe corp :))

 danutz21, on 28 septembrie 2018 - 21:19, said:


Si mie mi se par posturile tale... sa fie aici. Macar ceva decat nimic.

Nu mai bine iti dai tu cu parerea respectand pe ceilalti si nu doar aruncand niste vorbe doar ca sa ai ce vorbi?
tu vb? Stai cuminte. Daca imi zic parerea mea personala despre retea nu inseamna ca nu ii respect pe ceilalti colegi de forum. Te-ai gasit tocmai tu lupul moralist, cand toata lumea de pe forum rade de tine.

Edited by MotanS_ReD, 28 September 2018 - 21:30.


#146
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

 MotanS_ReD, on 28 septembrie 2018 - 21:33, said:

nr de portari are legatura cu pretul, nu cu calitatea. De ce sa ne mintim? Se vede cu ochiul liber, nu am nimic cu ei. Am si eu un nelimitat la ei, nici macar nu il folosesc dar imi vin mesaje de la banca ca e un nr. vechi, si il stie toata lumea

Tu vrei sa zici ca cei care s-au portat au renuntat la "calitatea" celorlalte retele?
Spui ca ai un numar vechi "si il stie toatea lumea" ....dar  "nici macar nu il folosesc" ?!....ceva nu se leaga ;)

#147
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
Io nu știu diferenta intre netul prost și ala bun. Softpedia, de exemplu, arata la fel și pe digi și pe Orange.

#148
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Nu v-ati obisnuit cu astfel de personaje? Au in permanenta glume in program care sa starneasca dispute.
Cel mai bine e sa-i ignorati.

Edited by danutz21, 28 September 2018 - 21:48.


#149
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018

 alexa32, on 28 septembrie 2018 - 21:37, said:


Tu vrei sa zici ca cei care s-au portat au renuntat la "calitatea" celorlalte retele?
Spui ca ai un numar vechi "si il stie toatea lumea" ....dar  "nici macar nu il folosesc" ?!....ceva nu se leaga ;)
absolut. In Romania e saracie, nu alearga cainii. Eu cand m-am portat in 2014 la ei, a fost prima data la abonamentul de 2 euro. Era cool si scapam de grija reincarcarii orange, care la vremea respectiva nu prea oferea mai nimic. Apoi l-am facut nelimitat cand am convins-o si pe nevasta-mea sa vina la ei. Ea are job static, e ieftin si nu o deranjeaza unele inconveniente. Eu circul mult prin prisma jobului, si vad ca au semnal, nimic de zis. Dar calitatea uneori e jalnica. Nu mereu. Dar des. Si acum a devenit nr. secundar. Pot sa zic ca la convorbire are calitatea cosmote-ului la inceput, si la net are calitatea orange cand a venit cu 3g.

 slai, on 28 septembrie 2018 - 21:45, said:

Io nu știu diferenta intre netul prost și ala bun. Softpedia, de exemplu, arata la fel și pe digi și pe Orange.
arata la fel, important e dupa cat timp arata..

 danutz21, on 28 septembrie 2018 - 21:47, said:

Nu v-ati obisnuit cu astfel de personaje? Au in permanenta glume in program care sa starneasca dispute.
Cel mai bine e sa-i ignorati.
te inteleg ca acum ai redevenit fan digi, decand au mai taiat macaroana astia de la vodafone. Ce sa faci, nu le poti avea pe toate, tre sa mai si incarci din cand in cand. :) apropo, cate cartele voda ai reusit sa strangi la colectie pana acum?

#150
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Mai interesant ar fi sa ne zica cate beneficii a avut gratis de la Digi, ca de la Vodafone stim deja.

#151
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Am avut si am in continuare si de la Digi, stai fara griji ca nu iese nimeni in castig de pe urma mea.

Daca de la Vodafone am telefonie mobila gratuita, de la Digi am telefonie fixa.
E un SIM cu numar de fix pus intr-un fixomobil la care ma pot conecta prin USB si am 5 GB trafic.
Abonamentul se numeste Digi Tel Zero si nu are taxa de mentenanta pentru ca am facut sesizare :P
Si cand m-au taxat, ulterior au stornat taxa, deci nu am platit niciun ban pe servicii.

Asa ca poti sta linistit, sunt un client indezirabil pentru orice operator ;)

Edited by danutz21, 29 September 2018 - 10:13.


#152
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 danutz21, on 29 septembrie 2018 - 10:05, said:

nu am platit niciun ban pe servicii.
Cred ca platesti totusi apelurile, in caz ca mai folosesti fixomobilul.

#153
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Da, apelurie sunt taxate dar nu sun de pe acel fixomobil.
Ma mai conectez ocazional pentru internet cand vin acasa, in schimb numarul primeste in jur de 1000 de minute lunar, din retea.

#154
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006

 danutz21, on 29 septembrie 2018 - 10:05, said:

Am avut si am in continuare si de la Digi, stai fara griji ca nu iese nimeni in castig de pe urma mea.

Daca de la Vodafone am telefonie mobila gratuita, de la Digi am telefonie fixa.
E un SIM cu numar de fix pus intr-un fixomobil la care ma pot conecta prin USB si am 5 GB trafic.
Abonamentul se numeste Digi Tel Zero si nu are taxa de mentenanta pentru ca am facut sesizare :P
Si cand m-au taxat, ulterior au stornat taxa, deci nu am platit niciun ban pe servicii.

Asa ca poti sta linistit, sunt un client indezirabil pentru orice operator ;)
Dar nu platesti nimic pentru alte servicii ca sa ai fixomobilul ala? Daca nu platesti bravo tie, asa trebuie!!! Oricum trebuie sa recunoastem ca Vodafone e mai tare ca Digi si la chestii gratis si la acoperire/viteze net.

#155
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 danutz21, on 29 septembrie 2018 - 10:05, said:

Am avut si am in continuare si de la Digi, stai fara griji ca nu iese nimeni in castig de pe urma mea.

Daca de la Vodafone am telefonie mobila gratuita, de la Digi am telefonie fixa.
E un SIM cu numar de fix pus intr-un fixomobil la care ma pot conecta prin USB si am 5 GB trafic.
Abonamentul se numeste Digi Tel Zero si nu are taxa de mentenanta pentru ca am facut sesizare Posted Image
Si cand m-au taxat, ulterior au stornat taxa, deci nu am platit niciun ban pe servicii.

Asa ca poti sta linistit, sunt un client indezirabil pentru orice operator Posted Image
Stiu ca aveai si un Optim 2,l-ai reziliat?

#156
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018

 LunaCrystal, on 29 septembrie 2018 - 10:48, said:

Dar nu platesti nimic pentru alte servicii ca sa ai fixomobilul ala? Daca nu platesti bravo tie, asa trebuie!!! Oricum trebuie sa recunoastem ca Vodafone e mai tare ca Digi si la chestii gratis si la acoperire/viteze net.
Platesc 18 lei pe 2 abonamente Optim2 si aproape 15 lei pentru DigiTV Satelit.
Ar mai fi si Digi Energy dar nu intra in categoria serviciilor telecom.
Fixomobilul nu e conditionat de existenta celorlalte servicii.

Intotdeauna am spus ca Digi e ieftin dar Vodafone e gratis.
Gratis 100% pentru ca nu esti conditionat de alte servicii iar de reincarcare nici nu poate fi vorba, pentru mine nu exista acest cuvant.

 Nimcid25, on 29 septembrie 2018 - 10:52, said:

Stiu ca aveai si un Optim 2,l-ai reziliat?
Il am, este numarul principal de pe care sun si ocazional ma dau pe net.
In celalalt slot am Vodafone care tine loc de internet fix, fac hotspot pentru laptop.

Edited by danutz21, 29 September 2018 - 20:09.


#157
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Am înțeles, credeam ca l-ai reziliat.

#158
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Repet. Țelul unora în viață e să nu plătească vreun leu la serviciile de telefonie mobilă
Restul mai au și alte preocupări. Sa construim o casă,  sa ne plimbăm cu bicicleta, să mergem într-un concediu sau să citim o carte două trei...

#159
aboicu

aboicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 12.06.2004
Ce bine e ca avem toți loc pe lumea asta...

#160
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 maiorukaki, on 30 septembrie 2018 - 14:37, said:

Repet. Țelul unora în viață e să nu plătească vreun leu la serviciile de telefonie mobilă
Daca e un tel legitim si legal, de ce nu? In definitiv nu e nici ilegal, nici imoral si nici macar nu ingrasa.

 maiorukaki, on 30 septembrie 2018 - 14:37, said:

Restul mai au și alte preocupări. Sa construim o casă,  sa ne plimbăm cu bicicleta, să mergem într-un concediu sau să citim o carte două trei...
Si asta e la fel de legitim, legal, moral si nici astea nu ingrasa. Fiecare cu preocuparile lui. Si da, e loc sub soare pentru toata lumea. Posted Image

Edited by biogood, 30 September 2018 - 19:58.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate