Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

De ce nu folosesc soferii bluetooth?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,326
  • Înscris: 13.01.2011

View PostOnan_Barbaru, on 19 iulie 2018 - 21:05, said:


Zau? Si cand nu esti singur in masina, ce faci?

Probleme tată, daca esti taximetrist :lol:
Nu ai citit despre casca :)

In rest, cu familia, rîdeți toti, vorbiți toți, la grămada.

A, si cind nu esti singur in masina, nu este ilegal sa duci telefonul la ureche ?! ;)

#38
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,587
  • Înscris: 08.03.2017

View PostNeaceasca85, on 19 iulie 2018 - 20:58, said:

Cum adica se aude ca niste bolovani in fantana?Posted Image
La un HU cu BT fiecare sursa se poate seta separat pe EQ dar putini cunosc si lasa bass-ul pe BT telefon (exista si BT audio) iar din exterior sa aud bubuituri sacadate, practic cum vorbeste omul , daca are si subwoofer problema e rezolvata , zici ca trage cineva dupa tine . Ii mai aud la stop cand stau cum bombane, stiu ca vorbesc , la cate uni daca nu-ti dai seama zici ca-s de la casa de nebuni , gesticuleaza , dau cu mana de volan si vorbesc singuri prin masina , is draguti astia ce intra cu totul in discutie .
Mie nu-mi place sa vorbesc la telefon, daca vorbesc mai mult de 3 minute cu cineva insemana ca sunt beat si am chef de povesti , scurt si la subiect .

Edited by ldpe, 19 July 2018 - 21:48.


#39
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Mie imi place sa fie dat tare bass-ul (si trembelul) pe orice sursa audio. Posted Image

Oooo, cu sub-uri de 18 inci in porkbagaj cum s-ar auzi? Nu m-am gandit. Posted Image

Golf 5-ul meu nici nu prea are bass la sistem.

#40
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,005
  • Înscris: 14.03.2013

View Postcristinub2, on 19 iulie 2018 - 18:23, said:

Mă tot întreb și eu care e explicația pentru faptul că românii nu prea folosesc BT pentru vorbitul la telefon în mașină. Chiar astăzi am văzut pe Colentina o șoferiță cu ultimul model de Mercedes care se chinuia în traficul bară la bară să vorbească la telefon în timp cea avansa în coloană.
Eu am conectat telefonul tot timpul la mașină și vorbesc fără a lua mâinile de pe volan și mi se pare foarte comod și sigur. Nu înțeleg de ce unii, mai ales cu mașini scumpe la care nu se pune problema acestui BT nu îl folosesc. Ar trebui insistat și la școala de șoferi, ar  trebui ca polițiștii să ia atitudine împotriva celor care țin telefonul cu o mână și se chinuie să conducă cu cealaltă. Ce ne facem? Necunoștință, sfidare sau prostie?
Pentru ca, de obicei, masina are IQ-ul mai mare decat soferul/soferita si atunci e cam greu sa stie/sa invete cum se conecteaza telefonul la sistemul masinii.

View Postrich1974, on 19 iulie 2018 - 19:56, said:

oamenii nu vorbesc la bluetooth de frica radiatiilor. de ce sa stau cu o chestie care sa ma radieze tot timpul. dupa ce ca emite telefonul, mai emite si bluetoothul.
poluarea asta electromagnetica ar trebui drastic reglementata.
Cu IQ-ul ca numarul la pantofi, nu prea are ce sa le scada prea mult. Nu sunt in pericol.

#41
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 03.08.2008
Daca romanii ar punea macar atata energie in a respecta legile precum o fac in a nu respecta legile am fi departe.

#42
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,626
  • Înscris: 31.01.2010
Si invata sa scrie...

#43
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,061
  • Înscris: 07.11.2006

View Postxmanyacs77, on 19 iulie 2018 - 21:05, said:

Attachment 000telefon la volan.jpg

Aceasta soferita a intrecut limita....Posted Image

Mai ales ca era oprita,in parcare Posted Image

#44
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Astazi am vazut pe cineva care n-avea mainile pe volan din cauza ca isi rula o tigara Posted Image

Edited by YourFan, 20 July 2018 - 10:30.


#45
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,128
  • Înscris: 17.01.2012

View Postxmanyacs77, on 19 iulie 2018 - 21:05, said:

Attachment 000telefon la volan.jpg

Aceasta soferita a intrecut limita....Posted Image

...și nu se vede vibratorul...

#46
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011

View Postarab, on 19 iulie 2018 - 18:30, said:

Si totusi, cat de prost sa fii?

Vrei sa iti spun de cate ori am fost intrebat de nu stiu ce magazin/strada samd de oameni care aveau un smartphone in mana in Bucuresti?

Asta e nivelul prostiei la romani... nu vad solutia la nasul lor.

#47
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004

View Postrich1974, on 19 iulie 2018 - 19:56, said:

oamenii nu vorbesc la bluetooth de frica radiatiilor. de ce sa stau cu o chestie care sa ma radieze tot timpul. dupa ce ca emite telefonul, mai emite si bluetoothul.
poluarea asta electromagnetica ar trebui drastic reglementata.

Există şi căşti cu fir   :rolleyes:
Mai rău decât cei care vorbesc sunt cei care navighează pe net în timp ce conduc   :(

#48
radu_vasile59

radu_vasile59

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 02.04.2011
BT e slab rau implementat pe automotive:
- te aude rau interlocutorul, functie  de ce fel de microfon ai si unde e pozitionat
- agenda ti-o amesteca in fel si chip sau e complicat de initiat rapid un apel din unitatea audio/navigatia masinii
- formate nestandard sau nefunctionale la modulul de apel si agenda, functie de combinatia telefon+masina, ai noroc sa mearga mai prost sau deloc (doar asta e ghinion)

Edited by radu_vasile59, 21 July 2018 - 17:15.


#49
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Radiații de la Bluetooth... radiații de la telefon...Oh...
Agenda amestecata, degeaba v-au dat niște ingineri "ok Google" și "hey Siri" tot cu ochii în agenda sa căutați după minuni stați unii.

În ce an suntem? La romani legendele urbane prind minunat :)

Edited by ro_explorer, 22 July 2018 - 09:34.


#50
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postcristinub2, on 19 iulie 2018 - 18:23, said:

Mă tot întreb și eu care e explicația pentru faptul că românii nu prea folosesc BT pentru vorbitul la telefon în mașină. Chiar astăzi am văzut pe Colentina o șoferiță cu ultimul model de Mercedes care se chinuia în traficul bară la bară să vorbească la telefon în timp cea avansa în coloană.
Eu am conectat telefonul tot timpul la mașină și vorbesc fără a lua mâinile de pe volan și mi se pare foarte comod și sigur. Nu înțeleg de ce unii, mai ales cu mașini scumpe la care nu se pune problema acestui BT nu îl folosesc. Ar trebui insistat și la școala de șoferi, ar  trebui ca polițiștii să ia atitudine împotriva celor care țin telefonul cu o mână și se chinuie să conducă cu cealaltă. Ce ne facem? Necunoștință, sfidare sau prostie?
Prostie crasa , cocalarism de cea mai joasa speta , pericol public ! Pacat ca nu se aplica legea si nu se dau amenzi echivalente cu salarul unui demnitar pe un an de zile !

Edited by Baxon, 22 July 2018 - 09:24.


#51
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 15.03.2005
Eu n-am înțeles cu ce se chinuia domnișoara respectiva, cum și-a dat colegul seama ca era un chin? Poate ca nu știe ca la mașinile astea mai noi s-au inventat cutiile automate si nu iti tb mare concentrare sa ridici un pic piciorul de pe frana ca sa înaintezi juma de metru.

#52
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Pai  tehnologia noua desi e simplista , pt unii e complicata si de neinteles dar , cu toate aceastea , o cumpara , ca da bine la " imagine " !

#53
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,005
  • Înscris: 14.03.2013

View Postnepot, on 22 iulie 2018 - 09:36, said:

Eu n-am înțeles cu ce se chinuia domnișoara respectiva, cum și-a dat colegul seama ca era un chin? Poate ca nu știe ca la mașinile astea mai noi s-au inventat cutiile automate si nu iti tb mare concentrare sa ridici un pic piciorul de pe frana ca sa înaintezi juma de metru.
Ca sa nu mai vorbim ca multe modele au si franare automata daca tu nu pui frana cand te apropii de un obstacol in fata.
Dar detalii, de dragul discutiei si sa ii sustinem ideea, hai sa credem ca se chinuia soferita.

Edited by jm2010, 22 July 2018 - 09:42.


#54
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,009
  • Înscris: 09.05.2009
Pai daca tot se conduce singura masina, inseamna ca e in regula ca blonda vorbea la telefon! Nici macar nu mai era nevoie de bluetooth!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate