Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...
 Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18
 Construirea de Linkuri in Forumur...

geome clasa 7

Inlocuire baterii plumb cu bateri...

Baterie 12V motorizare hybrid
 Caut site-uri vechi unde postam p...

Actualizare date de contact Engie

Mancarimi anale

Ce predicții aveți in r...
 

Ce dă valoare unei zone?

* - - - - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
38 răspunsuri în acest subiect

#37
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.279
  • Înscris: 28.08.2006
Mie nu imi place foarte mult Herastrau, cel mai probabil din cauza aglomeratiei. Aleile mi se par destul de stramte fata de alte parcuri si nu prea ai loc de intimitate. Pentru sport si chiar pentru plimbare este oarecum anevoios, mai ales la orele nepotrivite (probabil si din cauza biciclistilor; de asemenea, sunt putine locuri unde te poti retrage pe un petic de iarba, la umbra unui copac).
IOR imi pare cel mai aglomerat, pe locul 2 Herastrau.

Editat de mihaigerard, 13 iulie 2018 - 16:03.


#38
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 23.874
  • Înscris: 10.10.2003
Da, nici mie comparativ cu Hyde Park de exemplu, dar na, parca nu mai e asa nașpa când îl compari cu IOR și tineretului, nu? :) Și măcar nu costa 5 milioane apartamentul lângă

#39
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.279
  • Înscris: 28.08.2006
Ba da, chiar e mai nașpa. Am și spus de ce. În plus, s-au dat autorizații de funcționare la tot felul de terase de cocalari(cu muzică la volum exagerat de zici ca ești în club) sau gherete unde se vinde te miri ce(de la floricele la pește prăjit) și ai impresia ca ești la piață, nu în parc.
În IOR s-a mai construit și parklake, alta rromie care a aglomerat zona.
Tineretului nu a ajuns încă la nivelul acela; dpmdv e mai bine, asa ar trebui sa fie un parc. Pe de altă parte, toate ar avea nevoie de amenajări ale aleilor și a spațiului verde.

Editat de mihaigerard, 14 iulie 2018 - 07:39.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate