Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

S-a apucat PSD sa dea drumul la investitii in regiunea Moldovei ?

* - - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
285 replies to this topic

#1
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Centura Galatiului a primit finantare europeana, avand cel mai mare punctaj gratie prefectului de Galati PSD.
https://www.viata-li...ntare-europeana


De asemenea urmeaza sa inceapa constructia podului peste Dunare, un spital regional intre Braila si.Galati, di un terminal multimodal in portul Galati.

De asemenea Iasi-ul si Bacaul se misca destul de bine.
Stiu, vrti spune ca multe sunt cu bani europeni, dar acei bani europeni nu ar fi venit fara niste proiecte bine puse la punct de niste functionari, care acum.sunt PSD.
E prima data dupa 1989 cand se intampla asa ceva prin Moldova.
Sa nu.mai zic ca la Galati PSD a hotarat sa puna un primar tanar, cu putere de munca ce vrea sa mai faca cate ceva.

Poate PSD a schimbat strategia si vrea sa mai faca cate ceva.

Si eu urasc PSD, insa ce garantie au romanii din regiunea Moldovei ca daca aleg altceva va fi mai bine ?

Sa nu uitam ca PDL-ul lui Boc a bagat bani doar in Cluj si Bucuresti, ignorand total regiunea Moldovei.
Pe Ciolos l-a durut in cur de regiunea Moldovei, de parca doar Bucuresti, Cluj, Brasov si Sibiu ar exista in Romania.

Liderul PNL de Galati e un dinozaur ce a facut doar rau oradului din care provine, nici macar un proiect pentru acea regiune in zeci de ani in parlamentul Romaniei.

Edited by geostorm, 15 March 2018 - 10:26.


#2
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007
pesede gud, restu baaaad, toti e la fel, politica e o cruva, n-ai pe cine alege, "stim ca astia fura, dar macar ne da si noo ceva"

bla-bla-bla

#3
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 19.12.2012

 geostorm, on 15 martie 2018 - 10:22, said:





Sa nu uitam ca PDL-ul lui Boc a bagat bani doar in Cluj si Bucuresti, ignorand total regiunea Moldovei.
Pe Ciolos l-a durut in cur de regiunea Moldovei, de parca doar Bucuresti, Cluj, Brasov si Sibiu ar exista in Romania.



Nu ca pe PSd l-ar durea in poola de partea de vest a romaniei... Aici in Transilvania am cam invatat sa ne facem treaba si singuri ca deaia urla unii regionalizare, s-ar dezvolta si mai mult daca comunistii nu ar lua de la aia ce muncesc si ar da la aia de stau si putoresc toata ziua in carciumi.
Comunistii asta vor, o multime de proisti care sa dea cu votul unde i se spune, iar partea moldovei e zona lor favorita pt asa ceva.

#4
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Singura chestie de la guvern e centura asta a Galațiului, care cred că e legată de proiectul podului de la Brăila, care a fost împins de Tudose.
Stai să vedem că se mișcă și centura Bacăului, eventual măcar un ciot de autostradă, dacă nu în Moldova, măcar SPRE Moldova (de la Ploiești la Bacău e cîmpie, dacă construiau anual cîțiva km de autostradă, înaintînd ușurel, acu aveam măcar București - Bacău gata), și pe urmă putem fi mai optimiști.

#5
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
O guvernare competentă trebuie să dezvolte întreaga Românie, țara noastră dragă și scumpă!

#6
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 06.01.2005
Corectie:

NU DA PSD UL BANII! Vin de la UE



Galatiul a avut numai primari pe filiera PSD (si cap de minge Stan tot via PSD a fost, chiar daca a venit cu PNL ul) iar Galatiul a fost condus exclusiv de psd isti!
Care l-au bagat in rahat!
Galatiul este un oras aproape mort, depopulat masiv!

Nu mai face apologia PSD ului, cel putin nu pentru Galati!
Iar despre marele tanar primar Pucheanu, usor cu pianu pe scari - la fel de impotent ca si batranul Nicolae!
Zi-mi vreo realizare! Una notabila.
Si raspunde-mi la intrebarea: ce s-a mai facut cu marele parc industrial al Galatiului? Mai este Voicu director (era si unic angajat din cate stiu)? Voicu prietenul intim al lui Nicolae, Nicolae cel mai longeviv primar al Galatiului.

 geostorm, on 15 martie 2018 - 10:22, said:

Stiu, vrti spune ca multe sunt cu bani europeni, dar acei bani europeni nu ar fi venit fara niste proiecte bine puse la punct de niste functionari, care acum.sunt PSD.

Din 1990 au fost ai PSD ului, toti cei aproape 30 de ani in care nu s-a miscat nimic dar s-a distrus totul.

N-ar fi o idee rea sa deschizi un topic despre marii oameni politici ai Galatiului dati de PSD:
- Dan Nica - copia stravezie a lui Dragnea,
- Viorel Stefan - are vreo legatura cu stagnarea oricarei investitii legate de traversarea Dunarii la Galati?
- doctorul nebun Bacalbasa;
- impostorul rom Paslaru etc etc etc

Edited by gelublabla, 15 March 2018 - 10:37.


#7
aflorin27

aflorin27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 06.06.2014
Nu stiu de unde ai scos-o pe asta, dar in Iasi nu se misca nimic.

#8
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Sa dea drumul pesedeul la investitii? Pesedeul aplica vechea tactica moldoveneasca: otraviti fantanile, parjoliti ogoarele.
Combinata cu cea comunista: intotdeauna o terta parte, "inamicul poporului", e de vina.

Edited by TS030, 15 March 2018 - 10:38.


#9
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
Cum , Galatiul a fost "binecuvantat" cu megainvestitorul indian, iar capitalistul nu a sfintit locul de unde face profit ?! Foarte urat. O fi pesedist cred.

Edited by Naoto, 15 March 2018 - 10:51.
eliminat limbaj inadecvat / flame


#10
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 06.01.2005

 aflorin27, on 15 martie 2018 - 10:36, said:

Nu stiu de unde ai scos-o pe asta, dar in Iasi nu se misca nimic.

Cum nu se misca?!
- Se misca trupele in PSD, au dat afara primarul din partid;
- se misca asfaltul pe drumuri - cel spre Miroslava e de poveste ...
- se misca directorii la aeroport - lucreaza intens PSD ul si acolo

#11
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Au dat cu seminte de autostrada,in doua luni vor rasari autostrazile in Moldova-stire pentru A3.

#12
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 geostorm, on 15 martie 2018 - 10:22, said:

Centura Galatiului a primit finantare europeana, avand cel mai mare punctaj gratie prefectului de Galati PSD.
https://www.viata-li...ntare-europeana


De asemenea urmeaza sa inceapa constructia podului peste Dunare, un spital regional intre Braila si.Galati, di un terminal multimodal in portul Galati.


:console:
observi ca tot ce ai scris este la viitor?

ai vazut tu vreuna dintre lucrarile astea demarate?

daca sunt pe bani europeni, atunci au sanse sa sa faca (si multumita procurorilor).

daca sunt cu bani de la PNDL atunci traseul este simplu: se da ordinul de incepere a lucrarilor, se deconteaza primul certificat de plata, se impart spagile la cine trebuie, atunci proiectul intra in conservare pana cand teoretic guvernul va avea bani de urmatoarele plati (adica niciodata, pentru ca spagile deja s-au dat).

#13
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

 marius.bunu, on 15 martie 2018 - 10:30, said:



S-a vazut cum urasti PSD-ul, bai Galeo, il pupi in cur si ii ridici osanale pe acest forum si pe forumul Hotnews cu 100 de clone de dimineata pana seara.

Sunt oportunist prietene, asta inseamna sa fii capitalist.
Oportunisti cum sunt si transilvanenii pentru regiunea lor.
Pup in cur si UDMR daca asta inseamna avantaje pentru regiunea mea.

Fortele politice de dreapta nu au facut nimic, ba da absolut nimic pentru Moldova.
Pana si celebrul drum E85 tot de PSD a fost facut

Te rog sa,ma contrazici daca gresesc

Edited by geostorm, 15 March 2018 - 10:48.


#14
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Bacăul meu rămâne de câteva ori anual fără apă. Chiar luna asta s-a întâmplat iar. Fără apă, bă! Câteva zile! În treizeci de ani nu s-a putut înlocui o conductă de vreo 20 km, de pe vremea impușcatului. Plesnește aleatoriu și un municipiu mare rămâne fără apă la robinet. Străzile sunt ca după război. Municipiu și județ călărit de PSD după revoluție. Și tu-mi spui mie de investiții?

#15
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Sa dea Cel de sus sa investeasca PSD-ul in Moldova cat s-a investit in (Banat + Ardeal) x 20. Sa curga lapte si miere ... si tuica.

Edited by Bursul, 15 March 2018 - 10:43.


#16
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 06.01.2005

 overseas, on 15 martie 2018 - 10:38, said:

Cum , Galatiul a fost "binecuvantat" cu megainvestitorul indian, iar capitalistul nu a sfintit locul de unde face profit ?! Foarte urat. O fi pesedist cred.

Investitor ales pe spanceana de marele alb Adrian Nastase! Cred ca SIDEX ul a fost singurul combinat ppentru care a platit vanzatorul la tranzactie, adica statul roman!
O praduiala din care Nastase si-a asigurat o batranete usoara, lui si copiilor!

#17
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 06.01.2005

 Pollux, on 15 martie 2018 - 10:42, said:

observi ca tot ce ai scris este la viitor?

A uitat sa zica de aeroport si de megalopolisul Brailati!

#18
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 caiuscorneliu, on 15 martie 2018 - 10:43, said:

Bacăul meu rămâne de câteva ori anual fără apă. Chiar luna asta s-a întâmplat iar. Fără apă, bă! Câteva zile! În treizeci de ani nu s-a putut înlocui o conductă de vreo 20 km, de pe vremea impușcatului.
Nu-i adevarat ,n-ai vazut tu apa de-al naibii ce esti.Nu a zis dragnea si olguta ca in tara totul e miere,economia e mai mare decat China si toti au salarii occidentale?Statule paralel ce esti!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate