Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 

Sfat achizitie mini SUV nou

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
257 replies to this topic

#253
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Vroiai sa zici 10 mii , nu ?

#254
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Nu, 1000km. Prima revizie, optionala. Prima revizie obiligatorie e la 15.000 km.

#255
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 DeuxEx, on 19 mai 2018 - 23:46, said:

Nu, 1000km. Prima revizie, optionala. Prima revizie obiligatorie e la 15.000 km.
Nu e optionala si nu e revizie ci verificare si e obligatorie !
Reviziile is la 20 .000 km sau 1 an !

 DeuxEx, on 19 mai 2018 - 22:28, said:

Pana acum se comporta excelent autoturismul. Ma pregatesc de prima revizie (aia la 1000km), desi am aproape 1500km in bord.
Prietenul meu deja are 2000km.
Ce ma frapează este consumul aratat in bord: 5.7l/100km. Bine, am bagat un drum de Brasov si unul de Oradea, plus vreo 2 de Craiova.
Ma asteptam sa-mi consume mult mai mult (pe undeva pe la 7L/100km).
Nici n-am forjat-o, nici nu am mers cu 50km/h.
O sa-ti placa consumul mic , eu am facut drum pana in It la schi , iarna, incarcat si am avut media 5,3 .
P.S. Fa un jurnal de bord :)

Edited by Baxon, 20 May 2018 - 00:28.


#256
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Este o verificare impusa de producator, trebuie si eu sa ajung pe la ei pentru ea, nu dureaza mult si nu fac nimic la masina.

#257
LogicByte

LogicByte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.05.2007
Dacă vrei 4x4 „miniSUV” îți iei Subaru XV cu asymmetrical-urile lor.

Însă majoritatea nu fac nici măcar 20% din off-road chiar și pentru sistemele Haldex de 4x4 rebrand-uite. Mi se pare un kitsch execrabil să dai cam 5000 € în plus pentru un sistem care adaugă și greutate mașinii și care îți urcă consumul de carburant aiurea.

Părerea mea e că dacă ai de cărat copiii îți iei frumos HR-V-ul fiindcă bate orice mini-SUV la practicalitate.
Poate că nu pleci primul de la semafor, însă are dotări ce nu încap pe o pagină A4 separată pe două coloane.
Motorul de 1.5 e cel aspirat pe benzină are 130 CP, ceea ce e mai mult decât decent; totodată am auzit că face minuni la consum, iar facelift-ul din 2018 a îmblânzit cutia CVT pentru oraș. Modelul de bază are cruise-ul adaptiv, așa că te-ai scos.

În aprilie 2019 vine noua HR-V cu 1.5 Turbo „Sport”, 182 CP, care cică are suspensii sport. S-ar putea să stea mai bine pe drum, însă cred ca nu te ajută cu mult turbina în oraș

Service-urile la Honda se fac relativ bine, atât la punctul de pe DNCB spre Chiajna, cât și la Honda Nord. Oricum vei face reviziile la reprezentanță până ieși din garantie. Apoi te duci lângă cei de la Honda Nord, la Car expert auto (nu fac reclamă) unde am fost cu mai multe mărci. Oameni profi, prețuri corecte.
În general cred că japonezii bat pe oricine la fiabilitate și practicalitate. De ce nu aș recomanda Mazda CX-3? Păi pentru că de asta: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mZRWiKIERic?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by LogicByte, 12 February 2019 - 22:04.


#258
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Fain H-RV-ul, din pacate merge mai sus decat un Duster sau Suzuki de rand.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yjyd9dkHMR4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Reclama este criminala.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate