Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

S-a apucat PSD sa dea drumul la investitii in regiunea Moldovei ?

* - - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
285 replies to this topic

#181
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Ne explica totusi ultimul ramas pe aici in ce mod si la ce anume s-a dat drumul in Moldova?

#182
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostJammalan-the-Prophet, on 27 martie 2018 - 12:44, said:

Ne explica totusi ultimul ramas pe aici in ce mod si la ce anume s-a dat drumul in Moldova?

Pai ar fi bine sa schimbe cineva titlul in mult mai corectul S-a apucat PSD sa-si dea drumul pe investitii in regiunea Moldovei !

#183
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postshefu_de_combinat, on 27 martie 2018 - 12:54, said:

Pai ar fi bine sa schimbe cineva titlul in mult mai corectul S-a apucat PSD sa-si dea drumul pe investitii in regiunea Moldovei !

Neah....far better

Se opreste PSD sa-si dea drumul pe investitii in regiunea Moldovei ?

Pacat ca nu o sa avem parte de feedback 7 zile.....

Edited by Jammalan-the-Prophet, 27 March 2018 - 14:59.


#184
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,564
  • Înscris: 24.01.2014

View PostJammalan-the-Prophet, on 27 martie 2018 - 14:57, said:

Neah....far better

Se opreste PSD sa-si dea drumul pe investitii in regiunea Moldovei ?

Pacat ca nu o sa avem parte de feedback 7 zile.....

raise

S-a terminat PSD pe investitii in regiunea Moldovei ?

Edited by Nick_85, 27 March 2018 - 15:33.


#185
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Hai c-o spun eu direct

PSD către moldoveni : aț votat? Puie v-am dat. Păcat ca ăștia (votanții lor) suferă de amnezie, sindrom Stockholm, masochism, low iq.

Da' pun pariu că galeo nici nu clipește când vine cu următoarea minciuna

#186
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Galeo.........
Yuhuuuuuuu....
Galeoooooo

OFICIAL ArcelorMittal propune cedarea combinatului siderurgic din Galați, pentru a putea cumpăra uzina Ilva (Italia)
https://economie.hot...umpara-ilva.htm

#187
riso

riso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,458
  • Înscris: 19.04.2014
Pai daca stalin Kovesi s-a apucat sa paradeasca cu protocoale sri, e clar ca soros a reusit sa activeze (pe barosaneala) statul paralel impotriva "mandrilor ca sunt romani".
De-aia nu investitii!

Merge?

#188
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostJammalan-the-Prophet, on 13 aprilie 2018 - 15:14, said:

OFICIAL ArcelorMittal propune cedarea combinatului siderurgic din Galați, pentru a putea cumpăra uzina Ilva (Italia)

Asa presimt ca din situatia absolut penibila in care mai avem un singur furnal activ vom face trecerea spre si mai rau.

Ar fi o excelenta oportunitate treaba asta daca ne-ar duce capu. Evident nu va fi, dar ar putea fi.

View Postriso, on 13 aprilie 2018 - 15:21, said:

Merge?

if serious, seek help Posted Image

Edited by shefu_de_combinat, 13 April 2018 - 15:30.


#189
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009

View Postgeostorm, on 15 martie 2018 - 10:22, said:

Centura Galatiului a primit finantare europeana, avand cel mai mare punctaj gratie prefectului de Galati PSD.
https://www.viata-li...ntare-europeana


De asemenea urmeaza sa inceapa constructia podului peste Dunare, un spital regional intre Braila si.Galati, di un terminal multimodal in portul Galati.

De asemenea Iasi-ul si Bacaul se misca destul de bine.
Stiu, vrti spune ca multe sunt cu bani europeni, dar acei bani europeni nu ar fi venit fara niste proiecte bine puse la punct de niste functionari, care acum.sunt PSD.
E prima data dupa 1989 cand se intampla asa ceva prin Moldova.
Sa nu.mai zic ca la Galati PSD a hotarat sa puna un primar tanar, cu putere de munca ce vrea sa mai faca cate ceva.

Poate PSD a schimbat strategia si vrea sa mai faca cate ceva.

Si eu urasc PSD, insa ce garantie au romanii din regiunea Moldovei ca daca aleg altceva va fi mai bine ?

Sa nu uitam ca PDL-ul lui Boc a bagat bani doar in Cluj si Bucuresti, ignorand total regiunea Moldovei.
Pe Ciolos l-a durut in cur de regiunea Moldovei, de parca doar Bucuresti, Cluj, Brasov si Sibiu ar exista in Romania.

Liderul PNL de Galati e un dinozaur ce a facut doar rau oradului din care provine, nici macar un proiect pentru acea regiune in zeci de ani in parlamentul Romaniei.

moldova de dincolo si dincoace de prut trebuie sa ramana fara infrastructura si mai ales fara cai rapide de transport peste munti.
ca sa nu poata trece rusii usor peste munti.
nu stiu daca e adevarat, dar parca prea toate proiectele de sosele se dezvolta in ardeal si prea absolut nimic in moldova.
de 30 de ani.

Edited by casuta_papusilor, 13 April 2018 - 16:32.


#190
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postcasuta_papusilor, on 13 aprilie 2018 - 16:28, said:

moldova de dincolo si dincoace de prut trebuie sa ramana fara infrastructura si mai ales fara cai rapide de transport peste munti.
ca sa nu poata trece rusii usor peste munti.

Iar cu prostia asta?

#191
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 16.08.2016

View Postcasuta_papusilor, on 13 aprilie 2018 - 16:28, said:



moldova de dincolo si dincoace de prut trebuie sa ramana fara infrastructura si mai ales fara cai rapide de transport peste munti.
ca sa nu poata trece rusii usor peste munti.
nu stiu daca e adevarat, dar parca prea toate proiectele de sosele se dezvolta in ardeal si prea absolut nimic in moldova.
de 30 de ani.
Am mai scris de zeci de ori legat de asta. Culoarul pentru a ataca Rusia sau prin care Rusia ataca vestul Europei trece prin Polonia nu prin România.
Un pod se poate distruge în câteva ore fără sa ai nevoie voiam de aviație sau artilerie.
E mai simplu sa le dea mita electorala și sa ii tina captivi în saracie

#192
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,874
  • Înscris: 06.10.2003

View Postshefu_de_combinat, on 13 aprilie 2018 - 15:26, said:

Asa presimt ca din situatia absolut penibila in care mai avem un singur furnal activ vom face trecerea spre si mai rau.[...]

Bine că mi-am luat ceaun de fontă făcut in China .... mama ei de producție românească...

#193
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014

View Postgeostorm, on 15 martie 2018 - 10:22, said:

Centura Galatiului a primit finantare europeana, avand cel mai mare punctaj gratie prefectului de Galati PSD.
https://www.viata-li...ntare-europeana


De asemenea urmeaza sa inceapa constructia podului peste Dunare, un spital regional intre Braila si.Galati, di un terminal multimodal in portul Galati.

De asemenea Iasi-ul si Bacaul se misca destul de bine.
Stiu, vrti spune ca multe sunt cu bani europeni, dar acei bani europeni nu ar fi venit fara niste proiecte bine puse la punct de niste functionari, care acum.sunt PSD.
E prima data dupa 1989 cand se intampla asa ceva prin Moldova.
Sa nu.mai zic ca la Galati PSD a hotarat sa puna un primar tanar, cu putere de munca ce vrea sa mai faca cate ceva.

Poate PSD a schimbat strategia si vrea sa mai faca cate ceva.

Si eu urasc PSD, insa ce garantie au romanii din regiunea Moldovei ca daca aleg altceva va fi mai bine ?

Sa nu uitam ca PDL-ul lui Boc a bagat bani doar in Cluj si Bucuresti, ignorand total regiunea Moldovei.
Pe Ciolos l-a durut in cur de regiunea Moldovei, de parca doar Bucuresti, Cluj, Brasov si Sibiu ar exista in Romania.

Liderul PNL de Galati e un dinozaur ce a facut doar rau oradului din care provine, nici macar un proiect pentru acea regiune in zeci de ani in parlamentul Romaniei.
Ce frumos ai povestit, parca ai fi urzitoarea partidului.

#194
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postgeostorm, on 15 martie 2018 - 10:22, said:

De asemenea Iasi-ul si Bacaul se misca destul de bine.

Se mai misca Bacaul ala? Le-a dat drumul la apa?

#195
M4V3RiCk_

M4V3RiCk_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,672
  • Înscris: 01.08.2007

View PostA10, on 15 martie 2018 - 10:31, said:


Comunistii asta vor, o multime de proisti care sa dea cu votul unde i se spune, iar partea moldovei e zona lor favorita pt asa ceva.

Nu prea mai e.

La Galati-Braila Mumu, la Iasi Mumu, la Focsani -cred ca si acolo a pierdut PSDeaua.
Suceava si Bucovina, dinou nu au votat PSD.

Fix unde vezi prin Moldova ca se mai misca ceva si chiar bine !

#196
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,533
  • Înscris: 20.05.2005
De ce ar investi PSD intr-o regiune unde oricum voteaza cu ei cu peste 90%, sa se schimbe optiunile  ?
E bine asa.

#197
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,564
  • Înscris: 24.01.2014

View Postgeostorm, on 15 martie 2018 - 10:22, said:

Centura Galatiului a primit finantare europeana, avand cel mai mare punctaj gratie prefectului de Galati PSD.
https://www.viata-li...ntare-europeana


De asemenea urmeaza sa inceapa constructia podului peste Dunare, un spital regional intre Braila si.Galati, di un terminal multimodal in portul Galati.

De asemenea Iasi-ul si Bacaul se misca destul de bine.
Stiu, vrti spune ca multe sunt cu bani europeni, dar acei bani europeni nu ar fi venit fara niste proiecte bine puse la punct de niste functionari, care acum.sunt PSD.
E prima data dupa 1989 cand se intampla asa ceva prin Moldova.
Sa nu.mai zic ca la Galati PSD a hotarat sa puna un primar tanar, cu putere de munca ce vrea sa mai faca cate ceva.

Poate PSD a schimbat strategia si vrea sa mai faca cate ceva.

Si eu urasc PSD, insa ce garantie au romanii din regiunea Moldovei ca daca aleg altceva va fi mai bine ?

Sa nu uitam ca PDL-ul lui Boc a bagat bani doar in Cluj si Bucuresti, ignorand total regiunea Moldovei.
Pe Ciolos l-a durut in cur de regiunea Moldovei, de parca doar Bucuresti, Cluj, Brasov si Sibiu ar exista in Romania.

Liderul PNL de Galati e un dinozaur ce a facut doar rau oradului din care provine, nici macar un proiect pentru acea regiune in zeci de ani in parlamentul Romaniei.

mi-am adus aminte de thread ul asta :)

centura Galatiului ?
podul peste Dunare ?
spital regional intre Braila si Galati ?
terminal multimodal in portul Galati?
autostrada Moldova?

s-a facut ceva ?

#198
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,036
  • Înscris: 20.06.2005
Da, o m#ie din partea psd-ului, de data asta sa dat nu sa luat , cum le era in obicei.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate