Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Prima scadere pe mobil pentru Digi

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#127
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Nu sunt deloc putini. Gandeste-te doar prin cate astfel de locuri trec trenuri sau sosele.

#128
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View PostNeaceasca85, on 30 august 2018 - 01:39, said:

Dar putini calatoresc pe coclauri si in zone neelectrificate si neacoperite de operatori ca tine.

Au inceput sa se puna la punct pe coclauri......dar au aparut probleme in orase.

Voce buna (H+) si net cu 10mbps prin niste coclauri din Dambovita ......iar in centrul Bucurestiului , la limita Bucurestiului cu Ilfov , in Ilfov si centrul Buzaului cand apelez pe cineva , ii zic salut si intelege ca-l f#t (walkie talkie sau telefonul fara fir)

Quote

Daca situatia era asa dezastruoasa cum le place unora sa o prezinte, nu scadea numarul de abonati cu DOAR 0,4%. Plecau 10, 20%. Dar ne si place sa mancam... sa dramatizam. Posted Image

Nu e dezastruasoasa.....dar e inceputul sfarsitului daca vor continua asa. Unii mai prosti ca mine inca le mai acorda o sansa iar altii folosesc DIGI ca pe a doua cartela.
Sa nu mai zic de faptul ca acum 2 ani recomandam Digi Mobil...acum cand vine vorba fie evit subiectul fie le zic adevarul.

Acum 4-5 zile am  reclamat zonele in care au aparut probleme in ultima perioada si nici pana acum nu au raspuns. Cred ca nu mai fac fata la sesizari....Posted Image

Edited by polizei, 30 August 2018 - 16:06.


#129
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018
Ei la ei nu merge nici vocea bine. Pe orange si vodafone e cristal. La digi e o diferenta in jos. Cel mai enervant e ca se intrerupe apelul de multe ori. Da macar e aproape moca. Eu am nelimitat dar rar vb de pe digi ca se cunoaste lipsa calitatii si e enervant. Il pastrez ca ma suna mama, tata, pt ei nu conteaza, ieftin sa fie.

#130
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Sa vezi ce voce cristal are Vodafone in 2G, adica atunci cand iesi din oras...

#131
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Au acoperire 3G foarte buna. 4G nu prea.
Mai nou au si EDGE, se aude mai bine ca oe GPRS

#132
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010
Mergând prin tara, Orange are cea mai mare acoperire, urmata în de aproape de telekom și digi, dar care în multe zone ai doar voce și rar net. Gauri, pe drumurile principale nu prea mai are nici digi, însă indoor e cam jale cu semnalul la ei, din cauza spectrului redus. Au scăzut preturile, au furat mulți clienți de la telekom, Orange și Vodafone și-au văzut de treabă. Când telekom a văzut ca a avut hemoragie de clienți, au scăzut și ei preturile, oferă net nelimitat, minute și  nelimitate nationale, sms nationale incluse începând de la 3 euro, fără perioadă contractuala. Ori, diferența de 2 euro la 3 euro este nesemnificativa și atunci o parte se vor întoarce la telekom. Orange și Vodafone au redus abonamentul la 5 euro, ca au văzut și ei ca telekom reprezinta o concurenta amenințătoare.

#133
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postheinz, on 31 august 2018 - 20:47, said:

Au acoperire 3G foarte buna. 4G nu prea.
Mai nou au si EDGE, se aude mai bine ca oe GPRS

EDGE si GPRS sunt tehnologii care nu ați legătură cu vocea.

#134
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Sunt pentru date, intr-adevar dar e diferenta intre vocea de pe GPRS si cea de pe EDGE.

#135
bluelaser

bluelaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 02.03.2006
Care-i diferenta?...

#136
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Se aude mai bine pe EDGE

#137
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,874
  • Înscris: 09.10.2009
Nu are nicio treaba vocea ca e GPRS sau Edge, diferența poate sa vina de la codecul folosit, de configurarea rețelei sau de încărcarea ei.

#138
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Nu stiu, nu ma pricep dar am observat o imbunatatire cand s-a trecut de la GPRS la EDGE.
Cand vodafone avea G si orange si telekom E pe orange si telekom se auzea mult mai bine decat pe vodafone

#139
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asta pentru ca Vodafone aveau site-uri mult mai putin dense, iar pe 2G mai toate convorbirile mergeau in halfrate.

Într-adevăr edge si gprs nu prea au legătură cu vocea, calitatea pe voce depinzând de numarul de trx-uri instalate in statie, nr de clienti si codecul folosit...

#140
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008

View Postovi_popa, on 16 august 2018 - 09:51, said:

exista aplicația Nperf pt asta si arata calitatea rețelei,deci nu te îngrijora sa faci o evidență.

E o chestie și cu astea.
Dacă ai telefon nașpa, testul iese nașpa.
Dacă nu există mulți utilizatori care să dea teste acolo, rezultatul iar e nașpa.
Și cea mai importantă chestie: pe oamenii de rând nu îi interesează astfel de lucruri.

#141
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018
Calitatea retelei este slaba. Atat. Asta se vede oriunde nu trebuie teste.

Daca ai un telefon naspa si faci teste, tot digi iese mai sifonat. Mie digi mi se pare o retea.. sa fie acolo. Macar ceva decat nimic.

#142
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View PostMotanS_ReD, on 28 septembrie 2018 - 21:10, said:

Mie digi mi se pare o retea.. sa fie acolo.
...siiigur ca da :)

D'aia au scazut ceilalti abonamentele...nu din cauza lui Digi....lider la numarul de portari....ci asa ....din respect fata de clientii lor.

#143
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018

View PostMotanS_ReD, on 28 septembrie 2018 - 21:10, said:

Mie digi mi se pare o retea.. sa fie acolo. Macar ceva decat nimic.
Si mie mi se par posturile tale... sa fie aici. Macar ceva decat nimic.

Nu mai bine iti dai tu cu parerea respectand pe ceilalti si nu doar aruncand niste vorbe doar ca sa ai ce vorbi?

#144
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostMotanS_ReD, on 28 septembrie 2018 - 21:10, said:

Mie digi mi se pare o retea.. sa fie acolo. Macar ceva decat nimic.
Am Digi.Mobil de 4 luni,ca rețea PRINCIPALA!
Este o rețea foarte ok, nu "o retea.. sa fie acolo"!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate