Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Sfat achizitie mini SUV nou

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
257 replies to this topic

#181
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Pai utilizatorul nu e presat de bani, asta-i chestia.  Tu daca ai vrea o masina, si ai avea un buget, ti-ai lua una mai ieftina doar pentru ca e mai ieftina? si ca e aproape la fel de buna? chiar trebuie sa justifici de ce ti-ai cumparat o masina mai scumpa? Daca eu imi iau adidasi de 1000ron, trebuie sa justific de ce dau atat pe ei? cand puteam sa-mi iau ceva similar la 300ron?

#182
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007

View Postlaur_radu, on 21 aprilie 2018 - 21:55, said:

In Craiova este o promotie zilele astea pt a testa orice model Dacia. Momentan detin un Logan, care nu ma prea incanta (decat consumul ), inainte conduceam un Passat( consuma cu cca 1.5 L mai mult la acelasi stil de mers) , al tatalui.
Am testat azi Sandero Stepway, de care am fost foarte placut impresionat. Design interior si exterior total schimbat fata de modelele anterioare, camera care se activeaza automat pt marsarier, hands free pt telefon , sistem de navigatie care se misca foarte bine , sistem sonor foarte ok,si cu reglaje accesibile usor - toate proiectate pe acelasi display. Scaunele foarte comode,portbagajul mare , in care poti baga chiar si un frigider mare, ASR, ESP, start stop, AC automat, bord lucios, cu aspect de carbon  . Consumul nu pot sa ma pronunt pt ca am fortat motorul sa vad cat de mult poate si m-a impresionat mult izolarea fonica buna ( nu auzeam motorul ).
Asadar eu recomand Stepway , care poate fi considerat un minisuv, insa cu avantajul ca are consumul unui sedan.

Omul detine deja o Skoda Octavia 2 (2006), dar efectiv vroia o masina noua. Bugetul a fost destul de flexibil, putea sa ajunga si la 25k euro. Dar nah, probabil s-a gandit ca n-ar strica sa mai faca ceva si pe acasa cu banii.

#183
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007

View PostDeenman, on 21 aprilie 2018 - 22:57, said:

Pai utilizatorul nu e presat de bani, asta-i chestia.  Tu daca ai vrea o masina, si ai avea un buget, ti-ai lua una mai ieftina doar pentru ca e mai ieftina? si ca e aproape la fel de buna? chiar trebuie sa justifici de ce ti-ai cumparat o masina mai scumpa? Daca eu imi iau adidasi de 1000ron, trebuie sa justific de ce dau atat pe ei? cand puteam sa-mi iau ceva similar la 300ron?
Postarea mea are logica doar daca o citesti ca raspuns la cele doua postari, a ta si anuntul ala matrimonial de pe toate topicurile (spam pe romaneste) si facand abstractie de postul initial!
Cred ca vroiam sa raspund pe topicul cu buget 10k si mi-a sucit atentia spam-ul ala.
Daca ai 10k maxim atunci e complicat sa iei masina de 15!
Normal ca alegi masina mai dotata....daca poti!

Si eu initial am plecat de la o varianta si in final am ajuns la una superioara cu 2k mai scumpa!
Dar asta inseamna vreo 12-13% in plus, nu 50!

Ar fi interesant un jurnal al lui nenea....

Edited by M0sGerila, 22 April 2018 - 08:12.


#184
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Nu cred ca e vreo sansa... Omul e certat cu tehnologia. Va spun eu mai multe sambata, cand o sa dau cateva ture cu masina. Daca imi place, poate imi iau si eu vara asta. Dar e cu semnul intrebarii, nu am acest buget momentan.

#185
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Azi am mers cativa KM cu Vitara S cumparata de prietenul asta al meu. Feeling extraordinar la volan, in modul "Sport" capătă valențe sportive la propriu, silentioasa.
Mai fac cateva ture saptamana viitoare si o sq ma decid si eu daca-mi iau una.

#186
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
gandac sportiv? :D ia un swift mai bine.

#187
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,907
  • Înscris: 14.11.2004
Ma uit cu mirare la 1.0 BoosterJet AT6 ca se misca rezonabil, deci 1.4 este o poveste frumoasa cu sistemul 4x4.

#188
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007

View Post41ex, on 28 aprilie 2018 - 18:09, said:

gandac sportiv? :D ia un swift mai bine.
Eu am un Golf V 1.9 TDI. Iar Vitara e un pic mai sprintena... Un pic mai mult.

#189
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Azi m-am plimbat ceva mai mult cu masina prietenului meu. Saptamana viitoare o sa-mi comand si eu una. Mai ales ca am facut rost si de o finantare nesperata  Posted Image

#190
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Nu era mai bine sa mergeti amandoi la un dealer, si sa fortati nota? zic si eu Posted Image

Sigur nu vrei sa testezi si alte masini?

#191
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostDeuxEx, on 30 aprilie 2018 - 22:35, said:

Azi m-am plimbat ceva mai mult cu masina prietenului meu. Saptamana viitoare o sa-mi comand si eu una. Mai ales ca am facut rost si de o finantare nesperata  Posted Image
Bravo !
Trimite mail la toti dealerii si vezi care iti face oferta cea mai avantajoasa , nu vei regreta timpul pierdut cu 5 mail-uri Posted Image
P.S. Din start iti spun sa nu te obosesti cerand oferta de la dealer-ul din Cj ca e un capos zgarcit cu care nu poti discuta :)

#192
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View PostDeuxEx, on 30 aprilie 2018 - 22:35, said:

Azi m-am plimbat ceva mai mult cu masina prietenului meu. Saptamana viitoare o sa-mi comand si eu una. Mai ales ca am facut rost si de o finantare nesperata  Posted Image
Ai incercat Sportage?
Pe criteriul de spatiu si optionale in standard, cum ar fi bancheta spate incalzita. La 20 k euro iti iei chiar un motor bunicel, plus 7 ani garantie.
In Golf-ul meu Variant am mai mult spatiu in habitaclu decat Vitara.

#193
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Golful nu e bun de dat prin gropi !
Cat e cocotila asta  de se cumpara asa ca painea calda ?



#194
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Mașina cumnatului meu.
Cumpărată ieri, 21500 euro.
1.6 benzină 163cp.

Attached File  DSC_01751.JPG   655.21K   150 downloads   Attached File  DSC_01771.JPG   631.96K   136 downloads

#195
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postericmario, on 01 mai 2018 - 08:04, said:

Mașina cumnatului meu.
Cumpărată ieri, 21500 euro.
1.6 benzină 163cp.

Attachment DSC_01751.JPG   Attachment DSC_01771.JPG
Benzina turbo, nu?
Ce versiune de echipare este masina?

#196
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Benzină turbo, da.
Acenta plus. Adică a mai pus ceva optiuni.

#197
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,907
  • Înscris: 14.11.2004
Acelasi motor cu cel de pe Clio RS si Megane GT, cu cateva mici diferente.

#198
msjohntm

msjohntm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 08.04.2006

View Postericmario, on 01 mai 2018 - 08:04, said:

Mașina cumnatului meu.
Cumpărată ieri, 21500 euro.
1.6 benzină 163cp.

Attachment DSC_01751.JPG   Attachment DSC_01771.JPG

Frumoasa masina. Si poarta. Dar podul nu si-l repara?
Ma tot intreb cum se descurca o asa caroserie cu ”doar” 115 CP? Ii sunt suficienti?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate