Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

BCR Romania - topic dedicat

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
3597 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Chiar ma intrebam de ce nu are si BCR topic dedicat. Sunt multe intrebari disparate in tot forumul.

Incep eu cu o intrebare. BCR are comision de incasare? O sa transfer niste bani din contul meu bancar (BT) intr-un cont de BCR. O sa ii opreasca ceva bani comision de incasare respectivului?

Edited by MembruAnonim, 14 June 2018 - 20:44.


#2
RealThing

RealThing

    Got rogue

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,547
  • Înscris: 06.02.2006
4 lei daca nu ma insel.

#3
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,999
  • Înscris: 09.08.2005
Si ai decis sa inaugurezi discutia cu o problema a carei rezolvare dura un minut pe ceas...
Mura in gura (aproape):
https://www.bcr.ro/r...nformatii-utile

#4
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008

View PostRealThing, on 14 iunie 2018 - 21:07, said:

4 lei daca nu ma insel.

Da, 4 lei pentru orice sumă venită dintr-un cont străin sau de la o persoană străină.
Eu i-am dat unui amic un card de reîncărcare, se face la cerere și e un carton cu un cod de bare. Trist e că merge numai la APT-uri. :( Înainte vorbea cu un coleg ce are Touch24 cu eToken și îmi trimitea acea persoană, iar el îi dădea bani lichizi. :)

#5
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Am 8 ani decand nu am mai intrat intr-un sediul al acestei banci. Si vor mai trece vreo 40 de ani.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Pnetru elevi exista acest comision?

#7
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 26.09.2014
4 lei dacă primești bani dintr-un cont de la altă bancă decât BCR.

#8
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006

View Postorbanbalint, on 15 iunie 2018 - 08:49, said:

4 lei dacă primești bani dintr-un cont de la altă bancă decât BCR.
japca pe fata...urat pt o banca de asemenea calibru

#9
Eduard55

Eduard55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 01.04.2018
Fata de 5 lei la Transilvania eu zic ca e bine... 😂

#10
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Eu o sa fiu obligat sa-mi deschid cont la bcr pentru ca iau credit de la ei. Te taxeaza cu 15 lei daca scoti bani de la alt bancomat :|

#11
noname44

noname44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 02.12.2012
'' Clienţi BCR rămaşi fără fonduri după ce au plătit cu cardul. Cum au dispărut banii şi care este explicaţia oficialilor băncii ''

https://adevarul.ro/...72d9/index.html

#12
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 26.09.2014
Se pare că BCR va lansa în curând (până la sfârșitul anului) noua platformă numită George, care a fost deja lansată în Austria, Slovacia și Cehia și care a fost creat de hubul Fintech a celor de la Erste Group din Austria.
https://www.profit.r...george-18243555

Despre George: https://www.wall-str...in-romania.html

Edited by orbanbalint, 19 July 2018 - 09:26.


#13
RealThing

RealThing

    Got rogue

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,547
  • Înscris: 06.02.2006
E in teste de prin aprilie.

#14
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Este in teste pentru angajati. :)

#15
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 23.12.2015
Sper ca noua platforma sa permita schimbarea tipului de cont online pentru ca actuala, care e de rahat, nu permite. Pana ca actuala platforma sa fie upgradata prin 2015 nu se putea renunta nici la extrasul de cont... trebuia sa te duci la sucursala. De asemenea nu se pot obtine situatii mai vechi de 3 luni si folosirea token-ului nu e tocmai usoara. Sunt insa slabe sperante sa se renunte la token.

#16
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 26.09.2014
Cred că schimbarea tipului de cont va fi posibilă, cel puțin așa am înțeles eu dintr-un interviu dat de directorul Erste Group. Iar despre situații mai vechi de 3 luni: știu sigur, că în George vei avea posibilitatea să vezi tranzacții efectuate până la 7 ani vechime. Cu token/e-token nu știu cum va fi. Poate că și e-token va fi îmbunătățit când apare platforma George. Vom vedea.

#17
cieria

cieria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 03.12.2017
Vroiam sa fac un topic separat cu intrebarea mea, dar avand in vedere ca problema mea are lagatura cu BCR postez aici.

Situatia mea este urmatoarea. Am facut un credit de nevoi personale la ING. Nu am primit toata finantarea de care aveam nevoie si dupa aproximativ o luna am decis sa mai incerc sa fac un credit, de data asta la BCR pentru restul sumei. Le-am explicat situatia celor de la BCR, le-am zis venitul meu si despre creditul pe care il am deja la ING. In urma verificarilor la ANAF, am primit ok-ul pentru un credit nou, credit divers extra care include refinantarea creditului de la ING (dobanda mai mica la BCR) plus ceva banuti extra. Am mers la BCR cu IBAN-ul de la ING pentru a imi fi virati banii pentru refinantare iar restul banilor au ramas in contul meu de la BCR. Am intrebat la BCR cand trebuie sa aduc dovada ca am platit creditul care a fost refinantat, dar mi s-a raspuns ca nu este nevoie de aceasta dovada.

Intrebarea mea este, daca nu inchid imediat creditul de la ING, voi fi raportat la Biroul de Credit pentru neplata? As avea nevoie sa rulez banii respectivi in urmatoarele 2-3 luni, dar nu as vrea sa imi stric istoricul pentru asta.

#18
stark00

stark00

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.06.2009
Salut cieria. Din ce spui tu mie imi pare ca nu ai facut o refinantare clasica a creditului de la ING. Practic, cei de la BCR ti-au acordat un al doilea credit, cu care poti rambursa anticipat creditul de la ING. Faptul ca nu conditioneaza noul credit de plata celui vechi, ma face sa cred ca gradul tau de indatorare cu cele doua credite simultan nu depaseste nivelul acceptat de banca.
In concluzie, in acest moment ai doua credite, ai de platit doua rate lunare. Cand si cat vei rambursa anticipat din creditul ING cu banii din creditul BCR ramane decizia ta. Poti sa astepti 3 luni, timp in care vei plati ambele rate, dar sugerez sa scapi de cel de la ING cand trec cele 3 luni. Cat timp platesti ambele rate la timp nu vei fi raportata la biroul de credit.

Edited by stark00, 29 July 2018 - 10:05.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate