Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Atac armat PARIS 12 iunie 2018 - ostatici

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
110 replies to this topic

#91
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

 Chayah, on 17 iunie 2018 - 16:32, said:

Spune-le asta copiilor acestei femei:

https://m.adevarul.r...643e/index.html

Și spune-le asta părinților acestei fete:

https://m.adevarul.r...581a/index.html

Spune-le asta rudelor supraviețuitorilor Colectiv.

Și spune-le aceste cuvinte tuturor romanilor ai căror copii, părinți sau bunici mor sau îndură umilințe provocate NU de niște străini aciuați de te miri unde in țara lor, ci din partea alor lor, politicieni corupți și profitorii dezumanizați ai situației mizerabile existente.
Uite aici teroristi adevarati.
Pe astia nimeni nu ii vrea pedepsiti, izolati, eliminati din societate, de ce oare nu stiu.
Probabil au culoarea pielii potrivita si frecventeaza in public cultul care trebuie, dupa care se intorc la masacrele lor teroriste linistiti.

#92
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Chayah, on 17 iunie 2018 - 16:32, said:

Spune-le asta copiilor acestei femei:

https://m.adevarul.r...643e/index.html

Și spune-le asta părinților acestei fete:

https://m.adevarul.r...581a/index.html

Spune-le asta rudelor supraviețuitorilor Colectiv.

Și spune-le aceste cuvinte tuturor romanilor ai căror copii, părinți sau bunici mor sau îndură umilințe provocate NU de niște străini aciuați de te miri unde in țara lor, ci din partea alor lor, politicieni corupți și profitorii dezumanizați ai situației mizerabile existente.

Mai bine de mii de ori să trăiești într-o țară săracă și coruptă, unde dacă nu ai bani mori puțin câte puțin în fiecare zi, decât într-o țară unde există câte-un atentat terorist din an în paște!?
Ești ca în bancul cu țăranul întors din străinătate, căruia îi vine o greblă între ochi, pentru că pretinde că a uitat limba română.
Ce treaba are Romania cu atacul de la paris?
Putina decenta se poate?

#93
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 I2O, on 18 iunie 2018 - 07:56, said:


Ce treaba are Romania cu atacul de la paris?
Putina decenta se poate?

Țara mea, România, este fruntașa Europei la mortalitate infantilă și malnutriție a copiilor. Mor anual copii cu duiumul, pt că nimănui nu ii pasă! Ție îți pasă? Te agiți?
Tot țara mea, România, depășește India și Pakistan la nașteri la adolescente. Îți pasă?
Așa că dă-mi voie să mă preocupe întâi țara mea.
Într-adevăr, sunt cumva offtopic, dar mi s-a luat să văd aceiași instigatori și aceiași "vigilenți" preocupați de subiecte la care nici măcar nu se pricep. Lăsați francezii să își rezolve problemele, nu le rezolvați voi problemele, de-aici din România lol.
Când or fi probleme de aceeași natură și în România, discutăm.

#94
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Chayah, on 18 iunie 2018 - 09:08, said:

Țara mea, România, este fruntașa Europei la mortalitate infantilă și malnutriție a copiilor. Mor anual copii cu duiumul, pt că nimănui nu ii pasă! Ție îți pasă? Te agiți?
Tot țara mea, România, depășește India și Pakistan la nașteri la adolescente. Îți pasă?
Așa că dă-mi voie să mă preocupe întâi țara mea.
Într-adevăr, sunt cumva offtopic, dar mi s-a luat să văd aceiași instigatori și aceiași "vigilenți" preocupați de subiecte la care nici măcar nu se pricep. Lăsați francezii să își rezolve problemele, nu le rezolvați voi problemele, de-aici din România lol.
Când or fi probleme de aceeași natură și în România, discutăm.
Nu baiete,nu o sa lasam lucrurile sa ajunga pana acolo

#95
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 I2O, on 18 iunie 2018 - 09:11, said:


Nu baiete,nu o sa lasam lucrurile sa ajunga pana acolo

Așa, fii vigilent! :lol:
Succes, băbăiete!

#96
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 Chayah, on 18 iunie 2018 - 09:33, said:

....

Tu pana la urma ce vrei ? Sa scuzi terorismu islamic , sau sa nu se discute subiectul sau ce cacat vrei sa transmiti ?
  Ti-a trecut prin capatana ca unii dintre noi nu mai stam in Romania de multi ani ci  suntem cetateni ai altor tari si chiar ne pasa ca tarile in care traim noi si copiii nostri sunt afectate de terorismul islamic ?  
Daca pe tine nu te intereseaza terorismul islamic din alte tari la ce dracu intri pe subiecte despre care nici nu stii nimic si  nici nu intra in sfara ta de interese ? Ca sa faci pe moralista si pe interesanta ?
In cazul asta vezit-ti tanti de Romania  , nu te aia grija ce se discuta la subiecte despre alte tari .

Edited by mihaela5, 18 June 2018 - 14:19.


#97
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 mihaela5, on 18 iunie 2018 - 14:13, said:



Tu pana la urma ce vrei ? Sa scuzi terorismu islamic , sau sa nu se discute subiectul sau ce cacat vrei sa transmiti ?
  Ti-a trecut prin capatana ca unii dintre noi nu mai stam in Romania de multi ani ci  suntem cetateni ai altor tari si chiar ne pasa ca tarile in care traim noi si copiii nostri sunt afectate de terorismul islamic ?  
Daca pe tine nu te intereseaza terorismul islamic din alte tari la ce dracu intri pe subiecte despre care nici nu stii nimic si  nici nu intra in sfara ta de interese ? Ca sa faci pe moralista si pe interesanta ?
In cazul asta vezit-ti tanti de Romania  , nu te aia grija ce se discuta la subiecte despre alte tari .

Calmați-vă, doamnă!
Și încercați, din țările pe care le populați, să vă exprimați civilizat, dacă de înțeles un alt punct de vedere nu pare că ar fi posibil.

#98
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008
Nu pot nega ca un girl fight ar fi interesant de privit, dar intr-o cada cu ciocolata sau noroi. Aici, pe acest topic nu este cazul, asa ca va rog sa va linistiti. Multam.

#99
2015Dan

2015Dan

    Genuine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,506
  • Înscris: 31.10.2017

 mihaela5, on 18 iunie 2018 - 14:13, said:

Tu pana la urma ce vrei ? Sa scuzi terorismu islamic , sau sa nu se discute subiectul sau ce cacat vrei sa transmiti ?
  Ti-a trecut prin capatana ca unii dintre noi nu mai stam in Romania de multi ani ci  suntem cetateni ai altor tari si chiar ne pasa ca tarile in care traim noi si copiii nostri sunt afectate de terorismul islamic ?  
Daca pe tine nu te intereseaza terorismul islamic din alte tari la ce dracu intri pe subiecte despre care nici nu stii nimic si  nici nu intra in sfara ta de interese ? Ca sa faci pe moralista si pe interesanta ?
In cazul asta vezit-ti tanti de Romania  , nu te aia grija ce se discuta la subiecte despre alte tari .

O "capatana" care produce un asemenea limbaj e mai bine ca s-a dus de aici...
Cu cat mai departe, cu atat mai bine, dar ai face si mai bine bine, "tanti", sa vorbesti doar despre lucruri pe care le poti intelege, si pe un ton decent.
Asta ca sa nu te mai faci de râs si alta data. Cica accidente cu sute de autocare! Posted Image Posted Image

Oricum, de aici inainte vei sta foarte bine in lista "ignore".

Edited by 2015Dan, 18 June 2018 - 15:36.


#100
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Mulțumesc, Dan! :) Am avut la un moment dat senzația că poate nu am reușit să transmit coerent poziția mea.

#101
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 Chayah, on 18 iunie 2018 - 15:43, said:

Mulțumesc, Dan! Posted Image Am avut la un moment dat senzația că poate nu am reușit să transmit coerent poziția mea.

Pozitia ta fiind care, doamna  ?
Sa nu se vorbeasca ontopic ?
Ce amesteci tu problemele din Romania cu terorismul islamic din Franta ?
Te mai intreb odata ca se pare ca nu ai inteles romaneasca naosa desi te lauzi ca iti pasa de Romania .
Ce cacat de mesaj vrei tu sa transmiti pe topicul despre problemele terorismului islamic  din Franta deviind subiectul pe  problemele din Romania ?
De fapt tu nu doresti decat sa bagi pumnul in gura celor care indraznesc sa discute  si alte probleme in afara de ce consideri tu ca sunt probleme . Daca ti se pare ca terorismul islamic european este o bagatela de ce intri doamna la subiectele despre atentate ? ca sa te iei de useri si sa provoci flame ? Ei iaca l-ai provocat. Fericita ?

Iladi, ma irita la culme obraznicii care se baga sa faca ei pe moderatorii , adica decid ei ce sa se vorbeasca pe un topic si ce nu . Culmea cand ea face offtopic si flame batjocoring  userii care au postat ontopic stampilandu-i drept  instigatori , "vigilenti"  . Desi i s-a atras finut atentia ca bate campii comparand problemele din Romania cu terorismul islamic , a continuat in aceeasi maniera .  De fapt in loc sa ii dau un raspuns pe limbajul ei din care  oricum nu a inteles nimic  trebuia sa ii dau report pt off topic si flame . Ea nu a postat nimic la subiect decat s-a luat de useri care postau on topic.

Edited by mihaela5, 18 June 2018 - 16:57.


#102
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008

 Chayah, on 18 iunie 2018 - 09:08, said:

Tot țara mea, România, depășește India și Pakistan la nașteri la adolescente. Îți pasă?
Păi tot indo-pakistanezii de aici ridică indicatorul ăsta :naughty:

#103
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006
Ups !
Dintr-un topic despre nimic , s-a transformat intr-un topic wow !
Popcornul sa traiasca !Posted Image

#104
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 2015Dan, on 18 iunie 2018 - 15:32, said:

O "capatana" care produce un asemenea limbaj e mai bine ca s-a dus de aici...
Cu cat mai departe, cu atat mai bine, dar ai face si mai bine bine, "tanti", sa vorbesti doar despre lucruri pe care le poti intelege, si pe un ton decent.
Asta ca sa nu te mai faci de râs si alta data. Cica accidente cu sute de autocare! Posted Image Posted Image

Oricum, de aici inainte vei sta foarte bine in lista "ignore".

Toate mizeriile din vest ajung incet incet dar sigur si in Romania  dar cei goi in capatana si ocupati doar cu grija intretinerilor la garsoniera si a manelelor nu au timp de observatii . Ei sunt preocupati   cum sa improaste cu mizerii in cei care au mai mult in cap decat ei .


Vezi ca sutele de autocare comparate cu terorismul islamic exista doar  in capatana gospodinelor cu pretentii de duamne.

Ahh am uitat sa adaug, cred ca voi face infarct ca un neica nimeni de pe un forum m-a pus pe ignore ! Posted Image

Edited by mihaela5, 18 June 2018 - 17:36.


#105
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 mihaela5, on 18 iunie 2018 - 17:20, said:

Toate mizeriile din vest ajung incet incet dar sigur si in Romania

Reciproca este de asemeni valabila

 mihaela5, on 18 iunie 2018 - 17:20, said:


Ahh am uitat sa adaug, cred ca voi face infarct ca un neica nimeni de pe un forum m-a pus pe ignore ! Posted Image

daca e asa geav pot sa-i scriu un pm sa te ne-ignore

#106
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 I2O, on 18 iunie 2018 - 09:11, said:

Nu baiete,nu o sa lasam lucrurile sa ajunga pana acolo

Daca ar fi dupa prosti bineinteles ca acolo vor ajunge . Prostii isi bat joc exact de aia care le pazesc lor curul . Dar prostii isi vor merita soarta , si  pe langa Colectiv, spitale naspa , coruptie , si saracie , vor avea parte si de atentate teroriste .

Prostii  sunt prea putini in cap ca sa prevada ca si Romania datorita aliantelor militare si aliantei cu UE si puhoiului de "refugiati "   in curand se va confrunta si ea  cu terorism  islamic . E doar o chestiune de timp .

Prostii intotdeauna considera ca daca ei  personal nu au habar de o problema inseamna ca problema nu exista . Dar ce e mai urat si absurd  e ca prostii  au pretentia ca toti sa fie prosti ca ei , daca ei nu  vad , sa nu vada nimeni.

EXCLUSIV - SRI: Și în România există adepți ai grupării Statul Islamic, Cât de mare este pericolul ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YyDh-BSUf3I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

STATUL ISLAMIC AMENINTA Romania
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wLccRf0IiyQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mihaela5, 18 June 2018 - 18:11.


#107
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Preventia  e cea mai importanta...si un cancer daca e luat din timp ai sanse sa traiesti
Nu trebuie sa stai pana ajungi in momentu ala cand deja se fac atentate...pentru ca atunci nu mai poti face nimic,doar daca te apuci de epurat asa cum scrie in manual fara ocolisuri si menajamente
Decat sa planga mama mai bine mai bine sa planga ma-sa

Edited by I2O, 18 June 2018 - 18:13.


#108
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 I2O, on 18 iunie 2018 - 18:08, said:

Preventia  e cea mai importanta...si un cancer daca e luat din timp ai sanse sa traiesti
Nu trebuie sa stai pana ajungi in momentu ala cand deja se fac atentate...pentru ca atunci nu mai poti face nimic,doar daca te apuci de epurat asa cum scrie in manual fara ocolisuri si menakamente
Decat sa planga mama mai bine mai bine sa planga ma-sa

Corect . Si singura preventie viabila este sa nu lasi islamul sa isi faca cuib . Pt ca acolo unde creste islamul, creste si terorismul islamic .
Franta se confrunta la ora actuala cu cel mai ridicat numar de atacuri islamiste si atentate teroriste din Europa . Au crezut ca toleranta ii va feri de atentate islamiste . Au crezut prost pt ca nu au cunoscut islamul ca religie . Nu au vrut sa auda adevarul despre islam ci au inlocuit adevarul cu minciuna repetata "islamul este religia pacii" minciuna lansata de politicieni vanduti.

Macron a crezut ca eradicheaza el terorismul islamic din Franta reformand islamul. Ce tzeapa si-a luat !

Muslims Recoil at a French Proposal to Change the Quran
https://www.theatlan...s-quran/559550/

Edited by mihaela5, 18 June 2018 - 18:24.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate