Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

BCR Romania - topic dedicat

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
3744 replies to this topic

#163
EnderDj37

EnderDj37

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 28.12.2014
Cei care folosiți PlusInCont aveți opțiunea Kaufland?O prietena a mamei are Kaufland dar nici eu,nici mama nu o avem,iar noi cumpărăm in principal din Kaufland. Daca da poate lăsa cineva link-ul de la ofertă va rog?

#164
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
https://www.bcrplusi...ffer-8275530330
Încearcă

#165
EnderDj37

EnderDj37

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 28.12.2014
Da, din păcate nu merge. Aveți idee de ce unii o au și unii nu? Si ce as putea sa fac?

#166
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Am vorbit astazi pe chat cu un consultatn BCR, mi-a confirmat ca , taxa de 3 RON pentru transferurile catre alte conturi nonBCR, efectuate prin IB, e in vigoare, exact cum e in contract.

Ciudat e ca , atunci cand am deschis contul, tipul care l-a facut si care mi-a verificat identitatea, mi-a dat asigurari cu nu e niciun comision de 3ron. Sper sa scoate taxa pe viitor, momentan sunt sub ING, Raiffeisen si Libra la acest capitol.

#167
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
Simulează un transfer interbancar și vei afla cum stă treaba.

#168
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Asta o sa fac astazi, contul a fost pe 0, am facut un transfer sambata din alt cont si astazi astept banii.

#169
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Astazi am primit un telefon de la Bcr in care si au cerut scuze pentu informatia incorecta data in urma solicitarii mele pe chat ul sistemului George,adica, unde Bcr imi confirma ca exista plata pentru transferurile intrabancare de 3ron. Deci....de la rc mi au confirmat ca aceasta taxa nu exista, atat transferurile intra cat si inter bancare nu au comision.
Mai mult decat atat, am facut un transfer catre BT prin IB si NU s a oprit nicio taxa.Ma refer strict la noul cont George

Deci, contractul trimis catre semnare, este gresit. Le am.sugerat sa remedieze greseala si au zis ca vor modifica si imi vor re trimite contractul sa il semnez.

Edited by cuculea, 04 February 2019 - 13:53.


#170
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
Nu mă mir că nu știe fiecare angajat care-i treaba cu contul George. E un produs nou, poate că unii nici nu știu că există. Pe pagina BCR, la documentul cu tarife și comisioane nici nu apare ca opțiune pachetul George. Documentul nu a fost actualizat din 9 noiembrie 2018.
Eu sper că în curând și clienții existenți vor avea posibilitatea să treacă la acest pachet nou.

#171
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Da...total de acord cu tine...dar, dar....din moment ce imi dai un docume t la semnat....mi se pare aiurea sa mi l dai cu informatii gresite, iar faptul ca e un produs nou, asta nu o consider o scuza. Pune l la punct cu toata documentatia ,agreaza l intern si apoi arunca l pe piata. Totusi e un document al naibii de important , adica contractul...pe care nu esti in stare sa il fai corect, mi l dai la semnat.

#172
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006

View PostEnderDj37, on 03 februarie 2019 - 14:47, said:

Da, din păcate nu merge. Aveți idee de ce unii o au și unii nu? Si ce as putea sa fac?
Uite ca a aparut si Kaufland acum. Baga un ochi vezi la tine daca apare. Eu am primit email ca e noua oferta 5 la suta la Kaufland

#173
EnderDj37

EnderDj37

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 28.12.2014

View Postcuculea, on 06 februarie 2019 - 14:35, said:

Uite ca a aparut si Kaufland acum. Baga un ochi vezi la tine daca apare. Eu am primit email ca e noua oferta 5 la suta la Kaufland
Tot nu apare.Nici la mine nici la mama

#174
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006

View PostEnderDj37, on 06 februarie 2019 - 18:57, said:

Tot nu apare.Nici la mine nici la mama
nici la mine nu apara pana astazi , in jur de ora 13-14.....cand m-am trezit cu un email de la bcr care imi spuena ca au bagat Kaufland in portofel....si intr adevar, m-am uitat in aplicatie si era...am si activat oferta , altaturi de benzinaria MOL.

#175
EnderDj37

EnderDj37

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 28.12.2014
Nu, tot nu este. In schimb am primit azi la Topshop și la Dormeo. Sigur am sa le folosesc...

#176
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
In cat timp apar banii in urma tranzactiilo cu cardul, la oferte, in plus in cont? Am facut astazi cumparaturi la kaufland, cu oferta de 5 % casback, totusi inca nu mi a aparut nimic in plus in cont

#177
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,985
  • Înscris: 24.04.2013
Nu am, dar in Regulament scrie:

In regulamentul Plus in Cont, BCR said:

4.16 Suma aferenta Ofertei pe care un participant are dreptul sa o primeasca va fi virata acestuia dupa fiecare
tranzactie, in termen de 7 zile lucratoare de la data efectuarii platii.

4.18 … participantii vor fi informati cu privire la:
a ) Tranzactiile pentru care urmeaza sa primeasca suma aferenta Ofertei;
b ) …
c ) …
Intervalul de timp intre data efectuarii tranzactiei si data afisarii informatiilor poate varia in functie de procesarea
tranzactiilor de catre Comerciantii parteneri, dar nu poate depasi 35 de zile lucratoare.
Nu inteleg prea bine cum se impaca cele 2 termene, de 7 zile pana primesti banii si de 35 zile pana iti spune cat vei primi. Poate ca prin ‘data efectuarii tranzactiei’ se intelege data la care a fost debitat contul tau, nu cea cand ai platit la comerciant intrucat atunci doar s-a blocat suma iar comerciantul nu a primit-o inca. Intre plata la ePOS si decontare pot trece pana la 30 de zile (uzual trec 1…5). S-ar intelege astfel ca ai de asteptat mai intai decontarea apoi inca maxim 7 zile.

#178
autoplayer

autoplayer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,486
  • Înscris: 08.01.2010
Noi am folosit oferta de la booking. Acolo plata se facea dupa ce s-a terminat vacanta. N-am primit totusi nimic. La suport ne-au zis ca nu găsesc tranzactia. Noroc ca am pastrat niste capturi cu tranzactia si le-am putut "aminti". Dupa aia a durat cam 1 saptamana sa intre banii.
Nici la noi nu apare oferta Kaufland. Or fi oferte dupa orase.

#179
EnderDj37

EnderDj37

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 28.12.2014
Am cumparat de la Cora pe 27.1, tranzactia a fost debitata pe 29.1, iar banii de la PlusInCont au intrat pe 1.2

#180
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 05.02.2002
Debit direct nu este inca disponibil in George. Pe mine ma depaseste de unde graba asta sa inlocuiasca Touch24 care oricum era printre cele mai avansate/moderne aplicatii de IB de pe piata.

"va informam ca optiunea de creare/gestionare a mandatelor de Direct Debit prin intermediul aplicatiei George este indisponibila momentan.
Intre timp, aveti posibilitatea de a utiliza in continuare aplicatia Touch 24 Banking BCR/Click 24 Banking sau va invitam in unitatea teritoriala BCR, avand in posesie actul de identitate valid, pentru a depune o solicitare in acest sens."

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

1 members, 2 guests, 0 anonymous users

misike1

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate